Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 00:45:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 3 част "  (Прочетена 167711 пъти)
 
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: октомври 12, 2011, 13:53:05 »

Така като си гледам моята таблица,сте в нормалната граница за 5-месечни.Наистина не смятам,че има нещо кой знае колко притеснително.  good
За кашата си позволявам да ти постна една страничка,за да видиш какво представлява- http://www.slantcho.com/bg/praskoveno_mlechna_bezglutenova_kasha.html
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #406 -: октомври 12, 2011, 19:50:48 »

Поли, благодаря за посочения линк за кус-куса give_rose. Ако можеш публикувай и този за сухарите  girl_wink
Мenyanthe, напълно те разбирам  притесненията ти, че детенце хапва малко. И ние бяхме същите около месец хапваше само по 3-4 лъжички и не искаше повече. Това ме принуди да му предложа плодове. И от тях в началото приемаше само по няколко лъжички, но постепенно свикна с лъжицата и около месец след началото на захранването увеличихме порцията. Но под "увеличихме" не разбирай, че хапваме много pardon. Сега 2 месеца след захранването хапваме 1/2 малко зеленчуково пюре - около 60гр и малко повече каша: 100 - ина може и малко повече каша. Иначе ние за качване качваме: между 6-ти и 7-ми месец беше качил 700гр., което ме изуми, а сега между 7-ми и 8-ми около 300гр. Но малкия суче много често, включително и през нощта/понякога и по 6-7 пъти на нощ/.
Другите мами правилно са ти казали, че на 5 месеца захранването е опитване на нови вкусове, а не за наяждане. Бих те посъветвала да му вземеш някаква каша/просото е много удачно за тази възраст, без глутен е, и е много хранително. Елдата също е без глутен, но за нея се препоръчва малко по-късна възраст, заради възможност от алергия - след 7м. и нагоре. Аз лично млечните готови каши не ги харесвам. В абсолютно всички, които съм проверявала има захар /или подсладител/.Освен това повечето фирми слагат сухо мляко, вместо АМ , което не е желателно в тази крехка възраст, а плодовете са в малко количество 3% банан примерно. На малкия купувам чиста каша /ориз, елда, сега просо и овес ще въвеждам/ правя я с кърма /може и с АМ, което мамата ползва/ и добавам плодово пюре или суров плод, за да я посладя/.
Що се отнася до плановете за захранването - при нас се потвърди приказката, че аз предполагам, но малкия решава. Слвдвай детето си, то най-добре ще ти покажа. Ако на бебчо му никнат зъбки примерно може да се храни по-лошо. Все пак поговори с педиатъра си, за твое успокоение. Но аз не бих бързала да замествам хранене само и само детето да качва, по-скоро ще го кърмя по-често.
.
« Последна редакция: октомври 12, 2011, 20:58:45 от kokiche » Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: октомври 18, 2011, 13:05:55 »

Цитат
Момичета, въпросче и от мен. Как давате плодове на децата? Бо е на годинка и два месеца и досега давах доста плодови пюрета. Ама вече е голям за пюре, мисля. Сега стържа на ситното ренде банан, ябълка и круша. Вие как ги давате - намачкани, настъргани, на парченца или...? Други плодове давате ли? Аз като купешки пюрета съм давала на практика всички плодове - сливи, праскови, кайсии, горски (е, без ягоди), но като пресни плодове съм давала само тези трите, които изброих, и сега се чудя какво да купувам, да стържа ли, да мачкам ли... почес  ...

Розовка, ама ти си за убиване  girl_impossible. Сезонът на плодовете приключва, а ти сега си се сетила  blush
Аз давах ябълка, круша (може сама да отхапва, може настъргани), пъпеш обожаваше - на парченца, диня без семките на парченца, сливи, банан-на парчета, грозде без семки - обелено и разполовено, нектарини и праскови - на филийки, банан - аз и го държа и тя си отхапва или и режа малки парченца и тя ги омита от чинията за секунди....Сигурно пропускам нещо.Нищо от горе изброените не съм варила.

Аз пък се чудя от кога мога да давам портокал, мандарина и съотв. сок.
« Последна редакция: октомври 18, 2011, 13:10:27 от valka27 » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #408 -: октомври 18, 2011, 13:30:43 »

Съответно веднага  tease; е ако много държиш да са супер пресни и сезонни, изчакай до ноември да пуснат пресните цитруси.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #409 -: октомври 18, 2011, 14:00:18 »

И аз смятам да давам на Влади тази зима сок от мандарини и портокали, а също и от лимони(в умерени количества). Тъкмо скоро ще им почне сезона. Иначе сега си му давам сезонните - ябълки, круши, грозде има още. При нас специално всичко е пасирано макар че Влади е на 1г. и 4м.
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: октомври 18, 2011, 16:52:54 »

И аз имам въпрос - от кога можем да даваме маслини? Обезсолени, разбира се? Не че държа на това, но малката понякога ги заглежда и се чудя дали са ок за нея? И черни или зелени  blush
Активен
cRy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 74



« Отговор #411 -: октомври 18, 2011, 22:16:13 »

Ето и аз имам въпрос  pardon. Днес бяхме на преглед, педиатърката каза да започна със захранването с пюрета от картоф,тиква,тивкички,миркови-но комбинирани,примерно пюре от картоф+морков/ ,а пък аз навсякъде чета, че се започва само с един зеленчук,за да се види ако детенцето има алегрия и лека полека да се премине към друг зеленчук и т.н. и сега съм в чуденка какво да правя. Моля за вашето мнение и съвети:)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: октомври 19, 2011, 08:12:39 »

cRy, задължително се дават еднокомпонентни храни при въвеждането им. Ако, не дай си Боже, има алергична реакция, ще знаеш от кое е и ще спреш да го даваш. По-нататък, когато си въвела примерно тиква и картоф, може да ги даваш заедно, защото тиквата обикновено разхлабва, а картофа - обратно, за баланс. Но спор няма, че се дава по един нов продукт, при това е желателно да следващия нов да се даде след 2-3 дни пауза.
Интересно ми е, има ли причина да те кара да захранваш толкова рано?
Активен
cRy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 74



« Отговор #413 -: октомври 19, 2011, 08:55:28 »

Sunray, и аз така смятам за захранването първо с едни продукт. Кърмата не ми достига с 40,50 грама и затова лека полека започвам да го захранвам,като когато навърши 5 месеца ще има едно заместено ядене. Според мен е ок, предпочитам по ранното захранване, не ми се иска да изчакам чак до 6 месец, а дотогава да му давам изкуствено мляко. Но все пак приемам всякакви мнения и коментари.Благодаря
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: октомври 19, 2011, 09:40:00 »

Разбирам те, но все пак се води по бебето. Не винаги става, както сме планирали захранването. АМ също е алтернатива, при това не толкова лоша, за дохранване. Тъй като има вариант, бебчето да не е готово за захранване. Проявява ли интерес към храната ви и докато се храните, слюноотделя ли обилно?
Все пак, дано стане, както си решила good
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #415 -: октомври 19, 2011, 11:01:27 »

Аз също смятам, че захранването не става точно така, както сме планирали, и в един момент почваш да се водиш по детето и нещата си тръгват по неговия план, а не по твоя smile. Но все пак смятам, че първите лъжички храна трябва да са с еднокомпонентно пюре - аз бих препоръчала жълта тиква или морков. Картофът и зелената тиквичка не са никак сладки и е вероятно да има мръщене и плюене. 
Активен
cRy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 74



« Отговор #416 -: октомври 19, 2011, 11:33:21 »

да ,определено желание от малкия има и то голямо, когато ядем направо се опитва да ни вади храната от устата:)) дано всичко мине наред:)) ще следя темата с интерес
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: октомври 19, 2011, 13:56:23 »

И аз имам въпрос - от кога можем да даваме маслини? Обезсолени, разбира се? Не че държа на това, но малката понякога ги заглежда и се чудя дали са ок за нея? И черни или зелени  blush
Аз почнах да давам преди около месец.Давам черни, защото ние такива ядем. Ако бяха зелени и от тях щях да дам.Даже мислех, че няма да се харесат, обаче така сладко си я ръфа и като стигне костилката почва да се ядосва. Държа да отбележа, че не съм се съветвала с педиатър или който и да е друг. Детето гледа, че ядем и иска и то.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #418 -: октомври 20, 2011, 12:58:11 »

И аз имам въпрос - от кога можем да даваме маслини? Обезсолени, разбира се? Не че държа на това, но малката понякога ги заглежда и се чудя дали са ок за нея? И черни или зелени  blush
Моето момче е на 1 и 4м. и му давам маслини (колкото да опита) smile. Много ги харесва и като види, че ние ядем полудява. Давам му черни, защото от тях по-често има безсолни.

Относно започването на пюретата ... аз също мисля, че е по-разумно да се започне с един зеленчук. Лично аз започнах с картоф, но си мисля, че с морков е по-добре наистина. Просто при мен детето си показа как ще е. Аз също си мислех, че след като е на АМ няма проблем, че захранвам рано, но към днешна дата мога да кажа само, че вече мисля по друг начин. Ако детето не бърза да яде други храни (освен млякото) не е нужно и майката да бърза good
« Последна редакция: октомври 20, 2011, 13:05:14 от malinkata » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #419 -: октомври 20, 2011, 14:49:25 »

Според моята педи до навършване на 6 месеца не се дава друго освен мляко - кърма, АМ - с каквото се храните. Трябва да си призная, че аз захраних маалко по-рано  blush, но не съжалявам, защото в началото не вървеше много бързо. Но 4 месеца е раничко. По-добре е да пие АМ, ако не стига кърмата, вместо пюрета. Няма смисъл от толкова бързане, така мисля аз. Според мен това бързане със захранването навремето е било, за да мине по-бързо детето на общата храна, не е имало толкова адаптирани млека, пюрета в бурканчета и т.н. и се е налагало децата да лапат от общата тава на доста малка възраст. Сега всичко има, не виждам полза от бързане чак толкова.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines