Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 04:32:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 167928 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: юни 16, 2011, 13:26:34 »

Ина, мерси  give_rose За подробностите - тук също повечето педиатри нищо не обясняват.

Алиса, съгласна съм, че всеки си преценява, аз споделям как би могло да се избегнат някои недостатъци.

Аз вече не се вталявам толкова. Тук всичко е второ качество (контрол по храните няма никакъв). Постоянно се правят тестове на храните и те все излизат супер качествени и безвредни. Никъде не пише с какво са торени зеленчуците, няма етикети, нищо. Уж са с Бг произхода (етикет, написан на ръка от продавачите в магазинчетата), а реално няма никаква етикеция. Оказва се, че и малките мандри тип семейни също слагат "екстри" в млякото (прясно, кисело), само и саом да продават и да печелят повече. В био продуктите намират арсен и пр. (което ме навежда на мисълта, че явно и там контролът не е достатъчен предвид, че все пак поне 3 години под ред тестват почвите, пасищата и пр.).
Няма как да ги опазя от отровите, поне не в Бг. Етикет върху айцата: от свободин кокошки. После пък разбираш, че в Бг изобщо няма свободни кокошки (освен на някоя бабка, свободни в двора). И какво ли още не. Повечето производители на сирене си признават, че и там млякото го е взела липсата. Месата пълни с вода, сол и оцветители. Хлябът и той има "екстри". За кашкавала не ми се и коментира.
Масово в бебешките продукти има соев лецитин....направо ужас. Играчки, прибори и пр. от пластмаса, уж с етикети без фталати, от безопасен материал и пр., но никъде не пише какъв е този материал.
Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #241 -: юни 16, 2011, 13:48:30 »

inaxastra, да, аз също мисля, че се има това предвид, но не би ли трябвало да се отнася същото и за останалите каши?. Чудя се кое всъщност е по-полезно - купена каша, специално направена за бебета или домашно приготвена.  nea Вече трети ден варя и пасирам ечемичени ядки и ги предлагам с малко плодово пюре. Не ги харесва изобщо, а кашите на Хип си ги яде с удоволствие, даже и без плод.

gostenka_82  good
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: юни 16, 2011, 13:51:36 »

Алиса, пробвай и овесени ядки да добавиш. Ако си давала вече масло  и сирене - пробвай с това, вместо с плодово пюре.

Аз лично като опитах това нещо, реших, че е адски отвратително и дори не го предложих на децата.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #243 -: юни 16, 2011, 14:12:55 »

inaxastra, да, аз също мисля, че се има това предвид, но не би ли трябвало да се отнася същото и за останалите каши?.

Не мисля, че е сьщото, защото купените каши са обогатени с желязо, витамини и пр., което повишава хранителната им стойност.

А по вьпроса защо яде с кеф купени неща, а домашните ги пренебрегва, тук майки споделяха подозрения, че в купените има вкусови подобрители (важи и за пюретата).

А дали е така...  pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: юни 16, 2011, 14:48:34 »

В крайна сметка при всяко бебче и обстоятелствата, и предпочитанията на родителите са различни.
Аз твърдо възнамерявах да захранвам след шести месец, но уви...чувствително, раздразнено стомахче + полу течно аки, наложи включването и на безмлечната оризова каша на Милупа (съдържа оризови люспи). Смесвам я с кърма. Както казах, правя я доста течна и Ели я харесва.
Сега обаче, тъй като се оказва, че ще са нужни повече усилия за оправяне на стомахчето, гастроентероложката каза да започна да слагам и по една лъжичка сок от морков в обедната каша.
Не замествам хранене с нея и нямам намерение да го правя скоро. Така че да се отрича нещо в случай, че може да се наложи да се дава, за да се избегнат лекарства, не е добре smile Никой родител не би искал да тъпче детето си с изкуственяци и химии, ама пък не живеем под похлупак и в един прекрасен момент и ще прояде junk food (дано поне е рядко blum ), и ще диша мръсен въздух и т.н. Аз обикновено търся златната среда, без да се поддавам на крайности.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #245 -: юни 16, 2011, 16:15:42 »

Така че да се отрича нещо в случай, че може да се наложи да се дава, за да се избегнат лекарства, не е добре smile

Дани, кой отрича това право?

Яна, питах по-подробно - кашите не ги препорьчват точно заради затльстяването. Нали са франсета - поддьржат си нацията кльощава  sarcastic Тя каза, че само напомпвали децата и имало време да яде зьрнени храни на закуска. Ако толкова сьм дьржала, да сьм дала сьвсем малко овесени ядки, колкото да ги опита. Ама не виждала смисьла от това.

Яйцата са без белтьк. Белтькьт евентуално след годинка.

Месото е гр на ден. Да се дава всеки ден месо или риба (не беше много убедена).

Това са коментарите по това, което е отбелязано в здравната книжка. А на самата консултация сьветват 7 и 8 месец да се дават само плодове и зеленчуци. Другите неща се включват по-кьсно. Не ми каза кога, защото "сме имали време"  pardon
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: юни 16, 2011, 16:23:53 »

Не, Инче, просто забелязвам една доста крайна тенденция (като цяло), четейки в темичката  smile Но целта ми не е била да се заяждам с никого, а просто исках да кажа, че не бива да се заема крайна позиция при положение, че има толкова други фактори, които влияят при избора на тип захранване good
Аз не се тревожа поне за напълняване при Ели, защото така и така върви в нормата (до скоро и маалко под средното дори), а и предполагам франсетата визират даване на сериозно количество каша crazy Щото ако се дават 150 г и това представлява едно самостоятелно хранене, сигурно може и да доведе до затлъстяване, но ако е комбинирано с кърмене, знам ли...Освен това, случаите на кърмачета с наднормено тегло мисля са доста малко pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #247 -: юни 16, 2011, 16:51:13 »

Мен не ми се вижда крайно, всеки си казва мнението, говорим си дет се вика Wink Затова се учудих, че така каза.

Пьк и повечето неща, които и да са те, засягат общите случаи, а на Елито е сьвсем специфичен случая. Много ясно, че се реагира според детето  good

Това за кашите тук-френска му работа какво да ти кажа. Аз бях много учудена, затова си споделих учудването с вас. И всьщност всичко, което писах е само за да ви информирам какво се прави тука. Не казвам, че са прави.

Пьк и като цяло според мен захранването няма чак такова значение какво-що. Защото имам наблюдения от 4 различни страни, за 4 различни системи и навсякьде е пьлно сьс здрави и щастливи деца.

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #248 -: юни 27, 2011, 13:31:34 »

Още една изненадваща информация, вьрху която все още нямам мнение:

http://www.stlouischildrens.org/content/healthinfo/WaterIntoxicationinInfants.htm
http://www.associatedcontent.com/article/931669/infant_water_intoxication_babies_and.html?cat=25

 crazy crazy crazy
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #249 -: юни 27, 2011, 13:49:15 »

Не казват никъде защо водата може да им навреди. crazy Иначе вие давате ли на бебета си вода и от кога започвате?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #250 -: юни 27, 2011, 13:58:00 »

Казват бе, как да не казват:

"Прекаленото количество вода понижава нивото на натрия в организма на бебето  (защото натрия е водноразтоврим и се отделя с урината - бел. моя) и може да доведе до припадъци, кома, мозъчно увреждане и смърт"

Четох в една статия, че за бебето не се препорьчват повече от 120 мл вода дневно и тя ме доведе до тази информация.

Доста революционно ми се струва, но пьк идва от сайта на детската болница в Сен Луис, та ме наведе на размисьл...
« Последна редакция: юни 27, 2011, 14:01:15 от inaxastra » Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #251 -: юни 27, 2011, 14:09:44 »

А да, сега прочетох и другата статия. Да дадат някаква ориентация кога по колко може да започне да се дава, нещо ориентировачно. Не съм запозната, знам само, че на кърмени бебета не се дава, понеже кърмата съдържа всичко необходимо, а тези, които са на изкуствено защо дават, нямам идея.  pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #252 -: юни 27, 2011, 14:18:08 »

Защото кьрмата била 88% вода, а адаптирано мляко-не (е едно от нещата, които четох) или по-общо казано кьрмата е идеално балансирана като водно сьдьржание и хранителни сьставки, а АМ - не.

В Бг сайтовете пише, като се почне захранването да почне да се предлага и вода точно, защото се нарушава идеалния баланс на кьрменето с вьвеждане на допьлнителни сьставки.

По чуждите (амер) сайтове пише обаче, че не е нужно.

И аз сьм в сьщата чуденка. Иначе нали ти казах, пише между 60 и 120 мил дневно (2-4 унции).

Не сьм решила още какво ще правя. Имам още 1 месец.
« Последна редакция: юни 27, 2011, 14:42:25 от inaxastra » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: юни 27, 2011, 14:37:01 »

Я да се изкажа и аз за водата  blum Понеже съм против всички крайности - дава се задължително, не се дава в никакъв случай...  beating  Та аз реших, че въпреки кърменето ще предлагам вода на дребо. Всъщност в началото не беше вода, а чайче от копър и анасон заради коликите, а като свършиха, вече вода. Предлагах му да пие от шише с биберон след кърмене, ако не беше заспал или пък ако времето е топло и си мисля, че може да е жаден. И знаете ли какъв беше резултатът? Ами почти не пиеше вода. Шишето е 150мл и рядко изпиваше половината и то в горещите дни. Така че, според мен детето си знае най-добре от какво има нужда, така че да му дадем право на избор е най-доброто, което можем да направим.
Иначе това в статиите, които Ина е пуснала е интересно, но си мисля, че става дума за много големи количества вода сравнено с теглото на детето. Иначе сигурно е истина щом го казват авторитети  pardon
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: юни 27, 2011, 15:20:47 »

И аз мисля, че детето най-добре ще ви ориентира. Дари започна да пие вода чак седмия месец, когато започнах захранването. В началото количествата бяха минимални. Едва около годинката започна да изпива около 200 мл. сок и вода.
Смятам, че при високи температури и въведена твърда храна е задължително да се предложи вода, а колко и дали ще пие, детето само ще реши.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines