Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 22:23:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на сватбата II-ра част  (Прочетена 211167 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #450 -: юли 06, 2014, 15:15:22 »

Не съм съгласна с теб. Точно тези малки детайли определят темата на сватбата.
Много хубави снимки има в началните страници тук,където ясно се показва колко много видове теми може да има.
Идеята за мен с тема за сватбата е младоженците да направят своята украса или цялата сватба от най-малкия детайл,както на тях им харесва и така да покажат индивидуалност и същевремено каква двойка са.
Примерно има я морската тема,при която навсякъде присъстват мидички,морски звезди и т.н.
Може и цялата сватба да се върти около тази тема. Самата двойка обича морето или свързват любовта си с морето. Това е нещо близко до сърцето им.
Наскоро гледах снимки на сватба на извесни личности,която беше в гора и всичко беше направено като в прикразка,съобразена с въпросното място.
 Цялата сватба зависи като цяло и от декорацията и от самата ти тема.
Какви цветове искаш и каква декорация. Естествено,не всички държат на темата и декорацията.
И дори от София да си можеш да избереш да не се жените в обредна зала или в църква в центъра.
Може да избереш изнесен ритуал някъде или да се венчаете в някое манастирче сред природата.
Има всякакви варианти.
За мен украсата и темата за сватбата са свързани. Украса е следствие от темата на сватбта.
Поне такова е моето мнение. give_rose
Благоаря ти за коректния отговор. Беше важно за мен да предизвикам градивна дискусия, лишена от кавги и заяждане.
А сега на отговора ти.
Ти пак говориш за тема на украсата. Почти 100% от сватбите се реализират в Църквата и ритуалния дом, (не в ресторанта), а там тема на събитието е сватба, украсата е допълнение, детайл от събитието. Темата на сватбената украса е, и ще си остане сватба. Дали ще има морски мотиви, есенни, пролетни и всякакви др. са подробности от една основна тема - СВАТБА. Към тази тема се придържа всеки един сватбен декоратор. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #451 -: юли 06, 2014, 15:57:00 »

Направихме го игра на думи. За всички е ясно, че тема на сватбата е сватба, не е кръщене /примерно/. Мисля, че ако кажем, че тема на сватбата е "сватба в синьо", "сватба сред природата", морска сватба", "коледна сватба", "сватба - околосветско пътешествие", "пеперудена" и т.н.т. бихме те удовлетворили, AIVEN , нали? Просто за краткост всеки казва, че темата му е "кафе и ванилия", вместо "сватба, с аромат на кафе и ванилия" Wink
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #452 -: юли 06, 2014, 16:54:24 »

Направихме го игра на думи. За всички е ясно, че тема на сватбата е сватба, не е кръщене /примерно/. Мисля, че ако кажем, че тема на сватбата е "сватба в синьо", "сватба сред природата", морска сватба", "коледна сватба", "сватба - околосветско пътешествие", "пеперудена" и т.н.т. бихме те удовлетворили, AIVEN , нали? Просто за краткост всеки казва, че темата му е "кафе и ванилия", вместо "сватба, с аромат на кафе и ванилия" Wink

god god god
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #453 -: юли 10, 2014, 23:19:38 »

Много се радвам, че си фен на този тренд : ) На 6 септември сме, още малко остана.

А по повод разговорът, няма да го нарека спор : ), именно за това сватбата на всяка една от нас е различна или е била, или ще бъде, защото отразява това, което чувстваме и харесваме. И ако на някого му допада идеята да има тематика и всичко да се върти около сезон, цвят или каквото и да е, то няма нищо лошо. Хората са различни, и ако за едни декорацията е просто част от цялостната картина, от цялата сватба, то за други това може да ключов момент, допринасяне на повече романтика и т.н.
Реално декорацията едва ли би допринесла за безпроблемно преминаване на сватбения ден, нито за як купон, но ако и гостите бъдат приобщени към темата на сватбата, смятам че ще се има още повече еуфория и настроение. Girl_hide
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: юли 14, 2014, 07:09:22 »

Нова тема http://forum.svatbata.bg/index.php/board,11.0.html
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines