Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 12:52:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците - II-р  (Прочетена 59919 пъти)
 
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 08, 2012, 12:22:49 »

Ами шаферите ще са малки дечица- момче и момиче.... иначе освен нея ще помисля за вариант и още някой да помага...иначе букети мисля, че няма да има, защото искренно се надявам след гражданското да ни ги дадът всичкине и в ресторанта да не се мъкнат и цветя, че ще се чудим къде да ги слагаме  crazy
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 08, 2012, 12:25:06 »

Цвета, точно това ми е дилемата, като така или иначе е редно да се мине да поздравим гостите, трябва ли да правя и кутия, или Inlovegirl, имаш предвид да минаваме и шаферката да носи кутията, а кумата подаръчетата и като ни подаряват да се прибират пликовете там ?  bigthanx Money
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 08, 2012, 12:29:09 »

Еми мисля, че и аз ще трябва да обмисля мнго хубаво как да става... но според мен ако се спреш на варианта някой да прибира пликовете кутия не ти трябва...поне аз така мисля  give_rose
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 08, 2012, 12:30:31 »

Кутията не е задължителна. Ако имате кошничка за късмети,които се хвърлят пред гражданско (църква),може да се ползва нея. Идеята е,че когато минавете за подаръците вие (младоженците) не носите нищо освен чаша с питие. Зад вас са (в повечето случаи) шаферите- единия държи кутията(кошничката или нищо) ,а другия държи съответно подаръчетата за гостите. И просто става едно подаване от шафер на булка и от булка на шафер. А не булката да тръгне с кутия в ръка и айде сега давайте парите  laugh
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #34 -: февруари 08, 2012, 12:31:12 »

Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
Момичета  честно да ви кажа това с кутията винаги ми е било ужасно грозно ,но това е въпрос на личен избор все пак .
Замислете се някой Ви подава плика ,казва Ви пет мили думи а шаферката му подава кутията за да си го пусне .. някак си за мен е неуважително спрямо госта.И това, че пликовете ще се натъпчат в някой джоб или че ще се изпомачкат - не е така.
При нас беше така-Племеницата ми държеше кошницата с подаръчетата ,едната ми приятелка събираше пликовете във втората кошница (имахме две),след това майка ми старателно ги прибра в кутията  на 2-ят ми чифт обувки - е до ден днешен всички пликове и картички ги пазя и нямам нито един измачкан плик или картичка- така че според мен всичко е въпрос на гледна точка.
Успех !
Не искам да обидя никого пак казвам ,това е моя лично мнение!!
« Последна редакция: февруари 08, 2012, 12:35:56 от Bibsi8792 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 08, 2012, 12:34:53 »

Не то никой не обиждаш , просто се чудя-  то ясно че булката или младоженецът няма да държат кутията, но идеята ви е зад нас да има 2ма помагачи, единия подарява подаръците за гостите, а на другия подаваме пликовете, да ги слага в кутията , правилно ли разбрах ? smile
п.с за да се посмеем , на една сватба дето бях, младоженецът носеше черен чувал и там пускаше парите  sarcastic funnytooth laugh
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 08, 2012, 12:36:41 »

Ами Еми аз горе долу така си го представям  pleasantry
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 08, 2012, 12:37:11 »

Да, Еми. Само малката неточност е "единия подарява подаръците за гостите" , по-точно е,че той ги подава на булката (или младоженеца),за да ги подарят на гостите. Уточнявам,за да не стане недоразумение.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #38 -: февруари 08, 2012, 12:38:24 »

Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
Не то никой не обиждаш , просто се чудя-  то ясно че булката или младоженецът няма да държат кутията, но идеята ви е зад нас да има 2ма помагачи, единия подарява подаръците за гостите, а на другия подаваме пликовете, да ги слага в кутията , правилно ли разбрах ? smile
п.с за да се посмеем , на една сватба дето бях, младоженецът носеше черен чувал и там пускаше парите  sarcastic funnytooth laugh
Подаръчетата си ги подарявахме ние лично (или аз или мъжа ми) ,племеницата ми ни подаваше по едничко за да ни улесни ,след това госта си даваше подаръка и букета ,аз ги вземах и прости ги подавах на приятелката ми,след като тръгнехме към другата маса.Всичко ставаше супер дискретно и готино.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 08, 2012, 12:40:19 »

аха, да сега стана ясно.
аз да ти кажа не съм била късметлийка да бъда на сватба на която да ми подаряват подаръче за гост, така че няма и откъде да знам . Където съм била, младоженците минаваха, кой с кум, кой с кума или родител, казват ти наздраве, даваш им плика и те си го прибират в торба или както споменах по-горе в чувал  LAUGHTER yea
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #40 -: февруари 08, 2012, 12:44:43 »

аха, да сега стана ясно.
аз да ти кажа не съм била късметлийка да бъда на сватба на която да ми подаряват подаръче за гост, така че няма и откъде да знам . Където съм била, младоженците минаваха, кой с кум, кой с кума или родител, казват ти наздраве, даваш им плика и те си го прибират в торба или както споменах по-горе в чувал  LAUGHTER yea
Е не това е брутално вече  NO
За наздравицата си минахме само ние с мъжа ми .
След това родителите ни минаха по някой време по масите за наздравица също,което е нормално .
Кумовете не минаха по масите мисля ,че е излишно това!
Еми направи го така както го чустваш и искаш да бъде!
Успех мили момичета! give_rose
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #41 -: февруари 08, 2012, 12:45:57 »

Привет,  give_rose, миналата година бях 2 пъти шаферка и нямаше кутия. Аз и още една приятелка бяхме с младоженците, докато приемаха поздравленията, едната даваше подаръци, другата взимаше пликовете с парички. И така младоженците си бяха свободни. Но дойде и моя ред да съм булка и ще имам кутия на 10000% (не питай старило, а питай патило, както са казали хората) много по удобна е кутия за шаферите. Къде ще слагат пликовете, 5 плика добре, 10 пак, а останалите?  pardon good
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: февруари 08, 2012, 12:46:07 »

Емиии аз пожелавам на всяка от нас да събере толкова много пари чувал да напълни   biggrin малко  Offtopic
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 08, 2012, 12:49:07 »

Привет,  give_rose, миналата година бях 2 пъти шаферка и нямаше кутия. Аз и още една приятелка бяхме с младоженците, докато приемаха поздравленията, едната даваше подаръци, другата взимаше пликовете с парички. И така младоженците си бяха свободни. Но дойде и моя ред да съм булка и ще имам кутия на 10000% (не питай старило, а питай патило, както са казали хората) много по удобна е кутия за шаферите. Къде ще слагат пликовете, 5 плика добре, 10 пак, а останалите?  pardon good
да , мерси за споделеният опит, точно това уточнение с кутията ме интересува. ние сме макс 35 човека, не знам...
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 08, 2012, 12:53:55 »

Еми, аз винаги съм била на сватби, на които подаръчетата са по масите и са част от украсата един вид. На сестра ми на сватбата, аз и братовчедка ми бяхме шаферките и вървяхме след младоженците. Аз държах кутията за парички, а братовчедка ми носеше цветята. Сестра ми и мъжът й си приемаха и букетите, и пликчетата, след като си кажат "Наздраве" и се снимат със съответния гост, преди да минат към следващите ни подаваха и плика, и букета.  pardon Така пак само с чаша шампанско могат са прегърнат следвашия гост и т.н. На моята сватба ще процедирам по същия начин. Така мисля, че се получава добре, никой гост не пуска в кутията, а си дава пликчето на младоженеца. Младоженката не ходи по масите със 100 букета, а само с чаша...  give_rose Въпрос на избор  pardon  Girl_hide
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines