Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 15:26:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булчинска рокля по интернет - 2 ча  (Прочетена 154420 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: април 05, 2011, 17:33:39 »

Дааааа! Сега ми отговори китайчето и за съжаление английския му е ужасен, но това се очакваше. Иначе ми тресна цена за фустата 30 паунда! Писах му, че ако включва и воала е ОК! Иначе да си гледа работата!!!! Други искат по 15 паунда, ако я поръчаш заедно с рокля! Дано се разберем на края! good
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: април 05, 2011, 17:38:09 »

Момичета, поръчах си роклята! Вчера едва ли не от летището това ми беше първата работа! yahoo danceg yahoo danceg Платих я и сега чакам мейл относно доуточняване на воали, фусти, шлейфове и т.н. Поръчах си готов размер 12 и се надявам да дойде по-бързо!!!!!!!  god

Честито, миличка!!! Така се радвам за теб, а още повече ще се радвам, когато получиш мечтаната рокля и ни я покажеш! heart heart heart
Активен
pandelka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 51



« Отговор #182 -: април 06, 2011, 09:44:51 »

Monikamaria страхотна рокля си си избрала  good
изглежда много красиво, наистина, но мен малко си ме е страх така без да съм я видяла на живо да я купувам, но това пък си е мой проблем  nea
Докато раглеждах обаче твоята, видях отдолу в текста да пише : "All dress total length:130-135CM. (51-53 inches from underarm to hem)"  Това не излиза ли малко късичко? И няма ли така едно 15-20 см да ми се голкат крачетата?

Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: април 06, 2011, 10:10:36 »

Pandelka, като поръчвах моята рокля си написах ръста - това беше изискване на сайта. Мисля, че можеш да питаш и твоя продавач дали може да му пратиш ръста си, за да избегнете проблеми с дължината на роклята - не би трябвало това да се таксува допълнително. Успех! smile

Преди време, между другото, _Ava_ ме помоли да опиша по-подробно как се получава булчинска рокля от митница, защото всички рокли от Китай отиват на митница, независимо дали са купени от Ebay или от друг сайт. Ще се опитам да съм максимално кратка и изчерпателна smile

Така, роклята пристига и е на митница. Ако използвате услугите на куриерска фирма и тя ви предлага да ви освободи пратката, трябва да направите следното:
(1) Вадите си EORI номер (нещо като митническо ЕГН) на митницата на ул. Веслец (до Централна автогара) или на летището - ако ви трябва този номер само за тази пратка, вадите си еднократен, процедурата включва попълване на формуляр и 10 минути търпение, безплатно е. Ако искате да ви служи номерът за повече пратки, вадите си постоянен - мисля, че отнема към 24 часа за издаване.
(2) От куриерската фирма ви изпращат пълномощно, чрез което ще ви представляват на митница - нужно е да го попълните и заверите при нотариус. Двата документа с EORI регистрацията трябва да предадете на куриера.
(3) Куриерите изготвят митническа декларация, в която определят мито и ДДС според актуалното митническо законодателство. В моя случай, примерно, мито нямаше - зависи от типа стока и цената й. (За да сверят цената на стоката от фактурата вътре в пакета и реално това, което сте платили, може куриерите да ви накарат да им пратите документ за плащането, така че пазете си го) Трябва да внесете митото и ДДС-то по сметката на Агенция митници - сметките са публикувани в уебсайта на митниците. Лесен начин за това е през Еpay - ако някой стигне до този момент, да ми пише ЛС, ще му напиша точно как трябва да оформи плащането си, защото аз доста се бих главата върху това smile
(4) След като има налични документите и плащането е извършено, куриерската фирма освобождава стоката - обикновено получавате стоката си в рамките на ден-два.

Ако решите сами да си освобождавате стоката от митница, ще трябва на място да попълните митническата декларация (има фирми на летището, които правят това срещу определена сума), иначе процедурата е същата, естествено без пълномощното. Общо взето, само изглежда сложно и е малко изнервящо чаканото, иначе се преживява. Друг е въпросът, че това EORI, примерно, е някаква тотална идиотия, но такова е положението в милата ни родина. Дано съм била полезна!
« Последна редакция: април 06, 2011, 10:44:57 от soulless » Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #184 -: април 06, 2011, 11:09:19 »

Само да добавя ЕОРИ номера е изискване на европейското законодателство.
Активен
pandelka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 51



« Отговор #185 -: април 06, 2011, 11:22:18 »

оо soulless благодаря ти за изчерпателният отговор  smile
аз нямам много опит в е-търговията, но понеже се зачетох в нещата при роклята на моникамариа , та видях че там никъде не пише за доуточняването на дължината, само размера.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: април 06, 2011, 11:27:42 »

Само да добавя ЕОРИ номера е изискване на европейското законодателство.

Да, така е, но това не го прави смислен - представлява ЕГН-то плюс още няколко символа, да използваха поне ЕГН-тата за по-лесно. Това се ядосваха и разни служители в митницата, че с това ЕОРИ правят хората на маймуни.
По повод този номер - ако често получавате стоки от държави извън ЕС, по-добре си извадете постоянно ЕОРИ, да не се налага всеки път да се занимавате с това.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: април 06, 2011, 20:16:52 »

Благодаря много, момичета!  give_rose Ще ми е нужно мнооого стискане на палци, защото това китайче е с ужасен (!!!!!!) английски и въобще не можем да се разберем!! cray До никъде не сме, а вече 4ти мейл пращам! Не разбира и това е!
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: април 06, 2011, 20:32:34 »

Monikamaria, мнооооого стискам палци! Ма това си е хубаво вълнение, нали така! После най-вероятно ще ни липсват този тип емоции  girl_wink
soulless, страхотна си  give_rose give_rose give_rose благодаря ти за безценното инфо. Аз горе-долу съм готова с избора си и съвсем скоро смятам да ви последвам. Очаквайте включване от мен.  yahoo
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #189 -: април 06, 2011, 21:42:54 »

Monikamaria, честито и от мен!  Bravo  Сега започва чакането и стискането на палци smile
С нетърпениен чета тази тема и всеки път много се вълнувам, щом някой поръча рокля.
Аз съм чак края на септември и смятам да изчакам поне да мине май месец преди да поръчам. Сега само събирам информация и вълнения заедно с вас  give_rose
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: април 07, 2011, 16:56:04 »

Благодаря много, момичета!  give_rose Ще ми е нужно мнооого стискане на палци, защото това китайче е с ужасен (!!!!!!) английски и въобще не можем да се разберем!! cray До никъде не сме, а вече 4ти мейл пращам! Не разбира и това е!

Мони, това е някаква масова болест при китайците - може би разбират чудесно, обаче така пишат, че нищо не им се разбира angry И аз си скъсах нервите с моята любимка Ан, тя явно ме разбираш, но аз нея - трудно... Ще се разбере, ама се въоръжи с търпение heart
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: април 07, 2011, 22:23:38 »

Благодаря много момичета! give_rose Много по-леко ми е като ви чета!  Последното писмо го разбрах цялото. Гласеше просто: "ОК"! funnytooth Досега се уточнихме поне, че кринолинът и воалът ще ми струват 30 паунда. Сега чакам да ми пратят фактура в пейпал, за да ги платя. Помолих ги и малко да побързат, защото не искам роклята ми да дойде месец преди сватбата. Все пак искам да си осигуря време и за резервен вариант. smile
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: април 24, 2011, 19:11:05 »

Monikamaria, няма ли някаква новина около твоята рокля? Аз всеки ден проверявам и направо си се вълнувам.  pardon Имам и аз идеята да си я поръчам от и-бей, но понеже искам да ми е много по мен (тип русалка), не съм сигурна, че ще успеят да ми я улучат.  Иначе най-вероятно ще си я поръчам, пък ще поправаме после  smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: април 25, 2011, 20:59:18 »

Ооооох, pink_panther, да ти кажа всеееки ден чакам заветния мейл, че е готова и са я пратили.  vivasvat Поръчах я на 04.04. и ще им дам аванс до 30тия работен ден, който е на 14.05. Въпреки, че не знам дали няма да е късно тогава да започна диспут.
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: април 25, 2011, 23:44:58 »

До колкото си спомням срокът за диспути е 45 дни, тъй че би трябвало да е ок.
А всъщност каква е гаранцията, че роклята ще дойде точно като на снимката, че платовете и изработката ще са ок? Почвам да се замислям и аз да си поръчам, тъй като излиза наистина адски по-евтино.

Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines