Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 06:27:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 168044 пъти)
 
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #195 -: май 31, 2011, 11:31:11 »

Извинявам се че измествам темата. Не знам дали за тук ми е въпросът, но ще опитам.
Симо е на 8 месеца. Все още имаме нощно хранене. Питам се докога. Ето му режима.
Следобяд в 16.00 яде каша.
В 20.00 АМ около 120 до 150 мл.
Буди се в 12.00 и яде 150 мл.
И сега изненадващото е че в 3.00 пак е гладен. Пак 150 мл.
Сутрин към 8.00 яде около 100 мл. Не е гладен.
Но това нощното хранене ми се струва много начесто. А е по-голямото количетво тогава.
Просто имам чувството че се буди по навик. Но пък си изяжда порцията.
Не знам да я намаля ли... Или пък да не се тревожа  huhhuh.gif
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #196 -: май 31, 2011, 11:58:51 »

grahovaprincesa, моето момче също е на АМ, но като беше на 8 месеца ядеше повече мляко на това хранене в 20.00. Тези 150 водата ли са ти или млякото? Може би не му стига вечерта и затова се буди през нощта. Макар че имай в предвид, че причините могат да са и други
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #197 -: май 31, 2011, 12:06:42 »

150 мл. е водата , с млякото става 170 мл. но едвааааааааааааааам ги изпива като в повечето случаи не може. Какви причини имаш предвид. Не е зъби. Спокоен е, но още няма нито един. Не реве.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #198 -: май 31, 2011, 12:16:52 »

ами зависи и къде ви спи, чела съм някъде, че към 8 ия месец бебчетата се страхуват да стоят сами и да не бъдат изоставени един вид, при нас този период премина със спане на спалнята при нас с таткото и много пиене на водичка нощем. Зъбките са другото нещо за което си помислих, на Влади например през деня рядко го болят, все вечер го мъчат и чеши венците и плаче.. За количеството не знам какво да кажа Влади винаги е ял толкова колкото пише на кутията, че и малко повече искаше, но съм чувала и за такива дечица, които ядат по-малко от препоръчителната доза. От кога е така с това нощно хранене? Ако е от скоро не мисля, че трябва да се тревожиш може и да премине скоро и да е някакъв период.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: май 31, 2011, 15:48:15 »

Ина, аз го разбирам така - просто по-малките деца ядат по-гладка консистенция (особено, когато нямат зъбки, ние чак в 8 и 9 месец се сдобихме с първите), следователно, ако му даваш по-едро пасирано-няма да го иска. Или пък може да е обратното. Детето само те води, повярвай ми. Ако ще пробваш водено от бебето захранване, съвсем Марта ще те насочи. Пробваш различна консистенция, ако не иска гладката или по-едро пасираната, пробваш различни вкусове. Моите и двете в началото ядяха само жълта тиква, домашно - нищо не искаха. Сега вече не е така, но са по-големи вече. Детето само показва.
Малинката, този документ и препоръките в него се отнасят само за деца, които са доносени, с нормално родилно тегло и на изключително кърмене през първите 6 месеца.
Грахова принцеса, пробвай да му даваш по-големи количества мляко, когаот яде само мляко или додавай като десерт след кашите. Организмът си има нужда от мляко до 2 годинки, независимо дали е кърма или АМ и си го търси. Една позната, на която аз вярвам по въпроса със захранването ми сподели, че нейното момче, което е на почти 2 годинки, си навксва липсата на АМ нощем. И ако спреш на детето дневното мляко (то си усеща от какво количество им анужда), ще ти се буди през нощта. Затова пробвай с леко увеличени дози денем и особено преди заспиването в 20часа. В смисъл - ти предложи, той, ако иска, ще го изпие, ако ли не - не. Но е възможно и това да е причината.
Моите г-ци са на 10 месеца и вечер вечерят в 21 кърма около 100мл., но преди това към 18 часа хапват стабилно, докато категорично не откажат - аз предлагам. После само кърма.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: май 31, 2011, 23:33:36 »

И ние не сме имали заместено хранене преди годинката. Отскоро разредихме храненията и вместо на 3 часа сега са на около 4 часа. Моето мнение e също, че по-добре кърмене, отколкото млечни продукти и затова не съм се разбързала да отбивам. Сега давам кисело мляко, започнах го малко преди да навърши годинката. Много обича и кашкавал. Има вероятност да не и стига кърмата и затова каквото иска да яде, не я спирам.
Ина, какво те притеснява по BLW? Ако се водиш по детето и не слушаш какво ти говорят отстрани, няма страшно. Aз нито знам по колко изпива, нито по колко изяжда Евелин. Факт е обаче, че наддава по предсказаните норми и няма за какво да цифри и мерки. Достатъчно ми е заето ежедневието така или иначе  girl_impossible
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #201 -: юни 01, 2011, 08:36:11 »

ellie_bellie , напълно съм съгласна с теб. Това е още един плюс на кюрменето - не трябва да се притесняваш по колко точно яде детето. За децата на АМ обаче въпросът стои по съвсем друг начин според мен. В повечето случаи те се захранват по-рано, по-рано имат заместени хранения и според мен чувстват по-голяма нужда от допълнителна храна. А и да не забравяме, че всяко дете е различно едно иска повече да яде друго не  good
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: юни 03, 2011, 17:44:58 »

Аз искам да попитам какво друго мога да предложа за закуска освен попарата с чай?
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #203 -: юни 03, 2011, 20:20:27 »

Кус-кус  good
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: юни 04, 2011, 08:32:26 »

Яна, благодаря ти за линка. Просто си обьркала ккал с гр. Няма значение това, разбрахме идеята  good

ПП. Абсолютно сьгласна сьм с виждането ти за захранването.

Сега чета линка и размишлявам по вьпроса за BLW ... защото в документа пише, цитирам дословно:

"Ако храната е предложена под неподходяща форма, детето може да не е в сьстояние да консумира достатьчно количество от нея или да има нужда от много повече време, което пречи на усвояването й."

"When foods of inappropriate consistency are offered, the child may be unable to consume more than a trivial amount, or may take so long to eat that food intake is compromised."

 Hmmm Hmmm Hmmm

Май ще си преосмисля вижданията и ще дам парчета от 8 месеца.


Някои бебета не искат парчета - моето например biggrin - всяко ново нещо го започвам пасирано направо на сок, и разредено с вода или кърма - и постепенно го пасирам все по-малко и по-малко, докато приеме някаква по-нормална консистенция, защото иначе кулинарните ми усилия не жънат никакъв успех. Ако не си виждала комерсиалните пюрета - те са фини и сравнително редки - явно не е случайни. Моето дете няма и помен от зъб и може би това го кара да не иска никакви парчета. Дори банан захапва с неохота, само когато е много гладен и гледа да го смачка с пръсти и да си оближе ръцете.

При разговори с други майки, те ме питат - ама ти как приготвяш пюрета вкъщи, не стават ли много редки, какво им слагаш, за да ги сгъстиш? Не знам те как са опитвали да приготвят техните и какво точно са ползвали за пюретата си, аз следвам стриктно инструкциите от онзи сайт wholesome babyfood и не само, че не са ми редки, ами винаги турям 15-20% течност отгоре от мене. Сега съм на фаза череши и дори те са с нормална гъстота, когато се пасират, та не знам какъв е проблема ..
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: юни 04, 2011, 17:17:30 »

Момичета, искам да ви питам за рецепта за кисел. С какво се прави? моята педи ми каза със сок от компот, което много ме учуди smile
« Последна редакция: юни 04, 2011, 17:19:20 от Боги » Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #206 -: юни 05, 2011, 11:40:45 »

Боги
, ето една рецепта за кисел, като в твоя случай ако ползваш компот просто няма да разреждаш с вода. Киселите с вода и компоти са разновидност на млечно-плодовите каши (към които спада киселът). Правят се,когато на бебчето не се дава краве мляко. Според мен е по-добре с компот отколкото с вода. Поне на моето дете повече  му харесва.
Кисел от компот консерва

Продукти:
Може да се приготви от 200 мл компот консерва от всички плодове и нишесте 15 г.
Средна порция ­ 230 г.

Сиропът (150 мл) от консервирания плод се прецежда и се разрежда със 100 мл вода. При нужда се прибавя 10 г захар. Плодът се пасира през сито. Нишестето, разтворено в малко студена вода, се прибавя постепенно към врящия сироп при непрекъснато бъркане с тел. Ври 1­-2 минути. Накрая се прибавя пасираният плод. Разбърква се. Киселът се разлива в порционни формички, намокрени със студена вода.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #207 -: юни 05, 2011, 11:45:38 »

grahovaprincesa, опитай да му махнеш яденето в 3 часа през нощта - това е моят съвет. Ако не плаче и не се тръшка от глад, дай му залъгалка или малко водичка или любима играчка, или го гушкай докато заспи - с каквото се успокоявате. На осем месеца, ако поема достатъчно калории през деня, детето няма нужда от ядене през нощта. Опитай една - две нощи и виж дали ще мине.
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: юни 05, 2011, 14:26:39 »

аз кисела го правя с 200 мл компот и 1 супена леко прегърбена лъжица нишесте good
слагам компота да заври, а нишестето разтварям в малко студена вода, след това го добавям към врящия компот, като бъркам непрекъснато smile
оставям го да се охлади, винаги се получава и е вкусно  smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #209 -: юни 05, 2011, 19:14:19 »

Момичета,имам въпрос.Как да съхранявам пилешкото и пуешко месо ,до колко дни във фризера е допустимо да го държа за бебо и какво количество да му давам от месцето за едно ядене /пасирано разбира се/
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines