Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 23:26:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булчинска рокля по интернет - 2 ча  (Прочетена 154546 пъти)
 
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: март 11, 2011, 23:32:12 »

Посумче, не знам какво пак са ти писали, може и да се плаща допълнително за бърза доставка, но аз поне при поръчката не видях опция да се плаща 2 пъти...

Иначе Цвети, мила, мерси много за разясненията! heart Оообаче ви пише най-големият идиот на света - получих някакво писмо от DHL в Спам фолдъра на пощата и ... естествено го изтрих, както винаги правя с писмата там, първосигнално... Направо съм тотален дебил - сега писах на китайците да ми пишат дали това писмо е значело, че роклята ми е потеглила и ако имат номер за проследяване. Така или иначе, най-вероятно роклята ми вече пътува, дано да съм права!

Futurebride, хвърляй се смело в боя - действително за тези пари мисля, че няма какво толкова да се разочароваш, а дори това да стане (не ти го пожелавам, разбира се), ще си възстановиш парите и ще купиш нещо тукашно, като няма друг вариант. Но все пак ще си опитала! good
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: март 12, 2011, 00:57:49 »

Роклята на  soulless пътувааа, шалялялялляляяя! yahoo danceg chee още малко и ще я видим!
soulless, съветвам те да звъннеш на някакъв телефон на DHL, който откриеш и да попиташ, защото е напълно възможно това да е мейла, с който те известяват, че роклята ти е пристигнала!!! good Аз ако бях на твое място вече да потропвам нервно пред някой офис на DHL от нетърпение!
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: март 12, 2011, 01:03:00 »

Мониии, явно е била фалшива тревога, за жалост! Писах скорострелно на китайците и ми върнаха обратно отговор, че роклята ми още се шие (уфффффффф!), но до 2 дни ще я изпратят и ще ми пратят и номера за проследяване, за да мога да си я следя аз докато дойде. Ами ще чакам, какво друго ми остава Wink
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: март 12, 2011, 19:00:11 »

Момичета, бясна съм beating.
На 24 фежруари ПОРЪЧАХ роклята си от бутифъл брайдъл дрес. Реших да им пиша 2 седмици по-късно и оная ми сервира, че могат да направят каквато рокля искам, само да им пиша Oh my .... От тогава се започна 1 коренспонденция, зави ми се свят. Писах, че поръчката ми се бави и вината за тожа не е моя. Онаш ми казва да плащам, ама роклята е смес от 4 рокли, как да платя, какво да платя??? Тая ми отг, че ще зап да я шият след като платя, аз й повтарям, че не знам как да платя след като роклята ми е по поръчка... Въртяхме се в объркан кръг сигурно 4 мейла. Днес ми казва да й дам номера на поръчката ми, аз казвам, че нямам такъв. Обещаха да ми пратят. Обаче: преди ми казаха, че ще ми натравят роклята за $160, сега казват 170. На какво основание? В цената не включват булото, което им поръчах и цената скояи с $20 без DHL-а.
Кажете, да продължавам ли да се боря с тях, или да им хвърлям 1 майна и да си търся късмета на др място?
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: март 12, 2011, 22:05:37 »

Posum, аз също го разгледах този сайт, имат невероятни неща, обаче много ме притеснява факта, че са китайски и незнам дали роклята е това, което е на снимката, със същия плат. На сайта изглеждат много красиви и плата и изработката, обаче кой ми гарантира, че и в действителност ще са същите  crazy ти не опита ли да обиколиш магазините да пробваш различни модели, за да не рискуваш по този начин. За мен си е чист риск тази покупка, даже май е по-добре ако не си намериш готова тук, да ти я шие някой, но в България, където ще можеш да следиш целия процес и другото е, че можеш да проучиш самото шивашко ателие, да видиш техни готови продукти и т.н. Успех и да споделиш какво се е случило smile
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: март 12, 2011, 22:11:51 »

Tи, вместо като адвокато да ме посъветваш какво да ги правя тези, директно ме отказваш от покупката през интернет. Има риск, да, обаче тук цените са Oh my ... само като чуят сватба. А аз не искам да давам тройни цени за същщите китайски платове. Поне все още така мисля де.
Кажи как да действам с жълтурковците, че ми излизат изочи. Годеникът ми казва изобщо да не се занимавам с тях и да ги зарежа. аз още се чудя...
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: март 12, 2011, 22:27:27 »

Ами аз като адвокат мога да те посъветвам, ако вече имаш поръчка, платила си, макар и само капаро и има неизпълнение от тяхна страна. На този етап, няма нито изпълнение от твоя страна, нито неизпълнение от тяхна, няма как да ги задължиш с нищо! Единствено, ако поръчаш, платиш си и те не изпълнят, тогава вече може да се говори за разваляне на договор (ако въобще сключвате такъв), връщане на цената и съответно на стоката, но... всичко това може да се получи само, ако има сключен договор. Точно затова казах, че за мен тези поръчки са рискови. С какво ти гарантират те тази доставка, фактура има ли, документ за капарото? Аз не бих рискувала, каквато и да е цената!
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: март 12, 2011, 22:27:49 »

Посумче, много объркана ситуация, някакъв порочен кръг се получава във вашата комуникация. Аз обаче си мисля, че е малко вероятно да се получи нещо от всичко това, защото изглежда точно тези не правят рокли по поръчка, т.е. те имат фиксирани цени за фиксирани модели и ще ви е малко трудно да уточните модела по мейл, а и как ще платиш реално рокля, която не фигурира в сайта, а и те как ще я скроят и ушият без да имат поне някаква скица на модела? Най-вероятно от всичко това те да ушият нещо, а ти после да не го одобриш, защото си имала предвид нещо тотално различно. Освен това - на практика те не смятат, че ти си поръчала, след като не си платила при поръчката, както разбирам? Ако само си им пратила мейл с това, което искаш, това не е поръчка все още, трябва да минеш през всичките стъпки, включително и плащането, за да завършиш поръчката си. Аз от личен опит все още не мога нищо да кажа за тях конкретно, нито да им адвокатствам, нито да ги порицавам, но ми се струва, че най-добрият вариант при тях е ти да си избереш точно определен от тях модел на сайта, съответно да си определиш размера и те да шият. Струва ми се, че няма много възможност за волности и е по-добре да не се мъчиш да правиш точно това - само ще си загубите времето. Иначе ако държиш да смесиш няколко модела, по-добре вземи тези модели и иди при тукашен шивач (не бутик, а някой шивач на по-нормални цени) да ти ушие точно това, което искаш. С жълтурковците ми се струва малко трудно точно това nea
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #83 -: март 12, 2011, 22:33:28 »

posum, нещо не разбирам теб какво толкова те притеснява и ядосва? Че цената е скочила с 10$ ли? Или нещо друго, което аз не разбрах? Защо не им пратиш първоначалната ви кореспонденция, където са ти казали $160 и да настояваш за тази цена. Питай ги защо я вдигат? Сигурна съм, че ще обяснят, ако има причина и ще достигнете до някакво решение. Ти си настоявай за първоначалната цена. Другото - нормално е първо да искат превода и тогава да я шият. Аз поне до сега не съм чула за варианта да ти я доставят и тогава да я платиш, особено пък както е в твоя случай - щом роклята е по поръчка - комбинация от няколко модела.
Аз поне за себе си съм почти убедена, че ще поръчам рокля от там, вярно, че има риск, но смятам, че той си струва.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: март 12, 2011, 22:39:17 »

Соулес, аз им казах в поръчката по мейл, че чакам да ми пратят а билд на ПП, ама ей, на! Съвсем наясно съм, че преди да пратя парите няма да я почнат, ама те дори са ме забравили. В това аз каква вина имам? И не ме притесняват $10, щото не са 10, а повече, че не ми вкл воала в общата цена, която е мн по-висока от предишната + воала. Въпросът е принципен. Тая ти ми Анн е станала с гз нагоре и закво да не ме набута, щото светът ѝ е крив? Комуникацията с нея не се получава. Не знам какво да правя... Все харесвам някакви рокли с фантастични цени, а не ми се дават 800-1000 лв за рокля, по-ок да ги отделим за медената седмичка pleasantry.
Сега се заглеждам в ибей, да видим.
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #85 -: март 12, 2011, 22:48:07 »

Видях, че докато съм писала и други момичета са коментирали.
Напълно съм съгласна със soulless, че има много голяма вероятност да не се разберете по мейла и крайния вариант да е различен от това, което ти си представяш. Не че няма да могат да го ушият, просто не знам как бихте се разбрали. И дали техните и твоите представи биха се препокрили на 100%.
Иначе относно договора - има си общи условия, публикувани на сайта им и с плащането - ти и те се задължавате да ги спазвате. И при неизпълнение от тяхна страна се дължи връщане на сумата. Като под неизпълнение се разбира неушиване и недоставяне на роклята. Вече за ушита рокля, различна от представите ти, трудно биха се съгласили да ти върнат сумата, да не кажа невъзможно.

Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: март 12, 2011, 22:51:22 »

Ама вижте сега: роклята, която искам я има на сайта им. Аз искам същата, но полата да е покрита с дантела, на ориг модел е със сатен, и дантелата или тюла да изглеждат като на снимка от 3-та рокля от сайта им. Това е основното. И 3-те рокли те ги имат, те са ги шили, предполага се, само тр да сложат 1 дантела, мамка им. diablo
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: март 12, 2011, 23:11:33 »

Ох, Посумче, аз се зачетох в коментари за сайта изобщо публикувани в нета - имаше разни отзиви, някои негативни, други с +, но ми направи впечатление, че една довойка въпреки че е доволна от роклята си, пише, че с Ан въпросната много трудно се разбира, т.е. Ан едвам пише на английски. Истината е, че аз я разбирам, отговаря ми винаги по същество, но пак ми се струва рискова ситуация да поръчваш някаква комбинация. Или има вариант да поръчаш тази рокля, за която пишеш, че я има на сайта и вече да започнете активната комуникация - след като са ти казали, че могат да ти я ушият? Вероятно искат да доплатиш заради това, че роклята е по поръчка, само че ти ги запитай конкретно как да им платиш тези допълнителни 10 долара, понеже при автоматичната поръчка те няма да ти излязат? Има и вариант ти да им платиш цената на роклята през автоматичната поръчка и доплащането да бъде през Пейпал, след като те ти изпратят фактура за това доплащане. Но при всички случаи преди да платиш, няма да приемат, че си поръчала изобщо nea
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: март 12, 2011, 23:17:53 »

Момичета, това ми изглежда много на риск... откъде сте сигурни, че платовете са качествени и че са точно такива, каквито изглеждат на снимката! Аз мисля, че може и тук да излезе по-евтино, ако решите да шиете, но поне ще си видите плата на живо и няма да сте "прецакани" евентуално. За 400-500 лв. мисля, че ще може да се намери шивашко ателие, което да направи роклята едно към едно с тази от снимката. Аз съм много предубедена от интернет пазаруването, откакто мой познат си изпати това лято- поръча си "маркови" обувки и му пратиха гуменки за 10 лв., а беше платил 100 лв. sad много кофти и просто никакъв шанс да си търси правата. Дано при вас всичко да е наред и да си получите роклите, но не мисля, че ще има начин да ги съдите и да получите обезщетение, ако нещо се обърка. Имате ли някаква фактура за плащането или договор подписан/ потвърден от двете страни?
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: март 12, 2011, 23:23:16 »

На риск е, да, но това си е типично за интернет-пазаруването nea Има фактура, договор - не. Иначе вариантът да си търсиш парите е чрез Пейпал, там почти винаги ги връщат на купувача, ако продавачът няма документи за пращане на продукта, да кажем. Виж, ако роклята не е това, което сме очаквали е по-лошо, по-трудно е да докажеш, че не си получил очакваното. И пак парите не са най-големият проблем, в смисъл Пейпал, както писах, почти винаги защитава потребителя, проблемът са по-скоро пропилените време в чакане, нерви (Пейпал диспутите също се точат известно време), които са невъзстановими. Но това е положението, аз като заклет фен на онлайн-пазаруването, още дерзая и съм по-скоро доволна, отколкото разочарована от покупките си, но отчитам, че винаги има риск. Дано в този случай да не завършим с фиаско всички.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines