Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 00:47:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 2 "  (Прочетена 35101 пъти)
 
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 05, 2011, 14:48:30 »

Хей, ама къде са всички мамчета?....  sad

Добре ли сте, другарчета?
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #16 -: февруари 05, 2011, 15:41:49 »

Ние дебелеем - за малко повече от 3 седмици сме качили 3-4 колограма  pardon. /мерих се с дрехи и ботуши и ми е трудно да преценя/...спим следобедна дряма и бродираме.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 05, 2011, 15:59:03 »

Кокиченце, ти си толкова стройна мама, че няма за какво да се притесняваш Girl_hide

Аз спрях да се тегля преди седмица, защото се ужасявах всеки път. Колкото толкова. После ще влизам във форма - къде с разумно хранене, къде с тренировки....

Иначе, и ние сме добре. Малечка бута и се съпротивлява вече като се сгъна или наведа. Няма местенце явно smile Коремчето ми не е започнало да се смъква, нямам контракции, нищо... pardon
Снощи успях да поспя повече от 4-5 часа и днес се чувствам все едно съм проспала денонощия blum
Купих си и някои дребни нещица за хапване за в болницата, за всеки случай. Ако се случи да родя през нощта, да имам нещо под ръка - бисквитки, солети, минерална вода. Този уикенд ще подготвя в една чантичка и дрешките на беба за изписването и ще покажа на половинката къде я оставям, за да я донесе в деня на изписването. Също така ще приготвя и спалния комплект, за да застелят, докато съм в болницата.
Друго интересно няма при нас. Вече карам ден за ден, и...сякаш не мога да проумея, че вече съм в 9ти месец и че всеки момент може да се започне blush smile
Активен
elen4e13
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139


Нашето слънце


« Отговор #18 -: февруари 05, 2011, 16:42:32 »

Svilena, днес времето беше толкова хубаво, че съм сигурна за всяка мама се е възползвала....
И аз немога да повярвам, че сме накрая huhhuh.gif...мамчета какво ще слагате в багажа за болницата.
Ние с това секцио май резерва шоколад за хемоглобина и кръвното и минерална вода, поне първия ден друго няма да ни дадът. Кокиче, до къде сте с багажа ....?
На бебчо е готов, но моя още се мотая и е до никъде.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: февруари 05, 2011, 16:47:45 »

Ами аз ще раждам в частна болница и не ни искат нищо освен лични принаделжности и дрешките за изписване.
Ще си взема гримовете, книга, MP3, хавлии, чехли, бельо, нощничка и тоалетни принадлежности good
Зависи от болницата най-вече.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 05, 2011, 16:54:13 »

Мили другарчета,привет и от нас!
Днес бях на покупки и напълних няколко торби с малки розови дрешки  girl_in_love и аксесоари.
Доволна съм,че успях да напазарувам(няколко пъти ми се разваляха плановете) и ми останаха само някой дреболии за допълване.

Беба е много активна,от около 10 дни усещам силни ритници в ребрата и това ме кара да си мисля,че се е завъртяла.Горе-долу от толкова време взех и да се чувствам както казваше Кокиче като тюленка.Навеждането или клякането си е цял ритуал,все по-трудно се справям с обуването на чорапи и обувки.Инъче си спя сравнително добре и няма от какво друго да се оплача.
Имам нови стъкла на очилата-прогледнах за 2-ри път в живота си. pleasantry
На консултация съм в четвъртък.

И вече съм 35г.с.-кога мина това време.... blum

Еленче,след секцио първия ден не се разрешава храна!Най-добре попитай дали и преди операцията може да ядеш.
И в "моята" болница нищо не искат-осигуряват абсолютно всичко за родилката и бебето.
Дойде ми на ум да си взема ролка,защото много се потя,а парфюм не ми се вижда добра идея.
Мисля да взема хавлия,нещо за четене,четка и паста за зъби,гребен,ластик за коса,огледало,грим.
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 05, 2011, 19:26:28 »

За болницата багажа май е различен за всяка....а това за солетките и бисквитките е добра идея,не се бях сетила  blum Иначе аз ще взимам почти всичко,както за мен ,така и за бебка,не че ако отида с празни ръце ще ме върнат,но може би това е повече за моето удобство. smile
Иначе сме добре,успявам да поспя...горе долу,защото ставам по 5-6 пъти на нощ...и сутрин ми е най-здрав съня,през нощта бебка е много активна,като започне да се протяга и на мен ми "става лошо",направо сълзички ми текват,но pardon ще си я търпя heart
Диде ,точно това си мислех и аз днес,кога мина това време...? Не остана  blum
Активен
mihova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143


нашето съкровище


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: февруари 05, 2011, 20:01:26 »

Здравейте и от нас!  И ние сме добре възползвахме се от хубавото време и си направихме една хубава разходка. За багажа моят е готов на бебка не е, но има още време .  И на мен навеждането и клякането ми е доста трудно и за това избягвам  smile
Скоро и ние ще гушкаме нашите бебчета  yahoo
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 05, 2011, 23:52:59 »

Дидето ми напомни за храната при упойка. На мен анестезиологът по време на консултацията изрично ми забрани всякакви храни и течности, когато ми изтекат водите или зачестят контракциите. Каза, че това е необходимо, за да "хване" добре упойката.
Други дреболии, които ще си взема са пресата за коса, крем за ръце и лице, лосиона за стрии (предупредиха ме, че може да се нацъфкам и след раждането girl_impossible ), чорапки (едни тънички и едни по-дебели), Неомицин (антибиотичен спрей за шевове, ако се наложи, но след консултация с док, де), крема за зърна, ластик и шнола. И аз като Дидето съм си подготвила рол он вместо дезодорант или парфюм. Все пак бебчетата са при нас в стаята и не искам да омирисвам всичко.
А за обуването на чорапи, оправяне на педикюр, бръснене отдолу - леле мале. Добре, че не остава много girl_impossible Кривя се наляво и надясно, слонче...Снощи си оправих педикюра, да съм готова поне с това.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: февруари 06, 2011, 00:21:27 »

Абе обувам се още сама аз,ама си е приключение.Голям зор ми е рязането на ноктите.

И чорапи съм си приготвила за болницата,че краката ми са винаги лед.
Мисля,че и крема за гърди е добре да взема.

Предполагам,че в темите за кърменето бих получила по адекватен отговор,ама я да питам тука отбора:
купихте ли си от тези "чашки" за съхранение на кърма?
Аз се чудя дали да купя предварително-в кой момент има толкова много кърма,че е възможно да се съхранява?То си е индивидуално предполагам,ама дали след 10 дни или след месец?
Гледах ги днес и се чудех.Същото и с подплънките за сутиени,които събират ако тече-една жена ме посъветва да взема за многократна употреба,които се перат в пералня... crazy

Пък това за храната и упойката много ме е яд като го чуя,колкото и медицински правдиво да е.
Хайде при планирана операция,няма как-ще идеш гладен.
Но като тръгне нормалното раждане(което може да продължи 18 часа),вместо да ядеш калорични неща,които да ти дадат сили,стой гладен!Помня,че Албенчик споменаваше зърнени десерти и как акушерките са й носили сандвичи.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: февруари 06, 2011, 01:52:07 »

А, то и аз се обувам още сама, ама отнема въз много време sarcastic Добре, че нямам спешна работа blum

Контейнери за кърма не съм си взимала и смятам, че може да се изчака за тях. Винаги могат да ни купят мъжете, все пак кърмата не "слиза" още първия ден след раждането...Така мисля аз поне. Иначе, подплънки съм си взела, защото дали коластра или кърма, може и да почне да изтича още в болницата, а няма смисъл да си цапам сутиените и пижамите. Но моите са еднократни, поне за начало ще карам с тях. Ако видя, че имам много кърма, тогава ще се запася с още, и може би многократни, не зная.
А за храненето преди упойка, да ти кажа, Диде, си е масова практика. То че не се знае от кога да спреш приема е "едно на ръка", затова док ми каза или като ми изтекат водите, или като зачестят контракциите. Все си мисля, че ще изкараме с гладните, както се казва, само и само да хване както трябва упойката blum После ще хапваме pardon Естествено, тези ми разсъждения са просто теоретични, но какво да се прави. Те по принцип лекарите съветват като наближи термина, примерно седмица преди това, да се мине на по-лека и лесносмилаема храна.

Аз вчера взех още 2 лигавника, защото имахме само два, а най-вероятно и при кърмене ще са нужни. Пък и те не умаляват бързо. Купих на малечка и една малка играчка зайче - не че ще играе с нея, ама нали е годината на Заека, за късмет просто smile

От доста време имам ето тази информация за кърменето и позите, и предполагам ще е полезна за някого. Преснимала съм една брошурка, която раздават в магазин Вис Виталис. Който не я е чел, ще му е интересно мисля smile

http://dox.bg/files/dw?a=e6ab0364a0
« Последна редакция: февруари 06, 2011, 01:58:38 от sunray » Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: февруари 06, 2011, 09:25:02 »

Мацки,ако има някоя от вас от София и няма нищо против да вземе дрешки за своето момиченце или момченце имам подходящи и за двата пола така,че свиркайте  good
Няма проблем и за друг град де smile Ще ги пратя по пощата,просто ми се искаше да ги видите на живо...в много добро състояние са  good
Имам и помпа за кърма на АВЕНТ!
Пари не искам  smile
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: февруари 06, 2011, 10:41:54 »

Намери се вече притежател на помпата за кърма  Yes
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #28 -: февруари 06, 2011, 10:55:27 »

Здравейте коремчета,
И аз не мога да повярвам, че края му се вижда. Не бих казала, че времето мина бързо, напротив струва ми се че съм бременна от мнооогоо дълго време. И даже не мога да си представя как бебчо няма да си бъде навсяъде с мен. Ще ми бъде мъчно за ритко, въпреки всичките неудобства.
Честито Диде за големия пазар - малката ще бъде розова кукличка.
За багажа ще си взема освен нещата които вече сте изброили и фотоапарат, зарядно за телефон и може би жилетка. За храна май няма да нося нищо, тъй като след операцията има захранване. Не съм си купувала контейнери - има време за тях, ще си нося подплънки за еднократна употреба./имам и такива за многоратна, но тях няма да ги нося/
Още нямам коластра /знам, че не е задължително, но все пак  sad/, но за сметка на това зърната на гърдите ми имат "миризма". Мъжът ми казва, че си внушавам, но аз съм сигурна - даже блузите ми миришат различно  crazy. Чела съм, че  след раждането зърната на жената "миришат" на околоплодната течност и така бебчето ги "намира" като нещо познато и засуква. Някоя от вас усеща ли нещо подобно?
Тази нощ бодувах, защото шавелко имаше програма да изнася и мама волю-неволю участваше. Сега се чувствам много уморена. Навеждането ми голям зор, а по закона на гадостта съм ужасно непохватна и изпускам всичко  на земята.
« Последна редакция: февруари 06, 2011, 12:45:43 от kokiche » Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 06, 2011, 12:28:40 »

Още нямам коластра /знам, че не е задължително, но все пак  sad/, но за сметка на това зърната на гърдите ми имат "миризма". Мъжът ми казва, че си внушавам, но аз съм сигурна - даже блузите ми миришат различно  crazy. Чела съм, че  след раждането зърната на жената "миришат" на околоплодната течност и така бебчето ги "намира" като нещо познато и засуква. Някоя от вас усеща ли нещо подобно?
Тази нощ бодувах, защото шавелко имаше програма да изнася и мама волю неволю участваше. Сега се чувствам много уморена. Навеждането ми голям зор, а по закона на гадостта съм ужасно непохватна и изпускам всичко  на земята.

Аз също съм го чела това някъде...,точно по този начин бебетата "намират" по-лесно гърдата,затова не е хубаво преди кърмене да се мият гърдите.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines