Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 02:31:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 167780 пъти)
 
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: юли 02, 2011, 08:40:35 »

Инка, желязо има в някои плодове и зеленчуци, авокадото например. Аз знаех за калций и магнезий че трябва да се гледа да има - каквито също има по плодовете. Пълнозърнеста каша с плодче и кърма може да се дава като първа храна без проблеми. Все пак допреди наблъсканите с "всичко необходимо" хумани, готови каши и пюрета, преди сокоизстисквачките, които вадят бистър сок, човечеството някак си е оцеляло, при това сега дори претендира за доминантен биологичен вид на планетата..
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #271 -: юли 02, 2011, 10:45:15 »

Плодовете и зеленчуците са много слаби източници за желязо. А и то е по-трудно усвоимо от това, което се намира в месото. 6 месечно дете иманужда от 11мг дневно (което е огромно количество-едно от най-повишените в живота на човека, защото резервите му са почти напьлно изчерпани). Значи трябва да изяжда кила спанак на ден.

Аз знаех за калций и магнезий че трябва да се гледа да има - каквито също има по плодовете.

Те всички резерви постепенно се изчерпват, но желязо, цинк и вит А са пьрвите остри лиспи, които се появят.


* Capture d’écran 2011-07-02 à 10.37.27.jpg (47.72 KB, 728x358 - видяно 279 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #272 -: юли 02, 2011, 10:49:26 »

Все пак допреди наблъсканите с "всичко необходимо" хумани, готови каши и пюрета, преди сокоизстисквачките, които вадят бистър сок, човечеството някак си е оцеляло, при това сега дори претендира за доминантен биологичен вид на планетата..

Абсолютно  good

То аз не знам тогава какво им е било храненето, но е факт , че и сега децата, които ядат само зеленчуци и плодове до 9ти пьлен месец (както ви казах, че са франсетата) оцеляват.

Аз не сьм се притеснила, че моята Мартеница ще умре от глад и изтощение де...  sarcastic

Така си разсьждавам просто вьрху различните информации, с които разполагам   pardon


* Capture d’écran 2011-07-02 à 10.38.01.jpg (46.97 KB, 483x234 - видяно 230 пъти.)
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: юли 02, 2011, 19:14:25 »

Ечи асъвет от мен ...сокове въведи най-рано 7-ми месец,а най-добре и след него smile И на двете дадох към 8м. и малко....Йоанна ги пиеше,но дребното отказа smile
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: юли 02, 2011, 22:51:50 »

И аз предложих сок късно- може би осмия месец след вече въведени пюрета. На Дари изобщо не й хареса отначало и започна да го пие едва 9-10 месец.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: юли 05, 2011, 08:16:20 »

Аз вчера направих първите ми teething biscuits и вече имам фенове smile


Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #276 -: юли 05, 2011, 15:18:00 »

Моля някой да ми отговори,от кога е добре да се дават пилешко ,заешко ,пуешко,телешко  натурални не от пюрета .В смисъл сварени и пасирани.Свекървата гледа всички тези видове на село и мисля да въвеждам вие как мислите правилно или не е това .Едната педиатърка каза Да ,според другата рано било.Моля дайте вашето мнение
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: юли 05, 2011, 18:18:17 »

Аз давам от миналия месец меса. Истински, не от буркан.  smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #278 -: юли 05, 2011, 18:52:57 »

BASTET ,благодаря за отговора.Виждам ,че са на една възраст децата ни,и аз мисля да започна при условие ,че всичко си е произведено и гледано  от свекърва ми ,тя и кошоки си има яйцата поне ще са преснички,не мисля да купувам пюренца,а по колко грама слагаш от месото и как го приготвяш супер пасирано или да има малки парченца
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: юли 05, 2011, 19:17:09 »

Искам и аз да питам мамите, които сами приготвят храна за бебковците да ми дадат някакви рецепти, че аз готвя само едно зеленчуково пюре от картоф, морков и тиквичка и останалите си ги купувам за да има разнообразие. Чудя се и за плодови дали могат да се приготвят ?
Поздрави!
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: юли 06, 2011, 08:43:31 »

Ами аз рецепти вземам от един американски сайт, дето линк към него пускам тука през 2 страници.

Днес ще правя телешко с круша.. или бебешко телешко задушено, но толкова сложна бебешка рецепта не съм правила досега.

1/2 чаша сварено телешко на кубчета
1 обелен картоф
¼ чаша грах
1 обелен морков
1 стебло целина
1/4 сурова ситна паста
4 чаши вода

Аз ще го правя малко по-различно - тъй като имам порции телешко и пилешко пюре, ще си направя зеленчуковата смес, ще разделя и нея на порции и ще я смесвам отвреме на време и с двата вида месо.

Вчеря правих телешко с ябълка, като пропорцията е 1/4 чаша ябълково пюре, 1/4 чаша вода или бульон от варенето на месото на 1 чаша телешко пюре.

Не знам защо цари схващането, че се слага съвсеееем малко месо в бебешките храни - може би така правят в детската кухня, защото знаете например колко струва 100 грама телешко бонфиле, а бут или груга част ще ми е много интересно с какъв ли точно режещ уред ще може да стане на пюре..

От бяло пилешко месо също не става хубаво пюре - трябва бутче.

В такъв вид правя пилешкото:


Ето ми ябълковото пюре:


Ето стъпки от приготвянето на оризова каша:
мелене


варене (телта е само ако го "истървете" като мене и стане на бучки - иначе с дървена лъжица става най-хубаво, но трябва да се бърка постоянно 10 минути, а всички знаем, че с бебе на крака ти овисено това няма как да се случи. Затова като стане на палачинка, го разбивам с тел за яйца..)


готовото


с круша


Не ви ли се прияде като гледате снимките? smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #281 -: юли 06, 2011, 09:33:07 »


BASTET





аз този сайт го гледах ,но на чужд език и като не го разбирам......... :\за това питах.Аз пасирам банан и яболка и Марти ги хапва с удоволствие.Ябълка и морков и все от тозди род.Ама като хапне и веднага пълни памперса,а тук в БГ не са хич евтини  :\и при вас ли е така с пампите
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: юли 06, 2011, 14:31:36 »

Не, нямаме проблеми с акането. Е, в началото е нормално каквото влезе през устата скоро да отиде в пампата, при това горе-долу в същия вид.. но това беше много отдавна biggrin. Иначе сега на морето Ясен яде няколко дена пюре от буркан и се запече страховито.. и изобщо като че ли повечето майки на купешка храна се оплакват от запек, имам такова чувство. Само че като цяло бебчо ака повече от веднъж на ден, не знам другите деца как са. А за смяната на пампите.. те нали така и така се сменят на 3-4 часа.. ако ака по-често от твоа, то тогава наистина има проблем.

Сещам се и за още 2 неща - вариш ябълката преди да я пасираш, нали? И е добре да даваш нещо друго освен плодово пюре - някаква каша, нещо попари, сухари, там каквото си преценила. Иначе за да се нахрани само с плодове, трябва да изяде доста голямо количество, което пълни стомаха и може да причинява повече акане, а може и кърменето да разбрица. По-високохранителни са баната, авокадото и сладкия картоф/тиква (Ама от'де ще вземеш есенна тиква юли месец - няма. Тиквичките не са същото.), другите работи са повече "пълнеж" и "нови вкусове", отколкото ядене.

Гореказаното важи само ако вече не разчитате основно на кърмене.. но ако сте основно на кърмене, не би трябвало да се разстройва стомаха, та затова изказвам такива предположения.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #283 -: юли 06, 2011, 15:05:52 »

Ние не се кърмим отдавна.Аз ябълката не я варя мия хубаво и беля после пасирам.Правя зеленчукови супи ето днес  например е с морков ,картоф,грах пресен кромид и магданоз.Добавям и сухари обожава зеленчукови супички.А ние пък никога не сме имали проблеми със запек хем ядем и готови пюрета и готвено.Ака по 3 пъти на ден докторката каза ,че няма проблем .
Ние даже сме наддали 1 кг за този месец .Смятам да му дам пъпеш тези дни,да видя как ще реагира.Той обожава извара,сирене и всички видове каши
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: юли 06, 2011, 18:25:42 »

Да питам и аз мамите които правят супички. Ние днес се захранихме с пилешка, и въпроса ми е
1. утре мога ли пак да давам, при условие, че ни е ден за зеленчуковото пюре?
2. колко дълго съхранявате супата във фризера, хладилника?
3. супата води ли се за обедно хранене или задължително се додава и пюре?
благодаря smile
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines