Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 23:46:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Hekseskud - 11.02.2011  (Прочетена 43404 пъти)
 
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« -: януари 14, 2011, 08:59:19 »

Мила Hekseskud, ето, че дойде време и за твоята темичка smile Остава по-малко от месец до вашата сватба и ти желая този месец да е изпълнен с прекрасни емоции, увенчани от един невероятен сватбен ден Сватбаааа



* images (1).jpg (5.58 KB, 287x176 - видяно 2959 пъти.)
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #1 -: януари 14, 2011, 09:58:27 »

Честита темичка Hekseskud! желая ти всичко да се нареди както ти го искаш и само положителни емоции  weddingday Love girl
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 14, 2011, 10:24:57 »

Лелееее, събуждам се аз тази сутрин и какво да видя!  yahoo

Момичета, СТРАХОТНИ СТЕ!   give_rose  give_rose  give_rose

Благодаря ви за вниманието и с радост ще споделям как върви подготовката  girl_wink

Иначе какво да ви кажа - за момента подготовката е на моите рамене предимно, да не кажа на 99%. Е, и младоженецът помага както може, но той в момента е луднал покрай служебни ангажименти и изпити. От нашите - никой дори не ми е се обаждал да ме чуе как съм, камо ли дали има нужда нещо да се прави, помага итн...
Днес по обяд ще оставя халките за гравиране в същия магазин, от който ги купихме - безплатно ще ни е. Радвам се, че от раз ни станаха и не се налага преправяне smile

След това ще проверя в един цветарски магазин дали са склонни да осъществят идеята ми за букет в бяло и черно smile Да видим дали пак ще гледат като  shock

През уикенда ще обикаляме за риза и вратовръзка. А аз ще се пробвам да си купя някакъв шал.

Иначе при мен започна вече да се проявява вълнение от събитието, което бе малко помрачено и от едно изказване на момиче, което работи в ЧР отдел, че след като се омъжа ще кажа ''чао'' на всякакво развитие в професионално отношение, защото работодателите ще ме гледат като потенциална майка...И няма да мога да получа нито повишение, нито смяна на позиция...Ние за момента не планираме деца, тъй като мъжа доучва и след това ще пробваме да излезем в чужбина. Много се депресирах и ядосах. Защо някои хора трябва да се отнасят така и да ти лепват етикети? Нима да си омъжена жена е страшно или обидно? Мъжът ми ме успокоява, че при сериозните фирми не би трябвало да е проблем...ама мен започна да ме е страх малко...

Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 14, 2011, 11:14:09 »

честита темичка Hekseskud,
последния месец от подготовката е най-изнервящ smile но пък в това е сладката страна  - ако всичко е перфектно няма да е интересно.
Сигурна съм, че ще си имате вашия най-специален и красив  ден каквото и да става - важното е че
сте заедно.
А иначе не обръщай внимание на хората - да си приказват каквото искат. Ако работодателя ти е човек който мисли по този начин, не би те повишил и да не си омъжена, защото в крайна сметка можеш да забременееш и без да си бременна. Вярно е че сега всеки ще започне да те подпитва няма ли да имате бебе, но ако не сте решили че сега е момента просто обясни (на този който заслужава обяснение) че засега имате други планове.
Ще следя темата с интерес  give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #4 -: януари 14, 2011, 12:23:57 »

 Еха, сезонът на сватбите се открива  yahoo И то с темата за сватбата на една много чаровна и оригинална бъдеща булка  give_rose
 Hekseskud, пожелавам ти въпреки всички трудности и ядове, които имахте, оставащите дни от подготовката да са приятни и забавни. Всичко "да ви върви по вода"  smile
 Не обръщай внимание на такива подмятания от "доброжелателни" колежки. Бъди сигурна, че обществото гледа по много по-различен начин на една жена, когато вече е със статус "омъжена". Сериозните и трезвомислещи хора го оценяват като преимущество. Смята се, че жените сключващи брак са по-уравновесени, с ясни цели в живота, обикновено по-организирани. Донякъде това са клишета, ала в тях има немалка доза истина  Wink
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 14, 2011, 12:24:48 »

Vilenceto, благодаря ти за думите! Мъжът ми повтаря същото и ме успокоява - добре, че е до мен да ми дава рамо в такива моменти heart.
Стреснах се главно, защото имам горчив опит с БГ работодатели, които са ме питали директно на интервюто, по доста груб и отвратителен начин, дали смятам да имам дете и ако да - кога?  crazy  crazy  crazy В момента работя за голяма световна фирма, където нещата - поне засега, стоят по съвсем друг начин със семейното планиране и имаме разбиране по тези неща...но да видим!

Предстои ни да говорим с родителите ми ОТНОВО - направо ми писна вече!  ANGRY Отказват какъвто и да било коментар, покрили са се в дън земя...Баща ми работи на смени и си е изключил телефона...Откак беше разправията по НГ не искат по никакъв повод да говорят с нас - ние живеем в София и контакта ни е или по скайп, или телефон. Ще пробваме утре отново...Накрая прекратяваме всякакви опити и ще си останат със събитието на 11.02.2011. Няма да има друга дата и точка  lacnl8

Поради подозренията за горепосочените неща, решихме да разширим състава на 11.02.2011 и вместо 15 поканихме 30 души - най-близките ни приятели+семействата и на двама ни+баба и дядо. За момента имаме около 20 потвърдили.

Ще запазим ресторант за след ритуала, без някакво регламентирано меню - на свободна консумация. А преди сватбата у нас ще има малка почерпка и аз ще подготвя шампанско, сладки, мъфини.
Също така и ще направя декорация, за да е по-празнично - купих малки плетени снежинки, декоративни птичета, също така съм изпринтила и снежинки, надписани с датата на сватбата ни. Ще е в бяло и черно с мааалко сиво и червено.

Най-важното е, че приятелите идват с голямо настроение, звънят един през друг да ни поздравяват и да ни предлагат помощ  smile
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 14, 2011, 12:30:49 »

Michellе, страхотни думи!  give_rose Мисля, че има много истина в това. И мъжа ми обясни нещата в този дух снощи, когато пак ме беше хванала параноята. Даже ме майтапи да не взема да избягам накрая  funnytooth
« Последна редакция: януари 14, 2011, 12:33:28 от Hekseskud » Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 14, 2011, 12:32:21 »

Успех с подготовката мила, проблемите с родителите са ужасни, но все пак ти си решаваш как да започнеш, новото си семеиство, а те трябва да те разберат и подкрепят.
Надявам се да имате една незабравима венчавка и не слушаи подмятанията на завистливи стари моми blum
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #8 -: януари 14, 2011, 12:59:03 »

Hekseskud, знам колко е неприятно положението с родителите, но само и единствено те губят! Не позволявай това да помрачи щастието ти покрай подготовката и самия ден, както и да повлиява на отношенията ти с половинката.
Относно работата, изобщо не ги слушай тези "доброжелатели beating Много правилно е написала Michelle, че статутът на семейните жени и мъже е по-различен. Дори си бях говорила с една приятелка, която работи в банка, че ако двама мъже с един и същ доход кандидатстват за заем в банка, ще отпуснат със сигурност на женения, защото се смята, че е по-отговорен и улегнал smile Ако си целеустремен и си изпълняваш съвестно задълженията, със сигурност ще направиш кариера! А и тази твоята колежка какво, няма да се жени, за да има кариера ли? Глупави хора колкото искаш!
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 14, 2011, 13:13:29 »

Еха, имаме си първата сватба за 2011! Hekseskud, хайде все така да сте първи във всичко! Нека остатъка от подготовката ви да се случва много лесно и естествено, а вие да приемате всичко с усмивка.
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 14, 2011, 16:58:13 »

Момичета, благодаря на всички за пожеланията и съветите!

След 2 часова обиколка по магазини - ето резултата:

1. Шал - купен; бял и ефирен.

2. Букет - ами..не знам как ще стане?!? Питах в 5 цветарски магазина на различни места в София и получих НЕ във всичките Oh my .... Не работели с черни материали, дори да ги донеса аз  crazy В един магазин дори ми поискаха двойно повече откокото за един нормален булченски букет, само защото е ''изчанчен''  crazy  crazy  crazy. След като навсякъде получих отказ май ще трябва да се примиря и да премина на вариант ''направи си сама'' или ''направи заедно с кумата''. И това е столицата на БГ, година 2011....''Ама как така булченски букет пък с черно?''; ''Ама защо искате черно?''...Нямам думи! Навсякъде ме гледаха като изпаднала отнякъде, все едно искам да иде до луната и да ми набере шишарки за букета...

3. Бутониери - ситуацията е същата като с букета. Купих материали от ''Слънчоглед'' и започвам още тая вечер да творя...

Дано да ми се получат - ако са сполучливи ще пусна снимки по-късно.
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 14, 2011, 17:08:02 »

не ги слушай издуханите продавачки, тях какво ги засяга какъв цвят ще ти е букета. трябваше да им кажеш малко да си актуализират инфото за тенденциите - но няма значение ясно е че в българия всичко трябва да е и да остане както е било преди 30 години  crazy сигурна съм че ти сама ще си го направиш сто пъти по-добре от продавачката.

Казваш че вече сте около 30 човека, не мислиш ли че ще е по-добре да поговориш с ресторанта, в който ще бъдете за някакво ориентировъчно меню -  нищо обвързващо, защото представи си идвате 30 човека наведнъж, смятам че ще настане пълна анархия в поръчването и обслужването. Може би поне да има наредени безалкохолни и някакъв алкохол по масите, най-вероятно някаква салата или хапки.

Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 14, 2011, 17:29:17 »

Vilenceto, да, ще отскочим може би тоя уикенд или другия да говорим и да се разберем с ресторанта. Имаме 3 варианта за момента и те са в различни стилове - едното е битов ресторант, другото е ресторант с много красива гледка към София и една бирария с много вкусна жива бира. Та първо трябва да решим къде ще е най-добре за гостите. Иначе всичките заведения предлагат интересна и вкусна кухня и обслужването е добро. Иначе имах идеи и за индийски или ливански ресторант - тъй като почти всичките ми гости не са опитвали такава кухня и съм сигурна, че ще им е много интересно и запомнящо се, но не знам дали не е рисковано да има мрънкане - най-вече от страна на моите ''хубавци''.

Задължително трябва да сме от по-рано - поне да подготвят плата със мезенца, безалкохолни и някаква алкохолна напитка. А и да ни имат предвид за вечерта, а не - както казваш - да се изтупаме 30 души накуп. Дори може би ще поръчаме и торта за десерт и да си я внесем - съвсем нормална, а не сватбена.
Активен
Morning_Flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 279


Love is in the air!!! ...


« Отговор #13 -: януари 14, 2011, 17:29:43 »

коментара ти за шишарките е супер  Bravo give_rose  
    наистина -не ги слушай тези заспали продавачки, тук малко някой си прави труда да проучва тенденциите и да се опитва да направи нещо извън стандартите, че и цените надуват. купи си материалите, мисля че ще се справиш много по-добре от тях.
 а за ресторанта vilenceto  е права, ако поговориш с тях предварително ще е по-добре
успех!!!  girl_wink
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 15, 2011, 21:37:17 »

Отчетът за днес е:

Купихме риза и вратовръзка. Беше сравнително безболезнено и мисля, че покупките са много добри.

А моята кума е успяла да се договори с един цветарски магазин и ще получа букета, който исках. Не мога да ви опиша колко се радвам  danceg  yahoo  Bravo

Стоя и чакам да получа снимките на пробното букетче...lol))

Вече сме 26 души и ресторантът е съгласува, остава да говорим с тях през следващата седмица smile

Бутониерите се получават много добре - ако успея ще постна малко снимки.

Активен
Страници: [1] 2 3 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines