Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 17:23:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булчинска рокля по интернет - 2 ча  (Прочетена 154441 пъти)
 
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: март 21, 2011, 13:52:34 »

Offtopic Monikamaria,защитен си не защото пазаруваш от Ebay,а чрез Paypal.

Точно така е и хубавата новина е, че решението на Пейпал по-често е в полза на купувача. Аз досега 2 пъти не получих купена от Ebay стока и в двата случая пуснах диспут до 45-ия ден и също в двата случая парите ми бяха върнати в крайна сметка. Виж, ако поръчвате специално рокля от Китай, платете си задължително за ускорена доставка - иначе е много възможно наистина да минат 45-те дни и после просто да не можете да си искате парите за роклята обратно.

Иначе при мен има новини Wink От TNT ми изискаха EORI номер и нотариално заверено пълномощно, че им давам правото да ме представляват при освобождаването на пратката. EORI се вади за 10 минути от митницата до Централна автогара (временно EORI, т.е. само за една пратка важи, може да се извади и от митницата на летището, но на мен там ми беше твърде далече), пълномощното ми го пратиха като бланка на мейла, така че само го заверих и им ги пуснах докИментите по куриер. Дано по-скоро ми освободят пленените на митница рокля и кринолин, аман вече, искам си ги blum
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: март 21, 2011, 14:17:15 »

futurebraid,сега се сетих,че при самата покупка може да изпратиш и съобщение,може в него да опишеш мерките си,предпочитания за цвят. Така после при проблем,ще имаш черно на бяло,че ти си платила за точно определена рокля. Това е важно ако се стигне до спор в  PayPal.
soulless,ще чакам отзиви за роклята и снимки  smile За колко дни дойде ? И за теб ли специално е шита,или е на фиксирани размери .
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: март 21, 2011, 14:25:58 »

Miss™, ами на третия ден роклята и кринолинът вече бяха на митницата, обаче са доста формалностите след това по освобождаването nea Всъщност, може и да не е толкова тегава процедурата в моя случай, ще видим, надявам се възможно най-скоро вече да си получа дългоочакваната пратка и да съм доволна от видяното blum Иначе роклята е 12 размер, не е по мои мерки, но в моя случай не се и налагаше това, аз съм сравнително стандартна, а и очаквам роклята да е с връзки на гърба, така че ще може да се коригира, ханшът пък съвсем не играе, защото там полата се разкроява значително. Единствено при поръчката беше задължително да посоча ръста си smile
Активен
happybride
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #153 -: март 21, 2011, 17:04:50 »

Soulles хайде не остана tease

Иначе аз май трябва повече да се разровя в опциите на тези интернет калпазани shok
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: март 22, 2011, 20:12:14 »

Момичета, клиентът не е защитен само при пазаруване през Пейпал, а и в ибей като цяло. Почти всички правила за пазаруване и продажба са същите. Има го в условията за ползване, които се водят договор, които автоматично подписваш при покупка. И може би не съм разбрала моят познат, но когато пускаш диспут, заради това, че покупката ти не е пристигнала навреме и ти го спечелиш никой не те пита в крайна сметка пристигнала ли е пратката или не и съответно не те карат да я върнеш. Но както и да е. Важното е никоя от нас да не стига да там да повдига диспут. Аз, освен ако не изникне поредната неприятна изненада, ще гледам другата седмица да поръчам моята рокля и ще докладвам какво се случва. Стискайте палци! И аз като Соуллес ще я поръчвам с фустите, но ще добавя и воал.
Соуллес, дано скоро се похвалиш, че си преборила всички и си си я взела! good
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: март 22, 2011, 20:24:07 »

Мони, Futurebraid, благодаря ви за споделеното очакване! blum

При мен всичко засега е ок, документите ми са в куриера, утре би трябвало да получа по мейл митническата декларация и да внеса по банков път начислените ДДС и мито. Има обаче нещо любопитно, което открих днес в един друг форум - там се споменаваше и е вярно, че фигурира в Митническата тарифа член, според който не се облага с ДДС имущество, предназначено за сключване на граждански брак. Ако това е така и е валидно в моя (и вашия) случай би трябвало на роклята да се начислява само мито, което е малък процент. Но ще видим утре като си разгледам подробно митническата декларация, ще ви държа в течение обаче, защото това пряко ви засяга smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: март 22, 2011, 20:43:25 »

Момичета, клиентът не е защитен само при пазаруване през Пейпал, а и в ибей като цяло. Почти всички правила за пазаруване и продажба са същите. Има го в условията за ползване, които се водят договор, които автоматично подписваш при покупка. И може би не съм разбрала моят познат, но когато пускаш диспут, заради това, че покупката ти не е пристигнала навреме и ти го спечелиш никой не те пита в крайна сметка пристигнала ли е пратката или не и съответно не те карат да я върнеш. Но както и да е. Важното е никоя от нас да не стига да там да повдига диспут. Аз, освен ако не изникне поредната неприятна изненада, ще гледам другата седмица да поръчам моята рокля и ще докладвам какво се случва. Стискайте палци! И аз като Соуллес ще я поръчвам с фустите, но ще добавя и воал.

Не е така,когато пуснеш диспут PayPal проверяват случая,и няма как сляпо да вярват на купувача. Ако искате да си върнете парите трябва да платите чрез PayPal,Ebay няма да ви ги върнат,нито могат да накарат продавача да го направи. Единствено може да му сложите лоша оценка и може  би при няколко сигнала да му сложат  Ban,което вас едва ли ще ви удовлетвори. Когато пускате диспут за скъсана рокля,повредена и т.н. знайте ,че ако PayPal ви върне парите ще трябва да върнете за ваша сметка роклята,и не може да я задържите. Може да се договорите купувача да ви заплати някакъв %,но не чрез PayPal/понеже ще се сметне за изнудване/,а чрез mail-и.Но пуснете ли диспут=връщате роклята.
Преди да поръчате дадено нещо проверете срокове,прочетете мнения за продавача и ако пазарувате чрез ebay,плащайте чрез препратките в PayPal,а не на директни имейли. Бъдете много внимателни понеже не купувате каква и да е рокля.
soulless,ако роклята е до 150 евро не плащаш мито. За облагането на имущество предназначено за сключване на граждански брак,не мога нищо да ти кажа. Трябва да провериш какво се разбира под понятието имущество,понеже роклята не е нещо задължително за сключването на граждански брак.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: март 23, 2011, 06:52:30 »

soulless,ако роклята е до 150 евро не плащаш мито. За облагането на имущество предназначено за сключване на граждански брак,не мога нищо да ти кажа. Трябва да провериш какво се разбира под понятието имущество,понеже роклята не е нещо задължително за сключването на граждански брак.[/b][/tt][/size]

О, далеч не е толкова просто обмитяването - писали сме и преди, има значение и това, че стоката ми е описана като подарък, което променя минималните стойности за обмитяване и облагане с данък. Иначе за имуществото си съвсем права, но и няма къде да се провери какво точно се има предвид под подобно имущество - нещата ясно ще ми се изяснят като си видя митническата декларация Wink И така, чакам си, дано още недълго, че не се издържа.

Редактирам се - сладурите от митницата сега пък искат оригинална фактура с подпис и печат от китайците smile Очаквано и идиотско, мзкар че мислех да не вмъквам коментар. Свързах се с китайците да ми пратят фактурата, защото определено не мисля да оставям подарък роклята и фустата си на държавата smile Нямам думи за цялата хамалогия у нас и се чудя какъв е смисълът да се плаща за експресна доставка, ако човек трябва да мине през цялото това голямо безумие, наречено Митница на РБ. Обаче аз понеже съм достатъчно упорита, няма да се откажа да пазарувам през интернет - тъкмо напротив, убедена съм, че ако хората са по-настоятелни и търсят правата си пред институциите, процедурите може и да се променят. Общо взето, тези дни ще изтормозя и куриера, и митничарите (ако се наложи), но ще си взема роклята, каквото ще да става smile
« Последна редакция: март 23, 2011, 14:33:11 от soulless » Активен
happybride
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #158 -: март 24, 2011, 09:51:43 »

Soulles,

би ли ми обяснила в крайна сметка защо за се заяли с теб, какво пише на пратката- gift или ниска ст-т... :angry:много странно, че сега и оригинална фактура.УЖАС diablo
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: март 24, 2011, 10:32:09 »

Мила, в документите пише подарък и сравнително ниска стойност, но според мен се заяждат, защото е имало получени няколко пратки от този продавач, съответно са се усетили, че вероятно е търговия, а не подарък smile Както и да е, ще се боря, пък да видим smile
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #160 -: март 24, 2011, 14:44:17 »

не са се 'заяли' хората си вършат работата..
а и кой нормален човек, ще повярва, че имате подарък булчинска рокля за.. хм приблизително 30$? те това им е работата на хората, да откриват съответните измами.. ако беше отишла ти на място, може би щяха да ти поискат само разпечатка от пейпал (както стана при мен) и с това да ти освободят нещата ..
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: март 24, 2011, 14:56:56 »

не са се 'заяли' хората си вършат работата..
а и кой нормален човек, ще повярва, че имате подарък булчинска рокля за.. хм приблизително 30$? те това им е работата на хората, да откриват съответните измами.. ако беше отишла ти на място, може би щяха да ти поискат само разпечатка от пейпал (както стана при мен) и с това да ти освободят нещата ..

Охо, да не спорим - китайски рокли има и на цена 10 евро, но наистина е безпредметно да се обясняваме. Иначе нещата са ОК, днес вероятно ще ми освободят пратката или най-късно утре, след като подадох декларация за платената сума и проблемът се реши. Остава да преведа митото и ДДС-то и да приключвам Одисеята с безумието, наречено Български митници smile Има достатъчно написано по темата за тази "институция" и няма нужда и от повече коментар, мисля. Иначе аз днес се бях засилила да си я освобождавам сама, но се радвам, че от ТНТ оправиха нещата и са ми подготвили всичко като документи и ще ми донесат пратката на адрес, разбира се smile
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: март 25, 2011, 14:19:43 »

Момичета, влизам да ви се похваля - моето родео с митниците почти завърши, всичко ми е ок, платих само ДДС в крайна сметка, при това съвсем поносимо (49 лв, а първоначално в декларацията имах 85 лв общо ДДС и мито, ужас angry) и в понеделник ще ми донесат пратката на адрес. Нямам никакво търпение danceg, дано не се разочаровам и си е струвало усилията и нервите smile
« Последна редакция: март 25, 2011, 14:30:07 от soulless » Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: март 28, 2011, 12:32:29 »

Момичета, влизам да ви се похваля - моето родео с митниците почти завърши, всичко ми е ок, платих само ДДС в крайна сметка, при това съвсем поносимо (49 лв, а първоначално в декларацията имах 85 лв общо ДДС и мито, ужас angry) и в понеделник ще ми донесат пратката на адрес. Нямам никакво търпение danceg, дано не се разочаровам и си е струвало усилията и нервите smile

soulless, браво за проявеното търпение! Имам една молба към теб - можеш ли като мине цялата еуфория да обобщиш стъпките, през които мина, докато роклята дойде до теб. Аз също мога да извадя всичко написано тук, но винаги има риск да пропусна нещо. Вярвам че споделеното ще е в помощ на тези, на които тепърва им предстои да минат по твоя път.
Хайде, със затаен дъх чакам първите впечатления от срещата с мечтаната рокля  girl_wink
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: март 28, 2011, 13:00:58 »

Милички, благодаря ви за пожеланията, идват навреме, защото аз оооще нямам рокля diablo - тези от TNT направо ми скъсаха нервите, казаха ми, че ще ми я доставят до края на работния ден и съм закотвена вкъщи да чакам като пълен идиот, при това много нетърпелив такъв blum Но няма как, ще чакам, още малко остана, ще ми изскочи сърчицето от нетърпение Wink

Иначе, _Ava_, никакъв проблем, разбира се - ще напиша всичко в детайли, само веднъж да видя какво съм дочакала и струвало ли си е търпението... smile

Момичета, редактирам се - ИМАМ РОКЛЯ! yahoo yahoo yahoo Не мога да повярвам просто! Роклята и кринолинът дойдоха опаковани много здраво, в сравнително малки по обем пакети, но какви чудеса излязоха от пакетите - нямам думи! За качеството ще кажа след малко, но първото м впечатление беше, че просто кринолинът е огромен! Oh my ... Очаквах да е голям, но чак толкова, нещо огромно, казвам ви. Сложила съм ги да си почиват от пътя в стаята на бъдещите ми свекъри - ами направо цялата стая е заета, само роклята заедма едното легло и подозирам, че в гардероба трудно ще я събера - със сигурност трябва да й сгъна шлейфа, който се влачи 1 м след мен blum Такааа, за качеството - според мен съвсем прилично за цената, не мога да кажа, че е перфектно наистина, но е съвсем поносимо за цената. Моята рокля е с основа сатен много добре изработена, между другото, а отгоре има твърдо бюстие с перли и мъниста и пола от въпросния сатен и отгоре два пласта органца, върху органцата също има бродерия, която не е особено прецизно изпълнена, но пак казвам - съвсем прилично за цената и според очакванията ми. Имаше няколко конеца дръпнати оттук-оттам, но ги оправих, самата дантела е малко хлабавичко зашита, но това не е толкова неочаквано, а и органцата като цяло трудно се обшива, а и не мисля, че за няколко часа може да има поражения, разпаднала се дантела и пр. Като размер роклята ми е точно, може би малко на бюста съм се надценила Wink, но ще се стегне корсета и няма да имам проблем. Като дължина също никакъв проблем, само че с този шлейф и тази дълга и отпред пола просто няма да мога да махна кринолина и да искам - роклята ще ми е прекалено дълга. Лошото е единствено, че не мога да се облека като хората, нямам помагачи, а нали и любимият не трябва да ме вижда (предпазливо съм му сложила една бележка на вратата на стаята "Не влизай! Рокля! pleasantry), но мисля, че роклята няма да има нужда от никакви корекции, но това ще стане ясно на гражданския брак след месец, когато мама ще е при мен и ще мога да се облека човешки. На прима виста роклята има нужда само от сериозно гладене, че е измачкана от пътя, всичко друго й е чудесно, платовете са качествени, само както казах дантелата е зашита малко афиф, но нищо сериозно като проблем, изобщо много съм доволна и еуфорична и да ви кажа - вече нямам търпение да си облека роклята по предназначение, как ще изчакам почти два месеца съвсем не знам tease
« Последна редакция: март 28, 2011, 15:48:17 от soulless » Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines