Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:10:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 167716 пъти)
 
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: октомври 31, 2011, 16:37:35 »

Влизам с няколко въпроса, мами smile

1. Следвам схема за въвеждане на глутен: овес, ръж, ечемик, пшеница. Овеса го въведох, ама за ръжта идея нямам - под каква форма и как да е приготвена?

2. Ели отказа кашата от елда преди месец някъде. Реших, че й е рано и естествено, не я притисках. Преди 2 дни реших да дам овесена каша - но уви, пак не се прие. Пробвах по-гъста, по-рядка, с мляко, без мляко. Аз хапнах, за да ме види. После я оставих да си потопи пръстчетата и да ги лапне. Смесих я с пюре. Не. Та, стигнах до извода, че не й харесва консистенцията, самото усещане. За мирис и вкус няма какво да говорим, защото тя въобще не придвижи каша навътре в устата си. Готово плодово пюре с овес, тоест с минимално количество овес в него, си го хапва, няма проблем.
От друга страна, обича оризова каша - под всякаква форма и гъстота. Харесва я защото е по-фина предполагам. Как да процедирам с кашите? Зърнените култури са толкова полезни и исках да й създам навика да закусва с такива, а какво стана... huhhuh.gif Дали да слагам по 1 лъжичка овесена каша към оризовата, и постепенно да увеличавам първата за сметка на втората? Или да изчакам? Нямам представа просто.

Благодаря ви предварително! give_rose


Дани, защо не пробваш с овесени ядки, вместо овесена каша. Сиана не харесваше нито оризова, нито овесена каша /ама то по-безвкусно нещо едва ли има де/. От оризовата съм и давала по някоя друга лъжичка, но когато отказа овесената не се замислих нито за момент и направо и дадох овесени ядки. Винаги ги смесвам с пресни плодове /намачкани или пасирани, в зависимост от това колко са твърди/ или със сирене. Добавям и АМ също така.
По същия начин и давам и "ръжена каша" - аз му викам каша, защото не знам точно как да му кажа, но иначе те приличат на овесените ядки, но са ръжени /малко по-едни и по-тъмни са/. Тук ги купувам от едни такива магазинчета за здравословни неща и го наричат ръжени флейки, не знам в Бг как се казват, ако ги има. Има такива и ечемичени и всякакви.
Аз елда никога не съм давала.

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Общо взето съм на принципа, че на детето трябва да му е вкусно, а готовите каши са всичко останало, но не и вкусни  pardon /е, поне за моят вкус, де/
Активен
cRy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 74



« Отговор #436 -: октомври 31, 2011, 16:59:23 »

Ивето, моята педиатърка каза като малкия стане на четири месец да започнем захранването Аз процедирам така...въвеждам всеки нов продукт по седем дена,като всеки започвам с по няколко лъжички и постепенно увеличавам и реално така картофа,моркова,тиквата докато му ги дам минават три седмици и то сина ми вече стана почти на 5 месеца:))) така си спечелих време,не припирам нещата,лека полека и то си минава времето:))
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #437 -: ноември 01, 2011, 08:15:00 »

Еха да става бебо в 10:00 голяма благодат yahoo. Кога си лягат тез бечовци? Ние около 7:30,най късно вече сме отворили очи.
За захранването с глутен започнахме с овес/каша/, сега давам не особено успешно ръжени сухсри/на попара и за гризкане от био магазин/ и следва каша със съдържане на пшеница.
Каши си хапваме смесени с плодово пюре /50:50 на око или в полза на кашата/ и друга поезна каша  с неутрален вкус и много полезна е просото /хип и холе имат чисто просо/.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: ноември 01, 2011, 08:24:43 »

sunray за тези вкусове...аз успях да пробутам елдата чак на 8-я месец.Всичко си зависи от детето около нас малко изобщо ги проядоха полезните храни.

Моля заповядайте в новата тема  smile

« Последна редакция: ноември 01, 2011, 08:28:05 от Данитка » Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines