Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 17:53:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците - II-р  (Прочетена 59758 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #120 -: август 28, 2012, 09:28:21 »

Не бих се впечатлила, ако има примерно 20 лв в плик без име. Много хора нямат възможност за повече и ги е срам да го признаят. Важното за мен е, че в същото време са си направили труда да се облекат хубаво и да дойдат на празника ми. Присъствието и хубавото им настроението е безценно за мен smile

На мен честно казано ми е ставало обидно, когато след една сватба младоженецът реагира, че не са събрали пари, за да напълнят захарницата. Бяхме подарили сервиз ръчна изработка. Тогава преценихме, че колкото и пари да сложим в плика, пред младоженците ще изглежда малко. В крайна сметка не мисля, че някой прави сватба, за да излезе на зелено накрая. Иначе щяхме да се женим по 3 пъти в годината.  blush
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: август 28, 2012, 09:30:41 »

аз не мисля че е срамно да даде някой 20 лв, ако човек се срамува от доходите си , къде ще му излезе края. Исках картички, защото си ги редя по шкафа, а парите няма как да ги редя като украса, така че не ми е зор за 20те лв или за захарницата дали е пълна  smile good
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #122 -: септември 26, 2012, 10:51:59 »

аз съм човек на малките жестове - за мен е най-важно подаръка да е обмислен добре, да пасне точно на човека, за който го купувам, той да му се зарадва истински - без значение дали е скъп или евтин. значм, че опаковката и картичката правят първо и най-силно впечатление. Всъшност, най-силно впечатление прави това, че си се постарал.  good прави ми впечатление и че не всички хора са като мен-доста незабелязват картичката (избаротена с много любов) или колко е сложна и внимателно подбрана опаковката - на мен ми прави впечатление детайла, на тях-жеста като цяло.  pardon но, всички сме разични  pardon
А за сватбата радвайте се, че всички хора - близки, приятели, които сте поканили са ви уважили и са дошли - дори и да не са имали възможност за скъп подарък, скъпи дрехи..сватбата я правите точно за това - да сте заобиколени от най-близките и скъпи хора в този важен ден - и да го отпарзнувате с тях. Постарайте се гостите да се почувстват наистина скъпи и добре дошли  smile опитайте си и вие да измислите начин/нещо, с което да им го покажете  pardon дали ще е песен/поздрав, специални игри..нещо-вие си ги познавате най-добре. това пък на тях ще им остави скъп спомен и една незабравима сватба  Wink
Активен
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #123 -: септември 27, 2012, 08:21:09 »

Моля за съвет. Започнаха да ни разпитват какво искаме за сватбата, т.е да си направим списък с желани подаръци или да кажем колко пари искаме да съберем. Oh my ... Аз не искам нещата да стават така, няма да поръчвам подаръци, уважавам подаръците не защото са скъпи или ми трябват, а заради вложената идея. Може да е много мило мъжът ми да ми подари готварска престилка, от която имам нужда, но ще бъде  beating Предпочитам малко, но ценно. Може да звучи смешно, но до ден днешен един от най-ценните ми подаръци е просто едно камъче и кора дърво от Ирландия и една малка латерничка от Франция. Защото приятелите, които отидоха там, осъществиха мечтите си и в най-готиния си миг са се сетили, че това ще ми хареса. Пазя ги години.
Идеята да казвам и сумата пари хич не ме кефи, защото има хора, които може и 20 лв да им е трудно да отделят, камо ли "очакваните" на една сватба 50-100 (че и повече се очакват май). Сигурно има много отказали гости, защото не могат да си платят удоволствието да дойдат. Не искам да има такива случаи.
С една дума, искам гостите ми да не се чувстват длъжни да носят подарък и да не приемат нещата толкова навътре, но хората очевидно не реагират така, очакват да им се каже с какво да те изненадат. Нормално ли ще бъде да отговоря само картичка, а оттам нататък всеки да си прецени или пак няма да бъда достатъчно ясна?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: септември 27, 2012, 08:45:53 »

estlar, последното ти изречение дава перфектен отговор на въпроса !!
Но все пак, ако кажете че си събирате за нещо по-голямо, всеки може да прецени дали да сложи парички, или примерно ваучер от голям мебелен/техно магазин. КАто винаги накрая прибавяш че са добре дошли и без нищо, така никой няма да се притеснява, и си готооваа ! Wink good
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #125 -: септември 27, 2012, 10:50:19 »

estlar вече на всички им е ясно че младоженците предпочитат пари или ако са подаръци е най-добре да са тези, от които имате нужда. Понеже последните години гостите са научени така - затова питат. А и на част от тях им е трудно да изберат подарък - не всеки може  pardon и те правят най-лесното - питат ви  smile ако имаш нужда от нещо конкретно им кажи; ако изобщо не е важен подаръка (имате си всичко) можеш съвсем спокойно да им кажеш това, което си написала: "по-важно е да дойдете, да ме заедно - а не подаръка. той ще ми е за спомен от вас - без значение малък или голям. много бих се зарадвала на една красива картичка  smile" - нещо в този дух, и така няма да се притесняват ако нямат възможност и ти вземат малък/евтин подарък.  good
не лош вариант е и сватбената листа - избираш магазин, който го предлага и там си избирате всичко, което ви е необходимо. Като набележите повече неща, които са на стойност -20-30 лв може да си спокойна, че ще бъде удобно за всички.  good хем те ще са улеснени, че ще ви вземат нещо, което харесвате и имате нужда, хем ще го изберат според възможностите си  Wink
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #126 -: септември 27, 2012, 12:59:14 »

При нас всички гости се съобразиха с написаното в поканите за пликовете. Сумата надхвърли очакванията ни. В един от пликовете имаше и Евро, колкото за цяла пералня  yahoo
За спомен в деня на сватбата получихме 1 торта, която не се яде... страхонта е обаче докато я занесем до вкъщи се поразвали малко от украсата от долу  nea
Другите ни 2 материални подаръка получихме след сватбата от семейството на кума - много красива саксия с орхидеи и една дървена статуетка  yahoo
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: септември 27, 2012, 13:13:00 »

При нас всички гости се съобразиха с написаното в поканите за пликовете. Сумата надхвърли очакванията ни. В един от пликовете имаше и Евро, колкото за цяла пералня  yahoo
За спомен в деня на сватбата получихме 1 торта, която не се яде... страхонта е обаче докато я занесем до вкъщи се поразвали малко от украсата от долу  nea
Другите ни 2 материални подаръка получихме след сватбата от семейството на кума - много красива саксия с орхидеи и една дървена статуетка  yahoo
каква е тази торта че умрях от любопитство. за какво служи? blush
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #128 -: септември 27, 2012, 13:23:16 »

Ами на мен ми се струва, че е картонена отдолу, а отгоре май е със захано тесто. Не се яде (предупредиха ме)  Поддържала се с лак за коса  crazy pardon Прилича ми на мостра на сватбена торта... Ще кача снимки като се добера до компютъра.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: септември 27, 2012, 15:54:29 »

Ние директно казвахме, че не желаем нещо конкретно, нито събираме пари за нещо. Държахме на присъствие, а не на подаръци. Също така на родните казахме, че нямаме място за готварски принадлежности. Хората, които искаха да ни подарят нещо за спомен, ни подариха ваучери, почивка и сантиментални подаръци, като бяха дали и пари.
Важното за мен е, че в същото време са си направили труда да се облекат хубаво и да дойдат на празника ми. Присъствието и хубавото им настроението е безценно за мен smile
good


Колкото до безименните пликове. Ние имахме 2-3 плика без картичка, и двамата с мъжа ми не го одобрихме . Държахме и се радвахме на всяка картичка. Да уточня парите не бяха малко като сума и нямаше логично обяснение защо поне име няма  pleasantry
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #130 -: декември 03, 2012, 17:48:24 »

Наш гостите ни питаха само от куртоазия, на самата сватба всеки донесе каквото така или иначе си беше наумил. Едни пари, други подаръци. Само един плик нямаше картичка от едни приятели на милото ( мъжка им работа), като ни питаха - казах им - както решите. И правилно им казах - направиха си каквото си бяха наумили  Bravo
Активен
illane
Ентусиаст
**
Публикации: 89



« Отговор #131 -: декември 04, 2012, 11:50:36 »

Ние решихме, че никак не искаме да обикаляме по масите и тъй като ритуала ни ще е в градината на ресторанта, решихме да направим нещо като коктейл там и съответно там да си приемем поздравленията. Мисля обаче да го напиша някакси в поканите все пак, че да няма заблудили се в последствие.
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: декември 06, 2012, 21:47:22 »

Казвате каквото си ви е на сърце,пък то изненади винаги има:)дано само да са приятни,когато ни се зададеше подобен въпрос -какво предпочитате пари или подарък-ние си казвахме пари и накрая всичко си беше ок,да не кажа ,че имаше гости,които и пари си ни дадоха, и подаръци за спомен,да не споменавам за огромното количество букети и картички,всички много ни зарадваха и приятно изненадаха *YAHOO*Пожевалвам на всеки да го сполети такова щастие-уникално изживяване беше за нас:)!
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #133 -: февруари 01, 2013, 14:13:23 »

Ние решихме, че никак не искаме да обикаляме по масите и тъй като ритуала ни ще е в градината на ресторанта, решихме да направим нещо като коктейл там и съответно там да си приемем поздравленията. Мисля обаче да го напиша някакси в поканите все пак, че да няма заблудили се в последствие.
можа да направите Програма за деня и да я раздадете на всеки гост заедно с поканата - така всички ще знаят какво ще се случва, кога и къде  Wink ако някой евентуално закъснее или има нужда от малко време (да си почине, да се освежи..) другия вариант е кординатора (ако имаш такъв) да обикови всички и да им каже.  Или пък просто да помолиш DJ като свърши церемонията да обяви какво ще се случва. Като минат първите гости останалите ще схванат идеята  Wink Пригответе си наблизо маса за подаръците и цветята и хора, които да ги поемат от ръцете ти, за да не ти пречат  good най-добре шаферките
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #134 -: февруари 02, 2013, 00:10:04 »

Аз пък мисля, че е по-добре да се "събира" после, най-малкото, че хората са вкарали едно две и задръжките са паднали blush На мен някак на трезва ще ми е тъпо да ходя да ги обикалям...
Не че пих кой знае колко на сватбата, ама поне те се бяха почерпали biggrin ...и нещата бяха по-свободни smile

Ние предупредихме,  че не искаме подаръци, а парички, за да си купим каквото ни е необходимо, не да получаваме десет комплекта сервизи...Просто не обичам излишни неща под никаква форма. По-добре колкото имат възможност, отколкото нещо, което ще сложа в някой ъгъл blush

Имаше и малки суми, без име, но това беше без значение smile От друга страна имаше и такива, които дадоха доста повече...
« Последна редакция: февруари 02, 2013, 00:14:16 от casky » Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines