Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 02:28:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 167759 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #60 -: март 21, 2011, 23:06:02 »

Ако имаш предвид бебешко пюре - защото съм ги бойкотирала - няма да купувам, освен ако наистина опитам всичко-всичко и бебето пак не иска да яде. Ако имаш предвид нещо за готвене - не съм виждала такова пюре, а и дали няма подправки или консерванти в него.. ?

Имах предвид бебешко пюре. Щом така си решила - успех  good.
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 22, 2011, 07:43:04 »

да се отчета - сменихме млякото - пак същата работа - 70 мл с друсане, пеене, дрънкалки и какво ли още не, сутринта изпи 100  angry

wanting, защо не опиташ с малко кисело мляко разбито на айрян? Вярно, че е мъничка /според мен/ за кисело мляко, но ако сте започнали захранване мисля, че няма да имаш проблем. А и наистина може да е от зъбките.

мислих си го, но смятам, че е твърде малка за кисело мляко и засега не мисля да рискувам  nea

Момичета, имам въпрос за сокчетата. По колко милилитра на ден трябва да пие бебето?

аз започнах с 20 мл и всеки ден ги увеличавах с 10, докато стигнах 70-80 smile
в началото давах по веднъж на ден, след това веднъж дообяд и веднъж следобяд, после едното е плодово пюре, другото сок smile дано да съм била полезна smile
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #62 -: март 22, 2011, 11:21:01 »

Мами, имам един въпрос относно захранването с месо и то даже не един, а няколко въпроса. Доколкото разбрах се започва с пилешко или пуешко месо, а след тях евентуално може да се даде заешко, като дневната доза е 15-20 грама месо, като отначало докато се въведе се започва с по-малко. Гледам , че се продават пюрета изцяло месни- напр. пуешко и пилешко на хип, а май и на гербер има, продават се и зеленчукови пюрета с месо.За последните пише/в съветите на косе-босе/, че съдържат 15-20 грама месо- което е цялата дневна доза, но ако се даде цяло такова бурканче в началото може да се затормози стомахчето. От това аз си правя извода, че ако се въвежда да речем три дена  даден вид месо- се започва с 5 грама, после 10 и се достига 15 грама месо, поне аз така го разбирам. В същотото време, пак в съветите на косе босе, чета схема за захранване с месо- по 3-4 лъжички месно пюре за първия ден, 1/3 за втория, за третия ден-2/3 и после цяло месно пюре, да но цяло месно пюре е 125 грама.Някаква грешка ли има, аз ли нещо не мога да разбера, дали пък не се има предвид смесно . т.е. зеленчуково и месно пюре? Моля за съвет, мамите, които са с по-големички деца, как сте въвели месото.И друго нещо, гледам тук, че повечето смесени пюрета съдържат сол, а ние още не сме яли сол, вие от кога почнахте да давате сол/от колко месечна възраст/.Като съм взела да питам, да ви питам и за глутена, ние ще го въвеждаме от осмия месец, ама да питам от сега - има ли мами, които не са го въвели с каши, че на нас са ни забранени заради многото килограми, които имаме.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: март 22, 2011, 12:33:11 »

Аз въведох месата със смесени зеленчуково- месни пюрета постепенно както съм захранвала с останалите неща- първия ден няколко лъжички, после половин бурканче, после цяло.
Не съм купувала изцяло месни пюрета, но мисля че пак трябва да се смесят с някакъв зеленчук- иначе ще е доста тежко.
Глутена въведох с коричка хляб и съответно с попарата.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: март 22, 2011, 19:12:20 »

Момичета, имам въпрос за сокчетата. По колко милилитра на ден трябва да пие бебето?

Доколкото аз знам, се започва с една чаена лъжичка на  ден /5 мл/ и всеки ден се увеличава с по 5 мл. Но вероятно зависи от възрастта на бебчето, не знам  pardon
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #65 -: март 22, 2011, 19:47:50 »

Nataliya, благодаря  give_rose
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #66 -: март 23, 2011, 09:23:41 »

eliss, Nataliya  ти е обяснила точно както и аз бих го написала. Според мен идеята на месните пюрета (само месо) също донякъде е добра защото с тях можеш да направиш това постепенното захранване без да ти отиват зян няколко бурканчета храна. За мен обаче те също не са най-добрия вариант защото не е чисто месо, а с добавени глупости вътре. Аз приготвям сама храната на Влади и макар че не агитирам за тази практика мисля, че е удобно - можеш да свариш половинка пилешко филе охладено и да му пасираш от това месо малко и да му го сложиш в зеленчуковото което детето вече си яде и така постепенно да увиличиш количеството на месото.
Относно сокчетата е относително и аз съм за системата от малко към повече, но Влади беше вече на 6 мес като започнах да му давам сокчета и да не мислите че се задоволи с една лъжичка  nea
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #67 -: март 23, 2011, 11:27:58 »

Като съм взела да питам, да ви питам и за глутена, ние ще го въвеждаме от осмия месец, ама да питам от сега - има ли мами, които не са го въвели с каши, че на нас са ни забранени заради многото килограми, които имаме.

Аз го въведох с едно пюре на Хип - Спагети Болонезе. Мисля, че има и плодови пюрета, в които има глутен. Но то не е само да го въведеш, а да посвикне стомахчето с него. Не можеш ли да даваш по няколко лъжички каша само? Другият вариант е направо с попарката.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 23, 2011, 12:36:49 »

eliss може също така няколко лъжички каша да си слагаш в плодовото пюре. Или както розовка е казала направо с попарката  good
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #69 -: март 23, 2011, 16:50:37 »

malinkata, rozovka, Gergancheto, благодаря ви за съветите.Ще помисля как ще е най -добре, за глутена, може и с попарката, а може да давам по -малко от кашите, дето са в бурканче,понеже нали най-добре било глутена да се въвежда  по схемата- овес, ръж, ечемик, пшеница, а и да се дава всеки ден в продължение на месец. Да ви питам попарата всеки ден ли се дава и ако е така не омръзва ли  на бебчовците.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 23, 2011, 17:14:09 »

malinkata, rozovka, Gergancheto, благодаря ви за съветите.Ще помисля как ще е най -добре, за глутена, може и с попарката, а може да давам по -малко от кашите, дето са в бурканче,понеже нали най-добре било глутена да се въвежда  по схемата- овес, ръж, ечемик, пшеница, а и да се дава всеки ден в продължение на месец. Да ви питам попарата всеки ден ли се дава и ако е така не омръзва ли  на бебчовците.

Ооо омръзва и още как  blum Много е трудно със закуските, ние поне вече някакви сандвичи хапваме, я с лютеничка, я с кашкавал, но при по мъничките е трудно - попарка, кисело мляко с бисквити, кус кус, разни кремчета направени с вода  Wink
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: март 24, 2011, 07:21:37 »

А защо не предлагате плодове на закуска като им омръзнат другите неща?
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #72 -: март 24, 2011, 08:52:38 »

ellie_belliе, добре че дочетох до край преди да се изкажа иначе можеше да те копирам направо - точно това ми щракна в главата. Аз на Влади като му давам каша почти винаги славам и пасирани плодове, елис - ти можеш обратното плодове с малко каша. Плодовете никога не омръзват good
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #73 -: март 24, 2011, 08:58:35 »

Момичета,моля споделете какви плодове и зеленчуци се дават след 6-ят месец.Този въпрос го задавам вече за трети път,но отговор не получавам плодове и зеленчуци за този период ми излизат 100000 статии в който се обяснява много обстойно неща които са ми познати ,но конкретно нищо съществено.Моята лекарка ми е дала тиква ,спанак и артишок.За плодове нищо не е на писала.Да ви попитам пюре от грах /купено/ може ли след 6-ят месец да се дава?
« Последна редакция: март 24, 2011, 09:01:03 от juji » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: март 24, 2011, 09:22:19 »

juji, можеш да дваш ябълки, банан, круша, избягвай мъхестите плодове - праскови, кайсии, ягоди - водят се алергени.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines