Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 23:17:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булчинска рокля по интернет - 2 ча  (Прочетена 154140 пъти)
 
darinea
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Your love is all I want to wear


« Отговор #390 -: юни 19, 2011, 17:02:39 »

Прави сте, момичета, ще проуча още сайта и ще се опитам да установя връзка с тях. Ако все пак не си променя решението, ще поръчам от там и ще ви държа в течение smile В този ред на мисли, някой има ли информация колко излиза шипинга от щатите до тук и какво мито ще ми искат?
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: юни 19, 2011, 17:08:43 »

В интерес на истината, ако не ме лъже паметта, от този сайт аз си харесах моята рокля, като се женех. В раздела за бални или шаферски рокли мисля беше. Свалих си снимката, нанесох си корекциите по модела и в Бургас ми я ушиха.

В инфото за шипинга пише, че за поръчки над 800 долара е безплатно за Европа и Канада.
Ако ще поръчваш, аз те съметвам да се свържеш с някоя от множеството фирми-посредници за пазаруване от Щатите. Срещу процент върху сумата на поръчката от рода на между 15 и 30 ще ти поръчат, получат и доставят до адрес поръчката, като цялото ходене по митници, събиране на документи и прочие за освобождаване на пакета ще бъде техен ангажимент.
Активен
darinea
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Your love is all I want to wear


« Отговор #392 -: юни 19, 2011, 17:11:18 »

Това, което си мисля, е че на този сайт роклите които струват по 2000 не са намалени на 4-500, а дори и с бързата поръчка пак са към 1300... примерно... аз като видях си казах, че това е показателно по-скоро на колко завишени цени се продават марковите рокли. Със сигурност отстъпката, която правят няма да е със сума, която ще ги ощети, затова си мисля, че  цените за тези рокли, които имат в наличност, са по-скоро реалните цени, а завишаването иначе идва от това, че поръчката е индивидуална и се шие специален екземпляр специално за този конкретен клиент. Иначе ако приемем, че всичко е заблуда, поздравявам ги за труда, който са положили, да пуснат снимки и линкове към 9 магазина (за които се твърди, че са техни), с приложени карти, работно време и телефони. Досега не съм видяла никой от несериозните сайтове да си е направил усилията по въпроса  pardon Действително обаче не мога да знам, докато не пробвам, така че ще трябва да имам още малко търпение и после се надявам да се похваля и да мога да ви окуража вече с реални впечатления smile
Активен
darinea
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Your love is all I want to wear


« Отговор #393 -: юни 19, 2011, 17:23:49 »

ina_lemon, благодаря ти много за идеята с посредник! За първи път чувам, но наистина ми звучи много облекчаващо. Може ли да споделиш по-конкретно примерно към кого да се обърна, ако знаеш? Това означава, че аз ще им кажа коя рокля да ми поръчат и ще платя на тях, а на сайта няма да правя лична поръчка, така ли?

И аз много мислех дали да не си шия роклята тук, но цялата й красота е в тази невероятна дантела (никога не съм предполагала, че ще си харесам рокля - перде  funnytooth но тази ми спря дъха) и просто каквато и друга дантела да сложа няма да има такъв ефект, затова нямам избор smile
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: юни 19, 2011, 17:33:39 »

Да, точно така, няма да се занимаваш ти с поръчка и плащане към сайта. Малко се оскъпява, но ти ще си прецениш дали те устройва. Понякога фирмите правят и индивидуални оферти към клиенти, така че е въпрос на договорка.
Активен
darinea
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Your love is all I want to wear


« Отговор #395 -: юни 19, 2011, 18:08:59 »

а може ли да ми посочиш накои такива фирми, защото наистина си нямам представа  blush
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #396 -: юни 19, 2011, 19:37:05 »

Здравейте момичета, цял уикенд не мога да се спра вкъщи, сега имам малко свободно време и сядам само да ви пиша за развитието около моите рокли .
Ейй, вярвайте ми, ако не бяха вашите успешни поръчки никога нямаше да се навия да поръчвам от въпросния сайт. Анн е абсолютно неориентирана към клиента и по всякакъв начин отказва да ти сътрудничи  (пояснявам за незнаещите и новите Анн е въпросното лице за контакти  ).
Писах й, че съм си харесала тези 3 модела (четвъртия отпадна като вариант) и понеже на страницата им под въпросните модели има отзиви от уж доволни клиенти, поисках да ми прати снимки на роклите, които са им ушили. Отговорът - ние шием роклите специално за клиента, след което веднага им ги изпращаме и затова не сме ги снимали  .
Второ писмо - Добре, тогава ми прати снимки на някоя от всичките рокли, които сте шили вие, без значение от модела. Отговор - нашите модели са шити специално за клиента и не сме снимали.
Трето писмо - А можеш ли да ми пратиш снимки на някоя от роклите, които продавате в магазина? Отговор - сори, и тях не сме снимали...
Ако са налични не виждам причина да се снимат сега, ама както и да е. Аз съм твърдо решена да поръчвам рокля и не се отказвам.
Четвърто писмо - можеш ли поне да ми изпратиш снимки на плата, от който следва да ушиете всеки един от моделите? Отговор - можем да ти пратим мостри на платовете на които искаш модели срещу 30$ - транспортни разходи.
Така, че момичета - това е нещо ново за всички, решили да поръчват от въпросния сайт - да знаете, че срещу 30$ можете да се застраховате от кофти изненади. Мен лично не ме притеснява толкова изработката, колкото платовете. Примерно на първата рокля да ми сложат от онази кофти дантела, която е като перде или на втората - от онзи лъскавия сатен, който ползват за драперии на покривките в ресторантите, или на третия модел - някакъв тюл, подобен на този, с които се изработват късметчетата за хвърляне на излизане от църквата . И така. Аз ще обмислям варианта с 30-те $ няколко дена и ще ви информирам пак. Знам, че това е най-добрата застраховка, ама пуста скрънзливост - хич не ми се дават 
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #397 -: юни 19, 2011, 21:38:01 »

darinea моята рокля също е на Алфред Анджело и дантелата е просто прекрасна! Ако е оригинален модела (което и мен ме съмнява) си заслужава. Невероятен дизайнер е и съм адски щастлива, че можах да си позволя негова рокля  Girl_hide .
Evalina изненадана съм от поста ти...  Oh my ... Аз си писах с Анн за едно болеро което мисех да си поръчвам и беше адски любезна. Специално за мене направи снимки на всички дантели които имат и ми ги прати на мейла (снимки в галерията). Вярно, че се забави, но не забрави. Някъде 3-4 дена трябваше да почакам. Не ми хареса това което ми прати, а и май съвсем се отказах от болерото, но поне от Анн бях много доволна...
Активен
darinea
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Your love is all I want to wear


« Отговор #398 -: юни 19, 2011, 21:46:04 »

Sandri, моделът на твоята рокля е много сладък! Ти откъде се сдоби с нея? Ако има по-добър вариант от "моя" сайт, да се преориентирам навреме!
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #399 -: юни 19, 2011, 22:31:22 »

Darinea, аз четох предишни твои постове, а после и условията на сайта, който си дала, та затова така се учудих, че страшно уверено говориш за тях, което изглеждаше почти като реклама, а ти самата не звучеше като истински рекламодател, защото си пишеш като най-нормален потребител на форума. Затова и писах тук какво мисля. Иначе тия от сайта вероятно си имат магазини и всичко, но категорично не предлагат и според общите си условия снимки на моделите, предлагат да пробваш истинските модели при оригиналните производители, а да си купиш от тях евтино, отказват всякаква възможност за връщане на роклята, независимо от причините и твърдят, че са директен представител, продаващ на изгодни цени поради ниски опертивни разходи. Това не е реално, както и да го погледне човек. Така че смятам, че просто малко са разхубавили информацията за себе си, което сигурно не им пречи да са добри шивачи, но не ги прави истински представители на марките.

Извинения за съмнението към теб и ти благодаря за споделянето на сайта. Интересен е, още повече при наличието на тая джунгла от китайски производители, всички с крадени снимки и собственоръчно ушити реплики, което, съгласете се, винаги води до безброй въпросителни, какво всъщност поръчваш. Твърдо смятам, че не доизказват всичко такова, каквото е и трябва да сме внимателни, за да няма непредвидени разочарования после.

Да ви кажа, от всички сайтове, които гледам досега, само един, ползван от варненските булки, показва на страницата си оригиналната рокля, плюс 2 или 3 снимки на собствените им варианти. Така поне виждаш какво ще купиш и ясно виждаш разликата и дали си готов за нея.
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #400 -: юни 19, 2011, 22:53:57 »

Sandri , аз не съм казала, че Анн е нелюбезна. Напротив, винаги ме нарича "dear", отговаря ми бързо на писмата и винаги ми пожелава приятен ден. Но това някак не ми е достатъчно smile. Не мога да повярвам, че не са си снимали роклите и че няма една единствена снимка на техен модел. Или, че не може да снима тези, които са й налични. Явно не й се занимава. Иначе и аз си мисля да я накарам да ми снима поне платовете. Обаче още обмислям варианта с 30-те $ smile - (това, че ми предлага да ми прати мостри също е някаква вид любезност и аз го оценям).
darinea , сори, при предния ми пост нямах време да изчета всичко. Добре дошла и дано да споделяш само положително емоции в тази темичка  give_rose
Деничка Звездичка, би ли дала линк към въпросния сайт. На мен лично ще ми е интересно да го разгледам, предполагам ще е от полза и за идните булки, попадащи в тази тема smile
момичета, благодаря ви за мненията. Аз втората рокля също много си я харесвам. Единственото, което ме притеснява е, че за снимката е нагласена да пада на една страна - което всъщност й е чара. Чудя се, ако не се нагласи така, как би изглеждала... Дали просто няма да има голямо струпване на "нагънат" плат от едната страна (малко не можах да го обясня.. ама толкова си мога smile )
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: юни 19, 2011, 23:05:28 »

Сайтът, който Darinea е дала не е като китайските, където продават реплики. В него наистина продават оригинални рокли и продукти. Аз щях да си поръчвам от този сайт, но се отказах единствено защото пишеше, че доставката може да отнеме до 18 седмици и за мен това е късно, а и има клиенти, които  се оплакват, че не са си получили доставката, а от сайта не им върнали парите и затова не ми се рискуваше, отделно, че роклята, която бях харесала беше скъпа. Доста четох и се рових по това време, но най-точният метод да се провери дали продават оригинални рокли е да се отиде на официалния сайт на дизайнера и да се види кои са оторизираните им представители. Проверих 4-5 от марките на официалните им сайтове и Houseofbrides излизаше като официален представител. За мен това е повече от достатъчно. Четох и доста коментари за този сайт и са писали, че са с етикети роклите. Така че ако и вие се съмнявате, просто изпратете имейл на дизайнера, който сте харесали и ги питайте дали Houseofbrides са им представител.  smile
« Последна редакция: юни 19, 2011, 23:09:32 от Princess_of_the_Dawn » Активен
darinea
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Your love is all I want to wear


« Отговор #402 -: юни 19, 2011, 23:22:17 »

Здравейте отново!  smile Наистина съм облекчена, че напрежението, което струва ми се породих с първия си пост се разнесе, отдъхнах си! Много харесвам форума и не исках да раздразня някого, по-скоро да споделя варианта, който съм намерила, за да може да бъде полезен не само на мен smile За сайта говоря уверено, защото от всичко, което съм разровила за него останах с впечатление, че е надежден. Лично за себе си изпитах истинско спокойствие, че мога да разчитам на качествена рокля и да не треперя за изпълнението, затова го споделих и с вас, наистина си вярвам все още, но сега ме провокирате отново да се разтърся по-надълбоко и да проверя из нета за мнения  girl_wink Все пак искам тази рокля и държа да е такава каквато изглежда я! И през ум не ми мина че ще ме вземете за рекламодател, аз съм действително просто една развълнувана бъдеща булка, която от 3 години рови из интернет, а от няколко дена се е захванала сериозно с нещата, и са ми необходими помощ и съвети, както и на вас smile Много се радвам, че съм тук и вече мога да си обменям информация с всички  yahoo и извинявайте, ако съм създала неприятно впечатление blush

Деничка, права си за съображенията си и благодаря за това, ще ги взема под внимание! Присъединявам се към Евалина - дай линк и ти за сайта, за който говориш, от всяко положение ще е полезен, може би и на мен  give_rose И не се притеснявай, няма за какво да се извиняваш, аз не съобразих, че сред цялата сага с китайците ще се изтърся от никъде с непотвърдена информация и ще звуча съмнително:)

Евалина, благодаря за топлото посрещане! Ако имаш кодов номер на роклята можеш да я провериш в гугъл за потребителски снимки от истински сватби. Аз така направих с моята и добих доста реална представа как шлейфа стои разперен само за снимките  pardon Пиши например "used... кода на роклята" или "user photos" или всякакви други, които ти хрумнат от рода на "my ....име на модела кода на роклята" и всичко, което би могъл някой да напише в нета, разказвайки за роклята си smile

Успех на всички и дано наистина да се сдобием с мечтаните рокли!  Girl_hide

Активен
darinea
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19


Your love is all I want to wear


« Отговор #403 -: юни 19, 2011, 23:28:31 »

Princess_of_the_Dawn, благодаря за насърчението!  good Аз в момента нямах време да се занимая да изровя всичко това, което ти споделяш, но особено ме радва факта, че самите дизайнери гарантират за сайта. Това не ми беше хрумнало да го проверя!

Мен също ме притесняваха цените, особено когато преди няколко дни открих, че моята се е вдигнала от 500 и нещо (колкото струваше 3 години до сега) на почти 900 долара и увяхнах, но тогава открих услугата им за in-stock и осъзнах, че това е доста по-приятна оферта от китайската алтернатива, а е за горе-долу същите пари (май). Та така.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #404 -: юни 20, 2011, 00:20:06 »

Evalina, да, извинявай не исках да кажа, че си имала предвид, че е нелюбезна.  smile Просто бях учудена, че така е отговорила, защото на мен даже ми снима всички налични дантели. Е, първо ме насочи към страницата на която има техни рокли, но след като я помолих ми каза да изчакам и че ще снимат дантелите и ще ми пратят... Може би наистина имат снимки само на тези показани в сайта им...  huhhuh.gif
darinea аз моята си я купих от магазина  pardon . Струваше 700 евро но ми я намалиха на 500. Казаха, че е от миналия сезон и дължината не е станала на никоя булка което е пробвала до сега та за това ми я дадоха за по-малко. Може би ако и твоята не е от новата колекция ще ти я намалят някъде... Между другото китайскит рокли не са лоши. Роклите на повечето дизайнери така и така се шият в Китай и моята също е шита там  Wink . Просто човек трябва да попадне на точен продавач. Аз бях намерила един в ибей който знаеше много добре английски и ми прати снимки на рокли които те са шили и бяха много хубави!  pardon
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines