Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 02:29:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 167766 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #120 -: април 01, 2011, 08:42:23 »

Просто казах, че аз не съм приготвяла безмлечна каша с вода. Аз съм давала безмлечна каша само на Милупа, на която изрично пишеше да се приготвя с АМ - и ми се стори съвсем логично, защото иначе излиза, че даваш на детето трици с вода без мляко smile - а знаем за заместването на млечното хранене до 1 година, че не е препоръчително и т.н. Не съм давала безмлечни каши на Хип, щом може - значи може.

wanting, аз общо - взето съм съгласна. Чувала съм го и от други педиатри. Според мен трябва задължително да се започне с безмлечна каша при установена АБКМ или предиспозиция към такава алергия (наследственост и т.н.). Аз започнах с такава за всеки случай и според мен е хубаво, но бързо преминахме към млечни.

Валко, Катето (Катинка) беше писала много за кашите, доколкото си спомням, но не се сещам в тази тема ли беше. Тя започна да захранва с каши, ако не се лъжа. Тя е за мен "професорът" по този въпрос  smile.
« Последна редакция: април 01, 2011, 09:02:08 от rozovka » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: април 01, 2011, 14:33:30 »

Безмлечните каши могат да се дават само с вода, дори на кутиите си пише колко вода и колко лъжички от кашата.

Аз ги правя с кърма и ми се получава, но всичко правя на око и давам веднага.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #122 -: април 01, 2011, 16:07:49 »

Гостенче, alissa е пуснала линк, че Хипските безмлечни могат и с АМ, и с вода. А и ако детето пие АМ, не виждам причина да не му направиш кашата с това мляко. Нали идеята на безмлечната каша е, че не съдържа мляко, риск от алергии и т.н. - но ако то си пие АМ, защо пък да е с вода. Говорим за различни каши, момичета. Съжалявам, че изхвърлих кутията, за която говорех, ако я намеря пак, ще я снимам. Беше безмлечна каша на Милупа, на която си пишеше, че се приготвя САМО с АМ, в смисъл, нямаше никакви указания за вода.
« Последна редакция: април 01, 2011, 16:32:27 от rozovka » Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #123 -: април 01, 2011, 19:04:52 »

Аз ги правя с кърма и ми се получава, но всичко правя на око и давам веднага.

good Процедирам по същия начин. И е съвсем вярно, че трябва да се дават веднага. Вчера приготвих оризова каша, докато малкия спеше, но той изненадващо спа повече от обикновено. За около 30 мин. се беше втечнила напълно. Някой преди мен също беше споделил, че кърмата прави тези "фокуси" с оризовата каша. smile
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: април 01, 2011, 20:47:38 »

О, Розовка  give_rose, извинявай, аз не съм разбрала (признавам си без бой, не винаги чета позробно  pardon ). Мислех, че по принцип говорите. Аз визирам случая - само кърма, в който е безмислено да се махне кърмене, за да се дава каша с АМ, по-добър вариант е да не се маха пълно кърмене, а да се допълни с каша (безмлечна или с кърма). Пак е много вкусна (аз винаги пробвам това, което им давам, дори с кърмата).
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: април 01, 2011, 23:03:36 »

Момичета, имам въпрос за захранването с пюретата. В каква поседователност се въвеждат зеленчуковите и съответно плодовите пюрета? С какво е най-добре да се започне. Благодаря предварително.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: април 02, 2011, 08:16:03 »

По американските теории и според WHO, няма никакво значение дали започваш с плод или зеленчук, сладък или не, вкусовите предпочитания на детето ти са заложени по рождение и никакви номера няма да минат. Разликата с нашенските традиции е, че общоприетите моркови и картофи те ги дават след 8ми месец, както и броколито, спанаците и т.н. зелентии. За първа бебешка храна препоръчват ябълка, авокадо, банан, есенна тиква, сладък картоф и зелен фасул.

Ако не ти харесват тези теории, отиваш в магазина, гледаш на кои бурканчета пише 4+ и даваш такива.  girl_wink Момичетата бая са писали назад, можеш и да почетеш малко.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #127 -: април 02, 2011, 09:42:34 »

Имам въпрос за жълтъка.Знам ,че яйцето се вари поне  15 минути и се дава първоначално по една четвъртинка.Та исках да попитам всеки ден ли да давам жълтък и дали ако го дам със месно пюре ще има проблем.Аз ги редувам месно  и зеленчук ,днес ще е зеленчук .
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #128 -: април 02, 2011, 11:31:41 »

Месо и жълтък става тежко. Жълтъкът е тежък и хранителен. Не слагай жълтък в месно пюре.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #129 -: април 02, 2011, 16:25:19 »

Месо и жълтък става тежко. Жълтъкът е тежък и хранителен. Не слагай жълтък в месно пюре.
Мерси,значи трябва през ден само със зеленчуковото така ли
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: април 02, 2011, 22:22:55 »

Катинка, Бастет мерси за отговорите...аз прочетох и темичката и от другата седмица, след прегледа при педи ще видя какво ще ми каже и тя и започвам...
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: април 04, 2011, 12:19:15 »

По американските теории и според WHO, няма никакво значение дали започваш с плод или зеленчук, сладък или не, вкусовите предпочитания на детето ти са заложени по рождение и никакви номера няма да минат. Разликата с нашенските традиции е, че общоприетите моркови и картофи те ги дават след 8ми месец, както и броколито, спанаците и т.н. зелентии. За първа бебешка храна препоръчват ябълка, авокадо, банан, есенна тиква, сладък картоф и зелен фасул.

Точно за авокадото имам въпрос: като зеленчук или като плод се дава? Ти смесваш ли го с нещо или направо така го даваш? Аз хич не го обичам, но съм купила да давам на бебка ама се чудя как да и го дам, между храненията като плод или на обяд като зеленчук?
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: април 04, 2011, 14:28:37 »

Мерси,значи трябва през ден само със зеленчуковото така ли

На мен пък педиатрът ми каза да дам четвъртинка жълтък, след коет ода изчакам 1 седмица за реакция и след това вече спокойно да давам в зеленчуковото пюре!
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: април 08, 2011, 16:43:53 »

Мисля, че е крайно време да давам попарка на Златомир, но дайте съвет какви сухари да взема и какво сиренце pardon
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: април 09, 2011, 16:21:02 »

Мамита ползвали ли сте пюрета на марката Хаме и доволни ли сте? Така като гледам имат плодови  и месно зеленчукови. Доста се порових в нета, но има малко инфо и мнения  huhhuh.gif
Вие как заместихте следобедното папкане - с плодово пюре или каша?
По препоръка на нашия педиатър е да заместим с безглутенова каша, тъй като плодовите пюрета не замествали хранене, но аз лично се двоумя, тъй като кашите много издуват, а моята Дуда си е достатъчно дундеста. Все пак това е следобедна закуска  shok или поне, ако започна с каши да ги редувам и да давам 2-3 пъти седмично, а пък през останалите дни плодови пюренца?!
Предварирително благодаря  give_rose
« Последна редакция: април 09, 2011, 16:22:43 от fiamaa » Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines