Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 23:08:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булчински рокли -16"  (Прочетена 246793 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: януари 31, 2011, 11:52:45 »


   
Моля въздържайте се от коментари "Ах,их и т.н." !
    Писането на кирилица е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
    Предупреждения ще правя само 1 път,след това трия!
    Успех!
« Последна редакция: януари 31, 2011, 11:56:46 от Данитка » Активен
Garfield
Ентусиаст
**
Публикации: 128



« Отговор #1 -: януари 31, 2011, 13:12:42 »

А някой може ли да ми помогне с информация за San Patrick? Те са испански. Само в София ли ги има? Скъпи ли са? smile
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 31, 2011, 14:06:06 »

Garfield до колкото знам има и в Добрич
Активен
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 31, 2011, 19:59:02 »

Ммм, прекрасни рокли, само че стоят като пластмасови, прекалено са обработени снимките...
Цена около $955-$2000... което е много... ако ще се дават толкова пари, в България има ателиета, които предлагат рокли за по около 1000-1200лв. с приличен вид и уникална кройка...
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #4 -: януари 31, 2011, 20:38:00 »

Момичета, а като ходите в магазин и си харесате даден модел рокля, те от цялата й номерация ли имат?  blush Как се процедира при пробването? Защото ако нещо ми е малко, не виждам как ще ми хареса как ми стои, или пък ако ми виси отвсякъде...
Активен
ani27
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #5 -: януари 31, 2011, 21:20:09 »

ами когато аз пробвах се оказа, че от даден модел имат само малък номер, а от др по-голям.Но ако роклята която пробваш ти е малка можеш да придобиеш все пак някаква представа,но дискомфорта си остава
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #6 -: януари 31, 2011, 21:39:43 »

 Mariaid , направило ми е впечатление, че различни номера от един и същ модел имат най-вече в магазините и бутиците, където самата рокля е ушита и по принцип шият рокли. Но това не е правило. Май на повечето места са с един номер от даден модел, рядко повече  pardon
 Искаше ми се да споделя една страхотна винтидж сватбена рокля, която се надявам да вдъхнови някого  blush
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #7 -: януари 31, 2011, 22:09:48 »

 Mariaid, в повечето магазини предлагат едни стандартни номерации от 44 до 48(май това бяха българските номерации, ако не бъркам). Рядкост са 42, а под тях е почти немислимо. Знам, сложени на манекените в магазина изглеждат супер тесни и малки, но като ги свалят рядко са по-малки от 46 и 44 размер. Аз като пробвах всичко ми беше голямо, това значеше ли, че трябва да шия? Ами не. Убедих се, че една рокля не изглежда драстично по-различно, когато е по-малък или по-голям размер. В същия магазин, от който си взех роклята(стеснена, тогава беше единствена бройка), на двете проби се засякох с момиче, което пробва рокля, от която поиска с 3 номерации над нея. Повярвайте ми, изглеждаше чудесно и моделът нямаше различен вид от пробвания. Не се шашкайте, че красивите рокли, които гледате на 40 и под това килограмови високи манекенки, няма да ви стоят хубаво. Даже обикновено са по-красиви на жени с различни от манекенските мерки  blum
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 31, 2011, 22:17:25 »

на моята рокля пише, че е 50 shok номер, сега се рових из нея да видя какво пише, пък като я гледах беше една от най-малките на щендера (в най-голямата може би щях да вляза 3-4-5 пъти biggrin ) oбаче само в бутик Сияна и в още един магазин имаха номерация от моделите, в другите обикновено трябваше да се навирам в модели с по-малка номерация от моята и в общи линии трудно добивах представа дали този модел ще  ми стои добре (особено на бюста blush ) така, че аз мога да ти препоръчам, ако се насочиш да мериш, то да е в по-голям магазин със собствено шивашко ателие smile
Активен
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 31, 2011, 22:36:49 »

Аз като съм ходила по магазините имат само по един модел и ако ти е голям ти го закичват с кърфици да се видиш горе долу и отделно или я преправят или ти шият нова, но незнам дали навсякъде е така.
Напоследък малко се притеснявам за сватбената си рокля.. чета как навсякъде плюят тези тюлените много пухкавите, а аз точно такава исках... и незнам дали няма да ме сметнах за старомодна булка..
Плюс това много се притеснявам нещо да не се харесам на деня.. sadsad
Разбира се риска винаги го има... но.. напоследък едни мрачни мисли ме спохождат
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 31, 2011, 22:42:26 »

Какво им плюят?
Да ви питам, според вас това: http://www.beautifulbridaldress.com/organza-embroidery-wedding-dress-informal-a-line-silhouette-2028.html , което е А-линия, може ли да стане принцеско и с набрана пола, нещо такова: http://www.beautifulbridaldress.com/embroidery-bubble-cathedral-train-ball-gown-wedding-dress-for-brides.html , ако си я поръчам с по-дълга долна част?
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #11 -: януари 31, 2011, 22:49:35 »

Благодаря, момичета за успокоението!  give_rose Аз се притеснявам главно заради бюста си (чашка D)  huhhuh.gif Скоро тръгвам по магазините и ще ви се хваля или оплаквам!
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 31, 2011, 23:14:24 »

manuela_dobromir няма значение кой какво ще каже, нали ти се харесваш с таква рокля, това е най-важното - все пак ти ще я носиш на твоя специален ден, а не на нечий друг give_rose

Mariaid споко! и аз съм със същия размер сутиен good

Посум аз не разбрах точно какво питаш - искаш да е бухнала роклята, а да има шлейф така ли? ohah blush
Активен
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 31, 2011, 23:29:02 »

Какво им плюят?
Да ви питам, според вас това: http://www.beautifulbridaldress.com/organza-embroidery-wedding-dress-informal-a-line-silhouette-2028.html , което е А-линия, може ли да стане принцеско и с набрана пола, нещо такова: http://www.beautifulbridaldress.com/embroidery-bubble-cathedral-train-ball-gown-wedding-dress-for-brides.html , ако си я поръчам с по-дълга долна част?

Ами то като гледам няма как да запазиш вида на първата ако искаш да е като втората.. при всички положения крайния резултат би бил втория модел, макар че и на мен ми е трудн да разбера какаво точно искаш smile
Активен
Mauve
Ентусиаст
**
Публикации: 66



« Отговор #14 -: февруари 01, 2011, 11:06:05 »

Момичета, тръгвам вече да търся моята рокля! До колкото съм запозната в някои от сватбените бутици имат такса за проба.  crazy Може ли малко повече информация кои са те, за да не остана като цапната с мокър парцал! girl_impossible
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines