Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:25:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 2 "  (Прочетена 38131 пъти)
 
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 07, 2011, 15:08:57 »

Аз го намерих това разказче

Ако някой иска пак да го прочете, ето.....

Някога, доста отдавна, едно малко бебенце се гласяло да дойде на бял свят. В деня, в който трябвало да се роди, то отишло при Бог и попитало притеснено:

- Господи, аз съм толкова малко и беззащитно, какво ще правя, как ще живея на Земята, как ще се справям с всичките трудности там?

Бог се усмихнал и отвърнал:

- Не се притеснявай, детето ми. Аз избрах своя най-верен и най-добър ангел и ще го пратя при теб на Земята. Този ангел ще те очаква там с огромно вълнение и трепет да се появиш, а след това ще се грижи за теб и ще ти помага във всичко.

А бебето пак попитало:

- Но, Господи, аз не зная езика, който говорят хората на Земята. Как ще разбирам какво ми казват?

- И за това не се тревожи. Твоят ангел ще те научи на техния език много внимателно и търпеливо, ще ти говори с обич и нежност, ще те нарича с най-милите думи, ще ти пее всяка вечер приспивни песни... И така ти много лесно и бързо ще научиш техния език...

Въпреки всичките тези уверения обаче, бебето пак не можело да преодолее притеснението и страховете си. И отново попитало:

- Господи, тук всички говорят, че на Земята имало много злини. Казват, че и хората там били лоши. А аз съм само едно мъничко бебе, как ще се справя с тях, как ще оцелея там?

- И за това съм помислил... - отвърнал Бог - Твоят ангел ще се грижи за теб и ще те пази от всякакви опасности. Ще те закриля дори с цената на собствения си живот. Така, че не се тревожи и за това...

В този момент се чул някакъв шум. Като се заслушали, разбрали, че това са гласове от Земята. Което значело, че е време вече бебето да тръгва...

Разбирайки това, в последния миг бебето попитало:

- Господи, но ти не ми каза, как се казва моят ангел на Земята. Аз как ще го позная?

Бог се засмял и тихо отвърнал:

- Няма значение как ще се казва, но ти ще наричаш своя ангел... МАМО!

 heart heart heart heart heart heart heart heart heart heart
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 07, 2011, 16:01:28 »

Това за разговора на бебето с Бог е изписано на стената в предродилна в болницата,в която ще раждам. smile
И другото е много сладко!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: февруари 07, 2011, 17:20:01 »

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,27492.msg452643.html#msg452643
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 07, 2011, 18:50:25 »

като гледам все повече тази темичка оредява, но това е хубаво защото наближават дните до срещите ни с нашите съкровища и темите в "честито" се множат.
аз си седя кротко и спокойно. напоследък забелязвам че съм станала доста поспалива, все ми се спи и гледам да си полежавам. събирам сега сън за след раждането както се казва smile
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 08, 2011, 11:16:43 »

Ехей, здравейте, мамчета! Наистина все повече оредява тази темичка, а се множат индивидуалните. Ама няма как, вървим все по-нататък  pardon

Зачекнали сте темата за хемоглобина - май при почти всички бременни идва момент, в който се понижава в някаква степен, да не говорим, че пък има и мами, които от самото начало имат ниски стойности! Аз тръгнах със стойности, които бяха абсолютно в нормата, и така карах до преди около 2 месеца - тогава лекинко надолу, макар че все още беше ок (минимумът, който ми бяха посочили бе 11,6, а аз бях слязла до 11,5). ПОсле се оказах с 11,1, и докторката ми вика - хайде да направим експеримент с месото, като ще хапваш по около 200 грама на ден (аз бях споменала за това тук). И така, Свилена се отприщи на червено месо - телешко, говеждо, даже конско ядох, защото се слави с богатото си съдържание на желязо! Виках си, ако си струва "жертвата", чудесно. Ами, истина ви казвам, в петъчните ми изследвания, хемоглобинът ми беше станал 12,3, бяха ми се нормализирали и червените кръвни телца, че и белите. Бях много доволна!

Коластра и иаз нямам, като се изключи някоя и друга капчица, колкото да ми зацапа сутиена.  pardon Но и аз съм чувала, че това дали имаш, или нямаш коластра, не е фактор за кърмата после. Затова не си го слагам на сърце.

О, за малко да забравя! Макар че бях Чела и двата текста, които Кокиченцето и Албенчик са пуснали, те са толкова трогателни, че и този път ме развълнуваха, както си му е редът! Благодаря ви, Че ни ги припомнихте!  give_rose
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 08, 2011, 11:47:33 »

Да ви попитам момичета,от няколко дни по ведну=ъж на ден ми се получава едно,като стягане на корема,но ...сякаш бебка се е качила в горната му част,защото става твърд и имам болки ниско долу,около яйчниците,това за контракция ли да го приемам...много ми е странно crazy
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: февруари 08, 2011, 12:21:33 »

Преси,аз контракции имам отдавна-стягане,става твърд корема,сякаш от камък.
В горната част на корема усещам ритници от самата поза на бебето.
А ниско долу ме боли сутрин като ставам или като  правя голяма крачка.
Усещането ми е като мускулна треска на "онези" мускули blush .
Кога си пак на ЖК-най-добре разпитай док да каже мнение!
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 08, 2011, 12:32:31 »

На 10-ти съм на ЖК,ще питам,но при мен болката е в областа на яйчниците,иначе болката в "онези" мускули си я имам отдавна  smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 08, 2011, 12:38:04 »

На 10-ти съм на ЖК,ще питам,но при мен болката е в областа на яйчниците,иначе болката в "онези" мускули си я имам отдавна  smile
Успокои ме,че не съм само аз  Wink
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: февруари 08, 2011, 13:53:19 »

Свилена мерси, че си споделила за месната диета, май и аз ще трябва да я почна. Всичките странични ефекти описани в листовката на таблетките, които взимам се появиха и така сега ще трябва по друг начин да го кача.
Додо по една лъжичка мед достатачна ли е?
Успокои ме,че не съм само аз  Wink
Не сте само вие  blum , но тва не е постоянно нали?! В смисъл то е за няколко секунди до минутка и преминава... Иначе мен мен боли корема от както съм бременна, но тук док и акушерките казват, че докъто не почне да ти се втърдява корема(при мен това го няма) да не се притеснявам.

От другата седмица съм вече в майчиство  yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo
Иначе мамчетата с коластра имам въпросче...На вас от двете ли гърди ви изтича или само от едната... blush на мен като че ли само лявата ми тече, и сега се чудя тва да не е нещо друго  crazy ...Иначе е едно такова, като изсъхне става твърдо и на черната ми нощница изглежда бяло, а на белият ми сутиен е леко жълтеникаво...И количеството като че ли се увеличава... badgirl
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: февруари 08, 2011, 14:06:10 »

Павла,за меда-колкото повече толкова по-добре!Няма значение по какъв начин ще го приемаш-аз слагам в чая,в млякото,мажа на филийка.Буркан от 800гр го хапвам за по-малко от месец.Убедена съм,че това ми държи висок хемоглобина,защото не обичам червени меса и менюто ми не ги включва.
Скоро бях чула,че лещата съдържала повече желязо от спанака,така че може и това да пробваш!

Болката,която коментирахме си е точно за секунди.
Моят корем се втвърдява-по няколко пъти на ден,толкова отдавна,че не помня от кой месец.
И при мен коластрата е повече от едната гърда-дясната.

Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 08, 2011, 14:19:54 »

Додо мерси  give_rose give_rose give_rose

Вчера бяхме на спанак, днес ме на леща  Wink ...

Под притеснение имах предвид да приемам но-шпа или онова магнезиевото (забравих му името), не че нещо лошо става с мен или с бебока притеснение...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 08, 2011, 14:46:26 »

Павла, твоето коремче виждали ли сме го в съответната темичка? blum Или аз не помня, или се спотайваш ей! smile
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #58 -: февруари 08, 2011, 18:12:57 »

Мамчета, да ви попитам пораснали ли са ви гърдите /имам предвид видимо/ или двойно?
При мен има сутиени с меки чашки от преди, които до скоро ми ставах /може би още ми стават, но не съм ги пробвала/. Питам и родилите вече мамчета, защото в една книга пишеше, че ако гърдите не се били уголемили това било предпоставка /не задължителна/, че няма да има кърма shok. Това важало повече при втора и последващи бременности, но все пак на мен ми звучи шашкащо.
На мен такава хапка ми се отвори, че съм като хала и все сладкото ме тегли. Днес отидох в магазина и си купих 5 различни вида десерта blush.. Знам, че не е най-здравословното, но просто не мога да се удържа.
Така съм от около седица. Torte
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 08, 2011, 18:33:20 »

Кокиче, моите са, ако не същите, то почти същите smile Нося си все още старите сутиени, и то с твърди чашки и банели good
Няма никаква връзка между кърмата и нарастването на гърдите, спокойно smile И съм го чела в сериозни книги, и съм питала за това. Както и няма връзка между това дали имаш коластра и дали ще имаш кърма Wink
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines