Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 02:28:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 167756 пъти)
 
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #180 -: май 13, 2011, 23:03:30 »

Аз слагах АМ в пюрето (зеленчуково или зеленчуково-месно) до края на 8 месец, правех си 30 мл (както си се прави нормално суха субстанция - вода ) и сипвах в пюрето - но това съм го правила така, защото аз така си го чувствах не твърдя, че така се прави girl_wink
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: май 13, 2011, 23:58:53 »

По принцип аз късно съм заместила цяло хранене и да, права си, ако искаш си го давай като мляко направено, а може и да го размесваш с твърдата храна, както ти е удобно или за да има разнообразие, разменяй ги, но не е необходимо да се бърза със заместването на хранене, но най-вече си се води по детето, ако виждаш, че си обича мляко, давай му предимно от него, а просто с пюрета и каши добавяй нови вкусове, ако пък предпочита твърдата храна- чудесно, да разнообразяваш с различни видове зеленчуци малко по малко, но все пак внимавай да не изпуснеш момента и да ти отказва мляко, малък е, има си нужда от млекцето детето smile

И да, съветите на Косе Босе сa много ценни smile
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: май 26, 2011, 08:14:13 »

Аз също все още не съм заместила нито 1 хранене, сучат си кърма през 3 часа, а твърдата храна по препоръките на СЗО за тяхната възраст трябва да е поне 300гр. и аз това съблюдавам.

Много им харесват коричките хляб, аз ги правя като десертче един вид, чупя кори хляб на малки пърченца, слагам ги в 1 буркан от тяхно пюре и им давам да си взимат с ръчичка, те сами си ги слагат в устата и си ги хапват с кеф и усмивка. Мама им казва: "искат ели бонбонки", подава бурканчето и те с лаком поглед грабят и пъхат в устичките.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #183 -: май 26, 2011, 14:12:54 »

gostenka_82,  Bravo. щом още ги кърмиш не им е необходимо заместено хранене. (поне според мен). Чудесно е, че ги приучаваш към парченцата, за да не се чудят и да не си мислят, че може само пюрета.
А това, че им даваш сами да взимат  good - Влади като беше на 10 месеца си държеше сам лъжичката и проявяваше интерес към купичката, но аз нали да не се цапа и не му давах да бърка, а сега се сетих, че може да е време, но той не иска да държи лъжичка докато го храня и стои като препариран и чака - не знам какво да правя? GROAN
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: май 26, 2011, 16:04:11 »

О, аз не страдам от желание да ги приучвам на дадено нещо, визирам ядене с лъжица, ще свикнат, те са все още бебета. Но за коричките и ръчичките, които да слагат храна в устата съм много ЗА, затова и ги оставих сами да свикнат, но предлагам всеки ден или през ден (зависи дали имам пресен хляб под ръка).
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #185 -: май 27, 2011, 09:28:45 »

 :girlhide:Влади е много смешен като яде с ръце blum, за сега му давам само бисквитки, но той много се кефи, че го прави сам good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #186 -: май 29, 2011, 12:06:09 »

Аз също все още не съм заместила нито 1 хранене, сучат си кърма през 3 часа, а твърдата храна по препоръките на СЗО за тяхната възраст трябва да е поне 300гр. и аз това съблюдавам.

В кой документ го видя? Можеш ли да ми дадеш линк?
Моля те  give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: май 29, 2011, 14:49:30 »

Ина, мисля, че беше този http://whqlibdoc.who.int/paho/2003/a85622.pdf

Дано не съм го объркала, ако ли не, пак ще погледна. Тук със сигурност поне има по възраст за енергийността.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #188 -: май 29, 2011, 18:34:30 »

gostenka_82, тъй като аз не чета такива сериозни документи що се касае храненето уточни моля те това 300 гр на едно хранене, на ден - какво е? give_rose
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: май 29, 2011, 21:38:53 »

Странна работа е това ...нито едно заместено хранене преди 1 годинка  nea
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: май 29, 2011, 22:00:05 »

И мен ме заинтригуваха тия 300 г твърда храна за 11-месечно детенце, ама видях само 300 килокалории, вероятно става въпрос за килокалории, а не грамове?


AMOUNT OF COMPLEMENTARY FOOD NEEDED. Start at 6 months of age with small amounts
of food and increase the quantity as the child gets older, while maintaining frequent breastfeeding.
The energy needs from complementary foods for infants with "average" breast
milk intake in developing countries are approximately 200 kcal per day at 6-8 months of
age, 300 kcal per day at 9-11 months of age, and 550 kcal per day at 12-23 months of age.
In industrialized countries these estimates differ somewhat (130, 310 and 580 kcal/d at 6-
8, 9-11 and 12-23 months, respectively) because of differences in average breast milk intake.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #191 -: май 30, 2011, 16:51:22 »

merilen, и аз така го разбирам - 300 килокалории...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: май 30, 2011, 18:36:03 »

Мерилен, каквото четеш, това е, аз съм чела не един източник и е напълно възможно да се бъркам нещо, просто нямам много време да ровя сайтовете, за което се извинявам. Но те и като гр. грубо излизат толкова, каот се сметнат калориите за съотв. възраст може човек да си пресметне каот грамове от съотв. храна. Аз лично всичко гледам грубо, като знам ,че са изяли еди колко си от бурканчето въобще не смятам дали  еточно 100, 200, 00 и пр. Винаги давам микс от зеленчуци, супи и пр. Въвела съм всичко, което е за възраст до 1 год. и не се притеснявам изобщо.
Данитка, не съм заместила нито едно кърмене. Нямам възможност да кърмя на поискване, защото това означава да кърмя целодневно. Аз ги кърмя основно заедно, режимът им е еднакъв, на всеки три часа получват гърда, сучат, след което получават твърда храна (който иска, хапва, който не -не). Така те си знаят, че освен млякото има и друго, когато не искат много мляко, не сучат, само малко, "за спорта". Преди да взема това решение четох много неща. Убедих се, че до 2 годишна възраст поне децата трябва да получават досаттъчно количество мляко и млечни продукти дневно. Реших, че вместо да давам сирене и кисело мляко (колко мляко има в тях е спорен въпрос и колко други екстри, които не са търсен от потребителя...), мога да предлагам кърма. Освен това никой не можа да ме убеди, че е по-добър вариант да давам готови каши с АМ и сухо мляко, вместо кърма и пресен плод в добавка. Децата ми растат здрави, бодри, весели, вярвам, че не им вредя с този начин на хранене. Винаги ядат колкото искат от съответното нещо. Давам им храните самостоятелно (напр. само сирене, само жълтък), така разбирам харесват ли им, не им ли харесват. След това давам микс от храни.
Малинката - дневно.
« Последна редакция: май 30, 2011, 18:37:42 от gostenka_82 » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #193 -: май 30, 2011, 22:07:04 »

Яна, благодаря ти за линка. Просто си обьркала ккал с гр. Няма значение това, разбрахме идеята  good

ПП. Абсолютно сьгласна сьм с виждането ти за захранването.

Сега чета линка и размишлявам по вьпроса за BLW ... защото в документа пише, цитирам дословно:

"Ако храната е предложена под неподходяща форма, детето може да не е в сьстояние да консумира достатьчно количество от нея или да има нужда от много повече време, което пречи на усвояването й."

"When foods of inappropriate consistency are offered, the child may be unable to consume more than a trivial amount, or may take so long to eat that food intake is compromised."

 Hmmm Hmmm Hmmm

Май ще си преосмисля вижданията и ще дам парчета от 8 месеца.
« Последна редакция: май 30, 2011, 22:28:14 от inaxastra » Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #194 -: май 30, 2011, 23:41:48 »

Ами Влади яде по повече от 300 гр дневно, но предполагам, че това количество е само за децата, които са на кърма на всяко хранене?
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines