Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 17:09:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бившият на сватбата?!?  (Прочетена 24453 пъти)
 
Ayara
Регистриран

Публикации: 3


« -: януари 19, 2011, 17:00:58 »

Първо да кажа:
Здравейте на всички!
От доста време следя какво се случва тук, но едва днес набрах смелост да попитам нещо, което ме тормози от доста време.
И така... ще се омъжвам през Юни. Имам си рокля, имам си църква, имам си ресторант... Имам си и списък с гостите. И в списъка с гостите има едно име, до което от 3 месеца насам стои една голяяяяма въпросителна.
БИВШИЯТ.
Да го каня ли? Да не го ли? Има ли място изобщо там? Редно ли е? Не е ли?
  crazy crazy crazy crazy crazy crazy crazy crazy
Разделихме се като приятели. Което си беше огромен жест от негова страна, предвид факта, че аз го оставих заради годеника си.
И съм виновната - ДА!
И съм кучката - ДА!
ЗНАМ ГО!
Обаче колкото и да не го вярвах се получи... Останахме си приятели. И то такива, каквито никога не сме били. За всичките години заедно станахме близки, едва когато вече се разделихме.
Знам, че мога да разчитам на него. Той също. Посред нощ да му се обадя, да му кажа, че имам проблем, знам, че ще дойде...
Обаче сега не знам. Изобщо не знам какво да правя.
И просто искам съвет... Моля ви....  cray
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1 -: януари 19, 2011, 17:08:12 »

Всичко това е много хубаво, че сте останали в добри отношения. Аз сьм така с всичките ми бивши и ако може така да се каже поддьржаме врьзка. Т.е. чуваме се много рядко, но се дьржим в течение на кой как се развива живота.

Обаче според мен да го поканиш на сватбата е грешка. Какьв е смисьла? На кой ще е приятно?

Той ще се чувства кофти, защото ще си мисли, че на това място би могьл да е той.

Женихьт ще се чувства кофти, защото дори и да е мил, да не ревнува, едва ли присьствието на бившия. ти ще бьде наслада за него.

А ти? Ти как ще се чувстваш?
Активен
Ayara
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #2 -: януари 19, 2011, 17:11:15 »

Аз ти споделям мнението напълно...
Просто исках да чуя и странично мнение.
Различно от това на мъжа ми, приятелите и тн. Мнение от съвсем страничен човек.
Мерси, за което.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 19, 2011, 17:15:03 »

Подкрепям Ина  good Аз не бих го поканила-и заради мъжа ми,и заради бившия. И двамата ще се почувстват неудобно,едно е да се срещате на кафе ,друго е той да те види как се омъжваш .
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #4 -: януари 19, 2011, 17:21:39 »

Ayara,

Аз смятам, че сватбата символизира новото ти семейство и колкото и клиширано да звучи, би трябвало да е истински празник на любовта между теб и годеника ти. В този смисъл, колкото и да си в добри отношения с бившия си приятел и да си разчитате в трудни моменти, животът ти напред ще се развива с друг човек и постепенно, поне в общия случай, бившият постепенно ще излезе от него. Мисля, че негово евентуално присъствие на свтабата ти би породило само излишни мисли за това какво е могло да се случи, но не се е случило и т.н. Тоест, все неща, които нямат място на сватбения ден с любимия човек. Също така си мисля, че след като вече сте в добри отношения с бившия и си на прага на сватба, няма смисъл да се заливаш с приказки каква си била, колко си лоша и т.н. В крайна сметка, щом финалът е щастлив, гледай напред. 3 месеца терзания едва ли са приятни и на годеника ти.  

« Последна редакция: януари 19, 2011, 17:25:11 от Деничка Звездичка » Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 19, 2011, 17:23:31 »

И аз да кажа - не бих го канила. Имала съм случаи да присъствам на сватби с поканени бивши - не е много приятно и дори сконфузно на моменти, особено ако и родители роднини познават въпросния бивш...
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #6 -: януари 19, 2011, 17:25:36 »

Според мен, в случая е много важно мнението на мъжът ти.Но не дали е съгласен да дойде бившият, а как се чувства.Ако той няма нищо против - защо не. Само вие си знаете личните отношения.Може пък и твоя бивш скоро да се ожени и са си бъдете добри семейни приятели.Ако сте добри приятели, не е добре да го загърбваш, не се знае в кой момент ще опреш до него.Аз лично познавам няколко бивши на сегашната ми приятелка. И честно казано само за един имам против(щот като човек не ми допада), другите не ме дразнят.Защото всичките са отдавна минало.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 19, 2011, 17:30:46 »

Бивш и сватба са две противоположни думи.Нещо като старо и ново,нещо като бяло и черно или като минало и бъдеще,или като сълзи и усмивки!
Едното изключва другото.
Активен
Ayara
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #8 -: януари 19, 2011, 17:36:53 »

Благодаря на всички Ви smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #9 -: януари 19, 2011, 17:44:41 »

И според мен е неуместно да го каниш nea
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 20, 2011, 13:41:11 »

Бивш и сватба са две противоположни думи.Нещо като старо и ново,нещо като бяло и черно или като минало и бъдеще,или като сълзи и усмивки!
Едното изключва другото.

напълно съм съгласна  good
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 20, 2011, 16:33:06 »

И аз имам същия проблем!  girl_impossible Споделям мнението ви напълно, че е неуместно, че старо и ново не се мешат, че сватбата е символ на сегашната любов, но...се колебая. Историята ми е почти същата. Бившият се усети, защо сме се разделили- заради сегашния. На въпреки всичко сме адски близки и наистина като брат и сестра. Но му стана кривичко като разбра, че ще се женя. Нямаше и да ми хрумне да го каня, ако сам не беше поискал! Той живее в Прага и дори заяви, че ще си съгласува идването с датата на сватбата. И за да реша попитах годеника си. Той каза, че ако на бившият не му е трудно и кофти е съгласен да дойде и наистина няма нищо против. Аз обаче малко се съмнявам, че няма да се гледат на криво. Мисля, че единият иска да покаже на другия, че вече съм негова, а другият иска да се увери. И сега- на кръстопът! Реших да съм искрена с бившия и да му кажа какви са ми притесненията. И след това финална консултация с младоженеца и това е. Обмислях варианта и те заедно да решат, без да участвам в преговорите. sarcastic
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #12 -: януари 20, 2011, 16:43:22 »

Аз пак ще задам сьщия вьпрос:

На кой ще донесе положителни емоции присьствието на бившия на сватбата?

Ако ще направи някой щастлив, защо не... Ако не, какьв му е смисьла?
А да ги оставяш да се разбират между тях си е направо бягство от отговорност  pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 20, 2011, 16:51:02 »

Monikamaria с най-добри чувства споделям моето мнение,а то е :
 Определение за отношения между бивша двойка като брат и сестра са абсолютно несериозни.Връзката брат - сестра е изконна ,дълбока и силна и тя няма нищо общо с връзката между двама бивши ,които дори и не водят общ социален живот.Не си усложнявай прекрасния ден с изкуствено създадено напрежение!
Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 20, 2011, 16:58:49 »

Да сте приятели, да сте приятели ,колко да сте приятели ?
На мен няма да ми е приятно някоя бивша  да е на сватбата ми. Не мога да искам и той да приеме бившите ми.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 20, 2011, 17:13:20 »

аз съм присъствала на сватба, на която бившата е на сватбата. ами да ви кажа уж беше бивша отдавна, уж бяха приятелки (доколкото могат да бъдат такива) с булката, но си му личеше на момичето, че не й е особено комфортно. На няколко пъти по време на сватбата се просълзи (бяхме на една маса) - верно почти всеки се просълзява на сватба, но при нея едва ли е било от радост че се вземат младите. Може и наблюденията ми да са били погрешни, но ми се струва супееееер странна комбинацията "бивши-сватба"  nea
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 20, 2011, 20:22:16 »

Това да ги оставя сами да се разбират беше просто шега, естествено. Просто не ме разбрахте. И да, доста сме близки и мога да кажа, че в момента отношенията са ни тип "брат-сестра". В смисъл, че много държим един на друг, но чисто платонично. Помагаме си, споделяме си, постоянно се чуваме и т.н. Разделени сме от 6 години и определено можем да сме толкова близки и без да има други мисли. Но както и преди казах, за мен също не е правилно да го каня. Не съм имала намерение въобще, споменах го. Притеснението ми е, защото той поиска да дойде и ми е кофти да му откажа. Явно останах неразбрана.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #17 -: януари 20, 2011, 21:06:20 »

Здравейте мили дами.Бих си позволил да защитя една становище, защото е по различно от вашето, а и за да ви провокирам леко.Темата "Бивш и сватба" естественно е супер деликатна, но на всяка двойка ситуацията е различна.Нека всеки си решава сам.Установих, че всички сте против поради простото правило - всеки съди по себе си. Съпругът би отстъпил да се появи бившият на сватбата, но булката НИКОГА. Казвам ви го, не за да споря с вас, от лични наблюдения.Освен това важно е на какъв етап са отношенията в момента. При Моникамария са минали цели 6 години.Не са ли достатъчни?!? За да няма конфузни ситуации. От какво да се притеснява съпругът и , има ли повод за ревност?А какъв е проблема с бившият, той за тези 6 год. няма ли личен живот и друга жена в живота си?Ако една връзка се е изчерпала и е приключила цивилизовано (което понякога не става), ако сте останали приятели, ако е минало време и раната е зарастнала ( в случаи че някой е бил наранен)?Не сме в средновековието все пак. Всеки сам си решава, според обстоятелствата.
« Последна редакция: януари 20, 2011, 21:22:41 от Deliysky » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #18 -: януари 20, 2011, 21:32:02 »

Еми да де, аз това казах по-горе: ако това ще направи някого щастлив и ще донесе положителни емоции, защо не. Ако не, какьв е смисьла...

Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 20, 2011, 22:31:23 »

На моята сватба присъства и бившия ми (първата ми сериозна връзка , живяхме заедно година и половина ). Бивш, бивш....7 години бяха минали когато се омъжих . Познават се с мъжа ми , дълго време бяхме в една компания. Поддържаме връзка , чуваме се ..... Мисля, че преди доста време мъжа ми е спрял да ревнува от него (ако изобщо е ревнувал, защото не ми е споделял за това ) . На нашата сватба беше с приятелката си . Аз лично не го приемах като бивш, а като един от приятелите ни , от компанията с която купонясвахме  pardon
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 20, 2011, 22:46:37 »

И на моята сватба се очертава да присъства бившият.
Първата ми голяма любов, мн бурна, мн изпепеляваща, мн жертви сме правили, за да бъдем заедно, толкова го обичах, че чак ме болеше, но знаехме, че връзката ни е обречена и един ден ще се разделим.
Разделяхме се болезнено и всеки път болеше все повече. Обещахме си да бъдем приятели, но и двамата знаехме, че това никога няма да се случи... Виждаме се рядко, случайно, не си говорим, само с няколко думи. Нямаме какво да си кажем...
Не го искам на сватбата си!
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 20, 2011, 23:28:39 »

posum , щом не го искаш на сватбата си защо се очертава да присъства ? Щом на теб няма да ти е приятно , кой иска той да е там ?
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 20, 2011, 23:38:15 »

На нашата сватба бивши нямаше. Просто никой от тях не беше преминал в категорията "приятели", а са си в категорията "бивши". Но, ако някой твърди, че са преминали в графата " приятели" и съществуват скрупули да се канят на сватбите си - май още са си в графите "бивши". Защото приятелите ни доставят радост с присъствието си и ние искаме да са до нас, без значение дали се радваме или тъжим. И това, че с бившите сте в цивилизовани отношения - поздравявате се, виждате се отвреме-навреме, може и да се засичате с общи приятели - не значи, че сте приятели. Просто разумни бивши. Мое мнение, доста философско, не особено базирано на опит, но си вярвам pardon
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 21, 2011, 09:50:57 »

pebbles,  good Напълно подкрепям мнението ти!
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #24 -: януари 21, 2011, 10:30:31 »

Замислих се за себе си като видях темата. Моя бивш и сегашния ми приятел се разбират много добре, на един акъл са си (и като се замислите малко е нормално да има общи неща и прилики между тях, след като съм обикнала и двамата), но никога не бих ги нарекла приятели, нито пък аз мога да бъда негова приятелка някога, въпреки че е в миналото отдавна. Излизаме понякога, общуваме си, имаме едни нормални любезни отношения помежду си. Но никога не бих го поканила на сватбата си. За мен платонично приятелство след интимно се причислява пак към самоизключващите се неща.


Monikamaria, при вас е малко по-различно. Той е в Прага! Не мислиш ли, че дори да искате да преминете от платонично към нещо друго, то няма как - той не е там, вие не се виждате дори. Етикета "брат" е неуместен...
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #25 -: януари 21, 2011, 10:42:47 »

 Ще ви напиша някои неща малко извън контекста на конкретния въпрос на авторката на темата.
 Каквото и да правите за сватбата си, съобразявайте го само с хората, които наистина имат значение за вас. Останалото си е чист конформизъм и суета.
 Кой е важен в ситуацията с бившите? Отговорете си сами за себе си. Според мен са трима човека-вие, вашата половинка и бившия/шата. Четирима, ако той/тя  има вече някой до себе си. Като изключим последния/ната другите би трябвало да ги познавате много добре  Wink Да речем, че за вас няма проблем, бившия/бившата изпитва възможно най-близкото до приятелски чувства, а половинката ви е с неутрално или положително отношение. Какво би ви спряло да поканите тогава човека? В това отношение Делийски е много прав.
 Има случаи, в които наистина една жена възприема бившия като добър познат или приятел, но партньорът й е ревнив и не е в състояние да асимилира факта. Има го и обратното-ревниви жени. Ако вашите са такива, не канете. Няма смисъл да го/я тормозите.
 Въобще помислете кой как ще се чувства. По-добре от вас самите никой друг не може да го прецени.
 
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 21, 2011, 13:47:25 »

Деликатна е темата с бившите. Има "бивши" и "бивши". Аз с някои от тях съм запазила много близки приятелски отношения. Толкова отдавна сме имали връзка, че едва ли помним подробности от нея. Тях бих поканила на сватбата си. Но имам един бивш, с който все още се обичаме много, макар да знаем, че повече не можем да сме заедно. Чуваме си, ако можем си помагаме. Но присъствието му на този ден, би било мъчително и за двамата. Него определно не бих поканила. За това всеки сам решава в това отношение. Важното е всички да се чувстват комфортно. good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 21, 2011, 14:39:40 »

На нашата сватба бивши нямаше. Просто никой от тях не беше преминал в категорията "приятели", а са си в категорията "бивши". Но, ако някой твърди, че са преминали в графата " приятели" и съществуват скрупули да се канят на сватбите си - май още са си в графите "бивши". Защото приятелите ни доставят радост с присъствието си и ние искаме да са до нас, без значение дали се радваме или тъжим. И това, че с бившите сте в цивилизовани отношения - поздравявате се, виждате се отвреме-навреме, може и да се засичате с общи приятели - не значи, че сте приятели. Просто разумни бивши. Мое мнение, доста философско, не особено базирано на опит, но си вярвам pardon

Абсолютно подкрепям!Много хора често бъркат доброто възпитание и етичното поведение с приятелско отношение.А двете са съвсем различни неща.Никога не бих поканила бивш на сватбата ми,той е просто бивш и си остава в миналото ми и няма място в бъдещето ми.


Monikamaria, при вас е малко по-различно. Той е в Прага! Не мислиш ли, че дори да искате да преминете от платонично към нещо друго, то няма как - той не е там, вие не се виждате дори. Етикета "брат" е неуместен...
И аз това исках да кажа.тези отношения даже не са доказани с времето.те са просто едно общуване от разстояние:)
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 21, 2011, 15:38:54 »

 smile Делийски, много благодаря за разбирането! Май само с вашето си останах!  Wink
Момичета, най-чистосърдечно ще ви обясня, че няма как да квалифицираш чужди връзки и отношения. Глупаво е, при положение, че не си запознат.  pardon Съжалявам, но за мен е така. Единственото, което можете да направите при подобен "дебат" е да приемете, че нещата са такива каквито ви казват, че са. Не можеш да съдиш по себе си за другите. Да, приятели сме, да, виждаме се по-често отколкото предполагате, и не, не сме просто разумни бивши. И нека четем внимателно постовете на другите, за да можем да дискутираме пълноценно. Обясних какво имам предвид под отношение "брат-сестра" и то повярвайте ми е точно такова. Всеки знае най-добре за себе си. Това, което споделих като мое притеснение е това, за което говори  michelle накрая. Просто ще поговоря и с двамата и ще се съобразя основно с годеника си. любов заедно
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 21, 2011, 18:00:51 »

Monikamaria  ето че без значение какви са нашите мнения ние все пак ти помогнахме да вземеш решение.А всъщност това е целта на форума - да си помагаме.
Разбира се,че не можем да даваме пълна и реална оценка на ситуация ,с която не сме запознати в реални условия,но все пак ти искаш мнение и получаваш такова ,на базата на информацията ,която си ни дала.Думите разбира се могат да бъдат разбирани различно  и именно затова човек трябва да се изразява ясно и категорично.
Все пак за мен не би трябвало да има определение за отношения между двама човека като "брат-сестра",защото ако ти имаш такъв /например брат/ ще знаеш , че тези отношения нямат аналог и нямат място за сравнение и използване с друга персона.Защото моя брат и отношенията ми с него са специални и единствени и не търпят сравнение smile
Поздравявам те .че успя да вземеш решение!
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #30 -: януари 21, 2011, 18:13:05 »

 Monikamaria, в твоя случай отговорът на въпроса "Да каня ли бившия?" е пределно ясен-"Не".
 Дори не мисля, че е необходимо да разпитваш и двамата за тяхното мнение за ситуацията. Ти казваш, че на бившия ти приятел му е докривяло от новината за бъдещата ти сватба. Според теб защо? Ти си умна жена и смятам много добре знаеш отговора. Колкото и да сте далече един от друг като разстояние и чувства, не си му напълно безразлична като жена. На човек с платонично отношение нямаше да му докривее.
 От другата страна е бъдещият ти съпруг, за когото разбирам, че ще прояви ревност. Ще си позволя да кажа нещо грубо и се извинявам, но...Защо да го мъчиш точно в деня на сватбата ви, не е ли достатъчно, че цял живот ще се учи да се справя с ревността си до красивата си жена?  Wink
 Така ти остава да обясниш на своя бивш защо не можеш да го поканиш, а той като приятел да прояви разбиране  give_rose
 Пожелавам ти след сватбата ти да ти се случи това, което стана при мен. Един от моите бивши приятели, с когото поддържаме прекрасни отношения, беше сред първите, които ме поздравиха. Каза така мили думи, които винаги ще помня  smile
 fiibi_bg, за последното  good
 
 
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 21, 2011, 18:49:22 »

posum , щом не го искаш на сватбата си защо се очертава да присъства ? Щом на теб няма да ти е приятно , кой иска той да е там ?
Teзи неща не зависят от мен. Той ТРЯБВА да е там.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 21, 2011, 21:00:13 »

 Не знаех, че не можеш да определяш никакви отношения като братски, освен тези с брат си!?!? Всеки може да чувства каквото си поиска, както си поиска. Момичета, нека допускаме, че нещата са различни за всеки и има множество гледни точки. Това, че нещо е различно не го прави грешно, нали?!
Принципно решението го бях взела и го написах. Имам колебания, просто защото е сложна ситуация и искам да взема най-правилното решение и просто споделих положението си. Не съм искала отговор на въпрос. Темата все пак е за терзанията на друга съфорумка. Изказах мнението си от гледна точка на това, да я подкрепя, че не е единствена, а и защото въпросът съвсем не е еднозначен и решението е индивидуално и различно за всеки случай.
Момичета, наистина благодаря за мненията, с които сте искали да помогнете и да дадете съвет. Дано сме се разбрали една друга.   give_rose
Активен
ivanpetkov7
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #33 -: януари 25, 2011, 15:30:59 »

Веднага казвам "не" на бившият на сватбата.
Важи двустранно.
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 02, 2011, 14:38:12 »

И аз не мисля, че е много подходящо бившите да са на сватбата. Дори и да сте много добри приятели винаги ще има наранен в тази ситуация, а не смятам, че сватбата е мястото. на което някой трябва да му е криво от факта, че любимия вече е загубен.
Активен
AnGeL oF lOvE
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 155



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 28, 2011, 05:22:02 »

На нашата сватба ще има както мой бивш, така и негова бивша. Не последната връзка. Много добри приятели сме, той си имаполовинка, тя също, останали са само приятелските отношения.  pardon Пък и в 2-та случая връзките са биликраткотрайни, така че не мисля, че ще има наранени. Ако става въпрос за предишна дълга връзка - ДА! Тогава чувствата са били много по-силни и взаимоотношенията са били коренно различни nea
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: март 01, 2011, 13:57:53 »

По мое мнение много си зависи от отношенията между бивши вече половинки. Аз лично съм поканила един мой бивш, с който станахме много по-близи след като прекратихме връзката си. Дори съм приятелка с негова следваща (вече бивша) приятелка и нея също съм я поканила. Хубавото е че и двамата вече си имат нови половинки и мисля че никой няма да се чуства зле. Ползата от това да са на сватбата, както вече беше разисквано е, че ще са до теб твоите близки приятели  friends
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #37 -: март 01, 2011, 14:56:57 »

Сега преоткривам тази тема.

Posum, ако ти се говори по темата, би ли споделила защо
Teзи неща не зависят от мен. Той ТРЯБВА да е там.
Това си е твоята сватба, защо пък ТРЯБВА да е там? Мисля, че не би трябвало да подхождаш с такава обреченост по този въпрос... какво пък толкова ще стане, ако НЕ Е там? Не се шегувам със ситуацията ти - наистина ми е интересно.
« Последна редакция: март 01, 2011, 15:01:20 от rozovka » Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #38 -: март 01, 2011, 16:33:24 »

Твърдо НЕ, за бивши на сватбата. Просто прекалено е сконфузно до има повече от един човек на сватбата,който да е спал с булката или младоженеца. Нито на бившия/та ще му е приятно, нито на младоженека/ката, нито на гостите и родителите... Честно не мога да си представя подобно нещо. За мен една такава покана е неуважение към половинката.
« Последна редакция: март 01, 2011, 16:36:36 от fashion » Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 11, 2011, 20:50:17 »

А Не ,абсурд без бивши ,мои или негови!
Няма как да стане. shok
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 11, 2011, 21:07:29 »

Да споделя за моя бивш. Бил е запитан (не от годеника ми) дали ще присъства на сватбата ни, той казал, че не, защото (забележете) сме щели да се чувстваме неудобно. На мен ми е все 1 дали той ще е там, или не, за мен той е отдавна затворена страница, очевидно обаче той още не е преодолял нашата връзка.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 18, 2011, 21:04:56 »

posum, за да го каже, значи наистина си права! good
Моят бивш е официално поканен отдавна. Той каза, че много държи да дойде, защото иска да сподели радостта ми, все пак сме си много добри приятели. smile Годеникът ми също твърдо каза, че няма никакъв проблем и много се радва, че така се развиват нещата. Просто при нас нещата наистина са преодоляни напълно.  smile
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #42 -: май 19, 2011, 01:33:11 »

Аз имам само един бивш защото не си падам по краткотрайните връзки  pardon . Еми не бих го поканила в никакъв случай. Просто не вярвам, че може човек да бъде приятел с някой към който е изпитвал дълбоки романтични чувства и страст. С този човек сме били интимни, знаем неща един за друг които може би никой не знае, имаме история... Не мога да си представя да бъда приятелка с бивш пък камо ли да го каня на сватбата си. Годеника ми е на същото мнение и той също няма никакви отношения с бившите си и не са се виждали от години. Радвам се че нещата стоят при нас така защото не бих могла да погледна бившата без да си представя каква е била връзката й с моя любим и че са били интимни и т.н.т. Може би е детинско от моя страна, но...  pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #43 -: май 19, 2011, 10:43:42 »

Не мисля, че е детинско. Мисля, че всеки от нас го изживява някьде в себе си, дори и да не го споделя.
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #44 -: май 23, 2011, 01:54:34 »

posum, моето мнение е, че няма смисъл да каниш бившия си само, за да му докажеш, че вече не изпитваш нищо към него. Все пак това е сватбения ти ден, едва ли би се решила на тази крачка, ако не го беше преодоляла. Няма смисъл да се внася излишно напрежение.
Monikamaria, радвам се, че нещата при теб са се подредили. Аз съм в подобна на твоята ситуация.
С бившия ми се разделихме преди близо 11 години, като запазихме приятелски отношения. Когато "ходихме" бях в началото на тинейджърските си години и реално погледнато ние сме били "гаджета" по-малко от година, а приятели - около 10 - при това 10г. от по-смисления ми живот smile ). Въпреки това остава някакво вътрешно "глождене", което не знам как да обясня и не знам защо въобще трябва да го има. Предполагам именно заради всеобщото мнение, че това е неправилно, нередно и обидно спрямо партьора.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 23, 2011, 09:30:34 »

posum, моето мнение е, че няма смисъл да каниш бившия си само, за да му докажеш, че вече не изпитваш нищо към него. Все пак това е сватбения ти ден, едва ли би се решила на тази крачка, ако не го беше преодоляла. Няма смисъл да се внася излишно напрежение.
При нас положението е по-сложно. През ум не ми е минало да го каня, не смятам, че трябва да доказвам нещо пред него. Просто ако той беше преодолял връзката ни (а очевидно не е) трябваше да присъства.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 26, 2011, 22:59:44 »

Въпреки това остава някакво вътрешно "глождене", което не знам как да обясня и не знам защо въобще трябва да го има. Предполагам именно заради всеобщото мнение, че това е неправилно, нередно и обидно спрямо партьора.
Evalina  good Много си права! Получава се такова нещо! Не разбирам защо всички твърдят, че една връзка не може да се преодолее. pardon Личния опит на някого не важи за всички останали! Ако някой не е преодолял чувствата си или се е разделил не така както е искал, не значи, че и другите са така. Не обръщай внимание на тези прадразсъдъци и постъпи така, както ти решиш!  good
А случая на Посум е друг - тя и друг път е споделяла, че трябва да покани бившия си по някакви други причини.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #47 -: август 19, 2011, 19:43:53 »

Може, но по взаимно съгласие. Ако бившият е със своята нова половинка,( ако има такава). Снимал съм такива сватби.
Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines