Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:05:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сара Трейд  (Прочетена 137232 пъти)
 
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #120 -: август 09, 2011, 20:20:06 »

 След 16 години брак нито веднъж не ми е идвало на ум да си лъсна халката..... Така си остана нелъсната....Продължават коментарите в теми насочени към определени фирми на пазара. Всяка вещ се износва малко или много. Имам чувството, че само деца с начално образование пишат във форума. Нищо не е вечно, дори златните накити и човека.....смешни са коментарите в темата...
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #121 -: август 09, 2011, 23:03:42 »

Пачоран, акцентът на предишния ми пост беше поставен най-вече върху отношението на "консултантите" в магазина и не много клиентски насочената им политика. Колкото до лъскането на халките, това го намирам като жест от страна на продавача и като някакъв вид гаранционна поддръжка. Не ме разбирайте погрешно, 30-те или 50-те лева (не помня колко беше) няма да ме "съборят". По скоро, като клиент бих приела обяснение, че това и това покритие са нетрайни, но красиви и да ми предложат вариант, който да задоволи претенциите ми или ако не могат да ми предложат подобно нещо - пак да ми го кажат. В случая, за мен приоритет беше халките да запазят първоначалния си вид възможно най-дълго. Едва след това поставям красивото покритие.
Темата за Сара трейд е много полезна, тъй като те са едни от най-масовите производители на брачни халки. Аз съм от Пловдив и трябва да кажа, че 90% от пазара е залят с техни продукти. В този ред на мисли, считам че информацията тук е  до известна степен незаменима. Още повече, ако някой от фирмата чете тук, би могъл да се замисли по някои въпроси.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: август 09, 2011, 23:55:29 »

След 16 години брак нито веднъж не ми е идвало на ум да си лъсна халката..... Така си остана нелъсната....Продължават коментарите в теми насочени към определени фирми на пазара. Всяка вещ се износва малко или много. Имам чувството, че само деца с начално образование пишат във форума. Нищо не е вечно, дори златните накити и човека.....смешни са коментарите в темата...
А към коя определена фирма да насочат коментарите си хората,след като темата е озаглавена Сара Трейд?
Нали не мислиш,че някой вярва как златните бижута траят вечно?Обезпокоително е обаче,ако покритието ти падне на 1-вия месец,както някой беше писал.
На теб пък ти се е запазило 16год.,което си е супер  good
Хората споделят опит с цел да предпазят или да насочат евентуални клиенти.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #123 -: август 10, 2011, 12:17:45 »


 Това, че някой е казал нещо, нещо е написал или нещо е сътворил като умозаключение не значи абсолютно нищо. Всеки пише и дава мнение както му дойде. Мисля, че не трябва да приемаме мненията на хора ей така изказани или написани. Нямам нищо против или за фирмата Сара Трейд, но всяка една фирма със същия предмет на дейност подлежи на подобна критика. Истината е, че имаме определени методи или технологии за изработка и в частност полиране на златните накити. При определени групи накити нещата са сполучливи, а при други не. Просто с цел евтина стока се прилагат евтин материал и сплав и ....
 Според мен, за да не се спекулира нека мнение даде човек с този занаят. От толкова много булки няма начин поне една да има връзка със златар. Трябва професионално мнение, то е достоверно...
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #124 -: ноември 03, 2011, 18:54:33 »

тъкмо вчера се зарадвах, че съм харесала модел от техният сайт, но след като прочетох няколко страници от темата съм сериозно разколебана. какво е това покритие и как така пада?!?!?!? те злато ли продават или позлатени халки? принципно аз съм алергична към неблагородни метали и нося само злато откакто се помня (от всичко друго кожата ми позеленява, обрив и т.н). никога не ми се налагало да нося пръстен или друго бижу за полиране или да имам проблем с покритието. разбира се с годините блясъкът леко се променя, но не го намирам за проблем. ако казват, че продават злато, а всъщност получаваш просто позлатено покритие е изключително непрофесионално...
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: ноември 12, 2011, 10:12:21 »

Здравейте,
И на нас ни предстои да си избираме халки.... От доста време гледам сайта на Сара Трейд и наистина ми харесва огромния избор. От всичко прочетено до тук, обаче, стигнах до извода, че проблема им не е толкова в качеството на златото, а в покритието... и сега съм в огромна чуденка, защото не знам  халките, които сме си харесали с какво покритие са - мат, екстра мат, скреж мат или нещо съвсем различно?? Пратих писмо на имейла посочен в сайта им...отговор няма...Няма отговор и на въпроса ми как да си определим размерите (във всяко ателие размера се определя различно - с цифри, букви, знаци). Определено с милото нямаме намерение да ходим до Раковски и искаме да си направим поръчката по имейл или телефон. Не зная ако се консултирам с някой златар той дали може да ме "светне" за тези неща...защото ги считам за вътрешнофирмени  pardon Имам още много време, но искам с важните неща като халките да съм подготвена и спокойна по- от рано  blum
П.С. Pachoran  прочети си мненията през годините в тази тема и ще видиш как си противоречиш!! Виждам че не си тук за някаква градивна критика или помощ, а само за да си наопаки с хората. Мисля че във форум за сватби не е най - благоприятната почва \съжалявам за  Offtopic \
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #126 -: ноември 12, 2011, 13:35:47 »

 Аз пък искам да кажа, че не може вчера да се регистрираш и да отправяш критики към някого ей така за спорта, и след 2 дни да те няма в следващите 5 години. И то в определена тема са коментарите. Абсолютно нагло е да изказваш негативно мнение спрямо мен в комерсиална тема от форума. Ами аз , ако напиша същото за тебе. С месеци не се намери една булка или техен близък, за да "светне" всички. И с това покритие на халките наистина прекалявате. Каквото и покритие да сложите, халките все ще се издраскат и "захабят". Хайде стига сте драпали тази фирма. Как един не се намери  с години да плюе примерно по Алтънбаш или някое златарско на ъгъла. Ами не купувайте от тази фирма. Но купувате, защото е най-евтина. И все недоволни. Просто само общи приказки на пазара.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: ноември 12, 2011, 15:33:58 »

Pachoran извинявай ако нещо съм те жегнала, обаче от както се регистрирах започнах да чета темичките от самото начало...не само тази, но и много други... И до сега не видях едно градивно мнение от теб..Извинявам се отново за  Offtopic, ако имаш нещо да "споделяш" с мен, направи го на лични!
Относно Сара Трейд  нищо негативно не съм казала  - НАПРОТИВ!! Ако прочетеш поста ми ще видиш, че имам желанието да си купя халки точно от тази фирма, но искам да разбера, кое е най-доброто покритие - нима това не е темата, в която да получа инфо от други хора относно това???И въобще не поставяй критерия пари..в случая, защото както се вижда в сайта на фирмата имат халки и от 200 и от 2200лв.
Сега се надявам да смекчим тона и всеки да получи информацията, която му е нужна.  smile
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #128 -: ноември 13, 2011, 08:00:05 »

 Нямам желание да споделям нищо с никого, ако не е публично. Ти не правиш изключение. И не е редно в тази тема да изказваш субективното си мнение за някого. Просто е много глупаво това, което правиш. Градивни са мненията абсолютно на всички тук. И колкото повече отнасяте проблемите си до хората свързани с този бранш, толкова повече ще спечелите в организация на тържеството си. Но в тази страна съществува един проблем - всеки се счита за най-добър и велик без да има и грам покритие в интелектуално, финансово, професионално и какво ли не отношение.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #129 -: ноември 14, 2011, 06:11:36 »

Inlove, не знам как е в този сайт, но ще ти кажа следното по твоя въпрос. Размера се взима със специални мерилки с номера( имат ги всички златарски ателиета). След това се поръчват пръстените. Аз съм поръчвал по мярка и след като беше готов, не ми беше никак удобен. Наложи се златарят да преправя размера, добре, че ми беше познат и не доплатих нищо. Различно е положението в зависимост от дебелината на пръстена. Не знам как е в твоя град, но в моя тези халки ги има. Фирмата която ги продава има достатъчно модели. Можеш да видиш, пипнеш, пробваш .Това което ще видиш на живо, може да няма нищо общо с реалността. Ако някъде си попаднала и на мои постове в форума ще забележиш, че освен всичко останало, моята сватба мина скоро. Когато избирахме халки, естествено проверихме какво се предлага от въпросната фирма.Разгледахме внимателно. Аз нищо не купувам, докато не се осведомя за няколко варианта или не ми хване окото веднага. Проверихме  още няколко златарски магазина. Първо бяхме харесали един модел в Сара, но в последствие попаднахме в магазин с голям избор и наличност.Там пробвахме, взеха ни размерите, жена ми избра 2-3 модела. Оказа се че някои от тях имаше в наличност, пробвахме и най-неочаквано избрахме нещо, което ни седеше супер. Направо ми легна на пръста без да мръдне. Знаеш ли, защо ти разказах всичко това? Защото в твоя случай, ако нещо се обърка гориш отвсякъде. Надявам се правилно ме разбра, какви рискове крие тази покупка.

    P.S. Нашите халки са от магазин Принцес - София. Цената на златото беше с 20лв на грам по-висока от Сара и халките който избрахме  бяха по-тежки. Получи се направо двойно оскъпяване. Щях да получа сърдечен удар в първия момент ( златото и без това вече е достатъчно златно!), но днес не съжалявам ни най-малко. Защото и нашите имат покритие и то, и модела, много повече ми хареса от това което видях в другите ателиета. Цената не трябва винаги да ви води, гледайте по-важните неща!
« Последна редакция: ноември 14, 2011, 06:24:45 от Deliysky » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: ноември 14, 2011, 12:12:12 »

Много ти благодаря Deliysky , ето такъв съвет исках да чуя  thank you Явно ще пообиколим, може би и до София ще дойдем.  good
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #131 -: ноември 14, 2011, 20:05:23 »

Не мисля, че има нужда, писала си , че си от Бургас, съмнявам се там да няма златарски ателиета и магазини.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: ноември 14, 2011, 20:11:37 »

Ами 90% от местата, които обиколих работят с каталозите на Сара Трейд - по този повод се ориентирах към тях и към тази темичка (реших че като ще са те, по-добре направо от производителите), другите са все бутикови ателиета, където халките наистина не са ни по джоба... blush Но ще потърсим още, поне време имаме. Хубава вечер  give_rose
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #133 -: ноември 14, 2011, 20:25:59 »

 Значи си дойдохме на думата, че поради евтината стока всички предпочитат тази фирма, включително и вие . Но това с " бутиковите " ателиета обижда представителите на един цял бранш и съсловие от един древен занаят. Вместо да се скъсате от пътуване парите от горивото и хотелите спокойно може да пренасочите към бутиковите ателиета. Но никой в тази тема не спомена най-важния факт за стоката на фирмата - тя е най-евтина в бранша. А защо е най-евтина, ами защото работи най-често с 14 каратово злато. България е една от малкото страни в Европа, която използва 14 каратово злато, а не 18 в ювелирните златни изделия. А "бутиковите" ателиета работят изключително с 18 каратово.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: ноември 14, 2011, 20:42:08 »

Ами да Pachoran  абсолютно мога да заявя, че не мога да дам 3700 лв за 2 халки... под бутикови ателиета иамам предвид това!... Аз не мисля, че това трябва да ме притеснява, или още по-малко, че с предното си изказване обиждам някого... Влязох в темата, получих информацията, която ми беше нужна и "селските" коментарчета от твоя страна звучат смешничко! Не смятам повече да се занимавам с твоята особа...така че моля.. stop 
За последно, съжалявам за  Offtopic
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines