Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 09:37:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Атопичен дерматит  (Прочетена 19654 пъти)
 
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« -: декември 23, 2010, 15:12:58 »

Хаотичните обриви по кожата и уврежданията при атопичен дерматит означават, че това не е кожна болест, а заболяване на целия организъм. При всички, страдащи от тази болест, могат да се открият сериозни нарушения в много вътрешни органи.
А кожата - тя просто зове за помощ.
Най-ранните признаци на атопичния дерматит са зачервяване на отделни зони от кожата на бузите, ханша, китките, сгъвките под коленете и лактите. В местата на зачервяване, както и на веждите и главата се появяват сухи жълти люспички, тук-там се образуват драскотинки и влажни участъци. По ръцете, краката и ханша може да се появи обрив, по-точно пришки, които понякога приличат на разчесано от ухапване от насекомо място.
Това е началният стадий на дерматита, но ако се лекува правилно и при добре подбрано хранене, този стадий е обратим.


 Атопичен дерматит - тази диагноза поставиха на сина ми Мартин преди 2 седмици.
Сухите места и обривите по кожата започнаха от 3 месечна възраст. Моя е грешката, че се доверих на педиатърката, която ме уверяваше, че това е съвсем нормално при бебетата и да го мажа по-често с козметиката, която ползваме. Не пожела да ме насочи и към дерматолог.
Преди няколко седмици Мартин започна да кашля. Кашлица без секрет. Нямаше и температура или други признаци на настинка. Педиатърката ни прегледа - чисти дробове, не се знае от какво кашля, но да пием все пак Проспан (изписва се за лица над 1 година)  crazy В последствие тръгнаха и сополките  sad След два дни естествено го заведох на друг педиатър, за който обривите в комбинация със кашлицата и с генетичната обремененост (баща му е четвърто поколение с алергии) бе достатъчно да заключи АД. И все пак ни изпрати и при дерматолог, който потвърди и назначи лечение.

Има ли и други мами с подобен проблем? Имам хиляди въпроси.
Оказа се, че АД е доста срещан при бебетата и предимно се изразява в алергия към белтъка на млякото. Това е и при нас алергена според дерматоложката, но на мен ми е много странно, тъй като Мартин и до днес е почти само на кърма. Въвела съм само 5 зеленчука, към които не е имало реакция (и не би трябвало). Хранителната диета за него е ясна - бавно захранване, без мляко, сирене, яйца, кашкавал, цитруси, шоколад, мъхести плодове.... Но аз каква диета трябва да спазвам, щом още го кърмя? Да ограничавам ли тези храни или да ги изключа напълно?
Сухата кожа и екземите са също много неприятни - мажем го с медицинска козметика, която много помага. Вече няма червени петна и спи доста по-спокойно. Преди се будеше на всеки час....милото човече сигурно го е сърбяло на всякъде  cray Но това, което ме притеснява е, че ние лекуваме симптомите, АД може да прерасне дори в бронхиална астма, ако не се обърне достатъчно внимание  sad Хремата мина, няма сополи, но продължава да хърка с нослето и понякога когато яде се дави, защото не може да си поеме въздух през носа. Мисля да го заведа и при алерголог и да пробвам и с хомеопатия.
Има ли някой с подобен проблем и как го е решил?
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #1 -: януари 09, 2011, 18:10:23 »

vanyusha, сестра ми имаше атопичен дерматит като бебе, преди 30 години. Беше толкова свиреп, че сега имам чувството, че дерматитът имаше нас, цялото семейство sad. Тогава не се знаеше много по въпроса, майка ми пробва да я лекува с всичко освен с кортизони. Беше на вълни, ту и минаваше, ту пак се появяваше в продължение на 12 години.
Имаше мн кофти моменти когато косата и спря да расте, толкова и беше суха кожата. Не можеше да спи нощем, изостана в училище, децата и се подиграваха.
Накрая и мина за около месец с акупунктура, въпреки че и до сега не сме сигурни дали беше от иглите или просто от възрастта. С пубертета кожата и се омазни...
Изчезна все едно никога не го е имала, косата и до сега е разкошна и никога през живота си не е имала пъпка. Напредна в училище, навакса, всичко се оправи.

При моето бебе се появи по същото време, на 6 месеца, когато беше само на кърма и нищо друго. Първо беше по вратлето и за седмица плъзна по цялото тяло почти. Плачеше много, аз си изкарах акъла защото знам какво е...

В Швейцария ми казаха каквото и на теб, предполагам. Наследствено е, не се лекува, среща се много често, 30% от децата г имат. При повечето минава за мн кратък период, максимум до 2 години, при малко остава както при сестра ми и само 1-2% остава за цял живот. Лекуват се симптомите, мн внимателно с храната и постоянно омазняване на кожата.

Изписаха ми медицински крем за омазняване и още едно кремче , сега не се сещам името. На Макси му мина за една седмица, направо не ми се вярваше. Мисля, че няма да се появи, но си имам много на ум за храната. За сега е само на плодове и зеленчуци, никакво месо или други протеини, ще караме бавно. Не се отчайвай, не си сама!

П.П. Ей сега погледнах - Еxcipial мазахме на цялото тяло той е без рецепта Ако искаш дай ми на Лични адреса си ще ти пратя ако го няма в БГ
Parfenac Creme е другото, с него мазахме само екземата два пъти дневно. Мисля, че то е с рецепта обаче и няма как да го купя sad
« Последна редакция: януари 09, 2011, 18:33:10 от Regina94 » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 09, 2011, 19:11:10 »

И Коско имаше АД, беше на 2м., педи каза да спирам кърменето Oh my ... било алергия към кърмата crazy Аз разбира се не спрях да кърмя, в крайна сметка се оказа обрив предизвикан от сапуна "Тео бебе", това го установи проф. Обешкова от ВМА, даде едни мазилца и буквалано на 2-рото мазане изчезнаха!!! good

Казаха ми, че до 3г. ще го израсне и обривчетата наистина се появяваха понякога, но след третиране с изписаните мазила минаваха бързо, даже наскоро пак се появиха, но вече минаха good

Много е важно да се попадне на точния лекар, който да изпише правилните медикаменти good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 09, 2011, 19:12:40 »

И ние сме с АД. Почна от вратлето, после по стъпалата....Няма лечение, няма и спокойствие. От няколко дни заблезах че си чеше косата, когато погледнах видях точно описаните жълти люспички в косата, които на места така е разчесала че са заприличали на рани  nea

Пробвах всякакво лечение, включително и липсата на такова...Пробвах кремове, козметика, сироп и хомеопатия, нищо не помогна, притихва и пак "пламва"  pardon

Ще следя темата с интерес, ако някой от открил цяр за това чудо да пише  cray

Беше толкова свиреп, че сега имам чувството, че дерматитът имаше нас, цялото семейство sad.

Това идеално описва ситуацията вкъщи sad
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #4 -: януари 09, 2011, 19:56:39 »

Верно, наистна трябва да се случи на лекар!

Сега и други работи се сетих - моят човек няма да вкуси цитруси и ядки поне пет години и го къпем максимум веднъж в седмицата. Иначе му изсъхва кожата.

Никакъв сапун, само ей това му слагаме във ваничката
http://trybol.ch/shop/index.html?lang=en-uk&target=

Това са едни торбички като за чай, пълни с нещо като трици. Мирише мн приятно, на сено, и създават естествена измивна среда без химикали. Понякога му мием косата с шампоан Хип, но много на бързо, без да тече по тялото.

Питай ако с нещо мога да помогна...
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 10, 2011, 22:01:20 »

Верно, наистна трябва да се случи на лекар!

Дам, ние бяхме при трима дерматолози...и тримата казаха и изписаха различни неща. Общото обаче беше, че тези обриви са на алергична основа. Последните двама доктори не потвърдиха, че е АД. Бях и на една лекция на алерголог, от която не успях да чуя всичко, но научих и няколко полезни неща. От тези прегледи и от това, което изчетох по темата на мен ми се изясни следната картинка:
АД е алергия, която се проявява при бебетата в най-ранна възраст. Да, предава се наследствено, но не самия дерматит, а слабата имунна система. Родителите може да имат каквато и да е алергия, но при бебето ако се прояви, най-напред ще са обривите. Лошо е ако не се обърне достатъчно внимание и това прерасне в друг вид алергии (астма примерно). Вероятността бебето да наследи алергията е много по-голяма, ако майката има проблем, от колкото бащата. Има вероятност разбира се и ако няма алергични в семейството, но тя е много по-малка. АД се израства обикновено в пубертета, може и по-рано, но това е оптимистичния вариант.
И ние излекувахме обривите. Аз мисля, че при нас помогна кортикостероида (намазах го 2 пъти, защото бях опитала всичко друго, без резултат.) Сега го къпя с емулсия за баня, която съдържа само масла от авокадо, ший, макадамия и парафин и го мажа пак с хипоалергенна емулсия. От седмица и повече кожата му е перфектна. Само по бузките седи като изпръхнала. Но последната дерматоложка ни каза да махаме всичките химии, да го къпем с хума и да го мажем със зехтин. Мисля и така да пробваме.  Regina94, вашето измивно средство също изглежда много добре. Омазнява ли кожата? Мерси и за предложението за кремчето  give_rose Има го и в БГ.
До тук добре, но не се знае кой точно е дразнителя - дали е външен или става въпрос за храна.
Сега и други работи се сетих - моят човек няма да вкуси цитруси и ядки поне пет години
good
Той списъка с храните табу е много дълъг. Към цитрусите и ядките, алерголога непрекъснато повтаряше и риба. И като се има в предвид, че АД най-често е алергия към белтъка на кравето мляко, трябва да се изчака и с млечните продукти. Яйцата също.И ние сме още много далече от месото в захранването. Но все пак не може да ги лишаваме от всички тези храни. Според алерголога трябва да се въведат по-късно и ако детето даде реакция, да се спре този вид храна за около 3 месеца и след това да се пробва пак. Също така е много важно и разнообразието на храните, защото ако го храним примерно само с картоф, ориз и морков (съдържат се в 90% от асортимента на пюретата) нищо чудно накрая да се алергизира детето точно към тези продукти. Тук става въпрос разбира се само за рисковите деца, към които спадаме и ние. Целта е да не отключим някоя алергия.
За праха, влажния въздух, честото проветряване, перилните препарати и т.н. е ясно.
˙·٠Butterfly™٠·˙, при вас изчезнаха ли вече обривите? Спазвате ли някаква диета?
Gergancheto , как така нищо не помага? И сега ли сте с обриви? Пишеш, че и сиропи си пробвала- и кашлица ли сте имали? Последната докторка ни изписа едни мазила, които се правят в аптеката (не мога да и разчета, за да напиша всичките съставки). Още не сме ги пробвали, но тя е против всякакви агресивни медикаменти, така че предполагам че може да ги пробвате и без консултация с доктор (още повече, че са без рецепта). Те са само когато има обриви и само за засегнатите участъци.
И за хомеопатията - това ще е следващото което ще пробвам. Само като превенция (надявам се да няма повече обриви). Чувала съм, че хомеопатията помага много при алергиите, тъй като в традиционната медицина още няма лек. Пък и както всички казват - може и да не помогне, но със сигурност няма да навреди.
И не на последно място, забелязали ли сте някаква връзка между ваксините и появата на първите обриви?
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 10, 2011, 22:44:22 »

vanyusha да и в момента сме с обрив, доста затихнал обаче, благодрение на лечение с метиленовото синьо (ако го знаеш, то е от време оно), и има някакво подобрение  Wink
За сиропа имах предвид противоалергичен - Аerius http://apteka.framar.bg/06006884/%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%83%D1%81-%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BF-0-5-%D0%BC%D0%B3-%D0%BC%D0%BB-120-%D0%BC%D0%BB-
Друго което сме пробвали е Лоринден А, за хомеопатията споменах...Ааа сетих се пък една лекарка беше казала че е краста, та и лечение за краста прилагахме  pardon Пробвахме с козметика А-дерм и май е това  Wink
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 12, 2011, 23:45:22 »

Аз съм чела, че според някои учени има връзка между дерматита и една от ваксините, но забравих, точно коя, но не е доказано, то по принцип се говори като цяло за връзка между ваксините и алергиите...
Активен
ina0208
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #8 -: януари 13, 2011, 10:34:27 »

Здравейте,моята дъщеря е на 4год. и има АД.Ходихме къде ли не,още от бебе,докъто не попаднахме при Д-р.Пешева(тя почина за съжаление,лека и пръст).Тя ни каза да я мажа с двойно пресован студено рафиниран зехтин,един път в седмицата къпане,по рядко миене на лицете,ако може да я почиствам със зехтина,а когато и се възпалят определени участъци да я мажа с Дипрогента крем.Ефекта за поддържане на кожата със зехтина(или св.мас)е страхотен,вече две зими почти на са ни излизали петна.Много добре на АД,се влияе морето,слънцето и пясъка,и като цяло през лятото нямаме проблеми. Сега чакам бебе и много се надявам да няма и тя,но пък вече знам какво да правя.
Много добре понася и козметиката на А-дерма.
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 13, 2011, 12:27:15 »

ina0208, а зехтина "преварявате" ли го на водна баня преди да мажете ?
Активен
ina0208
Ентусиаст
**
Публикации: 76


« Отговор #10 -: януари 13, 2011, 21:24:41 »

ina0208, а зехтина "преварявате" ли го на водна баня преди да мажете ?

Не,не се преварява.Ефекта му е страхотен,но първо пробвай няколко мазания на крачетата,да не би да се обрине.Иначе и аз се мажа от време на време и кожата ми е невероятно мека. Аз си купих тoзи:
Olitalia, EXTRA VERGINE, препоръчаха ми го вносители на зехтин. smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 13, 2011, 21:52:32 »

˙·٠Butterfly™٠·˙, при вас изчезнаха ли вече обривите? Спазвате ли някаква диета?

да, изчезнаха!!! НЕ сме спазвали никаква диета good

Аз Коско като бебе го мажех с "преварен" зехтин, т.е. преварявахме го заедно с шишето, 5-10 мин. във вряща вода!!! good
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #12 -: януари 15, 2011, 13:38:58 »

Vanyusha, нашите пакетчета за баня не омазняват, просто измиват без да изсушават като сапун. Другият вариант който ми предложиха е точно което ти правиш - къпане с масла.
Не съм забелязала връзка с ваксините...
Това със зехтина ми звучи мн добре, даже и върху себе си ще пробвам Wink
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #13 -: януари 19, 2011, 20:28:58 »

Ванче, съжалявам да разбера, че с Марти имате проблеми  cray. Звучиш ми изплашена и те разбирам напълно и знам какво ти е. Знаеш как се тревожа и за Влади заради проблема който имаше. Исках само да ти кажа да си силна и да се грижиш за Марти и да изпълнявате предписанията.  heart
Активен
Мама на Ангел
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #14 -: януари 25, 2011, 09:18:24 »

Ванюша, благодаря ти, че си отворила тази тема. Не се радвам да  се срещаме в такива теми, но ...
И ние сме с диагноза АД и то отпреди 4 месеца. Имаше периоди на обостряне, затихване, нормална кожа. Ходили сме при двама дерматолози и алерголог. Аз мисля, че детето реагира на картофите, тоест те му обострят обрива, а алерголожката ни каза, че не била чувала за алергия към картофи и сигурно той щял да бъде първия shok Оттам нататък просто не можа да ми изгради доверие тази лекарка, но единственото което направих е да мина на ХА мляко, от което нямаше никакъв резултат и загубих един месец в захранването. Започнах всичко от начало, като последно вкарах картофа и детенце първо реагираше, после като че ли го възприе и сега по-леко се обострят обривите. Имам да вкарвам още много зеленчуци, а от другата седмица мисля да започвам месото.  Лошото е, че вече втори месец (след посещението при алерголога) е на противоалергични лекарства и трябва да ги приема три месеца без прекъсване.Другото, което искам да кажа е, че съм убедена, че ваксините влияят много зле на моето дете. При последния пентаксим той беше с обриви само по бузите и нашата (бивша вече) лекарка реши, че не е проблем и му постави ваксината и след нея пламна целия. Затова и го заведох на алерголога, а тя пък го изкара изключително алергичен. Но при него е само кожен проблема, няма никакви други признаци за алергия. Освен това съм говорила с немалко майки на деца с алергии и с такива на които децата имат само кожни проблеми. Много често тези проблеми са свързани със зъбките и се изразяват по различни начини. Но когато детето изкара всички зъбки спират. Стана много дълго и объркано, но и аз като много от вас съм минала по пътя на безрезултатното ходене на доктор...и търся сламката.
Активен
Майка вълчица
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #15 -: май 16, 2011, 19:14:25 »

Отговарям на бързо, че вече ме търсят, много се застоях във форума.
Ние имахме също АД, имахме обрив първо по челото и после и в зоната около памперса. Не съм на 100% сигурна, че беше АД, защото много бързо мина, но пък доки каза че е АД. Изписа ни на Нахткерцен балсамът и както казах много бързо се оправихме.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 18, 2011, 21:40:37 »

незнам дали има връзка между ваксините и Ад , но една седмица след като ни сложиха ваксината ни се появиха жълтеникаво петънца с грапава повърхност като люспици. педиатърката ни изписа някакъв крем със стероиди, мазах я 3 дни и те изчезнаха но се появиха на друго място. реших да пробвам с една моста на кремче Emolium на новите места и също мисля че за сега има ефект.
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines