Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 04:38:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 167996 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #390 -: октомври 10, 2011, 22:02:03 »

Няма рецепта - от замразения спанак на око плюс един жьлтьк. Запичам го на тефлоновия тиган и й давам четвьртинката. Това е  pardon

ПП. Спанака го размразявам преди да го обьркам с яйцето
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: октомври 11, 2011, 06:12:21 »

Преди годинка особено ябьлката се дава варена леко да омекне. Тя е един от най-опасните от задавяне плодове (заедно с моркова). Но на Розовка детето е е на година и нещо, затова не сметнах за нужно да поясня  blush

Останалите които сьм споменала ги давам сурови, освен крушата - зависи колко е твьрда.

Как се задави? Как успя да отхапе толкова голямо парче?
:offtopic:Сигурно 300 пъти съм чела за ябълката,а като истински лаик подходих.
Дара остъргва със зъбчета ябълката и тя е изтъняла дотолкова,че стискайки с венеца е отгризнала.Първоначално се задави след като я преглътна,закашля се в опит да се освободи и парчето навлезе по-дълбоко.В няколко секунди й беше трудно да диша,след които изкиха парчето,от което аз още повече се стреснах,защото явно е попаднало в дихателните пътища.
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: октомври 11, 2011, 08:42:15 »

sunray, в момента нещо не ми се отварят линковете със сухарчетата, специално тези които аз купувам от биомагазина. Относно кус-куса- давам го така, както си е - не пасирам, но аз по принцип не давам пюрета на Ники, всичко му готвя аз- на дребно нарязано ( на 9 месеца е , сега караме 10-и).
Плодове- всичко давам на парченца (круша, кайсия, праскова, банан) , само ябълката на ренде настъргана- я слагам в грис или каша. Още от 7-я месец му давам всичко на парченца, сам да хапва smile

П.С - всички неща ги купувам от здравния магазин-предполагам и вие имате такъв във вашия град-със сигурност ще имат тези продукти, ако ли не- могат да ти поръчат;)
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: октомври 11, 2011, 08:58:12 »

Ох, вече не знам какво да го правя мойто диване!  girl_impossible Преди 2 дни прояде тиква и й хареса, но повече от 2 лъжички не иска! Все едно ми казва: "Дай да го пробваме това, мамо, ама после дай истинското ядене!" А лошото е, че тя яде малко и не наддава изобщо добре и ми се искаше да почне да яде и други неща... Пюре от картофи изобщо не ще, оризовата каша също яде 2 лъжички и сме дотам. (и то лъжичките са едни такива миниатюрни - колкото кафена лъжичка). Просто иска да пробва нови вкусове детето, ама за наяждане с такива неща и дума не може да става. Сега, като е яла по 2лъжички оризова каша 2-3 дни и по толкова тиква дали да ги броя за въведени?? Утре може да я пробвам с морков... Или пък ябълка???? (имам домашни) huhhuh.gif
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #394 -: октомври 11, 2011, 15:53:46 »

menyanthe,  на 5 месеца сте? Лично аз не бих се притеснявала от това, че предпочита млякото. Нали затова се нарича захранване - за да пробват децата. Ако е яла 3 дена тиква и не е показала алергична реакция не би трябвало да има проблем. А щом имаш домашни - разбира се, че давай тях. Тя яла ли е до сега ябълка, морков или тепърва ще и ги въвеждаш?
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: октомври 11, 2011, 16:01:04 »

Не, не е яла досега. Аз се притеснявам повече от това, че ми наддава малко и ми се искаше да й заместя хранене с нещо по-калорично, ама май няма да стане както на мен ми се иска...
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #396 -: октомври 11, 2011, 16:05:24 »

Ами, аз като захранвах моркова беше от първите неща пробвай с него - той все пак е и сладък(поне според мен е по-подходящ от тиквата като за начало). А що се касае до качването на килцата (моето момче също не качва много) аз увеличих броя хранения с 1 брой. Не мисля, че от зеленчуците ще ти качи повече отколкото от млякото. Кашите може би са добър вариант...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #397 -: октомври 11, 2011, 16:07:34 »

Не знам дали кьрмиш или сте на АМ, но който е да е случаят, плодовете и зеленчуците не са по-калорични от млякото.

Примерно на нашето плодово пюре пише 52кКал за 100 г, а кьрмата е 75кКал, предполагам АМ сьщо.

Тьй че не се притеснявай, детето си знае много добре от какво има нужда  good
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: октомври 11, 2011, 20:26:52 »

menyanthe, както и в темичката ти писах и Лори не хареса картофеното пюре в началото,но след 2-седмична пауза,направо го прояде с апетит и за 2-3 дена,заместихме хранене.Ако много те притеснява наддаването,давай кашички.Тях яде ли ги?
Аз имам въпрос-плодовото пюре кога го давате?Следобеда или сутрин? Днес следобед й дадох няколко лъжички пюре от круша и много го хареса,та ...  huhhuh.gif
Мерси предварително за отговорите.  give_rose
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #399 -: октомври 11, 2011, 21:44:13 »

Az go davah sledobed, sled kashata  good!
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: октомври 11, 2011, 22:08:11 »

Ще отговоря на всички едновременно:
Кърмим се. Пробвах да й давам АМ (преди няколко седмици бяхме на АМ поради мой здравословен проблем и тогава си качваше доста по-добре въпреки че пак ядеше доста по-малко на хранене, отколкото би трябвало да яде). Отказва го тотално. Аз знам как биха станали нещата с АМ (поне така се случи преди, въпреки че тогава не беше толкова зле положението - не го отказваше толкова категорично), но хич не ми се иска - ако спра изобщо да я кърмя, все ще огладнее дотолкова, че да го прояде. Но това ли е решението се чудя??
Иначе от 6 хранения (по едно време дори бяха 5!!!) сега са 7! Но никак не ми се иска да се будя през нощта и нея също да я будя, тъй като определено имам нужда от нощния си сън в момента и при положение, че тя не се буди, сама нямам силата и волята да го правя - все пак в момента ходя и на испански, и на шофьорски курс, отделно през деня не ми остава много време за спане покрай нея.....
Пробвах какво ли не - повече от 2 миниатюрни лъжички не иска да хапне - оризова каша, картоф, тиква.... Картофът даже тотално ми го отказва.
Иначе знам, че плодовете и зеленчуците не са толкова калорични, но просто пробвам дали ще прояде нещичко изобщо и оттам нататък да започнем нещата....
А иначе малкото наддаване при нас си е направо стряскащо - 30г за 3 седмици!!! Аз точно заради това съм се и шашнала така.
А тази тиква, която й давам, също е доста сладка...
Мога да пробвам с морков или пък с каша от елда...
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #401 -: октомври 12, 2011, 09:52:07 »

menyanthe, както вече ти писах на 5 месеца не е страшно, че не е захранено детето. Може и само на мляко да кара, особено ако е кърма. Моето мнение е, че не трябва да я будиш през нощта, ако тя сама не става. Относно наддаването - под нормата ли е за месеците си? Говори с педиатъра... на мен моята ми е казала, че след като не сме под нормата да се успокоя (за сравнение моя Влади 2 месеца задържа едни и същи килограми, след това качи малко и след това пак ги изгуби, но не е под нормата).
Картофчето го правих на пюре разбъркано с мляко ( да стане доста рядичко). Успокой се малко, мисля си, че нещата ще се нормализират. Дано да ти помагаме с отговорите give_rose
carlyangel, аз давах следобед, сега давам и на десерт след обяда. Според мен е когато ти си решиш. Обаче има един момент на които понякога не обръщаме внимание - плодовете и зеленчуците се обработват по-бавно от останалата храна, така че има логика да са първо те и след това другото ядене.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: октомври 12, 2011, 12:43:31 »

Rozovka,malinkata, благодаря ви за съветите.Аз днес го дадох за десерт,след картофеното пюренце на обяд.И без това беше малко бурканче-80гр. на Гербер.Хапна 2-3 лъжчки и започна много да се лигави,което за мен ще рече,че вече се е наяла.  good
menyanthe,разреждай картофеното пюре с много мляко.Така е по-вероятно да го прояде.После постепенно намаляй,докато си придобие нормална консистенция.  Wink
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #403 -: октомври 12, 2011, 12:46:06 »

menyanthe, можеж да пробваш с безглутенова каша  good.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: октомври 12, 2011, 13:39:26 »

malinkata, не е под нормата, ако гледам тази таблица:
ВЪЗРАСТ                         ТЕГЛО-момчета (в грамове)     ТЕГЛО-момичета(в грамове)
доносено новородено   2500-4360                                2500-4070
 
1 месец                          2960-5330                                2890-5030
 
3 месеца                        4560-7960                                4140-7210
 
6 месеца                        6150-9890                                5640-9240
 
9 месеца                     7120-11 390                             6580-10 690
 
1 година                     7560-12 300                             7070-11 590
 
1 година и 6 месеца   8490-13 940                            8040-13 220
 
2 години                      9460-15 300                            8990-14 620
 
3 години                   11 220-17 040                         10 620-16 420
 
В момента е 5800. В петък ще ходя на консултация да я мерят пак, но щом казваш, че и при Влади е било нещо подобно, а педиатърката ви е казала, че няма проблем, значи може би е така и мен само ме шашкат.

carlyangel,  картофеното пюре пробвах да разтворя 1 лъжичка от него в 100мл кърма - не искаше да го яде, заради това засега се отказах от него. Днес пюрето от морков пак беше прието до втората лъжичка и дотам, но все пак ни е за първи ден. Ще видим по-нататък.

rozovka, каква е тази безглутенова каша?

Благодаря ви на всички за съпричастността! Че ако не са форумите, от близките ми няма да срещна подобна подкрепа!  give_rose give_rose give_rose
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines