Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 10:16:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето" 4  (Прочетена 149465 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #15 -: декември 22, 2010, 16:56:53 »

mimozka ,и ние бяхме така за 2-3 дни лекарката каза, че вероятно е от колики ,а ние имахме силни точно в този период или ако съм му давала по хладка вода .Аз се сетих ,че не му я притоплям, а направо му давам водата като я сипя от шишето /тук за бебетата се дават специални минерални води не се преварява вода/ ,а шишето уж е на стайна температура.Сега взех да я притоплям водичката .Иначе това отминава не се притеснявай
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 22, 2010, 17:29:30 »

Охх, не знам мамчета...много ми е притеснено  cray. Ако продължи така ще направя микробиология на акито, много ме страх да няма някоя бактея в стомахчето.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: декември 22, 2010, 17:48:08 »

Мимозка, не се притеснявай и ние сме имали зелени акита. Както е писала Елис най-вероятно е или от претопляне или леко да е понастинал, а може и от колитите да е. При нас при всички положения беше от колики  diablo
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: декември 22, 2010, 17:54:43 »

Кофтито е, че не знам как да разбера дали е настинал или претоплен  angry.
Ще чакам да видим дали ще мине. Пък и тези гадни колки още ни мъчат sad - няма спасение.
Фиама, вие имате ли колики още?
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 22, 2010, 17:58:11 »

Кофтито е, че не знам как да разбера дали е настинал или претоплен  angry.
Ще чакам да видим дали ще мине. Пък и тези гадни колки още ни мъчат sad - няма спасение.
Фиама, вие имате ли колики още?
Дали е претоплен много лесно можеш да разбереш - излизат им едни ситни червени пъпчици  angry
За коликите - мии какво да ти кажа, мъчат ни още, но като че ли не е така както беше в началото да се дере до скъсване. Ние сме на Еспомизан, а сега много ми хвалят този Инфакол и се чудя дали да не пробваме и него  crazy
Мацките ползвали го могат да споделят дали са доволни ?!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 22, 2010, 18:01:19 »

Охх, не знам мамчета...много ми е притеснено  cray. Ако продължи така ще направя микробиология на акито, много ме страх да няма някоя бактея в стомахчето.

Най-вероятно са колики. Възможна причина е и алергия към белтъка на кравето мляко, но обинконовено слузта в зеленото ако тогава е придружена от жилки кръв.
Но според мен са си колики в тази възраст, Малена почти нон-стоп акаше зелено докъм 4-тия месец, после това отшумя, сега се случва, ако е яла спанак smile
Така че спокойно, само следи за кръв в акото и пробвай да ограничиш приема на прясно и кисело мляко, ако кърмиш.
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 22, 2010, 18:05:52 »

Kiksi,  благодаря! Кърмим се и от седмица две не ям никакви краве продукти, защото си втълпих, че от тях коликите се засилват, а толкова много ги обичам...особено сиренето.

Фиамче, нямаме пъпчици т.е. е е претоплен, по-скоро съм сколонна да мисля, че е от тези пусти колики.
Инъче инфакола и еспумизана се оказа, че са на базата на една и съща съставка - симетикон т.е. май е все едно какво ще даваш.  И при нас положението е по-добре, не се дере неутешимо, но все пъшка...и се гърчи кога с рев, кога тихо, докато спи.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: декември 22, 2010, 19:07:25 »

Мимозка, това със зеленото аки, при нас беше почти постоянно много време, ама то ние и колики си имахме до петия месец. Ако няма кръв в акито, няма проблеми. Кървавите жилки говорят за инфекция, така че за тях трябва да се внимава. Иначе бабешките теории казват, че зеленото аки означава, че детето е настинало, но в една книга педиатър обясняваше точно за това, че са си чисто бабешки глупости и въобще не е вярно.
Иначе и ние пробвахме много лекарства за колики и май с Еспумизана най-добре беше, макар че за колики трябва само търпение от страна на родителите и време, за да минат.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #23 -: декември 22, 2010, 20:31:52 »

Мимозка,нашите колики бяха поспрали ,но от събота пак се обостриха и си плаче и се зачервява от тези гадни колики.
Фиама ,да ти отговоря на въпроса аз първо ползвах Биогая + инфакол бях доволна,после ми свърши и започнах Биогая + еспумизан L /изпратиха им го от БГ/и от тази комбинация бях най-доволна ,свърши еспумизана и сега съм пак с инфакола ,но Марти си е неспокоен .Давам само пример ти си решаваш  smile
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 22, 2010, 20:58:40 »

svetli, миличка, направо ме отчая  blum, значи може само полоината от "колики" периода да сме минали, ужас!  nea

juji, защо така при вас са се върнали тези пусти колики. Ще трябва да търпим, ама как да го кажа на малкото ревящо човече - сърцето ми се къса като го гледам как страда  cray
« Последна редакция: декември 22, 2010, 21:00:46 от mimozka » Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: декември 23, 2010, 01:29:14 »

И ние минахме през "зелен" период, но по книжките пише, че ако честотата на акане, количеството и консистенцията се запазват, цветът няма значение. Докато няма кръв, разбира се. Така че изобщо не съм го обсъждала това и не съм се притеснявала.
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #26 -: декември 23, 2010, 13:25:02 »

И ние сме имали зелени акита. Но и аз не се притеснявам.
За коликите аз съм ползвала Инфакол. От него минаха наистина. Комбинирах го с Биогая, защото малко запича, а Биогаяата е добра за чревния тракт, така че се уравновесяваха нещата.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: декември 24, 2010, 06:05:57 »

Няма нищо притеснително в зелените акита. При кърмени бебета могат да се дължат на дисбаланс при приемането на предно и задно мляко. Често се случва при бебета с колики, тъй като те искат да сучат по-често и получават повече от предното мляко така.
Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #28 -: декември 24, 2010, 19:22:14 »

А притеснително ли е бебето да има по-рядко като консистенция ако от обикновено и да ака по-често? Следих за всякакви други нередни неща и не мога да видя нищо тревожно. Ще съм благодарна, ако мамите с по-големи бебчета споделят дали никненето на зъбките може да има нещо общо, защото имам такива подозрения.  give_rose
« Последна редакция: декември 24, 2010, 21:24:30 от allisa » Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: декември 24, 2010, 21:21:01 »

Да, понякога никненето на зъбките е придружено с по- рядко аки. При нас се забелязва и силно зачервяване и подсичане. Явно се променя състава на урината.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines