Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 23:37:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 2 "  (Прочетена 38106 пъти)
 
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: февруари 08, 2011, 22:48:46 »

Павла, твоето коремче виждали ли сме го в съответната темичка? blum Или аз не помня, или се спотайваш ей! smile

Ами не мисля, че сте....обещавам скоро да се постна в онази другата темичка, макар че супер много ме е срам. То такова кюфте не очаквах, че ще стана и просто съм бясна и на себе си, и на гените си. Викам си айде още малко и после ще съм пак царицата на парка, ще си пийвам Л-карнатинчето, пафкам цигарките, ще ям когато вече видя че вече трябва да ям и т.н. Честно това(килцата, де) толкова ме подтиска  cray , че само като видя някой приятел с апарат насочен към мен  beating става лошо... И честно, ако се тъпчех като прасе нямаше да ме е яд толкова, ама то, не че стоя гладна, но да кажем че внимавам какво и кога хапвам...уфффф отнесох се, ще ме извините...
 
kokiche моите доста пораснаха, но аз цялата пораснах и не знам дали се брой...Преди бях между чашка А и Б сега съм поне два номера нагоре (трябва да се примеря тези дни, че трябва да си поръчам сутиените за кърмене). Както и да е не мисля, че размера има значение за мляко производството.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: февруари 08, 2011, 23:43:57 »

Павла, едва ли точно аз мога да те успокоявам, при положение, че ме мъчат същите терзания, но...Нищо не можем да променим. Стараех се, внимавах с режима на хранене, да не говорим, че почти не съм пропускала ден да походя минимум час - час и половина пеша. Вкъщи също не се залежавам, а и имаме 20 стълби, които неизменно се налага да изкачвам мнооого пъти на ден. НО...ефектът е 25 кг отгоре, при стартово тегло 63.5 някъде girl_impossible И вече се отказах да мисля, макар все още да ми е гадно. Просто се настройвам за самотормоз и тренировки при първа възможност след раждането blum
Не се притеснявай и пусни поне снимка на самото тумбаче, да му се порадваме give_rose Тук има и мамчета, качили по 8-10 кг, но и такива качили по 30. Организъм, какво да се прави huhhuh.gif Аз качих почти всичките килограми през последния триместър. До тогава бях качила най-много 3-4....
Дано съм те окуражила малко поне... smile
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #62 -: февруари 09, 2011, 08:26:40 »

Сънрей - олекна ме, че си питала за кърмата. give_rose
За килограмите не го мислете толкова- почти всичките ми познати са качили около и над 20 кг /даже много слаби и дребни / и после са свалили всичко в рамките на година. Не забравяйте, че 10-ина кг остават в болницата.
Днес сме на ЖК - малко няма смисъл щом в петък влизам в болницата, но докторицата каза да отида. Снощи ми стана лошо, гадеше ми се и си викам - айде почна се.
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: февруари 09, 2011, 10:33:38 »

sunray  cray  give_rose give_rose give_rose

Кокиче ама ще те оперират ли в петък?! Аз пак съм пропуснала...
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #64 -: февруари 09, 2011, 13:45:48 »

В петък само постъпвам за изследвания.Ако всичко е ок - уикенда съм си вкъщи и  в понеделник -пак в болницата за да съм под наблюдение. Операцията ми е насрочена за сряда 8:30.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 10, 2011, 12:32:18 »

Кокиченце,чудя се както ти знаеш кога ти е операцията,дали е по-добре да знаеш и да го очакваш...или да не знаеш кога да го очакваш ...? crazy Как мислите?
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: февруари 10, 2011, 16:20:49 »

Ами не мисля, че сте....обещавам скоро да се постна в онази другата темичка, макар че супер много ме е срам. То такова кюфте не очаквах, че ще стана и просто съм бясна и на себе си, и на гените си. Викам си айде още малко и после ще съм пак царицата на парка, ще си пийвам Л-карнатинчето, пафкам цигарките, ще ям когато вече видя че вече трябва да ям и т.н. Честно това(килцата, де) толкова ме подтиска  cray , че само като видя някой приятел с апарат насочен към мен  beating става лошо... И честно, ако се тъпчех като прасе нямаше да ме е яд толкова, ама то, не че стоя гладна, но да кажем че внимавам какво и кога хапвам...уфффф отнесох се, ще ме извините...

Павла, спокойно мамче, това е само временно - помни го!!! Не съм точно аз човекът, който трябва да те успокоява, защото аз самата качих малко, въпреки че се тъпчех много..... но това е то природата. Не забравяй, че скоро наближава моментът да родиш, а след това отново ще можеш да влезеш във форма!!!! Това вече зависи само от теб, така че просто изчакай да дойде този момент  air_kiss air_kiss

А пък иначе за смичиците - ще си дърпаме ушите май!!!! Хайдееее, и аз искам да го видя това коремче  blum blum blum
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: февруари 11, 2011, 13:23:27 »

Албенчик мерси за милите думи  heart ....После ще му мислим квото такова  pardon ...Този уикенд ще идва фотографа(сестра ми) на гости и може да спретнем една фотосесия...

Вчера бяхме на Чикаго(мюзикъла) и имах чувството, че малката аплодираше с нас. Много беше активна, сигурно се е чудило милото какво по дяволите става, какъв е този шум и защо не я оставяме да спи... дано не сме я притеснили много.

Кокиченце стиснати палци всичко да е наред в болницата, ще чакаме новини  gu6 gu6 gu6

Хубави почивни дни от нас за всички вас  heart heart heart
« Последна редакция: февруари 11, 2011, 14:20:56 от pavla » Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: февруари 12, 2011, 11:30:24 »

Тъй като мойта темичка не е много активна  blum ще си дам отчета тук от последната консултация.
Всичко е наред с бебка,все още си е с главата надолу,надявам се,че няма място да се мести вече smile
Моя доктор явно е много спокоен и не ми даде нито направлението,нито обменната карта,явно той вярва,че ще си остискам до термин,надявамсе и аз де,но все пак нищо не се знае. Wink
Аз съм вече +10 ,последния месец се надявам да спра да качвам,че не е на добре,кръвното е идеално.
Та така smile

Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: февруари 12, 2011, 12:26:22 »

Преси аз тъкмо се разписах в твоята темичка(голям съм заплес, чак сега я забелязах  blush )...Радвам се че бебка е разположена както трябва...А тва с килцата направо ме разби...хихиихихиххи 10 не ми звучи зле, аз ако бях на толкова ееееххеее купон! Гледаха ли ви на видео?! Още ли е с пъпна връв около врътлето?! Тук не разбират до самото раждане къде е пъпната връв, чак като почне раждането го проверяват това  pardon И взимат съответните мерки. Най-стряскащо било ако тръгне пъпната връв преди бебето, без да му мислят много те вкарват в операционата и ти правят секцио...
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: февруари 12, 2011, 12:39:37 »

Преси,браво за добрите резултати!
И аз да питам дали гледаха бебо на ехограф?На мен на тази консултация ми беше 2 ехограф по здр.каса...
Знаеш ли какво е теглото на бебето?
Аз докато се притеснявах,че ще родя бебе,колкото коте,сега се притеснявам да не ме накарат да раждам секцио защото бебето е голямо. nea
Кога ти е следващата консултация?
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: февруари 12, 2011, 14:12:19 »

Не,този път само слуша тоновете забързо на ехографа и междудругото си ми каза,че е с главата надолу.
Диде,аз безплатните ехографи ги издумках още в началото и сега си плащам по 20лв,но реших този път да пропусна,а другия,който е на 23-ти тогава по-подробно да видим и пъпната връв и колко е голяма,всичко,което ме интересува,така че ще стискам до 23-ти blum
Павла,за мен 10 кг са си доста,защото си започнах доста пухкава и вече си ми тежи,но какво да се прави,ще си ги носим и при това гордо Wink
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: февруари 12, 2011, 14:19:08 »

Здравейте и от мен, мами (бъдещи и настоящи)!

И аз така, като Пресито, предпочетох тук да се отчета / споделя последни новинки около нас, че и мойта тема пък хич не върви  blum Ама нищо, де, то е нормално, аз самата съм една непостоянница във форума, хихихи!

Преси, радвам се за хубавите новини от твоя преглед - това да се чува, че малко ни остана!

И ние вчера бяхме на преглед. Такова чакане чакахме, че накрая почти ме бяха хванали дяволите - имахме "късмета" да нацелим 2 раждания в ход и едно секцио, което се беше наложило по спеШност. Моята докторка хвърчеше като финикиец по залите и стаите, и направо по едно време бях почнала да се съмнявам, че ще минем на преглед до края на работното време, За щастие, стигна се и до мен. Изследванията ми са супер, рече тя, после ме гледа на ехографа, мери, прави струва.... Хора, ами на нашия човек главата му е вече ниско долу  shok! Не случайно последните 2-3 дена усещам подръпвания "отдолу" и почнах да дишам по-свободно. Докторката каза, че се намества към шийката на матката - но самата шийка даваше само намек за леееко поомекване и разкритие (доки каза, "връхчето не е напълно затворено вече"). Иначе, околоплодните ми води са в нормата, плацентата ми е все още със зрялост втора степен, което било добре - не е остаряла. И така. Предписа ми последните предвидени изследвания, и рече, че ако така вървим, до две седмици може да не съм вече 2 в 1.

Да ви призная, хем се развълнувах много, хем се попритесних - уж го чака човек този момент толкова време, а като наближи, те връхлита едно море от емоции. Леле!  :-)

Идната седмица ми препоръча да я карам кротко и да оставя природата "да си върШи работата".  smile А нощес беше такова движение в тумбака ми, хаха! току някое коляно ми изскачаше под ребрата! Тази сутри забелязах едно мноооого слабо бледоръждиво зацапване на превръзката си - викам си, брех! Но после се сетих, че е нормално с наближаване на раждането да настъпи промяна в течението, откъм цвят, стига да не е ярко червено или нещо друго странно. Засега не е, и аз се моткам из къщи, без да си давам много зор.

Ами, май се отчетох.  pardon

Как я карате в съботния ден?

Прегръдки на всички ви!
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #73 -: февруари 12, 2011, 14:27:02 »

Момичета здравейте,
Ние още сме вкъщи и продължава да ни приболва къде по-силно къде по-слабо и дърпа.
Моля ви, опишете ми как сте чувствали контракциите? Подготвителните и Родилните?
Толкова много ми се иска апаратът да е бил стар и да сме малко по-нагоре. На последната на ехография  на 10 януари докторката не ми каза конкретни килограми. Каза "в норма". На предишната, която беше втората фетална - края на октомври - ми казаха в долните граници на нормата.
Преси - радвам се, че резултатите ви са екстра.
Ако - се случи така, че не мога да вляза пак - пожелавам на всичи мамчета "на път"
/сънрай, мири, ечи, михова, еленче 123, преслава, додо, павла, свилена /
Леко раждане и здрави бебчета!!!
 heart
« Последна редакция: февруари 12, 2011, 14:29:39 от kokiche » Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: февруари 12, 2011, 14:39:25 »

Кокиченце, когато настъпи моментът, бъди смела и гледай да мислиш за финалния резултат!  Good luck

На въпроса ти за контракциите, аз лично ще чакам да прочета коментарите на веЧе "по-опитните" мами, т.е. тези, които вече са минали по този път! Аз самата се улавям все по-често, че си задавам същия въпрос, въпреки че и съм чела по темата, и на курса ни обясняваха, ама... То човек като не е преживявал никога нещо, проблемът с разпознаването на "истинските" контракции остава да си виси  pardon
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines