Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 09:34:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето" 4  (Прочетена 150727 пъти)
 
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: април 04, 2011, 19:49:03 »

Да,връхчетата не са гнойни,просто са белички и на места наистина кожата е по-суха и груба,значи ще чакаме да мине smile Днес след баня я намазах с розовата водичка,мисля да продължа,то няма да навреди,надявам се  smile
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: април 04, 2011, 20:58:34 »

На мен ми изписаха гел с кортикостероиди, крем с парабени и пр. Не мазах с нищо и си мина само. Бели връхчета не са имали, но щом не са гнойни и др.  мами споделят, че и при тях ги има, значи е съвсме в ред ана нещата.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: април 04, 2011, 21:34:57 »

preslava_82. твоята лекарка как е разбрала, че е прегряване...по телефона ли, сигурно там и е го е изписало crazy crazy crazy. При мен се появиха, защото и беше много суха кожата...мазах с натхерцен и минаха за два часа...сега обаче ми прави впечатление, че започва на тялото да и се появяват едни петънца като лишеи и се чудя..по.мое наблюдение е защото и е суха кожата та се чудя какво да я правя. Ползвам на Мустела шампоан и тоалетно мляко и досега нямаше проблеми, но....чудя се да ги сменям ли, да и взема само олио или да я мажа с преварен зехтин, или просто да я къпя през вечер?
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: април 05, 2011, 06:29:37 »

М_елева и ние сме с много суха кожа и се къпем през вечер и мажа само с нахткерцен на Д-р Тайс. При нас само това ма ефект good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: април 05, 2011, 09:54:22 »

М_Елева, то е ясно, че при всяко дете е строго индивидуално и няма гаранция, че ще даде резултат и при вас, но да си кажа: Ние я къпем всяка вечер, но с шампоан мия само гениталиите и около вратлето, защото връща млекце и се стича често. Останалата част от тялото само я изполиваме с водичка, колкото да я освежим. Основни къпания, тоест с шампоанчето от главата до петите, имаме две - в сряда и неделя. Иначе, след всяка баня мажа с олиото на Weleda, което е без аромати. Доволна съм, кожата и не се бели никъде, не е суха good Ето го:
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: април 05, 2011, 10:58:12 »

гледамм запъпчици си говорите. ние имаме единични по лицето с бели връхчета и ги мажем с чай от лайка. но от 2 дни се появиха пъпки в областа на памперса. червени са, грапави и както има единични така и като на групички.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: април 05, 2011, 13:36:04 »

sunray, точно днес отидох и и взех същото олио...ще видим...сега обаче има друго, което ме притеснява доста...извинявам се за дрисливата тема, ама blush От две-3 седмици ми прави впечатление, че акото и запична да мирише bad, а сме само на кърма. Все едно е на голям човек...и доста гъсто...тя по принцип ходи през 2-3 дни, а понякога всеки ден, но е ужасна миризмата...особено ако и изчакам 10-15 мин, да се изка хубаво bad...сори, ако на накоя мама и станало гадно...в петък ще ходим при педи и нея ще я питам, че нещо не намерих инфо в нета....
echy_, незнам какви са , може да се е подсякла, на мамите на които им се е случвало ще кажат...знам, че племенницата ми се беше подсякла зверски когато и никнеха зъбки, ама вие сте малки и се махна със судокрем...
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #382 -: април 05, 2011, 13:45:32 »

Колкото повече растат, толкова повече мирише. Е не като на голям човек де. На цвят и консистенция как е?
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: април 05, 2011, 16:42:54 »

 blushГъсто (доста) и зеленикаво-кафяво-оранжево, ако е възможна тази комбинация...Абе като на голям човек, само цвета е по-различен blush...иначе не виждам признаци нещо да не е наред....вечер си пъшка и не спи и се буди през час, ама аз го отдавам на зъби, иначе през деня е много спокойна, спи, играе, смее се, всичко е нормално...Дали това не е още една странична реакция на зъборастежа?
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: април 05, 2011, 17:36:41 »

В судокрем-а слагат mineral oil, първо прочетете какво е това, до какво може да доведе и после ползвайте продукти с тази съставка (особено за новородени).

Елева, най-добре педиатърката ще ти каже, защото тя ще види дали растат зъби или не. Така ще можете да изключите тази причина. Дори при някоя майка да е имало такъв страничен ефект (така да се каже де), при вас причината може да не е такава.
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #385 -: април 05, 2011, 17:41:17 »

М_Елева, то е ясно, че при всяко дете е строго индивидуално и няма гаранция, че ще даде резултат и при вас, но да си кажа: Ние я къпем всяка вечер, но с шампоан мия само гениталиите и около вратлето, защото връща млекце и се стича често. Останалата част от тялото само я изполиваме с водичка, колкото да я освежим. Основни къпания, тоест с шампоанчето от главата до петите, имаме две - в сряда и неделя. Иначе, след всяка баня мажа с олиото на Weleda, което е без аромати. Доволна съм, кожата и не се бели никъде, не е суха good Ето го:

Ще го пробваме и ние Wink Колко струва?
Активен
Harmony
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



« Отговор #386 -: април 05, 2011, 17:46:48 »

гледамм запъпчици си говорите. ние имаме единични по лицето с бели връхчета и ги мажем с чай от лайка. но от 2 дни се появиха пъпки в областа на памперса. червени са, грапави и както има единични така и като на групички.

най-вероятно става въпрос за памперс дерматит, кожна алергия от някоя съставка в пелените и някои деца с по-чуствителна кожа се обриват. Например Памперс пелените са напоени с екстракт от лайка, алое и т.н. но някои бебоци правят алергии от тях. За всеки случай отиди на преглед при педи. Ние също май направихме таквоз нещо. На нас препоръчаха балсамче Нахткерцен, което е точно за памперс дерматити и подсечено дупе ...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: април 05, 2011, 18:04:10 »

Ще го пробваме и ние Wink Колко струва?

36 или 38 лв.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #388 -: април 05, 2011, 20:02:34 »

От зьби е напьлно вьзможно - тук го дават като стандартен страничен ефект на зьбенето. Преди не се сетих за това, но като каза ми дойде.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: април 05, 2011, 20:05:39 »

На мен ми казаха, че и възпаленото ухо е мн. вероятно да е резултат от зъбоникнене, но не беше такъв случая.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines