Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 05:22:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно:)?  (Прочетена 20594 пъти)
 
Natalie666
Регистриран

Публикации: 2


« -: януари 19, 2011, 16:33:39 »

Здравейте!Казвам се Натали  и от 3 години се занимавам с фотография.Имам желание да снимам сватби,но за целта ми трябва портфолио.Въпросът ми е дали някой от Вас ще се съгласи да му снимам сватбата безплатно:)Аз съм от София
« Последна редакция: януари 21, 2011, 13:00:24 от fiibi_bg » Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 19, 2011, 17:17:06 »

Натали, много хубава идея предлагаш, особено за младоженци, които не са в цветущо финансово състояние. Може би ако пуснеш малко твои снимки - каквито и да са, за да видят работата ти - ако си снимала досега, може и някои от момичетата да се заинтересуват?

Аз съм ЗА да се подава ръка на нови таланти smile
Активен
Natalie666
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #2 -: януари 20, 2011, 15:06:46 »

Благодаря ти за подкрепата Hekseskud!Имам много снимки,които съм правила.Ако някой се заинтересува няма проблем да му пратя на емейла снимки.
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 20, 2011, 15:20:11 »

Браво - много хубава идея. Хайде булките от София да заповядат smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 20, 2011, 16:17:08 »

Natalie666 smile аз съм от София и съм маниячка на темата снимки. Колкото повече, толкова повече, както е казал Пух!  blum Въпросът е, че сме наели фотограф и видеооператор вече. Ако това не е проблем нямаме нищо против да снимаш и ти, стига разбира се да получим файлчетата на диск например. blush
Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #5 -: януари 20, 2011, 18:49:54 »

Здравей и от мен, аз също нямам нищо против стига да мога да получа снимките после smile
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 21, 2011, 12:49:27 »

Natalie666, можеш ли да ми пратиш някакви снимки, които си правила на лични или ако искаш ще ти дам имейл? Ние засега имаме фото за София, не сме се срещали лично, тъй че ако нещо се обърка ( че като си знам великия късмет!) - ще ти гласуваме доверие! smile Също така имам приятелка, която скоро ще се жени, пак в София - мога да й кажа за предложението ти също.
Активен
AnGeL oF lOvE
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 155



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 14, 2011, 01:49:00 »

Аз съм ЗА с две ръце  good аз също снимам, професионално, така че знам за какво ста въпрос. Имаме си нает фотограф за сватбата. Ако нямаш нищо против заповядй и ти да снимаш. само че нашата сватба е в Стара загора. Естествено пътните разходи ще са за наша сметка. Само кажи дали си съгласна. Даже не държа много на снимките след това  girl_wink но няма и да ги върнем  Bravo
Активен
juji4
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #8 -: февруари 14, 2011, 09:09:44 »

Искам и аз но съм от Пловдив ако поемем разходите дали ще е възможно???
Активен
wedding_photo
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #9 -: февруари 14, 2011, 19:29:28 »

Natalie666, наистина хубава идея, но помни, че всеки труд се заплаща!!!

Всяко начало е трудно, но да снимаш сватба или сватби за без пари ... замисли се!
Може и да не съм прав, просто изказвам мнение!
Активен
teodora84
Новак
*
Публикации: 10


Meizi


« Отговор #10 -: февруари 14, 2011, 19:42:41 »

И аз също бих се съгласила, след като имате желание да снимате, можем да ви заплатим пътните разходи и все пак някаква сума,защото всеки работи за пари smile имате ли ваши снимки да разгледаме?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 14, 2011, 20:08:00 »

wedding_photo, навсякъде по света с години се чиракува без пари докато не станеш специалист, който да си заслужава парите. 
Хубавото е, че последните години и у нас се открояват малкото професионалисти в бранша със своите творби и показват разликата м-у "всички" и "професионалния труд" На този фон прохождащият фотограф, ако съпостави качеството на собствената си снимка с тези на професионалистите, то реално себестойността им се равнява на нищожна сума. За това напълно подкрепям Natalie666.

Нашата сватбена фотосесия също беше поверена в ръцете на прохождащ фотограф, който направи наистина страхотни снимки по наше мнение.
Надявам се той и Natalie666 скоро да стигнат до мечтаната професионална реализация!
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 14, 2011, 20:39:59 »

Хм, доста смело предложение.
Лично аз сьм фотограф ентусиаст, но не бих си позволила все още да снимам самостоятелно сватба без да сьм прикрепена кьм главен фотограф.
Януари месец бях помощник-фотограф и момичета, не е шега работа снимането на сьбитие като сватба. Трябва опит и сериозна техника, като опит с някой професионалист пьрвоначално, после сам...
Natalie666 , можеш да си ьплоаднеш снимки вьв Flickr, picasa, за да покажеш твои снимки?
С каква техниха снимаш - модел фотоапарат, лещи, светкавица (и), резервни батерии, стативи, чадьри? Как обработваш снимките?
« Последна редакция: февруари 14, 2011, 20:44:01 от Anichka » Активен
danidesign
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #13 -: февруари 16, 2011, 13:58:50 »

Снимам безплатно за студентското ми портфолио. Техниката, с която разполагам е първокласна Canon EOS 400D, EFS 18-55mm, EF 90-300mm, светкавица. 
Който се интересува може да ми пише: [email protected]
« Последна редакция: февруари 16, 2011, 23:32:02 от danidesign » Активен
nellyaci
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: февруари 18, 2011, 12:24:45 »

Здравей Натали!
Нашата сватба е през месец юни и ще се състои в гр.Годеч-подписването и църквата , а ресторантът е в гр.Своге. С удоволствие бихме приели да снимаш сватбата ни , а и все още нямаме фотограф. Дори обмисляхме варианта да предоставим тази отговорност на някого от близките, защото ни искат много пари за нищо. Аз вярвам , че снимките от сватбата са най-важното нещо, но тези фотографи , които разгледахме не предлагат кой знае какво качество, а за много пари. Аз съм от гр.Троян, а младоженецът е от гр.Годеч.Сватбата се опитваме да я нагласим по равно от ритуалите в Троян и от тези в Годеч, така че мисля че ще се получи нещо интересно, или поне се надявам на това. Ако проявиш интерес ето ти моята поща [email protected]
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 18, 2011, 20:17:03 »

Бих искала да си позволя да дам сьвет относно минималната техниката, необходима за снимане на парти (дори не сватба) според мен. Не сьм фотограф, снимам само за удоволствие.

Canon фотоапарати и лещи.
Фотоапарат - Canon 40D/50D, по-добре Mark II D.
Лещи за снимане при ниска светлина- 50mm f1.4; 24-70mm f/2.8L
Светкавица - поне SpedLite 430

Nikon фотоапарати и лещи:
Фотоапарат - Nikon D300s, по-добре D700
Лещи - Nikon 35mm f/1.8G AF-S DX; Nikon 24-70mm f/2.8G
Светкавица - SB600, по-добре SB900

Разликата в по-скьп фотоапарат идва от процесора, които може да обработи снимки при по-ниска светлина. За сьбитие навьн почти няма значение с какьв фотоапарат се снима, но влезе ли се в затворено помещение, всичко се променя. По-високия клас фотоапарати по-добре понасят шума, които се получава при липса на светлина и високо ISO.

Бих казала, че аз в момента не разполагам с достатьчно техника за снимане на сьбитие като сватба.
Снимам с Nikon D60 (много шум), 35mm f/1.8G AF-S DX, Nikon 105mm f/2.8G ED-IF AF-S (прекрасни макро снимки + портретни, ако има достатьчно разстояние), Nikon 18-200mm f/3.5-5.6G AF-S ED VR (прекрасна за снимане в парка), светкавицата ми е Vivitar 85 (планувам да купя SB900 до месец). За сьжаление скоро няма да мога да си позволя нито Nikon D300s, нито D700. Обработвам снимките в LightRoom и PhotoShop.

Виждам големия интерес в тази темичка, защото услугата е безплатна.
Момичета само не забравяйте, че от деня на сватбата остават само спомените, прьстените и снимките.
« Последна редакция: февруари 18, 2011, 20:43:50 от Anichka » Активен
Боян Павлов
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 23



« Отговор #16 -: февруари 19, 2011, 16:23:14 »




Натали, не се прави така, както си започнала.
Първо снимай за без пари, но само като втори фотограф.
Защото това, че има безброй желаещи за безплатни снимки, не означава, че после няма да имат очаквания. Ще ги оправдаеш ли?
Психиката на българина е такава, че си вярва, че ей сега ще напипа уникалната далавера и ще стане някакво чудо и оо, изведнъж ще се появи новопрохождащ гений и ще му направи уникални безплатни снимки. Ама не става точно така.
Друго типично българско мислене е, че има и платени "професионалисти", които правят бози и затова по-добре е някой да снима за без пари, защото и без това няма гаранция за качество.
Истината е, че тези "професионалисти" са от ценовата граница 150 - 350 лева и наистина е Тото 2 какво ще ви снимат. Ако искате гаранция за качество търсете по-високоплатени специалисти и не бъркайте пишман "сватбарските фотографи" с истинските и талантливи такива.

Затова Натали, най добре пусни тема във фотофорума и искай да се се прикрепиш към някой утвърден вече фотограф. Портфолио можеш да си направиш и от такива снимки. Аз самия съм почнал така

Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #17 -: февруари 19, 2011, 16:53:01 »

Натали снима от 3 години (както е споменала)... Аз например не съм снимал безплатно и не съм се прикрепял към фотографи и оператори в началото на професионалния ми път. Първата ми заснета сватба стана перфектно. Или го можеш или не. Сватбената фотографие е изкуство и всеки сватбен фотограф има някакво свое виждане, някакъв свой си стил на работа. Достатъчно е Натали да покаже нейни снимки (пейзажи, портрети и т.н.)... За 3 години любителска фотография все някъде ще има галерия със снимки.  Wink

Успех й желая!
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 19, 2011, 17:43:26 »

Натали, не се прави така, както си започнала.
Първо снимай за без пари, но само като втори фотограф.
Защото това, че има безброй желаещи за безплатни снимки, не означава, че после няма да имат очаквания. Ще ги оправдаеш ли?
Психиката на българина е такава, че си вярва, че ей сега ще напипа уникалната далавера и ще стане някакво чудо и оо, изведнъж ще се появи новопрохождащ гений и ще му направи уникални безплатни снимки. Ама не става точно така.

Не съм съвсем съгласна с написаното. Аз, примерно, не очаквам изобщо уникални снимки от прохождащ фотограф, защото самата аз снимам и знам колко практика е нужна, за да придобиеш умения, а да не разчиташ единствено на техника и талант. Очаквам едно добро качество и съвсем нормални снимки, това е всичко. И още нещо ще добавя - цената на фотографските услуги в България, поне що се отнася до сватбената фотография е много висока, дори и предвид цената на техниката, чисто физическата умора и психическото напрежение. И въпреки това цените са високи, в много от случаите почти непосилни за двойките. Да не говорим, че качеството като идейност е много далеч от отлично, защото само с техника нещата просто не се получават. Много ще се радвам ако постепенно на пазара на този род услуги се появят и нормални професионалисти, а не само разни персони с твърде висока оценка за себе си и прекалено напудрени сайтове.
Активен
danidesign
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #19 -: февруари 19, 2011, 19:17:48 »

Тука според мен са повече фотографите, отколкото сватбарите. ) Оставете хората да си снимат и да си правят кефа. Всеки сам си избира какъв ранг фотограф иска да вземе и това се вижда най лесно по снимките, които им се дават. Така че не виждам нищо лошо в това особено, ако има благородна цел,а пък в крайна сметка е най-сладко, когато има взаимопомощ.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: февруари 20, 2011, 12:49:30 »

Според мен идеята на Натали е хубава и ако не ми беше минала сватбата, щях да я поканя като втори фотограф, за да я подкрепя. Наистина й трябват снимки за портфолио, защото не може да се намъкне на чужда сватба непоканена, все пак. А дали ще чиракува или не.. то е неин избор, в крайна сметка. Аз едно време за моята професия работих безплатно повече от 6 месеца. Други като завършат и подават CV само за четирицифрени заплати. Така е то..
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: февруари 20, 2011, 23:48:34 »

все от някъде трябва да се започне...може пък да се направи предсватбена фотосесия и ако младоженците са доволни от снимките да я наемат за самия ден... pardon
а и повечето вече си имат запазен фотограф така че няма да е сама...а другото което е че тези които не могат да си позволят фотограф вместо да разчитат на някой близък да нащрака снимки едва ли не с мобилния ( понеже и такива има ) може да и се доверят и да се възползват от подарената им възможност...снимките не вярвам да са по зле от тези на някой който не разбира  pardon
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #22 -: февруари 22, 2011, 01:30:27 »

Аз пък мисля, че темата си беше чиста провокация. Нито снимки , нито инфо. Мераклии за безплатно много, има ли вече някои сниман?Любопитен съм да видя снимки.А, ако може и още един коментар. Преди да пишете относно втори фотограф, добре е да знаете какво точно е Втори фотограф. Втори фотограф е човек, който работи в ЕКИП с първия. Снима точно определени неща, обикновено под друг ъгъл и от различни гледни точки. Когато наемате 2 фотографа, точно за това ги наемате, а не просто за да си помагат или да се сменят. Не може да наемете 2 различни фотографа, които не са работили в екип и единият да е втори. Всеки ще иска да е първи (основен). Това означава, че ще получите едно НИЩО. Те даже ще си пречат. Тези които искат Натали да им снима сватбата, трябва да наемат само нея. Ако вече имате фотограф, рискувате да създадете напрежение, скандал, да нарушите творческата обстановка на човека който вече сте ангажирали. А и сигурни ли сте , че някой известен фотограф желае да си разкрие тайните? Едва ли. Ами представяте ли си какво би се получило, ако вие поканите с най-добри чувства някой начинаещ и той цяла сватба се пречка  на вашия фотограф или видеооператор?Дали ще спечелите или загубите от това? Иначе все пак това е форум за взаимопомощ. Офертата на Натали е чудесна възможност за хора с по - нисък бюджет, готови да рискуват и без особени претенции.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: февруари 22, 2011, 08:47:31 »

Аз мисля,че темата се отклонява и започваме да водим спорове ,на които не им е тук мястото.
Заключвам темата!
Активен
slavi_vt
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #24 -: юли 02, 2011, 19:33:32 »

Здравейте,
Ние сме двама фотографи, желаещи да се занимават и със сватбена фотография. Тъй като досега не сме снимали сватба, а трябва да започнем все отнякъде, ви предлагаме безплатно заснемане на вашата сватба, само срещу възможността да натрупаме опит и портфолио. Естествено ще получите снимките от сватбата си, най-добрите и след обработка.
От Велико Търново сме, но не е проблем и да пътуваме.
Ако проявите интерес, с удоволствие ще ви предоставим наши снимки.
Поздрави!
Светослав и Ралица
Активен
teri_tt
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #25 -: юли 09, 2011, 22:28:00 »

Здравейте! Казвам се Тереза и се занимавам с фотография от 1 година, но обичам да снимам всякакви поводи и тържества. До сега съм снимала само на една сватба, но много малко снимки. Бих искала да придобия опит в снимането на сватби, затова искам да попитам има ли някой, който желае да заснема сватбата му? Просто ей така без никакво възнаграждение. После разбира се ще си получите снимките. smile
Искам да си направя портфолио със снимки от сватби и ще съм ви благодарна ако някой желае да заснема неговата, дори и като втори фотограф smile
Активен
Tinkerbell
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #26 -: юли 10, 2011, 01:47:57 »

Здравей,
пиши за кои град става дума. Аз съм твърдо "ЗА" да се дава шанс на хората в даден бранш, за да пробият. Ние си имаме фотограф, но, ако си съгласна можем да те ангажираме като втори такъв. Първо естествено, трябва да питам настоящия ни фотограф дали би бил съгласен и няма нещо против.
Активен
megito09
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #27 -: юли 10, 2011, 03:04:29 »

Здравей и от мен.Идеята ти е страхотна.Ние замисляме сватба но за другата година август месец.Ако искаш дай емайл или каквото и да било за контакт и за мен ще е удоволствие.Аз ще си наема фото и видео,но щом е за практиката те разбирам перфектно.Лично те каня на нашата сватба. smile А  ти от кьде си,удобно ли ти е да пьтуваш?Това е засега от мен  smile
« Последна редакция: юли 10, 2011, 03:09:57 от megito09 » Активен
teri_tt
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #28 -: юли 10, 2011, 09:17:13 »

Ами по принцип няма значение за кой град става дума, защото обичам да пътувам. Аз искам да снимам, затова няма проблем да дойда до желаната дестинация. А аз по принцип съм от Димитровград.
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #29 -: юли 10, 2011, 14:12:29 »

Аз пък мисля, че темата си беше чиста провокация. Нито снимки , нито инфо. Мераклии за безплатно много, има ли вече някои сниман?Любопитен съм да видя снимки.А, ако може и още един коментар...
Deliysky го е казал,но аз ще добавя и нещо друго.На мои познати също им предложиха да им снимат сватбата "безплатно",от началото на тържеството,до края на купона в ресторанта,само да осигурят вечеря на фотографа...и те приеха.Две седмици след сватбата,когато отидоха да си вземат снимките,платиха скромните 450 лв..."Да,снимането е безплатно,но дигиталната обработка,ретуш,снимки (толкова броя,по толкова лв.),албум,дизайн,транспорт и т.н. ...се заплащат допълнително...ако искаш smile
« Последна редакция: юли 10, 2011, 14:57:08 от djdimi » Активен
teri_tt
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #30 -: юли 10, 2011, 14:33:45 »

Аз не съм професионален фотограф, за да искам пари за такова нещо. Просто искам да си направя портфолио с хубави сватбени снимки. Незнам за предишните желаещи за снимки, нито за момичето което е предложило заснемането, но и аз съм любопитна да разбера дали е снимала някого.
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #31 -: януари 06, 2012, 16:06:00 »

Замислих се.
Ние много държим на снимките и ще си наемем професионалист за да няма никакви рискове, но може би ако се спрем на много скъп фотограф, ще го наемем само за няколко часа.
Все още не съм се свързала с никого и не знам какви са цените.

Но ако някой иска да снима безплатно, ще ми е добре дошъл. Може да дойде след другия фотограф или п същото време, но да остане за цялата сватба - като гост. Дори много ми се искаше да работим с някой млад фотограф с по - разчупено виждане - склонна съм тогава да платя хонорар, разбира се при липсва на опит със сватби, например, той ще е по - малък от този на сватбен фотограф.
Активен
Marina12
Любопитен
*
Публикации: 29


Бъдещата съпруга ;)


« Отговор #32 -: февруари 25, 2012, 19:09:00 »

Здравейте, Натали, Светослав и Ралица, Тереза!
Търся фотограф за моята сватба във Варна на 27 юли.  Нашият бюджет е доста ограничен и искам да се възползвам от услугите на начинаещ фотограф. Може ли да имам повече подробности за вашите условия?
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 14, 2012, 14:46:55 »

Не е никак лоша идеята, дори -" Ще се съгласите ли да ви снимам сватбата безплатно:)?"-ще почерпим :bravo:оставям и аз координати за предложения и връзка с мен [email protected]
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 05, 2013, 20:28:16 »

тери прати снимки да имейла ми [email protected].аз съм за да се подава ръка на прохождащите.никой не им дава право да те обиждат. smile
Активен
Фотография Русинов
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #35 -: февруари 05, 2013, 23:15:01 »

Невероятна тема!Тъй като е доста лична, нека споделя малко професионална автобиография, която смятам, че ще е полезна за кандидат колегите и бъдещите младоженци, които мислят да приемат такова предложение.Потребителите, които са във форума от по-дълго време знаят, че преди няколко години аз се появих в този форум, точно със същото предложение.Получих своите възможности за изява и се оказах "втори" фотограф на няколко сватби.От Пловдив съм, а ходих дори до София, без дори да ми се покриват транспортните разходи.Втори е в кавички по причините обяснени от Deliysky .На първата сватба колегата ме посрещна на нож, в последствие станахме приятели smile но за добре дошъл ми тегли една реч, как ритуала е изнесен и не иска да ме вижда никъде около себе си или видеооператора, тъй като не исках да бъда причина за усложняване на процеса на снимане, в крайна сметка се оказах с кадри, които не вършеха, каквато и да било работа (за мен).На следващите не съм получавал толкова остри забележки, освен шегите, че им крада идеите, което не беше лъжа, на практика нямаше две гледни точки върху събитието, а имаше двама фотографи, които снимат едно и също, всеки иска уникалния кадър за себе си, включително и аз разбира се, все пак съм там за портфолио.След няколко такива сватби реших да видя какво "портфолио" съм натрупал.Не само, че нямах кадри, които да ми вършат работа, но и едва тогава осъзнах, колко сложно е снимането на сватба (тук нещата са малко, като с копуването на първата кола, всеки ти обяснява какъв разход е за джоба, но не може да разбереш, докато не го изпиташ на свой гръб) каква отговорност е и стигнах до извода, че така професионален успех и развитие няма да постигна.Колко и добри да са намеренията от страна на кандидат колегите и бъдещите младоженци, колегата Боян Павлов е на 100% прав и това го казва, човек, който се появи в този форум с това предложение!В крайна сметка имам щастието да нарека себе си сватбен фотограф и да работя това, което искам, но това стана именно по описания от колегата начин.Аз лично имах късмет да срещна и получа за свой ментор и приятел Димитър Яков (по запознатите, знаят какво означава това име за Пловдив,а и не само) и едва след един сезон асистиране (чиракуване) бях готов да поема отговорност и да оправдая доверието на младоженците.Колко и да ни е неприятно, тези неща изискват време и в начална фаза, наставленията от ментор и то такъв, който има на какво да те научи, са неизбежни.Мисълта за сомообучение е пълна загуба на време.Ако наистина искате да станете сватбени фотографи последвайте съвета на колегата Павлов, тъй като знам какво ще отговорят някои "то аз нямам познати и няма към кой да се прикрепя", не се притеснявайте, живота е уникално приключение и както пише в Библията, който търси намира, който иска получава, който чука ще му се отвори.
Успех на всички  good
« Последна редакция: февруари 05, 2013, 23:18:06 от Фотография Русинов » Активен
jorof
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 1


« Отговор #36 -: февруари 25, 2013, 11:44:56 »

Здравейте,
Първо искам да честитя на всички бъдещи младоженци и да им пожелая много щастие, както и да съхранят пламъка на истинската любов до дълбоки старини.

Това което мога да ви предложа е да бъда ваш втори фотограф на вашата сватба – безплатно. Без каквито и да е скрити такси! Получавате снимките си на диск/ове, както и линк към тях в интернет (така че да може да ги дадете на близките си бързо и лесно). Всички снимки минават през базова цифрова обработка, на подбрани бройки се прилагат фото ефекти (напр. сепия, изкуствено застаряване).

Може да прегледате някои мои снимки на сайта ми: http://fotonski.com – моля за повечко търпение докато се зареди.

Ако имате някакви въпроси, можете да се свържете с мен на тел. 0888-28-62-23.
Предложението важи за София.

Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines