Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 12:14:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Wedding - сваДба  (Прочетена 19619 пъти)
 
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #30 -: юни 02, 2011, 09:43:28 »

Не може да знаете що за човек е този, който е написал поста. Може да не е имал време да ходи на учлище, защото е гледал братчето си, докато майката алкохоличка е хайманосвала и да е завършил с 4 по милост. Може да е някой, който се е отказал от училище след 9-ти клас и е станал художник следвайки мечтите си. Може, като мен, да живее цял живот в чужбина и да пише на български само в този форум. Аз, ако видя, че някой е писал в 5 поста "сваДба" няма да седя да му се дразня или да си мисля с колко ниска култура е ами ще му драсна 2 реда. "Извинявай, че те притеснявам и не искам да те обидя, но ми направи впечатление, че пишеш думата сватба грешно и реших да ти кажа. Извинявай, ако съм те засегнала. Поздрави." Не вярвам на някой да му стане неприятно, ако получи такова съобщение, а вие ще сте направили добро дело. Аз преди пишех в един тинейджърски форум и съм получавала подобни лични съобщения и винаги съм била благодарна, че има хора готови да отделят 2 минути от ценното си време, за да ми обяснят нещо, така че да не се излагам. Грешките от бързане или допуснати случайно веднъж не ги броя. На всеки се случва. Друго е обаче да правиш една и съща грешка непрекъснато и другите само да ти се смеят и да пускат злобни коментарчета относно образованието ти в други теми. 
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #31 -: юни 02, 2011, 09:59:34 »

Относно грешките, които не посочвам къде съм видяла, мисля, че те не са допуснати от бързане.

Мила ми grey не искам да засегна никого , погледнах сега постовете които си цитирала и по точно моите няма да крия ,че е неприятно за човешкото око да види например "срешна;а" вместо "срещнала " ,но пак казвам за мен лично това е прекалено ! Благодаря че все пак показваш грешките които сме допуснали и занапред лично аз ще се старая да не бързам по време на писане чрез клавиатурата smile
Да знаете много ме радвате loltease tease tease
Дайте го ведро smile  danceg danceg danceg
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #32 -: юни 02, 2011, 10:06:47 »

Добре де, какво му е грешното на следното:


Цитат
Роклята е страхотна ... колко струва и от къде я поръча

???
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #33 -: юни 02, 2011, 10:14:25 »

Думата е наречие - откъде.
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #34 -: юни 02, 2011, 10:22:15 »

Ще добавя и още нещо - определено на никого няма да му стане приятено в тема, където се всеки обсъжда как "другите" са с ниска култура и са неграмотни, да види псота си, при това коригиран в червено, все едно сме в началното училище и някои са изкарани пред дъската за порицание. Още повече, че това е форум, никой не си проверява постовете и грешките от бързане са нещо съвсем нормално. Както примерно подчертаните:
Цитат
рокллята
,
Цитат
некоректнот
,
Цитат
Асеноград
,
Цитат
дозайнер
и тн.
Това за мен вече е прекалено дребнаво.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #35 -: юни 02, 2011, 10:28:40 »

Идеята не е да стане приятно smile Идеята е да се замисляме повече, когато пишем - било тук или където и да е. Друг е въпросът дали това е начинът за показване на грешките....
Подписа с думата "сваДба" и аз го видях, дано и авторът му чете тук и се поправи.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юни 02, 2011, 13:33:19 »

Темата е за Очевадни грешки, не за такива допуснати от бързане.Аз не съм литератор, а още по-малко експерт по български език.За мен езика ни е бил и винаги ще си остане особенно труден за писане, с всичките запетайки и екстри.Дали ще си правите заключения за човека отсреща по начина му написане си е ваш проблем, само аз бих казала, че е дребнаво.И последно СПРЕТЕ С КАРАНЕТО И НАТЯКВАНЕТО НА ГРЕШКИ< ПОДОБНИ ПОСТОВЕ НЕ СЕ ТОЛЕРИРАТ И ЩЕ БЪДАТ ИЗТРИТИ!
Благодаря за внимание.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юни 02, 2011, 13:53:56 »

И аз да се включа тук .Подкрепям Маги и постовете ,които са иронични и подигравателни ще бъдат изтрити.Злоупотребявате със смисъла на темата и изпадате в крайности .

Има една хубава българска поговорка : Не вижда гредата в своите очи,а сламката в чуждите
« Последна редакция: юни 02, 2011, 14:28:47 от fiibi_bg » Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #38 -: юни 02, 2011, 14:19:03 »

Извинявам се на момичетата, които засегнах, цитирайки постовете им.
« Последна редакция: юни 02, 2011, 14:21:21 от grey » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 02, 2011, 14:50:53 »

Много моля без чат .Ако някой иска да се извинява ,нека го прави на лични.По начина ,по който се развиват темите в целия форум се опасявам да не се изсипят сега 2 страници с обяснение ЗА и Против цитирането и съвсем да опорочите темата
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 02, 2011, 15:55:36 »

А ти как го намираш?

Намирам го за заядлив и ироничен и като модератор мисля,че е редно да се изтрие.Намирам също така тази тема за изпълнена не просто с обикновени забележки ,а с грозни цитати ,които не мисля ,че е редно да се постват.
Намирам също така мнението на Сандри по-долу за правилно ,но неуместно ,тъй като ей сега бих могла като вас да извадя над 20 цитата с правописни и пунктуационни грешки.за лексикални няма да говорим.Аз нямам претенции ,че пиша 100 % вярно ,но и не съм седнала да съдя кой как пише.Хубаво е да си напомняме тези правила ,но не е хуманно да сочим грешките на другите.
Защо не цитирате собствени постове?Те безгрешни ли са?
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #41 -: юни 02, 2011, 15:59:53 »

А вие как намирате това двама модератори да ви казват, че темата се превръща в чат или място за размахване на пръсти и връщане в 1-ви клас, от което полза особена няма, пък вие да си продължавате? Тогава да сменим заглавието на темата с "Назидателната тема за простаци, неграмотници и глупаци", какво ще кажете? Ще копираме постове, ще им се смеем и ще правим психологически анализи на провинилите се? Прочетете се малко отстрани. Дискусии за неграмотността сме имали много пъти във форума, факт е, че няма да променим никой с подигравки. Предлагам просто в темата да се включвате, когато имате подръка някое правило, което да напишете тук и така да се направи своеобразен списък с по-простичките правила за писане в българския език и това е. Ако някой продължава да ви дразни, ингорирайте го и край. Иначе ставаме като ято кокошки, дето само чакат да им се "хвърли" някой "по-развален" пост.  nea


Освен това ако толкова се възмущавате от неграмотни постове, забелязвате ли тези на латиница по различните теми? Помагайте на форума като ги докладвате на модератор и не обръщате темите в поредица от изречения от по две думи. И на мен ми се иска 99,9% от съфорумките да са безгрешни, но е факт, че това не е възможно. Много от вас правят пък много организационни грешки при писане във форума, но за това няма нарочна тема. Повод за размисъл?   girl_wink
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #42 -: юни 02, 2011, 16:07:24 »

Аз не намирам нищо заядливо и иронично в коментара си. Мога да го преведа: пише, че хората от бързане и вълнение са допуснали много грешки. Пише, че източникът на вълнението е ясен: хубавите рокли (имаше и забавяне на една от роклите).
Не знам как трябва да го прочете човек, че да види заяждане. Като модератор можеш да изтриеш и целия пост.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #43 -: юни 02, 2011, 16:19:53 »

Извинявам се, но това е нещо, за което на нас са ни намалявали оценката в час по информатика, да не говорим, че в университета е недопустима грешка. Помислих, че щом в темата ще се пише за често срещани граматически, пунктиоационни и правописни грешки мога да го спомена. Извинявай, ако съм те обидила. Явно в България не се смята за правило.  pardon Освен това аз никъде не съм посочила цитат и не съм споменала никнейм на потребител  girl_wink . Това че правя грешки го знам и написах няколко пъти в темата, че нямам нищо против да бъда поправяна. След като си изтрила коментара си в който обясни за какво е темата би ли могла да го напишеш отново или да промениш заглавния пост? Според мен няма нищо лошо в това да се посочват често срещани грешки тук без рабира се да се споменават имена, за да няма обидени.  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 02, 2011, 16:44:33 »

Аз изтрих коментара.Вие опорочихте темата.А тя е как се пише Зграда, сваДба и т.н. а не къде се слага апостроф, запетая и т.н.Да Българсия е по-труден от немския Сандри, твърдя го отговорно учила съм немски.Ако продължавате така ще заключа темата smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines