Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 13:34:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Какво е мнението Ви за грима, слагате ли грим в ежедневието или ходите "чисти"?
Гримирам се рядко, за разнообразие - 1 (9.1%)
Само при повод - 2 (18.2%)
Никога - 0 (0%)
Всеки ден си слагам грим - 8 (72.7%)
Общ брой гласове: 11

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГРИМ  (Прочетена 6098 пъти)
 
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« -: януари 25, 2011, 14:39:59 »

Давайте госпожици!!  Curtsey
В днешно време, в последствие от скъпите марки гримове, обещаващи мигновеHа красота и женственост, Photoshop-a, всичко онова, което виждаме по телевизията продиктувано ни от звездите, някак си младите жени и момичета опитват да попият всичко от тях. слагат си изкуствени коси, мигли, лещи, нокти, ходят на солариум, изографисват се, правят си пластични операции и какво ли още не... Какво е вашето мнение за всичко онова, което виждане по телевизията и улиците?

Как се харесвате повече с грим или без грим?
Как се чувстване гримирани, как ви е по - удобно и кое ви дава повече самочъвствие?
Защо поп фолк изпълнителките диктуват тази мода с вид на евтини жени, които показват красотата на гримовете а не своята собствена, защо позволяват да притъпяват качествата си на интелигентна жена?

Споделете опит и мнение...
Едно е сигурно, скриваме красотата си сега, а когато остареем и наистина имаме нужда от поправки ни се иска да можехме да имаме онова, което сме криели през годините, мислейки си че го подертаваме под плЪтния слой грим.. =)

Надявам се темата да бъде интересна за вас smile Ако желаете качвайте и СНИМКИ на грим, ще бъдеи нтересно smile
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #1 -: януари 25, 2011, 15:18:17 »

 Може ли да се включи и госпожа или е запазена територия за неомъжени?  Wink
 Имала съм период, в който бях на същото мнение като manuela_dobromir. Винаги съм била с  по-лек и максимално близък до естественото излъчване грим. И сега не възприемам да изглежда като маска от много слоеве.
 Но грим трябва да се използва. При тийнеджърки, съвсем млади жени и такива със много свеж вид(при някои се запазва до към 35-36) в ежедневието е достатъчно леко подчертаване, а при по-специални случаи може и по-силно. Ала само колкото да направи вида им по-различен от обичайното за тях.
 Обаче не всички имат достатъчно свеж вид  Wink Умора, тъмни кръгове, някоя пъпчица, пък и несъвсем идеални черти на лицето...Малко са момичетата и жените със симетрични, правилни и красиво изразени лица. С малко или повече грим е възможно да изглеждат по-добре, да се види хубавото и дори понякога недостатъците да се превърнат в преимущества  Wink

http://www.youtube.com/watch?v=GFjpmu3e6VE&feature=related
 
 От позицията на своята възраст вече се чувствам по-добре с грим. Невинаги ми остава достатъчно време за сън, притесненията повлияват, понякога се случва да съм леко болна(например настинка) и не мога да изляза в неприятен вид.  В такива случаи просто искам лицето ми да "светне" и кожата да изглежда добре.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #2 -: януари 25, 2011, 15:46:42 »

Аз в анкетата гласувах, че се гримирам само с повод. Но като се замисля поводите могат да бъдат и много често. В повечето случаи го правя, ако не ме мързи или имам достатъчно време и за това. Когато излизам навън вечер почти винаги съм с грим, и то силен, но не обичам да слагам фон дьо тен, дори да имам и пъпка или някоя рана по лицето от чоплене.  funnytooth  Нещо не мога да понасям да имам на лицето фон дьо тен, било то и скъп, пак го усещам като маска, а и не дай си Боже някой да иска да ме целуне по бузата, тогава направо умирам!!  pardon А през деня принципно не се гримирам изобщо.
Относно новите моди за всичко изкуствено по теб, идват ми малко в повече. И ми прави впечатление в последно време, че не можеш да познаеш дали е момиче или жена съществото пред теб. Те така си заличават външния вид и така изглеждат, че шапката да ти падне. Май звуча като някоя бабичка консервативна, но наистина като си представя детето ми на 12 с един тон фон дьо тен, спирала, черни сенки, руж, лещи, ноктопластика, екстеншън и изрусена коса и какво ли още не.....не мога да го приема!
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 25, 2011, 16:30:01 »

Страхотна тема! Bravo
1. Харесвам се с грим и без грим.
2. Чувствам се по-добре с грим, но много лек, ежедневен, който само да подчертава, а не вечерен за през деня, силно фрапиращ - грозно е!
3. Не смятам, че поп-фолк изпълнителките диктуват модата на този грим. Все пак те трябва да са и артистични в своите клипове, жалкото обаче е, че и в ежедневието си ходят така, а може би при тях е необходимост, за да не "стряскат" хората, впредвид начина им на живот, изглеждат с 10 години по-състарени.
Всичко е въпрос на вкус smile
Аз харесвам ето такъв тип грим:


* imagesCA0L9CMC.jpg (5.24 KB, 221x228 - видяно 2513 пъти.)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 25, 2011, 17:32:51 »

Аз изцяло споделям мнението на michelle good
Младолика съм, но тенът ми е такъв, че винаги изглежам болнава и почти никакви цветове от макиажа не ми подхождат. Това беше и една от причините да започна твърде късно да се гримирам. С възрастта осъзнавам някои мои грешки в това отношение. Под наставленията на моя колежка от предишна месторабота, започнах да слагам коректор за прикриване на сенките под очите, малко спирала и гланц. Правят чудеса Yes Зимата слагам и фон дьо тен, защото започнах да се изривам от мръсния въздух и установих че така кожата ми се запазва здрава и чиста. Лошото е, че не го правя всеки ден, а по-скоро по повод или ако ми остане време преди да изляза.  pardon До миналата година тренирах след работа и в дните с тренировки не слагах никакъв грим, не само за да не се размаже, а и защото затормозява кожата в такъв момент. Възхищавам се на момичета, които винаги имат лек грим и прическа. Реално не отнемат повече от 10-15 минути. Явно е въпрос на изграден навик.
Харесвам семплия грим. От миналата година имам сиви и черни сенки, които слагам в краищата на окото и така леко подчертавам погледа си.
Да ви питам - какви трикове използвате за да се задържи гримът по-дълго на клепача? Моят бързо се изтрива. blush
Активен
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 25, 2011, 18:53:48 »

michelle, съгласна съм с теб!
Аз не се гримира, главно заради това че не мога да си открия качествени и хубави гримове, а фон дьо тен който да не ми смешно не съм слагала до сега... иначе скоро смятам да поправя и лекичко да се стегна.. smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 25, 2011, 18:56:48 »



Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines