Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 20:12:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките VIII-ма част  (Прочетена 163103 пъти)
 
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #15 -: февруари 10, 2011, 14:32:37 »

Мила, доколкото съм запозната "родирането" означава, че пръстенът ти е от жълто злато и са му направили родиево покритие, за да стане бял. А това изобщо не трябва да е така и пак ще започне да пожълтява след време. Моят пръстен го нося вече повече от година и си стои все така бял, няма никакво пожълтяване. Според мен като идеш им вдигни един скандал и искай не да ти обновяват покритието, а да ти направят нов от бяло злато! Аман от мошеници beating
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #16 -: февруари 10, 2011, 14:40:00 »

И аз си мислех точно това да направя, но първо викам да се допитам до вас, че може и да не съм права! Аман!!!  diablo Писна ми от мошеннициии! Знаех си аз, че това пожълтяване не е ей така от нищото...
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 10, 2011, 16:00:12 »

Mиме т.нар. бяло злато е смес от злато и друг метал - сребо, никел етц. и когато сместа не е направена качествено е нормално да "пожълтее", но това не значи, че пръстена ти е менте и фирмата е некоректна, по-скоро да вземат да си преслушат майстор-златарите и който не може да си върши работата да си хваща пътя
Активен
ralej
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 158


Най-щастливи на света!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 10, 2011, 16:01:43 »

От сайта, който toni8301 пусна, си харесах този модел:

Само бяло злато:


Бяло и жълто:


Сега ще се консултирам...  pardon
Активен
AnGeL oF lOvE
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 155



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 14, 2011, 04:36:50 »

Момичета аз имам едно въпросче. Знам, че има разлика в цената на бялото и жълтото злато. Но каква е тя? Понеже и дваната не носим жълто злато (аз съм алергична) и искахме да са бели. Но нямам идея колко ще се ускъпи. някой има ли идея каква е разликата?  huhhuh.gif
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 14, 2011, 09:39:42 »

AnGeL oF lOvE , както са писали момичетата по-горе, бялото злато е примес и вероятността да пожълтее, да дадете алергична реакция към примесите, както и да ви почерняват пръстите в областта на пръстена са огромни. Щом искате да са изцяло бели, защо не се ориентирате към друг метал - сребро, стомана....техния цвят е естествен, ще ви излезе по-евтино и ще си спестите много проблеми?

В някоя от предните теми имаше подробно описание на примесите, за да стане бяло златото, но никой в България не слага качествени такива, а естесвено възможно най-евтините. Разтовете се и прочете по-подробно. Особено пък ти като си алергична, един добавен примес няма да те спре реакцията ти.
Активен
djaraq
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« Отговор #21 -: февруари 14, 2011, 09:44:55 »

AnGeL oF lOvE , както са писали момичетата по-горе, бялото злато е примес и вероятността да пожълтее, да дадете алергична реакция към примесите, както и да ви почерняват пръстите в областта на пръстена са огромни. Щом искате да са изцяло бели, защо не се ориентирате към друг метал - сребро, стомана....техния цвят е естествен, ще ви излезе по-евтино и ще си спестите много проблеми?

В някоя от предните теми имаше подробно описание на примесите, за да стане бяло златото, но никой в България не слага качествени такива, а естесвено възможно най-евтините. Разтовете се и прочете по-подробно. Особено пък ти като си алергична, един добавен примес няма да те спре реакцията ти.
От доста време нося бяло злато, нито ми е пожълтяло, нито пък са ми почернели пръстите в  областта на пръстените. Бялото злато си е бяло и няма как да пожълтее, ако пък евентуално пожълтее, това е просто жълто злато с някаква баня от горе, за да придобие бял цвят. А според мен, който има алергия към жълтото злато най-вероятно ще е алергичен и към бялото smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #22 -: февруари 14, 2011, 19:41:00 »

Момичета, къде в София имат най-голям избор от халки на Сара Трейд?
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 14, 2011, 21:47:59 »

Mariaid, аз мога да ти препоръчам едно ателие на бул. Дондуков 7, няма как да не го намериш - отвън има табели. Мисля, че не са ателие директно на Сара Трейд, но работят изцяло по техния каталог. Цената на златото е 60 лв/грам, гравирането е по 8 лв на халка, готовите халки стават за около 2 седмици. Ние с годеника ми много си харесваме халките, честно казано! smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #24 -: февруари 14, 2011, 22:02:58 »

Благодаря ти! Ателие на Сара Трейд има само в Раковски май, а другите фирми са дистрибутори. Аз по каталог не мога да си избера, искам да меря на ръката си как стои...имат ли много мострички?
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 14, 2011, 22:07:14 »

Миме ти заради тва ли се отказа от Еспер???
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 14, 2011, 22:20:14 »

Благодаря ти! Ателие на Сара Трейд има само в Раковски май, а другите фирми са дистрибутори. Аз по каталог не мога да си избера, искам да меря на ръката си как стои...имат ли много мострички?

Уф, разбирам те, и мен ме беше малко страх да поръчвам по каталог, без да меря. Там е работата, че имат 3-4 мостри nea, но при нас не беше проблем точно това, просто защото металните пръстени, с които ни вземаха мерки се оказаха идентични на нашите халки като форма и успяхме да усетим и да видим донякъде нашите халки още при меренето. Но с по-нестандартен модел от каталога сигурно ще ударите на камък, няма да го има като мостра.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #27 -: февруари 14, 2011, 22:23:50 »

rafaeLa , не знам дали съм се отказала от Еспер, там си имат мостри на всичко, но просто май не намерихме нашите халки там, хем два пъти ходехме. Това, което ми хареса на сайта на ръцете ми стоеше ужасно  sad

soulless , ние не търсим нестандартни неща, просто не мога да си предствя да изръся толкова пари за нещо толкова важно, което купувам веднъж в живота си и да не съм го сложила преди това на ръката си. Ще обиколя по други златарски магазини също, но ще мина и през Дондуков обезателно  give_rose
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: февруари 14, 2011, 22:31:21 »

soulless , ние не търсим нестандартни неща, просто не мога да си предствя да изръся толкова пари за нещо толкова важно, което купувам веднъж в живота си и да не съм го сложила преди това на ръката си. Ще обиколя по други златарски магазини също, но ще мина и през Дондуков обезателно  give_rose

Минете, може да са позаредили някоя нова мостра Wink Иначе си съвсем права - и аз много се шашках дали няма да направим погрешен избор, понеже бяхме мерили халки вече на няколко места и ми стояха ужасно, бяха адски неудобни, но ние просто имахме късмет явно, че халката ни беше толкова близо до мерителните пръстени smile Пожелавам ти успех в намирането на вашите халки и скоро да се похвалиш blum
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 14, 2011, 22:37:43 »

Миме погледни тук мисля, че може и да ви хване окото нещичко - http://elamorgold.com/
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines