Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 08:25:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булчински рокли -16"  (Прочетена 259931 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: април 07, 2011, 17:50:23 »

това май не го знам какво е  blush
Ето това са тип А линия:




« Последна редакция: април 07, 2011, 17:53:53 от tweety bird » Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #331 -: април 07, 2011, 19:08:45 »

Привет на всички от мен smile В тази тема за първи път ще поствам, и май ще започна с маааалкко оплакване и мрънкане. Сватбата е след 3 месеца, а в събота за първи път обикалях по магазините - 2 дена след това ходех като препарирана, за 4 часа успях с бъдещата свекърва да навъртя около 7-8 км. Ама тя е свикнал, а аз...
Та. Вярно за първи път излезнах да гледам рокли, но вече ме обвзе паниката, че няма да намеря нищо sad От сега ми е ясно, че ще се шие по поръчка. Всичко което успях да пробвам беше 44 р-р, а аз с моят 47, приближаващ се до 48 едвам ги нахлузвах. Плюс съм и висока - 182. Роклите в нета се отказах да ги гледам, само ми се плаче като видя тез обработени куклички от снимките, и като се замисля, че аз няма да изглеждам така се разстройвам още повече. Като гледам всичките си имате някакъв тип рокля която търсите, а аз идея си нямам какво ще ми стои добре. Всъщност преди 2-3 години всичко ми стоеше добре, ама сега не е съвсем така. Тип "принцеса" отпада веднага - ще съм огромна като балон; тип "русалка" също не става - наляла съм точно в дупето и имам вече и коремче. Исках да имам и втора, къса рокля, но младоженеца е колкото мен висок и няма да е хубаво да сложа токчета - ще съм по-висока от него, а с равни обувки е бабешко някак си, не е елегантно (с дългата рокля поне не се виждат краката).. Общо взето шаш и паника, лошо настроение ми е гарантирано още докато си мисля че трябва да ходя да търся рокля... само за мен ли е такова мъчение? ;(

Май прекалих с мрънкането..сорри

Иди с приятелка / приятел!
Обърни търсенето в приключение и забавление, без излишен стрес.
Не се опитвай да се напъхаш в малки рокли за които нямаш шанс, пробвай 48. Какво толкова. Трябва да ти е удобно.  А линия прикрива кореми, дупета, бедра и подобни, стига горната част да е достатъчно здрава и да крепи роклята както трябва.
Успех!

Бих ти препоръчала тези рокли - отговарят си на размера и стоят великолепно. Мисля, че имат магазин и в София.
http://www.pronovias.co.uk/wedding-dresses/new-collection-style/ №6 е красива, №12,
http://www.pronovias.co.uk/wedding-gowns/new-collection-costura/ №2, №6, №7, №18, №21,№22 , №28, №30, №33, №36,№37  и т.н. в този дух може да намериш. Според мен тези модели могат да скрият много недостатъци.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #332 -: април 07, 2011, 19:30:03 »

plesure, в ателие Voila имаше по-големи рокли, размер около 50 някъде. Мини и оттам да видиш, пробвай всякакви модели, за да намериш твоя!  girl_wink Успех!
Активен
bella_mi
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #333 -: април 07, 2011, 20:57:16 »

Plesure, не се шашкай и не се отчайвай. Трябва ти обективна преценка за това, което според фигурата ти би ти стояло оптимално.
Според мен правилно си преценила, че рокля тип принцеса и русалка не би ти стояла добре, ти си висока и явно едра, заради това и аз мисля, че двете не са добра идея.
Както съм писала и преди, А линията прикрива бедрата и дупето много добре, вталява талията, а ако роклята има и вграден корсет, прикрива чудесно корема. При А линията внимавай, защото има различни ширини на полите, които зависят от обръчите. Мисля, че на теб малка (имам предвид не много широка) А линия би ти стояла по-добре.
Погледни и такива модели. http://www.sanpatrick.com/vestidos-novia/ultimas-colecciones/ Номер 1, 24, 46, 51, 83, 85, 93. Добре ще е роклята като цяло да е по-изчистена, без разни джвъчки, стърчащи дантелки и подобни, защото те придават повече обем, а при теб не това е целта. В твоя случай, според мен ще е добре акцента да е в горната част на роклята - бюста и деколтето.
За роклите в нета - наистина са такива като на снимките, даже на живо са още по-красиви.  Wink
За мен шиенето е голям риск, няма по-хубаво нещо от това да намериш твоята рокля, която само трябва да се коригира леко. Но това е лично виждане. Съвета ми е, ако се решиш да шиеш поне да се видиш в модел, подобен на този, който ще шиеш, за да си спестиш неприятните емоции в сличай, че ушитата рокля, не ти стои така както искаш, а времето е напреднало още повече. Ако имаш нужда от още съвети, пиши. smile
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: април 07, 2011, 21:56:19 »

Адски много ви благодаря момичета! Беше ми необходима подкрепа. А тази А-линия може наистина да ми стои добре.. в галерията сега ще постна роклите които мерих (въпреки че всичко ми беше малко). Беше ми допаднала тази която е лилава (но разбира се в бял вариант), но е прекалено семпла за такъв повод. Между другото мерих 44ти не за нещо друго, а защото нямаше по-големи размери от роклите които реших да меря. Но нищо от това не беше моето..

tweety bird, третата рокля ми хареса много, къде я намери?

Цитат на: grey 
[url=http://www.pronovias.co.uk/wedding-dresses/new-collection-style/
http://www.pronovias.co.uk/wedding-dresses/new-collection-style/[/url] №6 е красива, №12, -
http://www.pronovias.co.uk/wedding-gowns/new-collection-costura/ №2, №6, №7, №18, №21,№22 , №28, №30, №33, №36,№37  и т.н. в този дух може да намериш. Според мен тези модели могат да скрият много недостатъци.

много са хубави всичките. ще се опитам да намеря адреса на салона..

Цитат на: bella_mi
Погледни и такива модели. [url=http://www.sanpatrick.com/vestidos-novia/ultimas-colecciones/
http://www.sanpatrick.com/vestidos-novia/ultimas-colecciones/[/url] Номер 1, 24, 46, 51, 83, 85, 93. Добре ще е роклята като цяло да е по-изчистена, без разни джвъчки, стърчащи дантелки и подобни, защото те придават повече обем, а при теб не това е целта. В твоя случай, според мен ще е добре акцента да е в горната част на роклята - бюста и деколтето.


Защо ми се струва, че всички тези рокли ще струват страшно много пари? А за акцента на бюста си много права.. преди се гордеех с крака и тяло, а сега с бюст ..  pardon

За мен по принцип пазаруването на дрехи е каторга, пада ми самооценката, а сега още повече. Единствената мома на чийто вкус доверявам е кумата, но тя е почти постоянно в командировки, така че не мога да я ангажирам с нищо..  pardon
Активен
bella_mi
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #335 -: април 07, 2011, 22:16:58 »

 shok Жено луда, ти не си добре  shok Имаш красиви рамене и преди всичко тънка талия! Погледни обективно, защо си се сдухала така? Аз си те представих доста по-едра и по-пълна по описанията ти. Стегни се!

За теб А линията е просто перфектна! Едно красиво деколте с децентни бижута (колие или верижка с висулка в комплект с обеци) ще са перфектни. Прилепнала горна част, която да ти подчертае тънката талия. Роклите с вградено бюстие прибират и прикриват коремчето (ниската талия не ми допада, ти си височка и нямаш нужда от допълнително оптично издължаване). Широката пола ще ти прикрие ханша и бедрата и си просто прекрасна. И хич не гледай номерацията, дали пише 44 или 48 какво значение има? Важно е да се харесаш и да се чувстваш красива, а ти ще си! Определено търси модел, подобен на тези, които Туити е постнала, тези които аз бях предложила ги забравяш.

Роклите на Проновиас, Сан Патрик и ко са произведения на изкуството и са скъпи и то доста, но погледни тук http://ateliervoila.bg/. Имат красиви рокли на прилични цени. От кой град си, за да те насочим по-добре?
« Последна редакция: април 07, 2011, 22:26:45 от bella_mi » Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: април 07, 2011, 22:28:30 »

аз докато четох форума си сложих виола под номер едно в списъка на салони които да посетя. в събота мисля да ходя там (от сф съм), след това около хемус има два още.  но, както казах, не обичам да си купувам дрехи - в бг на всякъде се продава макс до 46-ти р-р, а аз за последната година съм качила бая килца и вече не влизам в него sad + заради височината каквото и да меря ми седи ужасно, моделите се шият за доста по-низки момичета..
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #337 -: април 07, 2011, 22:58:18 »

Да, по собствените ти думи човек може да се заблуди  pardon. Много си хубава.
Харесваш ми с последната рокля на снимка най-много.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #338 -: април 07, 2011, 23:03:09 »

Запиши си час за Voila предварително и си отдели близо 2 часа за проби!  smile
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: април 08, 2011, 08:24:22 »

Да, по собствените ти думи човек може да се заблуди  pardon. Много си хубава.
Харесваш ми с последната рокля на снимка най-много.

мерси мила за комплимента, но честно казано не се чуствам така sad може би защото само за последната година съм качила към 5-6 кг, и не мога да влезна в нито една дреха sad затова и не чуствам това вълнение от търсенето на Роклята..

Запиши си час за Voila предварително и си отдели близо 2 часа за проби!  smile

окси, ще им се обадя днес
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: април 08, 2011, 08:56:21 »

plesure , ти голям смях удари тука. smile
Роклята не мога да намеря на кой дизайнер е, защото ми излезна в китайски сайт, те копират всички дизайнери.
Ти не си дебела или пък едра. Размерът ти идва от височината явно, както и ти си разбрала. Според мен много модели рокли ще ти отиват не само А линия. Затова мен ако питаш пробвай възможно най-много от тях. Ето още малко, които според мен ще ти отиват.
http://www.weddingdressesprom.com/images/organza-sweetheart-neckline-with-empire-bodice-with-a-line-skirt-and-chapel-train-hot-sell-wedding-dress-wd-0048.jpg

Третата рокля, което е с нска талия под ханша според мен не е много добра, но пък последната перфектно ти стои, според мен трябва да е рязана на талията и надолу не много широка. Наистина не си едра жена. Много си си добре, идеални няма.


Активен
cvetina84
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 60



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: април 08, 2011, 09:01:01 »

Здравейте, момичета! Влюбена съм в две рокли - едната е на Maggie Sottero - Leoni, a другата е на Colet. Прикачвам ви ги една по една, защото не мога да разбера как става едновременно, за което се извинявам предварително.
 Ето тази е на Maggie Sottero


Тези рокли наистина са скъпи. Аз също си бях харесала рокля на Maggie Sottero, но за съжаление бюджета ми не го позволява sad .
За щастие аз открих твоята рокля тук http://www.kissbrides.com/free-shipping-high-quality-organza-lace-wedding-dress-340.html. И моята е от този сайт. Ако имаш интерес пиши на лични, за да не задълбавам тук, че ще стане  Offtopic
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #342 -: април 08, 2011, 09:30:48 »

plesure
Абе момиче, каде го видя това огромно дупе и голям корем. Да ти имам описанията  sarcastic Нито си толкоз грамадна,нито пълна. А роклите които си мерила,на мен лично даже не ми приличат на булченски,а на бални. Незнам в колко магазина си ходила,но определено немогат да имат само малки номера. Пробвай рокля с обръч или някаква по-обемна, те прикриват малките недостатъци. Както споменах на няколко пъти в Асеновград има доста по-евтини рокли от Сф. Миличка,определено търсенето на рокля трябва да е една положителна емоция и забавление. Направи го с приятелка,колежка с близък човек. Направете си една екскурзия до Асеновград,някоя събота пообиколете,хапнете някъде. Подготовката за самата сватба е едно наистина прекрасно изживяване което не се забравя. А ти си наистина хубаво момиче, вдигни си самочувствието малко, по твоето описание си те представях над 100кг. Карай го малко по-спокойно, имаш 3 месеца да си намериш рокля, а това е доста време smile
Желая ти повече усмивки и положителни емоции, успех в търсенето  nazdrave nazdrave nazdrave
Активен
pandelka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 51



« Отговор #343 -: април 08, 2011, 10:08:26 »

plesure ти верно ни разби
изглеждаш страхотно, мацка! Какви са тея описания , какво е това чудо- наистина си те представях 100 кила  laugh  А ти просто не си обикаляла по магазините за да видиш , че не само малки размери имат....
и горе главата, та на теб ще ти седят добре почти всички модели рокли.
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: април 08, 2011, 10:48:30 »

Ти не си дебела или пък едра. Размерът ти идва от височината явно, както и ти си разбрала.

Душа, преди година и половина носих 44-46, сега съм си твърдо 48 вече sad
И все пак огромно благодаря за линковете

Желая ти повече усмивки и положителни емоции, успех в търсенето  nazdrave nazdrave nazdrave

Мерси много. Ще видим как ще е утре..

plesure ти верно ни разби
изглеждаш страхотно, мацка! Какви са тея описания , какво е това чудо- наистина си те представях 100 кила  laugh  А ти просто не си обикаляла по магазините за да видиш , че не само малки размери имат....
и горе главата, та на теб ще ти седят добре почти всички модели рокли.

Да ти кажа бях във всчки почти магазини на Пиротска, в Сватбен център София, в Мон Амур - отговорът на всякъде беше следният: "Ти си харесай модел, пък ние ще ти го ушием твой размер." - Да, ама как да харесам, като не мога да се видя как изглеждам облечена в даден модел..?

Заредена с покрепата ви и малко повече надежда от вчера се настройвам да посетя утре виола и принцес. Ще пиша как е минало, и евентуално и някакви снимки ще кача..
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines