Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 09:26:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките VIII-ма част  (Прочетена 172573 пъти)
 
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #150 -: март 26, 2011, 00:06:26 »

До скоро мислех да си правим халките от бяло и жълто злато, но като чета мненията ви за платината май ще размисля smile Някой може ли да ми препоръча ателие, където работят с платина?

Аз лично не различавам бяло злато от платина... Мисля, че във всички златарски магазини предлагат платинени халки, по-важното е да се спреш на модел, а цвета е най-лесното, поне за мен беше така smile
Активен
Wonder
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #151 -: март 26, 2011, 10:16:39 »

pinkbird, Ще чакаме с нетърпение снимки! heart

Относно платината, тя изобщо не е като бялото злато. Ако ви покажат два пръстена еднакъв модел от бяло злато и от платина един до друг, ще видите колко по-бляскав и красив е този от платината. Той е много по-бял и няма нужда от родиево покритие (това което придава блясъка на бялото злато за първите два-три месеца). Платината е много по-малко податлива на надрасквания и всякакви повърхностни наранявания, възможно най-хипоалергенния метал и в комбинация с малко количество иридиум, става също така твърд и устойчив на по-груби опити за смачкване/огъване.  smile Знам, че никой няма да го огъва или мачка, но не знаеш къде може да изпадне пръстена ти и т.н.
От друга страна, бялото злато става бяло заради примесите в него и за съжаление може да съдържа никел (повечето златари се кълнат, че техните произведения не съдържат никел, но историята помни и други случаи), а никелът е основен причинител на алергични реакции на кожата.
За всеки тип метал си има купувачи, не искам да обидя някой, който харесва бялото злато, но след много лутания стигнах до извода, че платината е моя избор. Ако трябваше да избирам злато, бих си взела само жълто злато (възможно най-чисто), за съжаление не нося жълто злато по принцип.
Освен това платината има един минус, не всеки златар/бижутер работи с нея. Само да вметна, че по-евтиният "вариант" на платината е паладиума, който е от същата химична група като платината и иридиума. А с паладиум почти никой не работи, за съжаление.
Надявам се, да съм била полезна  blush
« Последна редакция: март 26, 2011, 10:19:20 от Wonder » Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: март 26, 2011, 21:00:36 »

Днес си поръчахме халките smilesmilesmile Не очаквах, че толкова бързо ще си харесами модел. Точно във вторият магазин в който влезнахме намерихме това, което търсихме. Халките са от Валентин (от там е и гождежният ми пръстен), модел 4109, за съжаление в нета не намерих снимки на модела. Халките са от жълто злато, а моята е с 5 мънички диамантчета. Обещаха ад са готови на 14.04, точно за рожденият ми ден  danceg
Активен
sokolska
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #153 -: март 27, 2011, 01:29:47 »

Привет на всички! Исках да споделя мъчителният опит, който имахме с една фирма в София с вас, с надежда, че други младоженци няма да останат разочаровани както нас...
Преди две седмици с годеника ми си избрахме халки (бяло и жълто злато), на моята аз реших да сложа два малки диаманта, нали съм момиченце  smile Продавача, мисля че беше единственият мъж в магазина и нещо като "шеф", ни препоръча аз да си взема 54 номер, а на милото предложи да вземе 53! Моята реакция беше да попитам защо той си мисли, че мъжа ми носи по-малки пръстени от мен, но както и дае....преборих се и двете халки да са 54. След две седмици милото взе халките, аз нетъпелива пробвах моята вечерта и какво се оказа : бяха ни малки и на двамата!!! Как е възможно? Оказа се, че "продавача" не ни е казал, че при по-голяма ширина на пръстените, трябва да се направят по-голям размер....но питам аз какво ние разбираме като клиенти??
Днес се върнахме в магазина да видим какво може да се направи. Не само ни бяха объркали размерите и на двамата, ами когато го попитах защо диамантите на мойта халка са толкова големи и зле сложени, не получих адекватен отговор. Започна да ни обяснява как ние сме си ги поръчали този размер.....При положение че същия мухъл (аз да не използвам други думи) ни препоръча да си ги направим такива!!! С какво ние сме виновни, че този човек не си върши добре работата и че там (където и да това там), не изработват добре пръстените???

Нямам думи....предполагала съм, че може да ни прекарат със златото, с изработката, но боже, не и с размера на пръстните! Отидохме до един известен златар в София днес, без да му казваме че имаме халки, той ни премери пръстените и О, чудо, каза ни че и двамата сме за 55-ти номер.....Мисля, че ще му дадем златото и ще ни направи халките наново....хубаво...

Написах цялата тази плеяда, за да предупредя бъдещи младоженци да не отиват в този магазин за халките си. Сватбата е едно толкова светло събитие, не бива да се срещаме с такива непрофесионалисти.....Та магазина се казва Elite Jewellery и се намира на улица Солунска 8 в София. Не ходете там!!! Поздрави на всички от нас, надявам се след две седмици да си имаме нови хубави халки smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: март 27, 2011, 02:27:58 »

За пръв път чувам някой да се оплаква от големи диаманти! Oh my ...
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: март 27, 2011, 05:23:12 »

Мони ако не са това, което момичето е искало и поръчало, съвсем нормално е камъка да е голям, пък бил той и диамант
Активен
huego
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #156 -: март 27, 2011, 14:01:30 »

Първо - до модераторите: липсва линк от края на част 6 към част 7, от началото на част 7 към част 6 и от края на част 7 към част 8.

Иначе и ние от вчера си търсим халки в София, но попаднахме все в магазини, където не правят халки по-малко от 7 гр. едната, което прави минимум 840 лв, а искаме тази на годеницата ми е да има и диаманти (поне 3, а тя последно си хареса модел с 11  shok), което оскъпява нещата до около 1000 лв. Нямам нищо против накрая да излязат по 7 грама, но не и да ми го слагат като условие  nea

Сега видях, че препоръчвате Еспер, Джовани и Сара Трейд и ги разглеждам в момента, но ще се радвам ако някой даде поне леко негативно мнение за тях, защото не намерих такива и малко се притеснявам  blum

Още едно въпосче - как ви се струват са цените в Джовани - май техните модели най-много ми харесаха. Ориентирам се да е към 5 или 6мм халка и около 6 гр.

П.П. по темата за и против използването на "старо" злато, да знаете, че по принцип златото е със средна възраст на 300 години и докато стигне в магазините е минало през доста настоящи скелети, така че не се тревожете  blum
« Последна редакция: март 27, 2011, 14:19:55 от huego » Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #157 -: март 27, 2011, 17:06:15 »

 yahoo Вчера си поръчахйме халки от Ivaney в Sky City, много сме доволни от обслужването. Бяхме си ги набелязали, но вече се решихме! А и златото беше поевтиняло...  blum На 10ти април ще са готовииии!
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: март 27, 2011, 19:10:06 »

 Offtopic Извинявам се предварително!
rafaeLa, smile говорим за диаманти, нали?!  Girl_hide Ценовата разлика за каратите не е като при златото. sokolska Как така ще ти сложат по-голям диамант?!
Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #159 -: март 28, 2011, 12:00:06 »

sokolska, как са ти сложили по-големи диаманти?! и ти защо по-точно си недоволна от този факт? И защо не си премерихте пръстите преди да поръчате? На нас ни ги премериха и нямахме никакъв проблем с рамера... не знам как така "на око" ви е посъветвал да си поръчата 54 мярка този магазинер. Нещо не ми се връзва цялата история  crazy
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: март 28, 2011, 12:13:05 »

Това с размерите е малко шашава история - на мен ми става както 53ти, така и 54, и 55ти не ми се изхлузва.. Аз реших, че е по-добре по-големият размер -55- лятото пръстите се подуват, с възрастта също.. На годеника веднага му уцелиха размера, а при мен - при различни модели беше различен и размера
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: март 28, 2011, 20:14:43 »

В положителен. Мн масивни, точно както ги искахме. Др седмица ще е окончателното мерене.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #162 -: март 28, 2011, 20:32:55 »

 Bravo Еее това е добра новина тогава! Аз се стреснах да не би да не са се получили такива, каквито ги искате!
Активен
vivy84
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #163 -: март 29, 2011, 07:51:46 »

 :wedding:Здравейте на всички и ние получихме нашите халки, точно такива са каквито си ги харесахме.Моделите са на Сара трейд. yahoo yahoo yahoo


* DSC04665.JPG (30.97 KB, 314x469 - видяно 297 пъти.)
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: март 29, 2011, 09:37:14 »

vivy84, честито, много са ти хубави халките smile нашите също са готови още от петък, но не ми остана време да ги снимам, ще се опитам довечера да кача снимки. Иначе, станаха точно за 2 седмици, както ни обещаха и модела е страхотен, нямам забележки и към изработката  danceg а цената е супер- 50 лв./гр., както в самото начало, нямаше изненади! Успех на всички при избора  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines