Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 02:26:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 167749 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #330 -: септември 04, 2011, 22:16:16 »

А защо толковакъсно въвеждаш жълтък sad
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: септември 05, 2011, 07:45:53 »

Бени, аз мисля, че няма какво да се притесняваш. Води се от Сис good Тя явно хапва доста неща вече, не си "назаднала" със захранването smile

Искам да се включа по повод поста на Мерилен по-назад smile Права се оказа, мила, че към всяко хранене трябва да има и мляко give_rose Говорих за това и с нашата педиатърка и тя потвърди. Та, сега като давам безмлечно пюре, ги правя в съотношение 50:50 пюре и мляко. Ако е млечно, тогава ми каза да не давам мляко.
Глутен към 8-ми месец ли е добре да въведа според вас? Четох, че се въвежда между 7 и 9, като в 8-ми били най-малки рисковете от алергична реакция...В 8-ми мисля да въведа месо, а до тогава да включа някоя кашичка - взела съм млечните на Хумана с ябълка и с банан.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: септември 05, 2011, 10:52:01 »

А защо толковакъсно въвеждаш жълтък sad

Ами аз не знаех, че е късно  pardon Като ходих на лекция за захранването и ни казаха, че е най-добре да започнем с жълтъка 7-8 месец  pardon

А какво ще кажете за киселото мляко? Кога е добре да се започне с него, много се чудя по този въпрос и навсякъде нещо различно пише  crazy
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #333 -: септември 05, 2011, 11:28:01 »

Аз почнах в началото на 7-ми месец да давам по малко.За киселото мляко сестра ми ми е казвала, че нейни познати които нямат възможност да купуват АМ още от 4-тия месец са започнали с киселото мляко и детето си е живо и здраво.Аз вече спрях да се втренчвам толкова много .Спазвам някъкви правила, но не до вманиаченост
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: септември 06, 2011, 21:28:53 »

Аз започнах с киселото мляко на 7 месец все пак има цели няколко поколения изхранени само с кисело мляко Мисля си че сега се отрича толкова заради АМ Нали трябва да се продават Още пошеюе юе ш него се съдърват пробиотици
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: септември 07, 2011, 13:43:25 »

Глутен към 8-ми месец ли е добре да въведа според вас? Четох, че се въвежда между 7 и 9, като в 8-ми били най-малки рисковете от алергична реакция...
Според последните проучвания е добре глутена да се въвежда по рано (6-7 месец) и при кърмените деца обикновено проблеми няма  smile
Аз лично дадох коричка хляб около 7-мия месец  good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: септември 07, 2011, 14:03:14 »

Благодаря, Лени Бени give_rose Предполагам, че ще го въведа като навършим 7 месеца, което не е далеч. Аз четох също, че алергична реакция към глутена се появява, когато не се съобрази количеството, тоест трябва да се дава много по малко и внимателно. Тогава нямало проблеми обикновено.
Вече съм въвела картоф, морков, тиква, тиквичка, от зеленчуците. От плодовете - банан, ябълка, шипка. Не е реагирала засега, пу пу! А и й се услаждат danceg Щото аз съм била толкова злоядо дете, че майка ми в чудо се е виждала...Дано поне тя не е така.
Дадох й безглутеновите бишкотки на Плазмон, ама сякаш от царевичното нишесте се позапече и започна да пръцка повечко. Други странични реакции не е имало, слава богу! Ще преустановя даването, след седмица-две - пак.
Сега правя пауза и мисля да въведа пащърнак.

А други щадящи начини за въвеждане на глутена да ми препоръчате? Или коричката хляб е изпитан метод? smile
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: септември 07, 2011, 14:28:19 »

Според мен с коричката хляб е най-добре. Така поетото количество ще е минимално. Тя само ще оближе, едва ли ще отгризне, сдъвче и глътне нещо  Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #338 -: септември 07, 2011, 14:30:22 »

И аз дадох кора хляб на 6ти навьршен месец  good
Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #339 -: септември 07, 2011, 15:05:45 »

Sunray, аз започнах въвеждането на глутен с безмлечна овесена каша на Хип.  good
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: септември 07, 2011, 16:07:03 »

аз съм в голяма чуденка, поради ротавирусната инфекция която изкарахме захранването ни се отложи. сега почвам с картоф и мисля че се позапече и незнам какво мога да и дам. И другото ми питане е пюрето преди кърмата или след нея го давате?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: септември 07, 2011, 16:11:59 »

Eчи, разхлабващи са тиквата, крушата, сливата - като за първи храни говоря.
Относно кърменето - ако искаш да заместиш хранене - даваш първо плод/ зеленчук, после дохранваш с кърма. Ако искаш само да запознаваш с нов вкус - първо кърмене, после плод/ зеленчук good Успех, мила!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: септември 07, 2011, 16:12:39 »

И ние започнахме захранването, но като че ли детето не е още готово. Дадох му пюре, но хапне 2-3 лъжички и го избута напред. Пробвах и Рапли метода. хареса му да си вземе сваренто морковче в ръка , сдъфка го, но не го преглътна , а пак го изкара на напред и така няколко пъти. Чудя се , дали още не му е рано да захранвам и дали да не изчакам до 8-я месец.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #343 -: септември 08, 2011, 14:23:39 »

Не е рано. Не се отказвай. Много трудно ще стане по-нататък, ако изпуснете момента. И ние почнахме с по две - три лъжички и беше плюене и бутане с език. Бъди търпелива и за седмица - две ще преминете. Ние също не свикнахме веднага, изобщо.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: септември 08, 2011, 14:52:13 »

Мири, не знам какво да те посъветвам...Не е малък вашия бебо, но пък кой знае...Опитай още няколко дни, и ако няма резултат, тогава поизчакай. Стискам палци да потръгне! Просто сменяй видовете плодове и зеленчуци, гъстотата, комбинации.

Мами, някоя от вас да е забелязала бебето й да получава повече газове от тиквата? Преди време дадох и късно вечерта получи криза, като се напръцка си заспа. Мислех, че е просто съвпадение до снощи, когато се случи същото - пак бях давала тиква (с картоф). Дали е възможно да е от тиквата? huhhuh.gif Иначе я харесва. Тя, де факто, всичко яде. Засега! Пу пу.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines