Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 07:10:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките VIII-ма част  (Прочетена 165613 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: март 18, 2011, 16:30:48 »

nellyaci, за да й затвориш устата може просто да й кажеш, че наистина вашите халки няма да ги направят от точно това злато, което ще дадете! Те претопяват всичко заедно и отливат от там. Все едно се преражда златото! sarcastic Не знам дали това става за успокоение. Ние предполагам ще си правим така халките също.
На  panteryx мога да й кажа къде: в http://www.jovanigold-bg.com/bg/wedding.html като цената за изработката е 26лв. на грам.  smile
Mariaid, ако те притеснява че модела е  *db*женствен pleasantry  поискайте да е леко по-широк. Аз лично не мога да преценя, защото не знам как му седи на твоя младоженец. На моя специално една единствена от всички пробвани я възприех горе-долу! И аз не съм свикнала да го гледам с бижута. pardon
Активен
nellyaci
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: март 18, 2011, 18:18:33 »

Момичета , благодаря ви много за съветите! Да ви предложа и аз една фирма- Jovani.Имат си и сайт , но като напишете Jovani в Google ще ви излезе.Имат хубави нещта.Модела за нашите халки там си го харесахме. smile
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: март 19, 2011, 09:59:51 »

nellyaci, за да й затвориш устата може просто да й кажеш, че наистина вашите халки няма да ги направят от точно това злато, което ще дадете! Те претопяват всичко заедно и отливат от там. Все едно се преражда златото! sarcastic Не знам дали това става за успокоение. Ние предполагам ще си правим така халките също.
На  panteryx мога да й кажа къде: в http://www.jovanigold-bg.com/bg/wedding.html като цената за изработката е 26лв. на грам.  smile
Mariaid, ако те притеснява че модела е  *db*женствен pleasantry  поискайте да е леко по-широк. Аз лично не мога да преценя, защото не знам как му седи на твоя младоженец. На моя специално една единствена от всички пробвани я възприех горе-долу! И аз не съм свикнала да го гледам с бижута. pardon



сТрАхОтНо МеРсИ Monikamaria ще го посетим smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #138 -: март 20, 2011, 18:54:56 »

И аз благодаря за мненията! Ще пообиколим още малко и вече в началото на април трябва да поръчаме, че няма време!  girl_impossible
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #139 -: март 20, 2011, 22:02:56 »

Другият уикенд планираме да поръчаме халките. Нашите май ще са от Сара трейд. Бях си харесала модел с много камъчета, но един бижутер ме отказа от него, защото много падали камъчетата и бил доста крехък пръстена. Показва модела, да не би някой да бере ядове с него.

Сега трябва да си харесам нещо друго sad Доста ми е трудно да избера, защото държа халката ми да е 4 мм, защото са ми доста тънки пръстите и по-дебела ще ми стои грубо. Може би ще се спра на нещо такова, но бяло злато.
Имате ли идея, дали този тип камъчета са добре закрепени?


Активен
ivon_
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #140 -: март 21, 2011, 09:53:37 »

Здравейте и от мен,аз съм новичка в темата. Да ви споделя,че ходихме до Сара Трейд в Раковски и наистина има много голям избор, друг е въпросът,че ние от мерене се обаркахме и нищо не харесахме в крайна сметка. Но има към 500 модела, като ги има и в женски размер и в мъжки и създават илюзия за още повече модели. Иначе ние си харесахме в един магазин, където имаше не повече от 20 модела, но пък всичките бяха интересни и дори сами ни предложиха да ни изразботят един, който харесахме в обратен вариант, този беше с повече жълто злато и по-малко бяло, сега ще ни го направят в повече бяло и по този начин не ни ангажират, ако не ни хареса си остава за мостра в магазина,това ми направи мн добро впечатление. Ако някой иска мога да споделя магазина. Иначе вчера от любопитство отидохме до Алтънбаш, аз имах мн по-различни представи за там, а те имаха 4 халки всичко на всичко и 2 каталога с много модела, но няма опция да го видиш на живо, да го премериш, като продавачката ни обесняваше непрекъснато колко по-красиви били на живо..и ни трясна цена 1900 за нещо,което нито си видял,нито премерил.Та дотук сме ние с халките,поне имаме време.
Активен
nadety
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #141 -: март 21, 2011, 22:23:59 »

Ние взехме нашите точно от Сара Трейд в Раковски за 553лв. smile Има огромен избор .. Доволна съм от облужването и обстановката в магазина smile
Активен
juji4
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #142 -: март 21, 2011, 22:55:18 »

Ние взехме нашите точно от Сара Трейд в Раковски за 553лв. smile Има огромен избор .. Доволна съм от облужването и обстановката в магазина smile
Колко грама са вашите защото на нас цена под 600 лв.там не ни казаха?
Активен
ivon_
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #143 -: март 21, 2011, 23:33:49 »

И на нас ни казаха,че почвали от 53 или 57лв (не помня точно) за грам нагоре...и аз очаквах да е малко по-евтино предвид, че е в Раковски smile дай снимчица да им се порадваме smile
Активен
nellyaci
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: март 25, 2011, 08:40:16 »

Ние си поръчахме модел на Jovany- B4(ако някой проявява интерес на сайта им може да ги види), но на моята искам да има малко камъче.Естествено и хабер си нямам как биха изглеждали, защото ще ги правим чрез посредник, и честно казано ме е страх какво ще представляват. Освен това моята ще излезе около 5 гр.-не ви ли се струва много.Моделчето изглежда много нежно и изчистено, но не мога да си представя как биха изглеждали 5 гр.Притеснявам се да не би да стане огромна и цялата ми ръка да е в халка.А аз нося нежни бижута!
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: март 25, 2011, 09:24:38 »

Другият уикенд планираме да поръчаме халките. Нашите май ще са от Сара трейд. Бях си харесала модел с много камъчета, но един бижутер ме отказа от него, защото много падали камъчетата и бил доста крехък пръстена. Показва модела, да не би някой да бере ядове с него.

Сега трябва да си харесам нещо друго sad Доста ми е трудно да избера, защото държа халката ми да е 4 мм, защото са ми доста тънки пръстите и по-дебела ще ми стои грубо. Може би ще се спра на нещо такова, но бяло злато.
Имате ли идея, дали този тип камъчета са добре закрепени?




Pinkbird, относно този последния модел го имаше в едно списание и пишеше че е здрав, но не беше от злато, понеже то е сравнително меко. За жялост не си спомням какъв беше материалът, но знам че е по-скъп от златото. Моята халка е ето такава и е 4 мм точно girl_wink


* halka.jpg (16.15 KB, 304x230 - видяно 3935 пъти.)
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #146 -: март 25, 2011, 13:06:11 »

kala, мерси smile Твоята е много красива и нежна. При нас покупката на халките се отлага за края на април, sad но пък ще имаме възможност да пробваме мостри. Само по снимки ми е много трудно да избера, друго си е да си го сложа на пръста:)
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: март 25, 2011, 16:00:57 »

Момичета, разгледах сайта на Jovany (от любопитство) и искам да ви кажа, че всъщност тези халки са нa турскaта фирма "'Kocak Gold" - даже ми се струва, че и направо снимките са от там. Във Варна например, м-н"Хугасян" работят с техни брачни халки (знам го, защото нашите халки са от там и ги открих сега в каталога на Jovany). Ето това е сайта на "'Kocak Gold"  http://www.kocakgold.com/# , може да си харесате нещо, което го няма в каталога на Джовани и да ги помолите да ви го поръчат например. Аз лично не съм много доволна от нашите халки, защото много се надраскаха и все си мисля, че трябва да си направим нови - от платина. Препоръчвам ви, разбира се  ако имате възможност, да си направите халки от платина. Все пак халката е нещо, което се предполага, че ще носите всеки ден в продължение на много години,  но в повечето случаи златото се надрасква и износва без значение от модела.
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #148 -: март 25, 2011, 19:31:06 »

До скоро мислех да си правим халките от бяло и жълто злато, но като чета мненията ви за платината май ще размисля smile Някой може ли да ми препоръча ателие, където работят с платина?
Активен
Wonder
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #149 -: март 25, 2011, 20:01:35 »

pinkbird , наистина са здраво закрепени този тип пръстени. Нашият златар ни показа с лупа как точно го прави: самата повърхност на метала микромилиметри покрива самия камък, като го защипва и се вижда единствено под лупа. Като минеш отгоре с пръст усещаш много, ама много леко как камъкът не можеш да го закачиш, защото е една мини идея надолу под сплавта за пръстена. Не знам дали го обясних много добре, но се надявам да съм помогнала. По принцип, това го правят с диаманти, тъй като циркониите се чупят при "защипването" на камъка, където се използва доста сила.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines