Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 09:26:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 168201 пъти)
 
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: юли 23, 2011, 17:03:20 »

wanting, факт е, че и аз като бях при родителите ми и записах Ива веднага на кухня, макар и само за една седмица.Друг е въпроса, че кухнята не ми хареса, цената беше 1лв на ден.
 :offtopic:Оказа се, че могат веднага да ни вземат и на ясла.Сериозно започнах да завиждам на майките там.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #301 -: юли 25, 2011, 13:42:16 »

wanting, как може да не ви стига... нали е на грамаж храната? В смисъл, аз поръчвам порции по 210 грама и толкова идва - е не ги меря, но купичката е пълна догоре и знам, че са ми донесли 210 грама. Ако не ви стига, трябва по-голяма порция може би - в кухнята, където поръчвам, има и по 300 грама. Така ли е или аз нещо не разбирам - лъжат в грамажа ли?
« Последна редакция: юли 25, 2011, 15:00:51 от rozovka » Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: юли 25, 2011, 13:53:05 »

ами на Ози специално най-ранното меню - те го наричат бебешко, мисля се води от една до година и половина е около 160 гр и не ни стига sad
а пък от пункта, от който взимам, казаха, че не могат да поемат риска да ни дадат за след година и половина, понеже сме твърде малки  crazy
аз исках да пробвам, защото порциите са по-големи, а и ние отдавна вече си ядем по-големи частици  huhhuh.gif
честно казано не съм се задълбочила още в търсенето на кухня, която да ни отговаря на грамаж, вкус и т.н.  blush
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: юли 25, 2011, 14:31:50 »

Здравейте мами! Имам проблем със захранването на малката. Вместо да напредваме вървим назад. Напоследък от ьегите ли от какво ли отказва да яде каквото и да е друго освен кърма. Преди обичаше попара - сега ме плюе с нея  angry На обед понякога хапва по 80-100 гр., но днес примерно ми отказа и 1 лъжичка да хапне. Следобед евентуално да хапне малко каша или пюре, но пак е на късмет да е сред деца на площадката и да се залъже. Забелязала съм, че не трябва да я оставя да прегладнее или пък да не е сукала току що и също, че повече обича навън да хапва, но колкото и да се старая последната седмица хич не мога да и угодя. Суче много и нощем - понякога през 2 часа crazy Развалих и режима да хапва през 3 часа като почнах с пюретата и малко по - късно досукване и така постепенно настана хаус. Какво можете да ме посъветвате  give_rose
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: юли 25, 2011, 17:58:39 »

Опита ли с повече плодове или каквото ви е най-любимо?
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: юли 26, 2011, 14:49:51 »

От снощи сме с висока температура - растат ни зъби... Вероятно това и е пречело на яденето  cray
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: юли 26, 2011, 21:42:18 »

А ти сигурна ли си, че температурата е именно от зъби? Че много обичам, когато започнат разни лекари именно с това да я оправдават, някакси за мен това не е нормално и след като един такъв лекар ни каза, че Т 39 и нагоре е от зъби, просто щях да падна  crazy Оказа се чревен вирус в последствие.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: юли 26, 2011, 22:24:22 »

svetla_ety ,много добре те разбирам,ние до скоро имахме нощни хранения.Но и според мен е от зъбите.Ипри нас когато ни излизат зъбки отказва да яде каквото и да е,дори най-любимите му неща(спанак и каша с моркови и ябълки)Всичко плюе и само кърма -нищо друго.Даже незнам после какво ще правим като не се кърмим.
Ще видиш-само да избият ще и се върне апетита на твоята госпожица.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #308 -: юли 26, 2011, 23:24:42 »

svetla_ety, надявам се при вас да е само период, подчинен на зъбоникнене и да отмине скоро. Имахме един ужасно дълъг и тежък период с проблеми с яденето, разбирай последните четири месеца преди годинката на Боби. Мисля, че всичко беше подчинено на зъбоникнене, като само единия път беше съпроводено с висока тридневна температура и леко разстройство. Сега, пу-пу, малкия човек започна да се храни добре с храна от кухня. През целите тези четири месеца основно изхранването на детето беше на кърма и отказваше да се храни с малко изключения. Стискам палци бързо да мине този период и да се успокоиш  good
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: юли 28, 2011, 12:38:48 »

Ива мина на частна кухня и се чудя да давам ли жълтък.В интерес на истината през последния месец почти не съм и давала, бяхме все на път, беше жега...Сега съм в чуденка дали да давам.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #310 -: юли 28, 2011, 12:59:57 »

Може да й слагаш понякога в попарата, Валка  good.
Активен
Поли
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 464



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: юли 30, 2011, 10:39:57 »

Мами привет, влизам и аз с няколко въпросчета:)
1. Правили ли сте безглутенови сухари, ако някой има изпитана рецепта ще съм много благодарна:) запасила съм се с няколко вида брашна и мисля да пробвам. Безглутеновите бисквитки се приеха добре от Никола, да видим дали ще успея със сухарите. Мисля да пробвам с брашно от киноа , елда и оризово.
2. Давали ли сте домашно сиренце в попарката-предстои ни скоро да имаме попарка за закуска-но тъй като имаме домашно козе сирене мисля да сложа от него. Знам че трябва да е добре узряло.
3. От кой месец дадохте жълтък- аз все още не съм-мислех да е след 8-я.
Предварително тенкс smile
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: август 05, 2011, 12:17:26 »

да се разпиша и аз че днес захраних Вики с картофено пюре. така няколко дни ще давам чист картоф като ще увеличавам количеството, след което ще давам някаква комбинация. но се чудя тогава количеството какво да е, пак ли да почна от 2-3 лъжички или да си продължавам да увеличавам лъжичките от там до където сме стигнали?
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: август 05, 2011, 15:53:31 »

echy_, като добавиш морков примерно слагаш 3 лъжички към количеството картоф, което сте достигнали и така даваш и после увеличаваш smile
Нашите проблеми с храненето се задълбочиха онзи ден - почти нищо не яде цял ден, нямах и много кърма, беше нервна, отказа да пие сухо мляко (за първи път и предложих) аз исках да изляза с приятели, но това се усоети... кошмарен ден, но пък на другия ен си прояде детето и май сега пак всичко е наред - тия зъби докато израстнат ще ни подлодят sad
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: август 19, 2011, 13:45:51 »

Момичета, нормално ли е бебе на осем месеца и половина да отказва да яде повече от три пъти? О две седмици нашия отказва да яде повече от три пъти. Сутрин хапва към 8 като се събуди, отказвайки да яде друго освен мляко, на обяд хапва пюре или супичка със сухар, следобяд след съня отказва да яде каквото и да е и вечер иска пак мляко. Вашите бебчета колко хранения имат? Не е ли много малко три хранения за толкова малко бебче. Педиатърката ме посъветва да не го насилвам, за да не откаже въобще да се храни. Според нея било от жегите и всичко щяло да се нормализира. Дайте ми, моля ви, съвет какво да правя. give_rose
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines