Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:42:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Показват ли емоциите си мъжете?
Не
По-скоро не
Понякога-зависи от момента
По-скоро да
Да

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вълнението и показването на емоции при мъжа!  (Прочетена 167459 пъти)
 
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: февруари 02, 2015, 15:21:45 »

И аз да напиша някой ред в темата smile

В общи линии се старая всички решения да ги вземаме заедно. Явно с голяма част от съфорумките сме си избрали сродни по характер мъже, понеже и при ММ проблемът с пазаруването е същия - не обича тълпите и "досадните консултантки", както сам си ги е определил. Затова, ограничавам избора до 3-4 варианта и избираме заедно. Така беше с поканите, цвета, тематиката, бутониерите.
Сега сме на тема украса, но бързо се обединихме около едно - без излишни панделки, тюлчета, цветенца и т.н.
Само костюма си го избра сам, аз го одобрих и го купихме.
Активен
liolio
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #166 -: февруари 14, 2015, 16:24:13 »

Като представител на мъжкото съсловие се реших и аз да напиша нещо.
Ама толкова не ме вълнува голяма част от тържеството и приготовленията, че идея си нямате  blum
Мен ме интересува моето любимо момиче да ми стане съпруга и до там. Какъв ще е ресторанта, окрасата, фотографа и т.н. са ми през...  danceg
Колкото и да е специална една сватба все пак се обричате един на друг с идеята да е за цаял живот. Всичко по тържеството са подробности...

П.П: Интересува ме ДЖ-я, тъй като музиката за мен е важна. Иначе нямам никакво естетическо чувство и не ме интересуват детайлите smile
Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #167 -: февруари 26, 2015, 15:53:38 »

Ооо, с две ръце подкрепям liolio. Е добре де, мен ме вълнуват малко повечко нещата и помагам и се радвам дори. Обаче жените много често казвате, че не ви разбираме, но мога да кажа, че вие изобщо не може да ни разберете. Напълно сме различни. Както каза колегата, за нас най-важното е, че очевидно в пристъп на тотална заблуда сте ни казали ДА smile. Не мога да се радвам, че си намерила салфетки в цвят корал. Не знам разликата между корал и прасковено. И двете са нещо средно между розово и оранжево (това го знам). И не, не се радвам, че най-накрая сме намерили балони в тюркоазено. Барселона биха Манчестър Сити във вторник. Затова се радвам. Но това не означава, че ви обичаме по-малко и че ще има по-щастлив момент за нас (ако някой ден има вероятност България да стане световен шампион по футбол, може да си редактирам поста). Аз понеже съм по-емоционален може и да се разплача на сватбата си. Ама преди това изобщо няма да се развълнувам, ама хич. А и след 2 седмици Барселона пак играят с Ман. Сити smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: февруари 26, 2015, 16:02:50 »

 Offtopic Мен ММ не знам къде ме намери, ама аз обожавам футбол и мен, от почти изминалата седмица, също най-много ме интересува, че Барселона биха Ман Сити  girl_haha

Иначе е нормално ММ до сега най-много се интересуваше от поканите и ресторанта, но е взел отношение в избора на всеки професионалист и т.н, след сведени опции до 3-4  Yes
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: февруари 26, 2015, 20:54:43 »

Иво, с моя мъж сте си адаши не само по име явно smile Както писах по-горе - заедно избираме, но аз съм направила предварителната селекция. Той просто казва кое му е по-симпатично. pardon
То е ясно, че не можете да се зарадвате на такива малки неща, но накрая при вида на цялостната картина все нещо ще ти подскаже какво е имала предвид избраницата ти с "оо, най-после намерих салфетки в коралово!" Детайлите са важни и не е вярно, че само тя/ние си ги забелязваме. Пък и дори случайно да стане така, няма ли да си по-щастлив, когат я видиш с 24 каратова усмивка и задоволство да оглежда цялата зала? В крайна сметка, всички тези вълнения са заради крайния резултат. И когато след време си гледате снимките, да ви е кеф! good
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: февруари 27, 2015, 14:46:44 »

Изглежда аз съм една от малкото с мъж, който иска да "пипне" и избере всичко.
Започна се от "Аз имам претенции само за фотографа" и се стигна до "искам разноцветни крушки да висят от тентата (ще ни е градинска сватбата), тази торта не ми харесва, искам такъв да е текста в поканите". Също така прави разлика между малинено, цикламено и червено... И марсала знае какво е.

Някак си за сега излизаме с общо решение, някой път по-лесно, друг път по-трудно...
Чудя се понякога като гледам мъжете на приятелки, които стягат сватба - кое е по-добре - да имат претенции за всичко (като моя) или да оставят булката да избере всичко (като при тях).
« Последна редакция: февруари 27, 2015, 14:48:25 от melita » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: февруари 27, 2015, 14:53:23 »

melita, важното е, че накрая имате едно виждане за нещата. Хубаво е, че говорите на един език, понеже комуникацията става в пъти по-лесна. На мен ми се налага да обяснявам с картинки кой цвят какъв е. За въображение- няма да коментирам. Докато не го види, не може да каже харесва ли му или не. Не си представя обема на аранжировките. Опъвала съм лентички, за да демонстрирам. Просто не си представя нещата, когато само ги говорим. Аз също не го разбирам,когато ми обяснява как е поправил контакта или защо му е отнело много време да напише някакъв код.  pardon Ама пък в това му е чара.  heart
Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #172 -: февруари 27, 2015, 15:01:10 »

Мелита, няма какво да се чудиш как е най-добре. Всеки разумен мъж го е разбрал кое е най-добре smile Най-добре е да проявяваме интерес, но като ни кажете 2-3 варианта, да усетим кой ви харесва на вас най-много smile. И тогава твърдо да кажем - Мило, ти си гений, това е най-хубавият вариант. ... Другите опции са:
а) не проявяваме интерес – Интерпретира се като липса на любов
б) проявяваме интерес, но сме на друго мнение - Интерпретира се като "Никога не правиш нищо за мен! Никога не те интересува мнението ми!"
....
Шегата на страна smile Аз също се интересувам от фотото и видеото - даже ги избрах smile Помагам за покани, подаръци, украса на масите, давам идеи, търся ресторанти smile Ама и тя гледа Барселона, така че има равнопоставеност smile Мен ми е забавно като цяло, креативна личност съм. Занимавам се с фотография, ретуш и други подобни нещица. Ама не знаех какво е марсала наистина smile
Активен
flutter
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #173 -: февруари 27, 2015, 15:11:58 »

Моят бъдещ съпруг също изразява мнение за всичко. Ама за всичко. Но аз го намирам за нормално, нещо повече - така искам да бъде. Правим си декорацията двамата, той участва наравно с мен, да не кажа, че някои неща ги прави повече той. Тук причината се крие в две неща - едното е, че е художник и работи като консепт артист, и е свикнал да има идея всичко как да изглежда, а другото е, че е перфекционист и не смее да остави всичко в чужди ръце smile Аз съм щастлива, че вършим нещата заедно - от една страна, защото това е ден и на двама ни, в който и двамата бихме искали да оставим по нещо от себе си, а от друга - понеже много харесвам нещата, които прави.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: февруари 27, 2015, 15:23:22 »

Нормално е след като мъжете ви са художници и артистични натури.. Моя се занимава с тръби и ВиК елементи.. Като му казвам тия цветове и използвам някакви специфични думички ме гледа като "изпаднал германец"  blum Обожавам това, че въпреки че знам колко малко го вълнуват тези неща по принцип, чете и се интересува въпреки всичко, за да съм щастлива.. Защото, ако е прекалено заинтересован бих се ядосала, ако е незаинтересован пак хахаха Златната среда е идеална..
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #175 -: февруари 27, 2015, 15:45:52 »

Моя мъж се интересуваше от подготовката точно толкова колкото според мен е нормално един мъж да се интересува.smile Писала съм подробно в моята темичка...

Аз свеждам избора до 3- 4 варианта и от тях избираме заедно/той. Не съм му звъняла за всяко нещо което харесам - аз харесвах по 20 неща на ден, сигурно щах да го побъркам. За фото - заедно решихме категорично, за видеото аз малко натиснах да са тези оператори, но пък той избра пакета (аз бях харесала друг), ДЖ- той си каза тежката дума какво не иска, но пак заедно го избрахме от раз... blum
Направих два текста на покана и му дадох да избере от тях. За украсата - нищо не бях консултирала с него - той каза че ми вярва в това че ще се справя по-добре от него, знаеше само какъв стил ще да е -с подробностите не съм го занимавала, освен за името на масата на техните. За менюто бяхме по-равно - аз отстъпих за основното, той отстъпи за предястието....
Тортата избра изцяло той, тъй като аз не ям сладко му казах каквото си поиска това. Колата също уреди той, аз нямах никакви претенции....

Смятам че участва достатъчно, помагаше ми много накрая с разни задачки , които аз нямаше как да свърша в работно време, но като цяло смятам че хем участваше достатъчно за да знае каква сватба ни предстои да имаме, хем гледах да не го занимавам с чисто женските подробности, с които тук си чешем езиците  Wink За тея работи имах форума girl_wink

Според мен ние самите не трябва да занимаваме мъжете си с излишни неща, освен ако те самите не пожелаят. Моя се натоварваше излишно , ако почна да го занимавам - в крайна сметка той си има други неща на главата, а аз по цял ден само за това мислех smile
« Последна редакция: февруари 27, 2015, 15:49:38 от milenkata » Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #176 -: февруари 27, 2015, 16:04:08 »

Основните неща сме избрали заедно на принципа аз отсявам до 2-3, пък после заедно взимаме решение. Но сега за украси, торти, изобщо не го интересува и малко се нервирам като му покажа едно нещо и той не го хареса, ама пък не иска и да търси. Досадно е. Но предполагам, че за тези неща няма да има претенции никакви. Ама просто мъжете не ги разбират тия неща и това си е. Не си го слагам присърце blum
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #177 -: февруари 28, 2015, 03:14:55 »

 :offtopic:Мислех да не пиша в тази тема, но понеже част от мненията на двамата разписали се младежи ми "поразклатиха плочките в банята" реших да драсна 2 реда. Не за друго, но напоследък виждам , че разбиранията на двата пола много се разграничават. И става все повече и повече. Девойките гледат някъде на запад и все повече се филмират, мъжката част пък все по-малко и по-малко се интересува. Забелязвам, че в последно време поне 70% от мъжката част се появяват на собствената си сватба като на гости. А около 70% от девойките имат съвсем нереални представи за този ден и чак след това разбират, колко е хубаво да сме реалисти и да не гледаме към Холивуд smile .

На двамата младежи бих казал - силно се надявам половинките ви да НЕ прочетат това (съзнавайки , че в написаното има известно чувство хумор).

Ама толкова не ме вълнува голяма част от тържеството и приготовленията, че идея си нямате  blum
Мен ме интересува моето любимо момиче да ми стане съпруга и до там.


......за нас най-важното е, че очевидно в пристъп на тотална заблуда сте ни казали ДА

Като човек преживял един сериозен развод, след 10г.съвместен живот ще ви споделя. Много е лесно (особено в днешно време) да убедиш любимата да ти каже ДА, но е много трудно да я задържиш за винаги!

А по повод на това ............... и не ме интересуват детайлите, бих споделил. Когато станете на 40 и започнете да обръщате внимание на детайлите (и то в детайли), ще разберете ЗАЩО 20г. мацки предпочитат да излизат с 40г. мъже.

А дотогава, ако половинката ви е по-красива и по-взискателна, старайте се да я задържите на всяка цена. Само с гола любов и сладки приказки няма да стане smile

Към девойките ще бъда по щадящ. Там нещата са малко по-ясни. Иска се просто да не сънувате много приказки, принцове и да не гледате много филми (Холивудски). И ще имате най-прекрасната сватба и най-прекрасния мъж (принц).

Нищо лично към никого, просто след втория си брак започнах да гледам на нещата по съвсем друг начин  smile
« Последна редакция: февруари 28, 2015, 03:18:03 от Deliysky » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #178 -: февруари 28, 2015, 20:17:54 »

Иначе за нашата сватба, ние избрахме всичко сами и организирахме всичко сами. Участвахме почти по-равно, почти всичко обсъдихме заедно. Имаше само няколко детайла, които си поделихме и ги свършихме поотделно. Например за украсата се доверих почти изцяло на нея. Но не сме стигали до подробности за спорим за цветове и нюанси. Половинката работи като дизайнер (освен фотограф), а когато някой е по вчас с нещо, добре е да отстъпиш.За нас логично приоритет беше видеото и фотото. Това отне около 40% от бюджета ни.Е имаше и 2-3 неща организирах аз, по скоро те станаха изненада на тържеството. Фотографа, както съм писал и преди, поканихме от чужбина, за видео имаше 2 различни екипа. Единият снимаше само трейлър с ДСЛР, другият само филм със класическа камера. Не може единият да се натоварва повече от другият. Независимо колко го интересува, сватбата е на двамата. Ако младоженеца не иска да участва, нека плати сметката. Така ще поне ще покаже колко е мъж и колко е съпричастен smile
Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #179 -: март 01, 2015, 12:06:35 »

Аз в моя защита само да кажа, че всъщност коментарите ми точно в тази тема са повече на шега, но за голяма част от мъжете това е чистата истина. Иначе аз почнах като някоя откачалка да оглеждам за видео и фото 2 години преди сватбата (то още си има година и половина). Което сега като се замисля, не е било толкова откачено. Помагам за повечето неща с идеи, обсъждаме ги двамата. Покрай фотографията са се развили някакви креативни качества в мен и половинката ми често търси мнението ми. Малко на заден план ми е кой ще е ресторанта, аз по-скоро го гледам откъм осветление и разположение дали е подходящ. Мисля, че специално при мен просто още не е дошъл моментът на вълнението. Може би когат остане по-малко от година, ще е по-различно. А иначе съм като Тити Папазов, 100% на сватбата ще се разплача smile
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines