Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 06, 2024, 04:32:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на сватбата II-ра част  (Прочетена 221899 пъти)
 
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: декември 28, 2013, 13:03:12 »

Здравейте и Честита Коледа на всички.
Покрай празниците свърших доста работа - вече имам дата, ресторант, музика и записан час в гражданското. Само младоженеца малко се "побърка", че в няколко дни му се събра множко crazy

Сега сме на вълна цветове.

Помагайте малко.
Сватбата ми е на 10 май и си мислех за нещо свежо и пролетно - някак да е свързана темата със символиката на самия месец. Четох доста за етимологията на думата. Месец май носи названието си от богиня Мая, закрилница на земята, пазителка на вселената (от индуизма), а най-общо Мая е богиня на плодородието, символ на възраждането, на пролетта и на майките. В много държави даже 10 май е празник на майката.

Та..мислех си за люлякова тема. Моето злато хареса идеята сватбата да е в лилаво и ме остави аз да избирам детайлите, цветята и т.н.

Проблемът с лилавото обаче е, че неговата първа братовчедка скочи да прежени батко си и тяхната сватба ще е две седмици преди нашата - в лилаво!!! Малко ме хвана яд, че ми открадна идеята.

Другата тема, за която си мислех е майска роза. Още повече аз правя разни украшения от органза, които по форма са досущ като майска роза и мога доста да си отпусна въображението.

Другият акцент в сватбата мислех да бъде перли, които се съчетават и с двете цветя.

Иначе за люляка съм си избрала ей това сърчице и мислех това да ми е акцент на нашата маса.
Моето злато много ми помогна в избора. като му казах идеите, каза :"И двете ми харесват"  Yes



* 14.jpg (54.45 KB, 400x365 - видяно 4940 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: декември 28, 2013, 15:39:54 »

като има замесена богиня на плодородието, може да включиш плодове в украсата. така ще си различна и запомняща се като сватбена украса. Wink

http://marielacampbellphotography.files.wordpress.com/2012/05/alternative-fruit-bar-board.jpg
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: декември 28, 2013, 18:15:49 »

Здравей, kali87,
проблемът с люляка е, че изобщо не е траен,а като за сватбена украса трябва да се предвидят повечко часове, лично мен това ме притесни. Моята сватба беше на 23-ти май. Не съм изпадала в такива подробности, за значението на месеца и т.н, но пък самия дух на пролета силно се усеща и наистина ти се иска да бъде част от сватбеното тържество. Украсата от естествени цветя си е скъпичка, това трябва да се има впредвид. Можеш да разгледаш някои от мотивите на моята украса в албума ми. Лично на мен ми допадна идеята за цели полодове в стъклени цилиндри с вода и в горната част декорация от естествени цветя и зеленина. За моята сватба избрах плодовете да са портокали, а сред цветята основните бяха рози, много ми харасеха т.нар каскадни рози, но флористката, с която работеше агенцията успя да намери само бледо розови, а темата на сватбата беше по-скоро злато и прасковено розово, та въпросните каскадни рози станаха по-скоро допълнение, отколкото акцент.
Идеята рози и перли ми допада страшно много, нежно, романтично, изискано.
За себе си забелязах, че първоначално нямах ясна представа за темата на сватбата, не съм си го мислила или мечтала, както много булки, но се оказа, че като започнах да избирам детайлите, стъпка по стъпка, несъзнателно следвам една посока, след като всичко беше завършено разбрах, че това съм аз, моят стил, моята предства как трябва да изглеждам аз като булка и украсата на моята сватба. Така че вярвам, че и ти ако се вгледаш в себе си ще откриеш какво точно търсиш и ти е на сърце.
Успех в подготовката!
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: декември 28, 2013, 18:46:06 »

Ех, много тъпо, че са ти откраднали темата. Но, както беше казано, люляците са нетрайни.

Аз като за пролет най-много обичам лалета и нарциси. Но най-вече божури. Ето две снимчици с божури
http://candicekphotography.com/wp-content/uploads/2010/08/peony_wedding_cake_seating_chart_tree.jpg
http://blog.karentran.com/wp-content/uploads/2010/05/Pink-peonies-wedding.jpg
 heart
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: декември 28, 2013, 18:46:58 »

Не се тревожи братовчедката,  ако се замислиш реално колко гости се повтарят не е болка за умиране. А и всяка сватба е уникална и твоята за теб ще си е най - хубава  Girl_hide
Аз лично не харесвам лилаво за сватби, много е изтъркано. За пролетта има много по - свежи цветове,  за да не се повтаряте, ако пък държиш на лилаво по-добре го комбинираи със зелено или жълто,  така ще е хем по-различно,  хем по-свежо smile
За цветя,  помисли за лалета,  те също се съчетават добре с перли и са типични за пролетта.
Ето и една разкошна бутониера в лилаво

И едно супер свежо предложение с лимони и лалета
« Последна редакция: декември 28, 2013, 19:23:54 от госпожица » Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #395 -: декември 29, 2013, 10:49:01 »

Ако лилавото е твоят цвят и винаги си го искала,не виждам проблем.Важното е на този ден ти да си щастлива и всичко да е по твой вкус,а не кой друг е имал подобни детайли Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: декември 29, 2013, 11:45:06 »

kali87, аз също смятам, че лилавата тема в споменатата сватба ни най-малко не трябва да те притеснява. Сватбата може да бъде в този цвят и да няма абсолютно нищо общо с другата като внушение и стил. За мен не цветът е водещ, а детайлите.
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: декември 29, 2013, 14:34:30 »

Страхотни сте, момичета!

Май до сватбата ще си променя 1000 пъти мнението  crazy

Много ми хареса идеята за плодове.

Май ми се заформя някаква идея в главата. Лилавото отпадна....но на перлите много държа.

Та...на сватбената маса украса от бели и червени рози, перли и свещи.
На останалите маси от онеси големите чаши за червено вино, пълни с перли, които видят навън и череши. Черешите ще се качат нагоре, а перлите ще паднат на дъното..а във водата отгоре ще плава една чаена свещичка. Такива по две маса, а на средата някаква аранжировка с бели рози. Покривките ще са бели, а салфетките бордо. Бордо ще има и на столовете (панделки от органза) Може да арзхвърлям малко перли и бели листенца от роза по масата. Ще са бели ако втората покривка е бордо, и ще са червени ако покривката си остане бяла..и между перлите - свещички. Понеже имам колони в ресторанта, искам да ги облека и тях в бяло с панделка от органза, а на терасата (понеже е на два етажа ресторанта) ще виси органза, същата като на столовете и колоните.

Подаръчетата за гостите ще представляват или малки сатенени възглавнички, украсени с роза от органза (аз ще си ги правя) или малки кошнички, украсени с роза. Някъде в розата ще втъкмим и перлички.
Десерта може да придобие вкус на череша, за да е като акцент черешата.

Моето букетче ще е или изцяло от червени или изцяло от бели розички, а на тънки зелени тревички, ще висят перлички. Харесала съм си и прическа с перли в косата.

как ви се струва. Ще ми се да мога да го прерисувам от въображението си, за да ви го покажа, но уви...
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: декември 29, 2013, 14:49:51 »

ето такива кошнички ми се въртят в главата за подаръчета


* ндпз.jpg (48.15 KB, 408x336 - видяно 4520 пъти.)
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #399 -: декември 29, 2013, 14:56:33 »

kali87 , идеята за черешите е чудесна. *THUMBS*само имай предвид, че ако пролетта закъснее, първите, най- ранни череши излизат след 13-ти май.
Ето ти линк към една майска сватба, приготвена с много вкус и с активното участие на булката.
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,32402.450.html
Лентите на столовете са много интересни, има и други детайли, които може да взаимстваш.
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: декември 29, 2013, 15:08:51 »

kali87 , идеята за черешите е чудесна. *THUMBS*само имай предвид, че ако пролетта закъснее, първите, най- ранни череши излизат след 13-ти май.
Ето ти линк към една майска сватба, приготвена с много вкус и с активното участие на булката.
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,32402.450.html
Лентите на столовете са много интересни, има и други детайли, които може да взаимстваш.

Супер! Определено много ми харесаха бутониерите. А за черешките...гледах обяви от тази година от типа "продавам череши на едро" - всички са към средата на май. Ще се надявам две седмици преди хубавите български череши, да са пуснали големите маркети от онези насилените да узреят по-бързо (добре, че няма да са за ядене  pardon)  Но като си ги представих във водата, заедно с перлички...

Чак ме хваща малко яд, че ще съм заета в гражданското и няма да мога да си украся самичка масите smile  Wink
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #401 -: декември 31, 2013, 14:31:21 »


   Здравей Кали87!
 
 Черешките като плод също отговарят на любовната символика heart и в това отношение са чудесно попадение. Понеже споменаваш, че се интересесуваш от този аспект на темата на сватбата, и аз се позанимавам и с такива неща, си позволявам да напиша кратък коментар, а ти сама ще си прецениш дали може да ти е полезен. През май месец се празнува изобилието, да, но в смисъл на зараждащата и обновяващата се природа.  Плодове повече се асоциират с есента и богинята Деметра, а пролетта е повече свързана с разцъфтяването на плодните дръвчета. Разбира се двете неща, могат да се комбинират и аз намерих тези линкове, които могат да ти дадат още идеи:


http://www.greenscapedecor.com/galleries/cherry-blossom-wedding-decor/

http://gourmetcelebrations.com/blog/choosing-your-flowers-by-season/

http://aweddinglessordinary.blogspot.co.uk/2011/02/get-look-cherry-blossom-wedding-theme.html

http://www.designsponge.com/2010/09/weekly-wrap-up-summer-cherry-wedding.html

http://www.slubnaglowie.pl/inspiracje/artykul/panna-mloda-za-woalka

Това са само няколко линка от десетки smile Другото, върху което искам да обърна внимание е, че бордото е малко по-тежък цвят, особено ако сте по-млади. " Черешовите" сватби се вижда , че са издържани или в бледо розово, или ярко червено, което са по-секси, тонизиращи и свежи цветове от бордото.

  girl_wink
 
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: януари 01, 2014, 14:08:38 »

Kali 87 виж тези обувчици smile
http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-Fashion-sandal-Lady-thin-high-heels-Melissa-cherry-Jelly-Shoes-open-toe-Women-Summer/1126823804.html
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: януари 03, 2014, 12:07:20 »

Помислих го и аз това за бордото, че е много тежко за тема "пролет", но ако го направим с червено..малко ми идва като мартеница smile Бордото ще опитам да направя като контраст на белите рози и перлите.

Това с цъфналите дръвчета много ми хареса..розово, бяло и бордо с перли и череши. Може би ще стане..хм!

Тези дни ще се виждам с флорист и ще споделя тя какво ме е посъветвала
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #404 -: януари 03, 2014, 12:27:48 »

Видях случайно това и се сетих за теб!


* cherries.jpg (6.08 KB, 200x168 - видяно 4537 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines