Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 04:41:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 168027 пъти)
 
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: август 19, 2011, 20:38:10 »

Аз си мисля, че са малко, но най- вероятно е период (зъби, жега, друго неразположение). При нас храненията още от преди годинката до сега са 4.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: август 24, 2011, 18:55:13 »

Да се отчета за нашето захранване.

Възнамерявах да е след 6-ти навършен месец, но Ели ми показа, че е време. На 5 месеца и малко започнахме. Слава Богу, засега всичко е нормално, дори по-добре от преди това. От зеленчуците съм въвела следните, в тази им последователност: картоф, морков, тиква, тиквички. Всичко се харесва на Ели, пу пу! Давам зеленчук на обяд, но все още нямаме заместено хранене. Това най-вероятно ще стане до края на тази седмица, защото към момента давам около 100 г зеленчуково пюренце. А и вече давам зеленчук почти месец.
Плодове давам вече трети ден - по-точно започнах с банан. Харесва й също. Засега давам бананово пюре, от 30 г стигнахме 60-ина днес, а след това същинското папане. Него го въведох в следобедното хранене, което при нас е около 16ч. Следващия въведен плод (след 3-дневното изчакване) ще е ябълка. И тъй като не качваме особено, мисля след това да предложа и млечна бананова каша, на Хумана, че няма добавена захар.

Отделно, бих искала да попитам по-опитните в това отношение мами, освен броколи и карфиол (които не искам още да давам заради дългите колики, които имахме), какъв друг зеленчук мога да въведа за разнообразие. Сещам се за сладкия картоф и пащърнака. Друго?

И още едно въпросче: Освен "Ганчев" друга марка пюре от шипки да сте виждали?
Аз мернах някъде някакъв крем на Гербер от шипки и още нещо, но ми се ще да изчакам с кремчетата и да е по-натурално засега.
Благодаря предварително! give_rose
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: август 24, 2011, 21:34:30 »

sunray, много добре вървите със захранването, щом вече и хранене ще замествате smile  Не е ли много малка Ели да си пропуска обедното мляко? Чела съм, че до годинката не е е хубаво да се замества цяло хранене, разбира се това си е лично мое виждане smile

За друг зеленчук се сещам за алабаш, не е много известен, не знам как действа на коликите за съжаление. Sunval предлагат Фин алабаш - http://www.bioslunceluna.com/shop/za-bebeto-i-mama/zelenchukovi-pureta/pjure-ot-fin-alabash-sunval-bio.html.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: август 24, 2011, 22:02:52 »

Мерилен, по принцип е така за заместването, но понякога се намесват и други причини. Елица имаше проблеми със стомахчето и червата, съответно с изхожданията. Просто течната храна (кърмата) я измиваше и предизвикваше къркорене и какво ли още не. В момента, в който включих дори само безмлечна оризова каша, нещата коренно се промениха. А твърдата храна още повече спомогна.
Отделно забелязвам, че тя не иска вече да суче много и при контролните ни кърмения следобед и вечер се установи, че изсуква твърде малко за възрастта си (мляко имам, защото се цедя след това успешно с ръка, а и се случва гърдите ми да се препълнят...). Не проявява такава пристрастеност към сукането вече. Затова започнах и да дохранвам с АМ. Нооо...да не се отклонявам от темата.
Откакто захранвам по-сериозно и дохранвам с АМ надвечер Ели си възстанови теглото и дори качи малко отгоре.
За алабаша май не сме. Доколкото съм запозната би могло да предизвика образуване на газове и е добре да поизчакам още малко, че хич не ми се връща към коликовия период girl_impossible

Благодаря ти, че се включи! give_rose
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: август 25, 2011, 14:19:02 »

При нас спанакът е фаворит, ако искаш можеш да пробваш.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: август 25, 2011, 14:31:24 »

А той дразнител ли е, дали предизвиква колики? Уффф, голямо шубе с това стомахче, страшна работа! Ама като знам през какво минахме... angry
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: август 25, 2011, 14:59:38 »

Ами честно да ти кажа, не знам, при нас никога не е имало проблем  pardon Ако решиш можеш да го въведеш първоначално в съвсем минимално количество, като го прибавиш към друг зеленчук, който вече си въвела (картоф и морков ми се виждат най-подходящи) и да видиш как  реагира Ели, а после постепенно да увеличиш количеството, като намаляваш количеството на другия зеленчук, ако и понася добре и така....
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #322 -: септември 01, 2011, 21:29:10 »

Здравейте мамита,
Имам голям проблем със захранването. shok.Моля ви посъветвайте ме какво да направя crazy.
Започнахме на точно 6 месеца, не съм давала сокове или вода - само кърма. Преди това детето не показваше някакви признаци, че не му стига храната и аз реших да изчакам  да навърши 6 месеца. Започнахме с оризова безмлечна каша с кърма - лъжичка по лъжичка. Че не му харесваше, не му харесваше - е за 10 дни не можах да стигна до повече от 5-6 лъжички. После давах пюре от тиква. Това беше още по-голям провал. Дърпаше се и изобщо не искаше да отваря уста. Почти насила давах тиква 6 дни - но повече от 3-4 лъжички не искаше /то и тях не искаше nea, а аз се чудех какво да правя знам, че не бива да настояваш, но .../.След това реших, че,морковът ще е нашият зеленчук, но уви и там нямахме успех. Освен това по-често акаше и  аз го спрях да не е алергична реакция. От два дни нищо не съм давала. Сега какво да правя -направо му се повдига на детето от храната различна от млякото.  Като чета как вашите деца харесват различните храни - направо се чудя, защо нашто шиле е такова злоядо? Плод ли да дам? Какъв? Банан става ли, и той се дава суров, нали ? Искаше ми се картоф - но щом отказва сладникавите тиква и морков, къде го търся картофа?!?  crazy.
И ако бебчо отказва и плодове - какво да правя? Да чакам ли?Да настоявам? Не го ли лишавам от важни хранителни вещества? По колко грама ориентировъчно трябва да приема бебто все пак в първия месец на захранването? И по -нататъка в следващите месеци? Четох, рових, но никъде не намерих ясен отговор на този въпрос. Иначе малкия си суче на воля денонощно, но дали му стига, той и без това не е едър. На 6 месеца бяхме 6890кг.
« Последна редакция: септември 01, 2011, 21:32:33 от kokiche » Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: септември 01, 2011, 23:08:09 »

Кокиченце, моят съвет е да изчакаш good Всяко дете е различно и явно твоето не е готово. Няма лошо. Пробвай пак след седмица-две. Учудвам се, че е а*ал повече от моркова, уж запича crazy Пробвай с картоф по-нататък, може да му хареса, но го разреди с повечко кърма, че е гъст и лепкав, та шанса да го хареса от първия път не е голям. По принцип един трик е да се разрежда с повечко кърма отначало всеки нов въведен продукт, като постепенно намаляваш кърмата, докато не започне да го хапва чист.
Ако даваш готово пюре, пробвай и друга марка. Може пък на тази фирма да не му харесват.
Относно плода - първите плодове, по принцип, са банан, ябълка, круша и слива, като се досещаш, че последните два не се препоръчват при бебчета, които а*ат повечко или имат разстройство. С тях по-внимателно и в комбинация с нещо запичащо като ябълката, например. Не знам защо банана трябва да се дава суров, аз го купувам на пюре и засега (пу пу) си го хапва.
Оризовата каша защо не му я смесваш пак с кърма, поне докато свикне с нея...
Да, твърдата храна в един момент осигурява вещества, които започват да намаляват в кърмата, но това не става толкова бързо. Според мен по-добре изчакай някоя и друга седмица и опитай отново, без стрес и настояване. След като малкият не дава сигнал, че е готов, значи не е. Ако не ви гледа жадно с очи, докато се храните и не слюноотделя обиииилно, значи имате време.
А това, че Ачи не е едър да не те шашка, не означава, че кърмата не му стига. Може да си е стройно детето, защо пък трябва да е дебеличко smile

Аз да попитам нещо - искам да дам бананова каша на Ели, но тя съдържа царевично брашно. Това се счита за нов продукт, който един вид въвеждам, нали така? И означава ли, че съм въвела царевицата, или тя се дава отделно, като по-трудносмилаемо предполагам? huhhuh.gif Царевицата счита ли се за силен алерген?

Благодаря предварително! give_rose
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: септември 02, 2011, 08:10:33 »

Кокиче,в някаква статия бях срещала информация,че вкусовете на детето се предопределят от храните приемани от майката през бременността.С това се обясняваше,че няма значение дали ще дадеш плод или зеленчук-бебето ще прояви интерес към вкуса,който му е познат.Така,че те съветвам смело да предложиш сладък плод.

Моето захранване не следва никакви схеми,за близо месец съм въвела доста плодове и зеленчуци и към всички бебето показва апетит.Количеството,което давам вариара между 40-60гр.Нищо не се отрази на памперса.

Банана може да се дава суров.Мисля,че доста майки го предпочитат за първи плод.Аз предпочитам сезонните плодове-давам ябълка,праскова,круша,пъпеш.

За количество май е трудно да се говори-ако заместваш хранене трябва да съответства на количеството мляко,ако не заместваш...  huhhuh.gif
Май по-важния аспект е дали се набавят необходимите хранителни вещества-по назад в темата се коментираше,че на 6м се отчитат липси на желязо и цинк.
Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #325 -: септември 02, 2011, 15:32:32 »

Да, царевицата е алерген, което пък не означава, че непременно детенцето ти ще реагира. Изчакай с въвеждането или пък опитай бавно и внимателно.  good
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: септември 03, 2011, 19:55:09 »

Кокиче, аз съм напълно съгласна с поста на Додо - предлагай смело плодове, всякакви и разбира се най-вече сезонни.
Още нещо - давай плодовете пресни, без всякаква обработка, така вкуса се запазва. Аз давам на Сиана диня, пъпеш, ябълки, круши, сливи, праскови, грозде, дренки - единственото което правя е да почиствам от кората и семките и пасирам, а понякога и давам и на парчета, да си ги гризе сама, въпреки че страшно ме е страх да не се задави, защото вече имахме няколко такива случая.
Лично аз смятам, че няма НИЩО по-добро от свежия, необработен плод, особено пък ако е откъснат от градината!
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #327 -: септември 03, 2011, 21:03:48 »

Благодаря момичета  give_rose.
И мен ме изкушава да му давам пресни плодове, но нали навсякъде пише, че повечето трябвало да минат през топлинна обработка ??? crazy.Всъщност аз му дадох свеж пъпеш, въпреки че в едно списание четох че в суров вид- не като сок- е препоръчително да се изчака до 8-мия месец заради целуозата в него.
Определено му харесва сладичкото TONGUE, но после как ще хапва зеленчуци - пак ще я патим. Албенчик ти в какви количества му даваш пресни полодове? И самостоятелно или само като десерт?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #328 -: септември 03, 2011, 23:16:19 »

Тьй като аз захранвам с парчета по Рапли метода, искам да добавя, че при сурова ябьлка на парче, рискьт от задавяне е много голям, заради твьрдостта и консистенцията й. Препорьчва се тя да бьде леко сварена и 3 мин са достатьчни. Сьщото за морков и целина. Те са трите най-опасни (грозде на цели зьрна и фьстьци не ги броя, защото те са ясни).

Днес Марта за пьрви пьт яде сьомга.

Иначе за Кокиче - и аз давам всякакви сезонни плодове и зеленчуци. Много от плодовете сурови, зеленчуците сварени. Всичко на парчета с дьлжина и дебелина да могат да се дьржат в рьчичка. Всичко яде сама, никога аз не сьм й пьхала в устата каквото и да било (то това е Рапли, де).
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: септември 04, 2011, 20:49:05 »

Албенчик ти в какви количества му даваш пресни полодове? И самостоятелно или само като десерт?

Ами тя изяжда различно количество всеки ден, в зависимост от това какво точно и давам. Пъпешът например и е много любим и от него може да изяде и 300 мл. От останалите изяжда средно между 100 и 200 мл (май не ти  помагам много с количествата  blush)- давам и ги следобед и ако е изяла малко и давам  мляко. Добавям пресни плодове и към домашно приготвена овесена каша, която и давам на закуска (преди това и давах оризова каша и към нея също добавях плодове). На обед - зеленчуци и мляко, понякога добавям и сирене. Това ни е цялото меню засега, тъй като Сиана си обича млякото и това е, та затова бавничко въвеждаме новите неща. В осмия месец смятам да и дам месо и жълтък.
Въпреки че вече доста плодове и зеленчуци си хапва, доста често се случва да откаже да яде това, което и давам, нищо че по принцип си го хапва, тогава просто и давам мляко. Не знам дали това е правилно pardon, ако някой знае - да ми даде съвет???
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines