Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 04:35:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 167963 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: юли 07, 2011, 06:43:11 »

По първия въпрос - малък е принципно,та не е подходящо за месо всеки ден,след годинката например може да даваш по 2-3 дни поред.По втория съхранявам супите,а всичко останало,което готвя макс до 3 дни(независимо дали е за нас или за детето),във фризер до 3м.По 3-я въпрос води се ест.Сухар слагаш ли му ?
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: юли 07, 2011, 08:00:21 »

Сухар слагаш ли му ?
Не, все още не сме се захранили със супата, както трябва.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #287 -: юли 07, 2011, 11:41:27 »

Боги,аз ги редувам  зеленчукова супа  и супа с месо.Слагам сухари и жълтък в зеленчуковата и така се получава жълтъка през ден както ми е по схемата.Аз супата която правя в хладилник я съхранявам 48 часа.Марти обожава зелечукова супа с жълтък .
Аз си му давам на обяд супа даже и в 5,30-6,00 вечерта пак супичка и последното хранене е с мляко.Ако мрънка след супата му давам и плодово пюренце и сме готови  smile
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: юли 08, 2011, 22:08:04 »

И аз се опитвам да редувам, ама Ралица си иска месото и това си е...Сутрин давам попара, на обед пюре с месо, или супа, застроена с жълтък, а след обяд и давам кърма + намачкани кайсии. за вечеря и въведох кисело мляко с бисквити. Имам за около 2 седмици пюрета и започвам да готвя манджите, като за нас, само че без сол. Даже утре мисля да и правя телешко варено...и за неделя огретен от тиквички...
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: юли 09, 2011, 11:10:10 »

Гледам в предишния си пост съм пропуснала да сложа линка към сайт за бебешки и детски храни, та да се поправя...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.0
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #290 -: юли 13, 2011, 14:21:57 »

Искам да питам тези от вас, които ползват детска кухня, как разпределят яденето за деня? Някои мамчета дават основното на обед, десерта за следобедно хранене и супата на вечеря плюс мляко, обаче в книгата ми пише че така "не е правилно". Нещо не е съвсем ясно обяснено кое е правилно, но доколкото разбирам, и супа и основно се дават на обед, а десерта както прецениш - или на обед, или следобед. Как правите вие? Другата седмица ни предстои да хапваме от кухня вече и естествено имам куп въпроси за това. А мачкате ли допълнително храната от кухнята или тя пристига достатъчно надребнена за дете на съответната възраст? Не ми се смейте, ама чета например "бисквитена торта" и аз си представям едно парче като за голям човек.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: юли 13, 2011, 19:25:29 »

rozovka, незнам колко сте големи, но щом ще ядете кухня за първи път, предопалам, че сте 10 месеца. Давам примера за Бургас, незнам дали и в кухнята няма разлики за всеки град. При нас е разделена на 10месеца - 1 година; 1 година - 1 година и половина; година и половина - три. Всеки период е в различен цвят. Кухнята идва еднакво надробена за всички вързасти, разлика има в десерта. Аз поне не виждам разлика в гъстотата на яденетата. Как я давам аз? На обед давах първоначално яденето, следобед десрта и вечерта супата /без мляко/. Сега давам на обед супата, следобед десерта и вечерта яденето. При нас последното хранене е около 8-8.30 часа. В началото когато последно ядене беше мляко, супата я давах вместо попара сутринта за закуска. Ами това от мен. Дано съм била полезна. smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #292 -: юли 13, 2011, 21:03:41 »

Мерси много мила, благодарна съм за всякакво инфо. На 11 месеца сме ние.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: юли 13, 2011, 21:47:37 »

Мен ме вълнува също кухнята - почива ли август месец, има ли драма със записването? Като тръгне детето на ясла продължаваш ли да взимаш храна и откъде - от кухнята или от яслата?
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: юли 13, 2011, 21:59:20 »

Аз мога да ти отговоря на един от въпросите...ДА! Има драма със записването...Ралица я записах юни и ми казаха, че около декември ще я получа. За район Триадица...(за държавната говоря) иначе от частните най-много се говори за Ян Бибиян и там няма драма...
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: юли 14, 2011, 12:13:38 »

Искам да питам тези от вас, които ползват детска кухня, как разпределят яденето за деня? Някои мамчета дават основното на обед, десерта за следобедно хранене и супата на вечеря плюс мляко, обаче в книгата ми пише че така "не е правилно". Нещо не е съвсем ясно обяснено кое е правилно, но доколкото разбирам, и супа и основно се дават на обед, а десерта както прецениш - или на обед, или следобед. Как правите вие? Другата седмица ни предстои да хапваме от кухня вече и естествено имам куп въпроси за това. А мачкате ли допълнително храната от кухнята или тя пристига достатъчно надребнена за дете на съответната възраст? Не ми се смейте, ама чета например "бисквитена торта" и аз си представям едно парче като за голям човек.

Според мен, ти можеш да си прецинеш най-добре кое кога да даваш, според желанията на бебко. Ние ядем само 1 ядене на обяд (тъй като вечерята все още ни е мляко) - или супа или готвено, гледам да ги редувам 1 ден с месо един ден без. Третото не го взимам всеки път, защото не всичко ни се харесва, само което преценя, че ще яде и го давам за следобедна закуска. Нензам при вас как е, но при нас можеш да си вземеш само 1 ядене можеш и трите, както си искаш, всяко си има отделна цена. Взимам понякога по две супи като едната я замразявам във фризера и я давам събота или неделя.  give_rose
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #296 -: юли 14, 2011, 13:53:05 »

Ще видя как ще се приеме и ще действам според съвета ти, мерси cvety. Поръчах храна за тази събота и за следващата седмица от Ян Бибиян. Четох, гледах, съветвах се - явно просто трябва да се почне от някъде.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: юли 20, 2011, 17:10:46 »

Мен ме вълнува също кухнята - почива ли август месец, има ли драма със записването? Като тръгне детето на ясла продължаваш ли да взимаш храна и откъде - от кухнята или от яслата?

BASTET, късно прочитам питането, но да си кажа...Държавната кухня почива август, частните - не.Драма има при държавните (ние се записахме февруари и днес ходих да проверя, казаха ми да ида септември да проверя дали ни е дошъл реда).При частните е ясно - проблем няма.За цени не си питала , но пък да си кажа.Държавната -1,50лв/ден, частната- около 3лв/ден.Един от плюсовете на частните е, че при някои от тях можеш да се запишеш седмица за седмица.
Дано съм била полезна!
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: юли 22, 2011, 07:56:54 »

Е как така сте се записали - на мен ми отказаха, казаха, че детето трябва да стане на 10 месеца и тогава да се записвам изобщо  crazy Ама значи... аман! Не искам частна, ако не се доредя до държавна, аз ще си му готвя. Аз тия данъци за какво ги плащам .. да си прави някой бизнес на мой гръб.. то тая работа има смисъл само ако детето е на някаква специална диета, според мене. Ама че се ядосах от рано сутринта..

Хоп, добавям - четох в бг-мамата, имало и кухни, за които не се чака. Ще изчакам да видим къде ще тръгне детето на ясла, ще се върна ли успешно на работа и тогава ще избера кухня. То така и така като ще шарим цяла София с коли по цял ден, направо ми е все едно къде ще е таз кухня..
« Последна редакция: юли 22, 2011, 09:41:01 от BASTET » Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: юли 22, 2011, 12:02:17 »

и ние не се вредихме за държавната преди август  angry
и според жената, с която говороих последно май е трябвало да се запиша още като бременна, за да се вредя като станем на 1 година да вземаме  beating
иначе пробвах няколко частни...
първо Българче (понеже ми е на гърба на блока) - тотално се разочаровах...
после на МАМА ЛЮСИ - също не съм много очарована..
после ОЗИ - най-много ни хареса-бебешкото е 3лв, ако си взимаш от пункта, но порциите са доста оскъдни, обикновено не ни стига и й давам нещо допълнително  nea
сега сме в провинцията при бабата и си отживях - кухня държавна, порции огромни срещу 1,20-1,30 на ден  yahoo
не знам като се върнем в София как ще процедирам честно казано  crazy
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines