Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 02:31:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 167775 пъти)
 
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: април 15, 2011, 06:20:11 »

По схемата, по която аз захранвам, не се дава морков до 8-ми месец. Ама аз давам на сок.. не знам колко е правилно, ама така съм решила. Запчва се с плодови пюрета - банан, ябълка, круша и авокадо. От зеленчуците - зелени млади фасулчета, сладък картоф (батат) и есенна тиква (ама няма отде да я взема сега, така че - карам на батат).


формулата на успеха - приготвяне на сладък картоф с the ultimate babyfood preparing tool - вилицата biggrin

Картоф, лятна тиквичка и всякакви зелентии, като спанаци и броколите - след 8-ми месец (демек 2 месеца след началото на захранването - който е започнал на 4, значи след 6-ти месец).

В началото ме мързеше да чета за захранването и се надявах да мина само с препоръки от баби и други майки. Резултатът беше, че Ясен тотално спря да яде и започна да реве само като види лъжица пред носа си, а ставаше неспокоен дори като ни гледа нас да ядем с лъжици.


неуспешно захранено с морков бебе

Защото направих грешката да давам на детето каши от морков и картоф.


Това не върви

Явно му беше рано и храната не беше подходяща. Върнах се на ябълков сок, докато прочета нещо по въпроса. После дадох авокадо и бебенцето толкова го хареса, че вземаше с ръце от лъжицата и си тъпчеше в устата сам. Сега сутрин яде или авокадо с банан, или батат, а следобед - оризова каша с кърма от запасите в камерата и ябълков сок. Е, няма го първоначалния ентусиазъм, но определено не е такава драма като с картофите и морковите. ОЧЕВИДНО има някакви трикове в готовите пюрета и децата повече ги ядат. Домашноприготвените работи вървят по-трудно, ако са от безвкусни зеленчуци. Дори за ябълките има трик - хубав сок от онези спаружените полудивачки не става. Трябва си от хубавите култивирани сортове, защото иначе бебето и сок няма да пие.


Хубав сок от хубава ябълка

Тази схема от горния линк противоречи на препоръките на Световната здравна организация, на Американската педиатрична и дори на производителите на готови детски храни.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: април 15, 2011, 10:39:00 »

juji,BASTET благодаря за отговорите, всъщност на всички мами благодаря. То и аз съм постоянно в гугъл и чета, но някак си по-лесно възприемам като го видя на таблица. И заедно със всички мнения си изграждам една собствена схема...От таблицата на мен ми стана ясно, горе-долу как върви захранването по месеци и по колко пъти се дава, но аз също започнах с плод-тиква есенна. Тъй като няма тикви вече и купих готово пюре. След него въведох морков, който и купих сама (био) и и го давам сварен и пасиран. За днес съм и приготвила зелена тиквичка - турска, която кисне от снощи във студена вода и после ще и обеля кората сваря и намачкам. След това мисля да въведа картов, но тъй-като при нас не продават батат, и купих био картофки, които ще ги комбинирам с тиквичката и магданоз и така ще мина към зелениите, които са ми домашни. Колкото до сокчетата (пресни), мога ли да и въведа сега такива, при положение, че я захранвам от 7 дена, по кое време (на деня)  да го въведа? За видът ми е ясно...ябълка и морков....За варените сокчета изобщо не мисля и да пробвам....точно детето си е свикнало да пие вода...не ми се ще да и развалям хубавия навик...Колкото до СЗО и Американската педиатрична, ами не им се доверявам на 100%, защото точно СЗО препоръчва продължителното даване на АМ , което на мен ми намирисва...
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #152 -: април 15, 2011, 11:10:26 »

Елева,аз всяко ново нещо го давам до обяд ,за да следя после ако има реакция
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: април 15, 2011, 11:34:12 »

 Offtopic
BASTET, понеже не съм виждала Ясен искам да споделя колко е чаровен въпреки недоволната физиономия, породена от моркова.Страхотни сини очи heart
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: април 15, 2011, 12:06:29 »

Offtopic
BASTET, понеже не съм виждала Ясен искам да споделя колко е чаровен въпреки недоволната физиономия, породена от моркова.Страхотни сини очи heart

 good даааа. Одрал й е кожата  blum
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: април 15, 2011, 17:26:14 »

Благодаря на всички за помощта  give_rose  Ние преодоляхме проблема и сега даже много често и по малко сътворява ароматни изненади в памперса tease . Купих си тикжа с моркови, сини сливи и круша, но като се опитах да дам от тиквата с морков не се прие изобщо - според мен заради твърде рядката консистенция. Тогава си и дадох само да суче и до вечерта се изходи и сега си е съвсем добре. Аз и сготвям около 5 порции пюре от картоф с малко морков, замразявам си и така имам за 5 дни да и давам smile. Единия ден сложих 2 лъжички от тиквеното пюре към картофеното и може би и това спомогна smile
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: април 18, 2011, 16:07:35 »

Момичета, по колко грама пюре трябва да изяде бебето на обяд за да се счита за заместено храненето?
И кога мога да давам следващо зеленчуково пюре?
 / до сега е ял морков и картоф, тиква и тиква с морков, кото последното го яде вече 7 дни.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #157 -: април 18, 2011, 19:59:30 »

Ако не яде мляко/ кърма в добавка към пюрето и бебчето е заситено, храненето е заместено. Бебчо сам ще си определи колко пюре да изяжда - така каза моята педи. За вашата възраст 125 гр. (от малките бурканчета) е ок, но може и по-малко да хапне... повече едва ли.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: април 18, 2011, 22:32:26 »

Оооо ние изяждаме по 190гр. и питаме за още.  blush малчо сам ще си покаже от колко се засища. А мен ме интересува захранването с каши? По същия начин ли се процедира както с пюретата-постепенно въвеждане?!  smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #159 -: април 19, 2011, 08:45:22 »

Аз не съм въвеждала особено постепенно каши  smile. Това хранене го заместихме много бързо. Първо дадох няколко лъжици, на втория ден половината някъде хапна и в рамките на седмица взе да си яде цяла порция следобед. От следващите каши вече съм давала цяла порция.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: април 19, 2011, 09:38:08 »

fiamaa днес бяхме на консултация и педиатърката каза, че при кашите не се процедира както с пюретата, а директно си даваш количеството необходимо за бебето. Странно ми беше това, че ми каза да започна с млечни каши, а аз си мисля да взема безмлечна и без глутен. Вие с какви започнахте?
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: април 19, 2011, 09:53:43 »


Розовче  give_rose благодарско
Аз все още не съм ги почнала. Но за вас май е рано все още за глутеновите. Аз почвам с безглутенова. И мисля да е Първата каша на бебето на Хип. А дали млечна или безмлечна, то все същата работа с тази разлика, че едната я разреждаш с вода, а др с АД или кърма (ако имаш). 
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #162 -: април 19, 2011, 10:00:10 »

Аз искам да попитам,тук има на пюренца йогурд с плодове.Дадени се от 5-ят месец на горе.Различни са плодовете ябълка ,банан,кайсия,круша.Вие от кога давате кисело млекце на детето.Питах педиатърката тя каза ,че може да му давам ,но да направя и тук един сондаж............
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: април 19, 2011, 11:15:02 »

След колко въведени зеленчука може да се предложи плодово пюре?
Има ли значение какво количество зеленчуково пюре изяжда бебко, за да предложа плодово?
Трябва ли определено време да е минало, примерно месец да съм предлагала зеленчуци?

Само знам, че ако се предлага нов плод, то бебто трябва да яде от вече въведените зеленчуци, демек не трябва и нов плод и зеленчук едновременно.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: април 19, 2011, 17:27:35 »

fiamaa днес бяхме на консултация и педиатърката каза, че при кашите не се процедира както с пюретата, а директно си даваш количеството необходимо за бебето. Странно ми беше това, че ми каза да започна с млечни каши, а аз си мисля да взема безмлечна и без глутен. Вие с какви започнахте?
Безмлечната можеш и с мляко (ако кърмиш - кърма, ако сте на АМ - с него) да я приготвиш, четеш упътването. Млечната е с конкретно мляко и съотв. при крмене вместо кърма, даваш АМ или обезмаслено мляко на прах. При АМ - даваш друго мляко. Но това не е фатално де, въпрос на предпочитания и възгледи на майката.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines