Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 06, 2024, 10:24:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на сватбата II-ра част  (Прочетена 221994 пъти)
 
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: май 19, 2014, 13:49:22 »

Като ги гледам тези ябълки във вазата с вода... идва ми на ум, че може по подобен начин да изглеждат и едни джанки  smile Може странно да ви се вижда, но ако идеята основно е да е зелено, а не толкова ябълката като плод - съвсем спокойно ако им е сезон на джанките те биха могли достойно за заместят ябълките и то на цена 0 лв, ако си обрулиш една някъде по пътя  danceg
Активен
Zornica_Petkova
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Помощ! Ще се женим!!!


« Отговор #421 -: май 19, 2014, 15:26:54 »

Като ги гледам тези ябълки във вазата с вода... идва ми на ум, че може по подобен начин да изглеждат и едни джанки  smile Може странно да ви се вижда, но ако идеята основно е да е зелено, а не толкова ябълката като плод - съвсем спокойно ако им е сезон на джанките те биха могли достойно за заместят ябълките и то на цена 0 лв, ако си обрулиш една някъде по пътя  danceg

 Лелеле това е чудна идея  chee  тъкмо снощи говорихме с мъжлето, че зелени ябълки през м.Май ще ни е малко  скъпичко  , но.... сега вече джанката на баба на село замина  Tongue

Мнооооооого благодаря за страхотната идея!  Flower
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: май 19, 2014, 15:38:09 »

За нищо! Радвам се, ако съм била полезна  smile
Дали през май обаче ще е дала плод джанката, може и малко да й е раничко  crazy Дано да стане, гостите ще "паднат" като видят джанки, много свещо ще  е  Wink
Ние също ще имаме зелено, а другия цвят ще ни е жълтото. Обожавам жълти цветя, а и поканите ни вече са жълти  smile
Иначе много ми е трудно да преценя като цяло какво значи "тема на сватбата". Понякога това не са само цветовете, а и нещо материални /както ябълките и канелата/, като пауновите пера...  pardon
« Последна редакция: май 19, 2014, 15:50:36 от Feli » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #423 -: май 19, 2014, 16:03:29 »

хахаха  това с джанките ме разби, обаче наистина е мнооого идейно smile
 good good good good good

Нашата идея за тема на сватбата е малко банална може би, но пък ние си я харесваме, и даже не сме я мислили а се получи от самосебе си smile

Общо взето се получи малко темата да бъде Стара София smile
Ритуалната зала е една от първите създадени в София - ритуална зала "Триадица"
Църквата е най-старата църква в София - "Света София"
само с ресторанта се поизложихме, но пък мисля да е за добро.

Ние от самото начало искахме да бъде ресторант "България". Съществува от хиляда осемстотин и някоя си,точно в стария център на София.. но уви!  sad Харесахме залата, но където и да питахме, се оказа че класата на реторанта отдавна е много много много паднала.Ужасно обслужване, студена храна, неприветлива обстановка, плачеща за ремонт, която щеше да глътне мнооого много украса, която струва много пари.
В крайна сметка избрахме - бална зала София. хаха пак София в името blum

Залата е много просторна и красива, точно бална зала, като от средновековието. Даже е малко тежка, но пък няма да има нужда от почти никаква украса. И двамата с мечи не понасяме балони, воали, лебедчета, пеперудки и тн, и решихме че една украса само от живи цветя и малко свещи по масите ще бъде чудесна.

Общо взето идеята за украса е нещо такова:


Самата зала подсказва цвета, а и ние и двамата харесваме този цвят - много е нежен

това са панделките и столовете



за младоженската маса мисля да е нещо такова, само че с много по малко свещи, даже може и без свещи :


сватбената покана, ще има горе долу този стил, само че не в червено разбира се


а пък сватбената фото сесия решихме да бъде на 3 знакови за София места - стара софия - жълтите павета, сградите около президентството, фонтана и двореца, след това ще минем през градинката на Кристал (или покрай сградата на народния театър "Иван Вазов" - това още не сме го решили) и накрая през Борисовата градина - езерото с лилийте. heart heart heart

Може би старинния стил понякога изглежда малко претрупан, но ние ще се постараем да го изчистим максимално, и да може един ден децата ни да гледат снимките от сватбата и да се чудят това същия град ли е...?? хихихи (сигурна съм че след 10 -15 години много неща ще се променят в София , поне архитектурно)

А да подаръците за гостите мислим да бъдат тънки папируси оризова хартия , със съвсем нежна панделка, с послание или цитат от някой наш български поет (още не съм измислила от кого) изписани със старинен калиграфски шрифт
« Последна редакция: май 19, 2014, 16:06:12 от milenkata » Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: май 19, 2014, 16:15:21 »

Балната зала е страхотна! Чудесен избор  good
Тя наистина няма нужда от много украса, защото си има собствен стил. За това и харесвам по-изпълнени интериори, ако така мога да се изкажа... Уютно да е, а не празно  smile
Дано всичко се получи, така както искате и сте мечтали!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #425 -: май 19, 2014, 16:23:07 »

Благодаря ти, и аз се надявам всичко да стане както ми е в главата...

В интерес на истината плюса в цялата работа е че украсата се поема от самата бална зала София,и ще ми бъде по лесна комуникацията от тази гледна точка
Активен
Zornica_Petkova
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Помощ! Ще се женим!!!


« Отговор #426 -: май 19, 2014, 17:01:21 »

milenkata  само като гледам залата ви и се размечтавам, ще бъде като в приказките - нежни цветове, цветя, свещи.... чудна работа! Сега се сещам преди време бях срещала в интернет много интересна декорация на свещи - чаени свещи поставени в малки чашки от типа на чашите за текила и самите чаши облепени с ..... изрязани сгради / във вашият случай това може да са забележителности от София/ и на самите сгради прозорчетата изрязани и то все едно свети... ако намеря снимката ще покажа, че не знам дали правилно обясних.

Кога ще е сватбата!?

Може и нещо като тази по задната свещ:
Активен
Zornica_Petkova
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Помощ! Ще се женим!!!


« Отговор #427 -: май 19, 2014, 19:00:00 »

Уау, тази идея е невероятна, определено ще я използвам като идея smile Благодаря

Иначе датата на сватбата е 20,06,2015 girl_wink
Радвам се, че идеята за свещите ти допадна!
Да аз видях датата в друга темичка - мислех си, че само аз се стягам от рано, че нашата е на 16.05.2015, но се радвам, че има и други булки, които са чак догодина   Curtsey
Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #428 -: май 20, 2014, 10:56:13 »

Миленка избрала си много хубава тема на сватбата smile
Вместо номера на масите можете да ги кръстите с различни знакови за София места и да сложите стари, черно-бели фороси в някаква хубава рамка :–)
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #429 -: май 20, 2014, 11:45:40 »

Мерси Деси,

да , това беше и моята идея, да няма номера на масите, а да има примерно маса Площад Независимост, маса Александър Невски, маса  Борисова градина, маса Софийски Университет... и тн. съответно придружени със снимки на споменатите места от примерно 20ти век началото..

Мисля че би се плучило много свежо, а и оригинално.smile Това със свещите със сигурност ще го направим и ще бъде прекрасно допълнение на имената на масите smile
Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #430 -: май 20, 2014, 11:55:15 »

Ще се получи супер, даже можете тези свещи да ги използвате като подаръчета за гости,  опаковани индивидуално в прозрачна кутийка...
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #431 -: май 20, 2014, 13:45:33 »

За съжаление няма как да ги използвам като подаръци - цялата украса се поема от ресторанта и ми влиза в куверта(затова и куверта е малко по скъп, но си струва), нямам ограничение за украсата, каквото поискам ще ми го направят, но инвентара си е техен и ако искам тези свещи да ги раздам трябва да ги платя, а няма да се евтини.

Подаръците ще бъдат тези папируси, защото и тях ни ги осигуряват безплатно към куверта като могат да се използват или за меню или за подарък - ние решихме че ги искаме за подарък smile
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: май 24, 2014, 10:12:20 »

Здравейте момичета !  give_rose
Нашата сватба ще бъде на 25 април 2015 година.Като тема на сватбата съм избрала "Пролет" .  Харесвам много комбинацията от зелено и жълто и мисля , че ще бъде много свежо. По масите съм решела да има икебани от жълти цветя  и със зеленинката им , мисля че ще стане чудно . Имам и някакви други идеи в главата , но ще видим коя от тях ще реализирам.  good Ето примерна снимка на икебата , но цветовете ще се както казах жълто и зелено
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: юни 05, 2014, 16:13:19 »

И нашите цветове ще са жълто и зелено!!!  yahoo Обожавам жълти цветя, а вслучая се спряхме на жълт цвят, защото интериора носи много на жълто  smile Поканите веча са ни жълто-златисти. Дреболийките също ще са такива, но сега си мисля какви цветя ще има през септември, които да са жълти  crazy По това време се сещам за хризантеми, едни ярко жълти като слънца  smile
Активен
Vikito_19
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: юни 05, 2014, 21:40:59 »

Може би ще има слънчогледи, а също и жълти лилиуми smile
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines