Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:39:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бившият на сватбата?!?  (Прочетена 24203 пъти)
 
Ayara
Регистриран

Публикации: 3


« -: януари 19, 2011, 17:00:58 »

Първо да кажа:
Здравейте на всички!
От доста време следя какво се случва тук, но едва днес набрах смелост да попитам нещо, което ме тормози от доста време.
И така... ще се омъжвам през Юни. Имам си рокля, имам си църква, имам си ресторант... Имам си и списък с гостите. И в списъка с гостите има едно име, до което от 3 месеца насам стои една голяяяяма въпросителна.
БИВШИЯТ.
Да го каня ли? Да не го ли? Има ли място изобщо там? Редно ли е? Не е ли?
  crazy crazy crazy crazy crazy crazy crazy crazy
Разделихме се като приятели. Което си беше огромен жест от негова страна, предвид факта, че аз го оставих заради годеника си.
И съм виновната - ДА!
И съм кучката - ДА!
ЗНАМ ГО!
Обаче колкото и да не го вярвах се получи... Останахме си приятели. И то такива, каквито никога не сме били. За всичките години заедно станахме близки, едва когато вече се разделихме.
Знам, че мога да разчитам на него. Той също. Посред нощ да му се обадя, да му кажа, че имам проблем, знам, че ще дойде...
Обаче сега не знам. Изобщо не знам какво да правя.
И просто искам съвет... Моля ви....  cray
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1 -: януари 19, 2011, 17:08:12 »

Всичко това е много хубаво, че сте останали в добри отношения. Аз сьм така с всичките ми бивши и ако може така да се каже поддьржаме врьзка. Т.е. чуваме се много рядко, но се дьржим в течение на кой как се развива живота.

Обаче според мен да го поканиш на сватбата е грешка. Какьв е смисьла? На кой ще е приятно?

Той ще се чувства кофти, защото ще си мисли, че на това място би могьл да е той.

Женихьт ще се чувства кофти, защото дори и да е мил, да не ревнува, едва ли присьствието на бившия. ти ще бьде наслада за него.

А ти? Ти как ще се чувстваш?
Активен
Ayara
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #2 -: януари 19, 2011, 17:11:15 »

Аз ти споделям мнението напълно...
Просто исках да чуя и странично мнение.
Различно от това на мъжа ми, приятелите и тн. Мнение от съвсем страничен човек.
Мерси, за което.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 19, 2011, 17:15:03 »

Подкрепям Ина  good Аз не бих го поканила-и заради мъжа ми,и заради бившия. И двамата ще се почувстват неудобно,едно е да се срещате на кафе ,друго е той да те види как се омъжваш .
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #4 -: януари 19, 2011, 17:21:39 »

Ayara,

Аз смятам, че сватбата символизира новото ти семейство и колкото и клиширано да звучи, би трябвало да е истински празник на любовта между теб и годеника ти. В този смисъл, колкото и да си в добри отношения с бившия си приятел и да си разчитате в трудни моменти, животът ти напред ще се развива с друг човек и постепенно, поне в общия случай, бившият постепенно ще излезе от него. Мисля, че негово евентуално присъствие на свтабата ти би породило само излишни мисли за това какво е могло да се случи, но не се е случило и т.н. Тоест, все неща, които нямат място на сватбения ден с любимия човек. Също така си мисля, че след като вече сте в добри отношения с бившия и си на прага на сватба, няма смисъл да се заливаш с приказки каква си била, колко си лоша и т.н. В крайна сметка, щом финалът е щастлив, гледай напред. 3 месеца терзания едва ли са приятни и на годеника ти.  

« Последна редакция: януари 19, 2011, 17:25:11 от Деничка Звездичка » Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 19, 2011, 17:23:31 »

И аз да кажа - не бих го канила. Имала съм случаи да присъствам на сватби с поканени бивши - не е много приятно и дори сконфузно на моменти, особено ако и родители роднини познават въпросния бивш...
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #6 -: януари 19, 2011, 17:25:36 »

Според мен, в случая е много важно мнението на мъжът ти.Но не дали е съгласен да дойде бившият, а как се чувства.Ако той няма нищо против - защо не. Само вие си знаете личните отношения.Може пък и твоя бивш скоро да се ожени и са си бъдете добри семейни приятели.Ако сте добри приятели, не е добре да го загърбваш, не се знае в кой момент ще опреш до него.Аз лично познавам няколко бивши на сегашната ми приятелка. И честно казано само за един имам против(щот като човек не ми допада), другите не ме дразнят.Защото всичките са отдавна минало.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 19, 2011, 17:30:46 »

Бивш и сватба са две противоположни думи.Нещо като старо и ново,нещо като бяло и черно или като минало и бъдеще,или като сълзи и усмивки!
Едното изключва другото.
Активен
Ayara
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #8 -: януари 19, 2011, 17:36:53 »

Благодаря на всички Ви smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #9 -: януари 19, 2011, 17:44:41 »

И според мен е неуместно да го каниш nea
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 20, 2011, 13:41:11 »

Бивш и сватба са две противоположни думи.Нещо като старо и ново,нещо като бяло и черно или като минало и бъдеще,или като сълзи и усмивки!
Едното изключва другото.

напълно съм съгласна  good
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 20, 2011, 16:33:06 »

И аз имам същия проблем!  girl_impossible Споделям мнението ви напълно, че е неуместно, че старо и ново не се мешат, че сватбата е символ на сегашната любов, но...се колебая. Историята ми е почти същата. Бившият се усети, защо сме се разделили- заради сегашния. На въпреки всичко сме адски близки и наистина като брат и сестра. Но му стана кривичко като разбра, че ще се женя. Нямаше и да ми хрумне да го каня, ако сам не беше поискал! Той живее в Прага и дори заяви, че ще си съгласува идването с датата на сватбата. И за да реша попитах годеника си. Той каза, че ако на бившият не му е трудно и кофти е съгласен да дойде и наистина няма нищо против. Аз обаче малко се съмнявам, че няма да се гледат на криво. Мисля, че единият иска да покаже на другия, че вече съм негова, а другият иска да се увери. И сега- на кръстопът! Реших да съм искрена с бившия и да му кажа какви са ми притесненията. И след това финална консултация с младоженеца и това е. Обмислях варианта и те заедно да решат, без да участвам в преговорите. sarcastic
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #12 -: януари 20, 2011, 16:43:22 »

Аз пак ще задам сьщия вьпрос:

На кой ще донесе положителни емоции присьствието на бившия на сватбата?

Ако ще направи някой щастлив, защо не... Ако не, какьв му е смисьла?
А да ги оставяш да се разбират между тях си е направо бягство от отговорност  pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 20, 2011, 16:51:02 »

Monikamaria с най-добри чувства споделям моето мнение,а то е :
 Определение за отношения между бивша двойка като брат и сестра са абсолютно несериозни.Връзката брат - сестра е изконна ,дълбока и силна и тя няма нищо общо с връзката между двама бивши ,които дори и не водят общ социален живот.Не си усложнявай прекрасния ден с изкуствено създадено напрежение!
Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 20, 2011, 16:58:49 »

Да сте приятели, да сте приятели ,колко да сте приятели ?
На мен няма да ми е приятно някоя бивша  да е на сватбата ми. Не мога да искам и той да приеме бившите ми.
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines