Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 04:41:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 168036 пъти)
 
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: септември 20, 2011, 18:59:20 »


Диде, абсурд е да се даде каша 8 зърна като начало. Трябва всичко да е въведено първо.

Съгласна съм напълно със sunray. Аз взех такава каша с 8 зърна, но още не съм я давала на Цецко, а той е на 10 месеца вече, но ти си решаваш.

За кисела, моята педи ми каза само с царевично нишесте с никакво друго. Аз бях питала за кисела назад в темата и го правя по рецептата на wanting
- 200 мл компот и 1 супена леко прегърбена лъжица нишесте 
слагам компота да заври, а нишестето разтварям в малко студена вода, след това го добавям към врящия компот, като бъркам непрекъснато. Слагам и плодчетата от компота. С всякакви компоти го правя без ягоди, малини, къпини. Понякога добавям бисквитки или от пюрето, когато искам да въведа нов плод.

kokiche, аз съм давала пресни плодове след следобедната закуска- кисел или каша или само плод намачкан с вилица с бисквите – пъпеж с бисквити Цецко много го харесва. Иначе съм дамала праскова- обелена, круша, диня, сливи, но ние сме и по-големи. Успех
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: септември 21, 2011, 22:08:58 »

Мами и за мен е озадачаващо такова въвеждане на толкова много неща наведнъж!Само си представете,че има медицински лица(лекорите),които смятат това за нормалнои го препоръчват.Аз специално попитах дали е по-добре да въведа глутена с коричка хляб,а те ми се "накараха",че не се прави така-трябвало с каша и тази била чудесна за тази цел crazy

Боги,благодаря за уточнението за кисела,ще го пробвам тези дни,но мисля да го направя с пресни плодове.Ти какви бисквити даваш на Цецко?

Кокиче,плодовете винаги давам самостоятелно,между кърменията.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: септември 21, 2011, 22:22:11 »

Аз не съм Боги, ама да кажа аз какви бисквитки съм давала, че нали не съм въвела глутен. Дадох от бишкотите Биберон на Плазмон - без глутен са и миришат хубаво. Разтапят се в устата, а един път разтворих и в млякото good Тоест, може да дадеш и цяла, да си гризка Дари.
Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #363 -: септември 26, 2011, 00:15:46 »

Искам да попитам вие пресни плодове кога давате? Самостоятелно? В комбинация с  друга храна или като десерт. Защото намирам като инфо, че най-добре плодовете се усвоявали като се дават между храненията, а пък на други места пише да се добавят към кашата. crazy

kokiche аз започнах да давам пресни плодове на 8 навършени месеца в 9-я (исках месец по рано но изчаках че точно по това време се гърмеше много за бактерията ешерихия коли ), пресен плод давам за междинното заместено хранене около 10.00 (след закуската в 8.00  преди обяда в 12-13.00). Тоест само плод, не кърмя след това. Той си заспива за предиобеден сън. Давам и за следобедна закуска понякога в комбинация с кисело мляко (става плодово кисело мляко), извара, каша, варено просо

Искам да ви споделя една рецепта подходяща не само за бебоци но и за мами, която си съчиних и изтествах и детето ми доволно си помляска - Чийзкек с извара-рецепта Давам го за следобедна закуска



Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: септември 26, 2011, 07:24:14 »

Ти какви бисквити даваш на Цецко?

Диде, извинявай мила, сега видях въпроса ти smile
Давам на Плазмон - Primi Mesi- тези не ги пие в млякото те са на гранули. Давам бишкотите на Плазмон, Чичибебе натурални и с банан, а от няколко дни с Закуска с киселото мляко- слудобед вместо кисел или каша.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: септември 26, 2011, 07:57:41 »

Ох, само да вметна нещо, специално за гранулираните на Плазмон, защото купих уж за по-лесно затваряне в млякото. Съдържат масло! shok А пише, че се дават след 4-ти месец...Но мисля, че негранулираните бишкотки нямаха. А и затова тези с маслото ги прибрах за по-нататък, не съм въвела млечните още.

Боги, а тези Чичибебе лесно ли се намират? Аз не съм срещала? Има ли ги в големите хранителни вериги? smile И какво съдържат? (когато имаш време да провериш, разбира се give_rose )
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #366 -: септември 26, 2011, 08:57:14 »

 Offtopic Маслото не е вредно за бебетата,даже е полезно. Хубавото масло. Съдържа много витамини,които са важни за организма и мазнини, също важни  за развитието на мозъка. Във всички книги се препоръчва масло,колкото грахче или зехтин. Маслото,зехтина и всякакви други мазнини в пюретата са необходими  заради усвояването на мастноразтворимите витамини(А,Д,Е и К).
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: септември 26, 2011, 09:10:26 »

sunray, тези гранулираните наистина съдържат масло, аз сега го видях, но искам да ти кажа че ми ги препоръча една приятелка с бебе което стана на 6 месеца на 7 септември, тя не го е захранила още с попара т.е с масло, а му ги дава в млякото от 4 месец за да се засища и да спи по-дълго. Но всяка майка си преценява вай-добре.

За бисквитите, има ги в Била на 100 процента, аз си ги взимам от едно гаражче в квартала където взимам пюрета, каши, АМ и всичко за бебето на по-ниски цени. Та мисълта ми беше, че съм ги взимала и от Била, но със сигурност ги има и в други вериги.

Cicibebe - Джиджибебе, имам с банан и натурални. - пшенично брашно, захар, хидрогенирано растително масло,  пшенично нишесте, обезмаслено пастьоризирано сухо мляко, бананов прах, яйца, калциев карбонат, разбухвател, сол, витамив В1, емулгатор. Съдържа глутен smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: септември 26, 2011, 09:11:16 »

Така е, но маслата от царевични зародиши, от рапица или зехтина, са с растителен произход, а маслото - не. Споменах го не за да го отричам, а за да предупредя други мами, които може да го купят като мен и после да видят, че има масло, а не са въвели все още млечните. За да не правят напразна покупка good
Отделен е въпроса как се намира вече в БГ истинско масло.... huhhuh.gif

Мерси много, Боги! give_rose Ще ги имам предвид като ни дойде времето. Засега няма как да й ги давам и заради яйцата, и заради глутена. А за гранулираните на Плазмон - сигурна съм, че са хубави, съдейки по другите, просто не съм въвела маслото, затова не ги давам все още.
« Последна редакция: септември 26, 2011, 09:14:28 от sunray » Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #369 -: септември 26, 2011, 09:26:24 »

Президент е много хубаво масло.Иначе и аз не съм въвела млечни, но масло задължително. Има и книга на проф.Мермерски, той също обяснява ползата.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: септември 26, 2011, 14:29:03 »

О, да, като въвеждам млечните, със сигурност първите два продукта съм решила, че ще са извара и масло good
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: септември 26, 2011, 20:39:00 »

Боги,можеш ли да ми кажеш къде мога да намеря тези гранули на Плазмон?Разглеждах във Вис Виталис,но не съм ги виждала.  huhhuh.gif Благодаря ти предварително!  give_rose
Чичибебе тук ги има навсякъде,дори и в малките квартални магазинчета.  good
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: септември 27, 2011, 08:39:04 »

carlyangel, аз ги взех точно от кварталното ни гаражче, което ни е за бебешки неща. Иначе ги има във всяка голяма аптека smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: септември 27, 2011, 11:43:29 »

Благодаря ти,Боги,ще ги потърся.  give_rose
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #374 -: октомври 08, 2011, 14:51:35 »

Майчета,
Имам няколко въпросчета Wink
Дабавяте ли някаква мазнина /краве масло, зехтин и т.н/ в пюретата, кашите? От кога и по-колко? В някои пюренца има рапично олио, но не във всички. Аз не добавям още нищо и се чудя не е ли време за това.
Кога въвеждате месото? И кога жълтъка и глутена?/ Ние почнахме от седмица с пуешкото, глутенът го почваме от 8-мия месец, а жълтъкът май ще го оставя за 9, 10 месец. Давам по 15гр месо към зеленчуковото пюре/ И кога е уместно да въведа млечните продукти при тази последователност?
И последно въпросче: От 8-ми месец ще въведа закуска, при положение че не съм въвела глутен, какво мога да предлагам на малкия сутрин? Два пъти на ден каша не идва ли малко множко, а само плодово пюре не е ли недостатъчно? *crazy*Какво ще ме посъветвате?/
« Последна редакция: октомври 08, 2011, 14:57:37 от kokiche » Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines