Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 04:27:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 167859 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #15 -: февруари 28, 2011, 10:52:41 »

Според моята педи след шест месеца може спокойно да се дава глутен. Аз дадох на шест месеца и половина с едно пюре. Каша с глутен още не съм давала, накупих разни безглутенови и мисля да ги свърша първо.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: февруари 28, 2011, 21:41:25 »

На мен пък педиатърът ми каза, че е рано, тогава бяхме на почти 7 месеца....за глутена казвам, аз също още не съм го въвела, даже и месо не съм давала.....
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #17 -: март 01, 2011, 11:15:07 »

Месце можеш да даваш вече, Гостенче, месата не са толкова силен алерген (е бих изчакала с агнешкото), а пуешко и заешко са леки и няма да тежат на стомахчетата.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 01, 2011, 21:24:57 »

Розовка, точно днес го попитах и той каза в осмия месец и месото, и глутена  pardon

Като станат на 7,5 месеца може да въведа месо (аз съм накупила заешко, пилешко, пуешко, телешко).
Аз внимавам да не объркам реда на нещата, кое след кое и през кой месец. Не се притеснявам особено де, защото не съм заместила цяло хранене все още, така че според мен в случая месото, което е в комбинация със зеленчуци въобще няма да натежи настомахчетата им, новсе пак, ако е рано по принцип за дадена група храни, не давам.
Уф, аз трудно се разбирам какво напиасх.... tease
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #19 -: март 01, 2011, 21:29:03 »

Аз заместих две хранения ии друго си е като тежи истинска храна в стомахчето - няма го тоя вълчи глад... Особено като дам едно пюренце Спагети Болонезе на Хип - в него има смляни спагети (аз така въведох глутена), телешко и малко моркови или домати, не съм сигурна, сме сити и доволни чак до следобедната закуска. Следобед каша и така спокойно добутваме до вечерното млекце  smile.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 01, 2011, 21:36:20 »

Розовка, ние имаме 7 кърмения (сучат по 100 мл. и нагоре на ядене), отделно давам зеленчуково пюре и плодово пюре. Много малко каша съм им давала (оризова засега). Ще пробвам глутена да го въведа така: овес, ръж, ечемик и накрая пшеница (мисля така беше поредността). Ако има таиква каши, с каши ще въвеждам, че ми е най-лесно. Смятам в продължение на 1 месец всеки ден да давам глутен, първо овесена каша и после следващите.

Знам ги аз тези спагети на Хип, племенничката ми много ги харесва  smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #21 -: март 01, 2011, 21:46:34 »

Добре си решила за кашите. Е тогава почва голямото ядене. Бо направо ръмжи от кеф и яде  blum, особено една каша с ябълка на Хип. Много обича и безмлечната оризова на Милупа.

Спирам, че го обърнах на чат. Извинявам се на модераторите  blush.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 02, 2011, 11:26:08 »

Ааааа Мая, не е чат, защото аз следя стриктно темата и ми е полезно да знам другите бебчовци какво обичат да похапват.Ето, разбрах "технологията" на въвеждане на глутена.
Аз в чудо се виждам от тия зеленчукови пюрета.Нищо не харесва.Единствено тиква+катроф на Хип яде горе-долу и това е.Не ще броколи, не ще карфиол... ми то ми остана само спанак и пащърнак, но съм скептична към тяхното приемане.Е, кажете какво да го правя това дете, какво да и давам...само на тиква +морков ли да караме...бррр... Сега съм взела едни зеленчуково пюре (микс) на Овко и на Ганчев.Отправям молитви на оня горе да ги харесаме, защото... angry, пък и цената им е къде-къде по-приемлива.
Иначе започнах следобед да давам плодово... еми друго си е...то на мен ми вкусно, на детенце - също.Облизва се, отваря устенца и иска още... омита си едно бурканче и се оглежда за още.Което си е вкусно , си е вкусно.
« Последна редакция: март 02, 2011, 12:19:42 от valka27 » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #23 -: март 02, 2011, 11:36:17 »

Валка, както казва мъжът ми - то аз не ям пащърнак, та детето ли да го харесва  tease. Ще ги прояде, има нужда от време детенце. И Бо в началото нищо не харесваше, доста пюрета изхвърлих. Малко й е раничко на Ивка според мен - лично мнение. Пък и тези еднокомпонетнтите пюрета нещо не вървят при нас - чисти броколи, чист пащърнак - нъц. Ядем моркови с картофи, спанак с картофи, тиква с моркови от зеленчуковите. Честно казано, при нас зеленчуковите тръгнаха след като въведох месото - зеленчуци с месо повече се харесват и оттам потръгнаха и чистите зеленчукови.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #24 -: март 02, 2011, 12:17:04 »

А каква е схема за захранване с този глутен,моята педиатърка ми е писала.От 6 месец продължаваш със череали с глутен ,паста и нови зеленчуци.Тоест почвам да купувам такива каши в които има глетен и това е аз така го разбирам.Ако бъркам поправете ме.
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 02, 2011, 13:40:51 »

ние пък картоф продължаваме да не ядем...никакъв и в никаква комбинация..даже сега месно пюре, което съдържа картоф,пак не го яде  angry
а за глутена, моята педи вчера каза, че глутена е хубаво да се въведе със сухар..или по-точно с попарата smile
та сутрешното мляко да го заместим с попара към 6м. и половина и след това вече спокойно съм можела да давам глутенови каши и т.н.
аз си мисля все пак да изчакам до 7м. с тази попара, най-вече защото беба се буди 5-6 за първото мляко и ми се вижда трудоемко в 5 сутринта да правя попара  Oh my ...
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #26 -: март 02, 2011, 13:59:13 »

Здравейте мамита!
Преди малко открих ей такива пъпчици на малката и искам да ви питам някоя от вас случвало ли и се е да има такива проблеми при захранване или някакъв хранителен проблем?
Не съм й давала нищо ново в менюто.Единствено преди 2 седмици и въведох киселото мляко.Не мисля,че може да е нахапана от бълха,ама какви са тези едри пъпки и то само по лявото краче?
Извинявам се ао въпроса ми е нетипичен за тази тема,ама нали е свързано със захранване!?!
Благодаря предварително! give_rose


* IMG_6311.JPG (17.59 KB, 448x336 - видяно 462 пъти.)
Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #27 -: март 02, 2011, 14:31:26 »

Не мисля,че може да е нахапана от бълха,ама какви са тези едри пъпки и то само по лявото краче?

Рубин, ако беше алергична реакция към храна, щеше да има проявления и по други части от тялото. Освен това хич не прилича на алергичен обрив. Колкото и да не ти се вярва, може да ви е открила някоя бълха. Не е невъзможно да е дошла с някой гост.  smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #28 -: март 02, 2011, 15:25:07 »

Благодаря мила!
Ами заспа след като я снимах,сега я погледнах и бяха изчезнали!Явно нещо я раздразнело!Може и бълха да е,ама за 1 час да изчезне!Каквото ще да е,само да не се повтаря!Вече  знам,че няма такава реакция към храна!Мерси много allisa! give_rose
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #29 -: март 02, 2011, 18:43:43 »

ние пък картоф продължаваме да не ядем...никакъв и в никаква комбинация..даже сега месно пюре, което съдържа картоф,пак не го яде  angry
а за глутена, моята педи вчера каза, че глутена е хубаво да се въведе със сухар..или по-точно с попарата smile
та сутрешното мляко да го заместим с попара към 6м. и половина и след това вече спокойно съм можела да давам глутенови каши и т.н.
аз си мисля все пак да изчакам до 7м. с тази попара, най-вече защото беба се буди 5-6 за първото мляко и ми се вижда трудоемко в 5 сутринта да правя попара  Oh my ...

wanting, доколкото знам, попарата се въвежда като второ хранене - примерно ако ядете в 5 - 6 часа, второто хранене - попара - към 9 - 10. Известно време се храните така, докато бебо започне да се буди по-късно и яде направо попара към 8 часа (примерно), и първото мляко отпада. Това според дебелите книги става към единадесетия месец, при нас не знам как ще ще  pardon.

Не се притеснявай, и при нас не са на почит пюретата, при които основата е картоф - например картофи с царевица. При тези пюрета, които съм изброила, че ядем, водещото е не картофът, а другият зеленчук - пюрето си има и цвят, и вкус, и мирис преимуществено на другия зеленчук, а не на картоф. Ще опитваме пак...

А каква е схема за захранване с този глутен,моята педиатърка ми е писала.От 6 месец продължаваш със череали с глутен ,паста и нови зеленчуци.Тоест почвам да купувам такива каши в които има глетен и това е аз така го разбирам.Ако бъркам поправете ме.

juji, да - започваш да купуваш cereals с глутенови култури - ръж, пшеница - каквото се предлага при вас - и разбира се, гледаш опаковката да е за вашата възраст, де.
« Последна редакция: март 02, 2011, 18:46:10 от rozovka » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines