Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 13:06:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Слънчево изгаряне  (Прочетена 38210 пъти)
 
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 05, 2008, 09:00:43 »

Да ви кажа честно не обичам морето ходя на плаж много рядко- бяла съм като сирене.
Но веднъж реших да отида на плаж с едни приятелки това става през лето 2007 и седим си ние на плажа и аз незнам как и съм заспала въртейки се в рамките на час, час и нещо бях толкова изгоряла че получих няколко припадъка и една лекарка като ме видя и ми вика: "Сиси ти имаш втора степен изгаряне" и мъжът ми тогава ми даде Дефламол намазах се с него и цялата болка си отиде. Бях така около 1 месец а след това в продължение на 1 година имах тен  tease откачена работа а тогава бях забравила да се намажа с плажно мляко  crazy crazy crazy Oh my ... Oh my ... Oh my ... луда работа
Активен
lazarman
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #16 -: юли 17, 2011, 22:08:46 »

Здравейте!

Вчера (събота) отидох на плаж, но не ползвах никакви мазила против изгаряне
и ето ме сега, червен като рак, с не толкова "адски" болки но все пак си боли

Та имам 2 въпроса:
по рамената започнаха да ми излизат малки мехури, трябва ли да се притеснявам?
и има ли начин да се облекчи болката който да не е доста скъп? (Pantenol помага ли?)

Благодаря ви предварително!
Активен
Happylife
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #17 -: юли 19, 2011, 15:24:06 »

пантенола помага, но ако нямате вкъщи пантенол киселото мляко също помага, слага се вечер върху засегнатия участък и се преспива с него. То дърпа червенината и изгореното, и на другия ден е значително по-добре. Ако нямате кисело мляко в хладилника, можете да прибегнете до бебешката козметика. Тя е по-мазна от тази за възрастни и хидратира много добре. Аз тва лято изгорях 2 пъти по разни гьолове за риба и кат се върнахме вечерта нямах ни пантенол, ни кисело мляко, та гепих на бебчо балсама за тяло нахткерцен 
Активен
vaia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #18 -: юли 25, 2011, 13:02:23 »

ей тва е проблема на белите кожи през лятото, случвало ми се е да изгарям 2-3 пъти и болките са страшни,що кисело мляко съм изсипала върху себе си, сега обаче, както превантивно така и за всеки случай съм си подготвила един немски крем Нахткерцен моя приятелка го ползва за нейния бебо и за себе си че е със суха и раздразнителна кожа кожа та тя ми го препоръча, бил подходящ и за слънчево изгаряне.
Активен
katerinasemova
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #19 -: август 15, 2011, 20:11:47 »

Преди 2 години след първия ден на плажа(без плажно масло) и аз бях изгоряла наистина много, не можех нито да спя, нито нищо, само Пантенолът ми помогна good
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #20 -: август 19, 2011, 19:58:59 »

Започвате с 15 мин. първата баня и подходяща плажна козметика и може да стигнете и с часове на плажа, но зависи и от типа кожа.
Активен
kalinda
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 19



« Отговор #21 -: ноември 10, 2011, 20:34:53 »

При слънчеви изгарания се маже с гел от алое вера. Трябва да четете да е по-изчистен, да няма парабени и подобни.
Активен
Monny
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #22 -: декември 19, 2011, 18:21:35 »

Аз като изгоря се мажа със сок от изцеден лимон, малко е неприятно, защото почва да щипе, но за сметка на това кожата се възстановява много бързо. И колкото повече се мажеш, толкова по-добре.
Активен
RunawayBride
Любопитен
*
Публикации: 28



« Отговор #23 -: юли 21, 2012, 20:10:04 »

За щастие не изгарям от слънце защото имам много тъмна кожа. Но съм чувала приятели да се мажат с кисели млека, но като цяло е добре да се ползва висок фактор за тези с по - белите кожи.
Активен
ema_in_may
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #24 -: октомври 27, 2012, 12:32:32 »

Аз също не изгарям лесно тъй като кожата ми е по-тъмна, матова но за разлика от мене мъжът ми е бял като сирене и горкият все го мъкна с мене по басейните и морето защото обичам слънцето и водата, всеки път ми изгаря става рак червен, затова реших да инвестирам малко в маркова козметика и му купих After Sun Moisturizing Lotion For Face & Body на Ланкастър чувала съм че са добри, мажем се след слънчево изгаряне и му помага също е важно да се употребява и някакъв слънцезащитен фактор като SPF 30 и нагоре smile
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines