Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 00:56:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 167712 пъти)
 
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: октомври 20, 2011, 18:45:40 »

И според мен е много рано захранването на 4 месеца. И аз започнах с еднокомпонентно морков мисля че беше и след 10 дни пробвахме с морков и картоф на Ганчев, е няма такова bad просто. Нещо не му понесе на Цецко двукомпонентно пюре в началото. Продължихме с тиква и т.н. след извесно време месец и половина някъде дадох въпросния морков и картоф на Ганчев и нямаше проблем, ядеше си го и за още питаше.
Да ви питам, кога спряхте да редувате - един ден местно, един ден зеленчуково??? гледам кухните 1 2 3 - всеки ден има месо?
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #421 -: октомври 20, 2011, 20:03:42 »

В кухнята, от която аз взимам има 1 ден риба, 1 ден постно, 2 дена пилешко месо и 1 ден телешко месо. Мисля, че е добре. Не е един ден постно, един ден месно, но това е защото тя е за деца до 3 години. Влади, хапва така след като навърши 12 месеца някъде и мисля, че е добре.  good
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: октомври 21, 2011, 07:42:46 »

malinkata, за коя кухня става въпрос?
Кухните за нашия квартал предлагат и агнешко и свинско, освен тези меса изброени от теб.
Но един ден е първото - супа без месо, второто е местно и третото е десерт. На другият ден първите две са сменени. Питам защото аз все още му редувам един ден местно, а на др ден зеленчуково пюре или супа. А то май навсякъде е такъв диапазона при кухните 10 месеца - 3 годити, което на мен ми се вижда много, но както и да е - мое мнение smile
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #423 -: октомври 22, 2011, 10:12:16 »

Да, и аз смятам, че не е удачно кухнята да е за деца от 10 м до 3г еднаква. Чувала съм, че в други градове е на групи 1ва група - напълно пасирано за до годинка и след това на малки парченца за по-големите - така ми се вижда много по-логично. В нашата кухня също дават свинско, но по-рядко. И когато е постно всичко е така и супата и основното. За агнешко не знам да са давали, мисля, че не. Ние сме от Пловдив, кухнята е държана, но не е към ясла, а отделно.
Боги, ти предполагам му готвиш вкъщи  след като успяваш да редуваш един ден месно, един ден постно? Аз попитах нашата педиатърка по този въпрос тя ми каза, че след като детенцето се е захранило с почти всичко и яде нормално месото след 11-12 месец мога да го давам когато реша. Все пак аз мисля, че е хубаво да има 2 дена постни и 2 дена риба и така се балансира - според мен (аз така горе долу правя). girl_wink
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: октомври 30, 2011, 22:23:41 »

Влизам с няколко въпроса, мами smile

1. Следвам схема за въвеждане на глутен: овес, ръж, ечемик, пшеница. Овеса го въведох, ама за ръжта идея нямам - под каква форма и как да е приготвена?

2. Ели отказа кашата от елда преди месец някъде. Реших, че й е рано и естествено, не я притисках. Преди 2 дни реших да дам овесена каша - но уви, пак не се прие. Пробвах по-гъста, по-рядка, с мляко, без мляко. Аз хапнах, за да ме види. После я оставих да си потопи пръстчетата и да ги лапне. Смесих я с пюре. Не. Та, стигнах до извода, че не й харесва консистенцията, самото усещане. За мирис и вкус няма какво да говорим, защото тя въобще не придвижи каша навътре в устата си. Готово плодово пюре с овес, тоест с минимално количество овес в него, си го хапва, няма проблем.
От друга страна, обича оризова каша - под всякаква форма и гъстота. Харесва я защото е по-фина предполагам. Как да процедирам с кашите? Зърнените култури са толкова полезни и исках да й създам навика да закусва с такива, а какво стана... huhhuh.gif Дали да слагам по 1 лъжичка овесена каша към оризовата, и постепенно да увеличавам първата за сметка на втората? Или да изчакам? Нямам представа просто.

Благодаря ви предварително! give_rose
« Последна редакция: октомври 30, 2011, 22:27:08 от sunray » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: октомври 30, 2011, 23:36:46 »

sunray една оризова каша, която у нас не се харесваше я правех малко по-гъста и я смесвах с равно количество плодово пюре, може би така ще й хареса повече всяка каша. Иначе аз не съм въвеждала по този начин зърнените. Просто около шестия месец дадох кисел с пшенично нишесте и така въведохме глутен. Горе-долу по същото време почнахме и пшеничните каши.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: октомври 31, 2011, 10:17:45 »

sunray Малка е още това е  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #427 -: октомври 31, 2011, 11:25:18 »

Пък ние, тъй като спим сутрин до 10ч и Марта цока преди да стане, въобще не предлагам закуска  blush

Няма значение, нали?  scratch one-s head
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: октомври 31, 2011, 11:33:52 »

Ина, Никола не закусваше до около годинка   good не закусваше друго де, само цокаше  pardon
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: октомври 31, 2011, 11:38:24 »

Пък ние, тъй като спим сутрин до 10ч и Марта цока преди да стане, въобще не предлагам закуска  blush

Няма значение, нали?  scratch one-s head
И ние така!
Вчера за обяд яде кус-кус.

Дани,аз обичам овесени ядки,но кашата ми се струва отвратителна.Това,че Ели не я иска,не значи че ще е така винаги.Предлагай други храни,след време опитай пак.Татко на тризначки ми каза,че елдата е гадна и никоя от дъщерите му не я е харесвала-тук може би е въпрос на вкус.
Относно глутена-след овесена каша,дадох направо кора домашен хляб,после и бисквита.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #430 -: октомври 31, 2011, 11:39:03 »

А, така  good И аз това викам, ама да си питам де  Wink
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: октомври 31, 2011, 12:55:05 »

Момичета, нещо не ми ясно с това захранване. То много неща не са ми ясни де, но това е едно от тях.

Всеки нов продукт ли се въвежда лъжичка по лъжичка или само първия? Имам предвид следното:

Една майка в парка захрани детето на 6м и няколко ни. Първо даде тиква, която въведе за 10 дни и след това всяко следващо пюре го даваше цяло, без пауза между различните пюрета. за около 20 дни въведе моркови, тиква, картоф,пащърнак и забравих още какво беше. Онзи ден въведе и месо със зеленчуци, пак директно, без постепенно захранване. Така ли се прави? Аз бях останала с впечатление, че всеки нов продукт се въвежда постепенно в рамките на няколко дни. Между различните продукти се оставят 2-3 дни, за да се наблюдава за алергични реакции. Вие какво ще кажете?
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #432 -: октомври 31, 2011, 14:24:09 »

Правилно си разбрала Капризче, макар че всеки е свободен да постъпва както сметне за добре. Много е хубаво, когато даваш нов продукт той да се въведе самостоятелно и преди да продължиш с нов да изчакаш 3-4 дена. Така ако все пак се случи да има някаква реакция ще можеш  да реагираш по-бързо, защото ще си сигурна, че детето ти е приемало само едно нещо в точния период. Когато вече се увериш, че дадена храна се приема без реакции можеш спокойно да я смесваш и с други неща. Относно захранването лъжичка по лъжичка - твоето бебче е малко и мисля, че няма да имаш проблем да спазиш този ред на въвеждане. Но ако видиш, че детенцето е пробвало картофа например и няма реакции и му харесва и е готово да замести млякото и с друга храна аз не мисля, че е лошо да му се даде и цялата порция.
Активен
Ивето
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 919


Мама на прекрасен син :)


« Отговор #433 -: октомври 31, 2011, 15:35:34 »

Капризче и на мен захранването не ми е много ясно, и аз мисля че трябва да става постепенно и да се дават като за начало 1, 2, 3 лъжички през ден докато свикне детето с новия продукт за около 10 дни...Не съм много запозната но ето пък едно инфо което намерих:

ОСНОВНИ ПРАВИЛА

1. При въвеждането на нова храна детето трябва да бъде здраво, защото в противен случай е с намалени защитни сили и е по-податливо на храносмилателни разстройства и алергични реакции.   

2. Всеки нов продукт се дава в малки дози (1-2 ч. л.), като количеството постепенно се увеличава. Така за около 10 дни едно цяло хранене се замества с новата храна. Поетапното увеличаване на количеството се налага, за да се даде възможност на храносмилателната система да се адаптира.

3. При въвеждането на всяка нова храна трябва да следите за появата на кожни обриви и храносмилателни смущения (подуване на корема, болки и куркане на червата, разстройство или запек). Ако се появят някои от тези симптоми, веднага трябва да преустановите даването на каквато и да е друга немлечна храна поне за 34 дни. След това продължете захранването отново, но вече с друг продукт.
Разбира се, трябва да се обадите и на педиатъра на вашето дете.   

4. Новата храна се дава в началото, докато детето е още гладно, за да може да поеме желаното количество.

5. Ако детето упорито отказва да приеме някоя нова храна, не го насилвайте. Просто не му я предлагайте около седмица, а през това започнете да въвеждате друга храна (например вместо зеленчуково пюре дайте каша).

6. Предлагайте новата храна с лъжичка, не с биберон. Не ползвайте лъжицата, с която вие сте се хранили. Всеки видимо
здрав човек може да има в устната си кухина многобройни микроби, които за нас, възрастните, не са опасни, но могат да причинят
заболяване на бебето.

7. Децата, родени със здравословни проблеми или с ниско тегло, се захранват по-късно и много по-предпазливо, под усилено наблюдение от педиатър.

Аз се разрових по назад в старите теми и видях една от съфорумките е постнала информация за захранване още от 2-ри месец...  (http://forum.svatbata.bg/index.php?topic=811.0) Направо се чудя и аз кога да започна като знам, че нашата педиатърка съветва от 3-ти месец а аз мислех към 4-тия. Моята майка ми каза че е започнала в 3ти месец да ме захранва и ме съветва и аз да почна тогава...
« Последна редакция: октомври 31, 2011, 16:02:07 от Ивето » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: октомври 31, 2011, 16:25:30 »

sunray Малка е още това е  smile

Малка за кашите ли?  huhhuh.gif Че уж те се дават след плодовете и зеленчуците, а и оризовата я обича... crazy

Ина, ми вие много късно ставате, бре! blum Кво е това 10ч...На нас най-късното ни събуждане е било в 8 без 15, и то май беше за кратък период. А аз не казвам, че искам от сега сутрин да давам зърнени каши за закуска, а че ако ги харесва ще е добре за по-нататък, когато ще закусва не само мляко good

Диде, ами уж исках да следвам последователността за въвеждане на глутена, ама аз и идеи за ръжта нямам, така че май ще я прескоча.

Капризче, ти правилно си разбрала принципа при захранване - постепенно, по малко в началото и с паузи между нововъведените храни good
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines