Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 03, 2024, 18:29:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 13  (Прочетена 190883 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #405 -: март 11, 2011, 12:49:32 »

Аз искам да попитам за тези столчета 0-18 кг стават за новородено.Четох какви ли не мнения.Но най-разпространеното беше,че нестават до 6 месец.Но пък нали е 0+,това би трябвало да значи че става.Ще ни се наложи ли да купуваме първо кошница и после столче или направо може да вземем такова столче.Изинявам се ако има някъде отговор на този въпрос или не му е мястото тук,но просто съм начинаеща в това. smile

Според мен не стават. Ние сме на седем месеца и сега купихме столче 0 - 18, което може да заема и доста легнало положение. Но дори и в най-легналото, пак не става за съвсем мъничко бебе. Първите месеци карахме с кошницата за новородено - количката ни е 3 в 1.
Активен
SvetletoS
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Нашето цвете Раличка


« Отговор #406 -: март 11, 2011, 16:32:47 »

Благодаря зя отговора.На нашата количка се сваля коша и може да пробваме с него.Поне такива съвети ми дават.Но не съм много склонна към това защото незнам как ще се закрепи и дали изобщо ще е много безопасно.А и закона си казва,че трябва столче\кошница за кола.
Активен
summer.
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 684



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: март 11, 2011, 16:37:21 »

Момичета, какво е мнението ви за количка Quinny Buzz 3? http://www.quinny.com/ot-en/strollers/urban-use/buzz-3
От много гледане и избиране вече ми омръзна и искам да се спра на нещо качествено, дори и за повече пари... Първоначално си бях харесала количка 3 tec на ABC design, но ми казаха, че е доста тежка и заема много място в сгънато положение в багажника на колата.  girl_impossible На няколко места четох, че тази марка не си ремонтират количките и май се разубедих в избора си...
Сега съм се спряла на куинито и малко се чудя какво да правя  Girl_hide Знам, че има доста мами из форума, които са подкарвали това мпс  girl_wink, за това моля, помагайте!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #408 -: март 11, 2011, 17:07:45 »

Благодаря зя отговора.На нашата количка се сваля коша и може да пробваме с него.Поне такива съвети ми дават.Но не съм много склонна към това защото незнам как ще се закрепи и дали изобщо ще е много безопасно.А и закона си казва,че трябва столче\кошница за кола.

Не е безопасно. Не слушай какво ти приказват, всеки си отговаря за неговото дете. Вземете си столче - кошница за първите месеци. Има и по 70 - 80 лева, ето например http://www.bebe-best.com/stoltche-za-kola-teo-green-2009-chipolino-p-9951.html
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: март 11, 2011, 21:09:21 »

Благодаря зя отговора.На нашата количка се сваля коша и може да пробваме с него.Поне такива съвети ми дават.Но не съм много склонна към това защото незнам как ще се закрепи и дали изобщо ще е много безопасно.А и закона си казва,че трябва столче\кошница за кола.

Има колички, които са с кош за кола точно, така че, ако вашият е такъв, просто няма easyfix система, се връзва с коланите. Но само, ако е столче за кола, иначе, Розовка те е посъветвала вече, има и още по-евтини варианти, май Бертони и Мони са по-евтини.
Аз си купих много готини кошници от немския Амазон за 60лв.
Активен
SvetletoS
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Нашето цвете Раличка


« Отговор #410 -: март 12, 2011, 07:58:56 »

То да си призная нямам много доверие на коша от количката.А и продавачката в магазина ни каза,че този кош не е точно за кола,но можел да мине номера с него ако ни спрат за проверка.То не е да мине номера,важната е да сме спокойнипо отношение на безопсноста на детето.Не е ли то да си има системата за монтиране.Това с коланите не ми харесва.Най-добре да си вземем кошница,пък живот и здраве ще я подарим.А и нашата пацоланка е три семици и половина,така че ще има доста да я ползваме.Благодаря ви за отговорите.Окончателно е-ще е кошница.Вече съм си набелязала няколко модела,но приемам съвети от по-опитни мамчета. smile
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: март 13, 2011, 14:21:48 »

според мен зависи откога ще започнете да пътувате...ние до към 3м. не сме пътували с кола и директно си сложихме столчето от 0 до 18кг без проблеми  huhhuh.gif
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: март 14, 2011, 08:07:05 »

Момичета, какво е мнението ви за количка Quinny Buzz 3? http://www.quinny.com/ot-en/strollers/urban-use/buzz-3
Offtopic summer, много ме зарадва да прочета въпроса ти в тази тема  give_rose
аз лично съм бутала  Quinny Buzz 3 два пъти с едногодишно детенце - в нас на дървен под количката беше супер маневрена и приятна за бутане. Втория път беше в двора на едни приятели с около 10см трева и се наложи да изляза на равно, защото количката не беше управляема дори със задните колелета напред.
От форума доколкото си спомням Катинка и Goldi са с този модел количка. Успех. Good luck
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: март 14, 2011, 10:02:41 »

Ние също имаме Куини Бъз наследствена  sarcastic  Може да ви се сторя глупава, но си предпочитам Кенгурото дето имам, макар и по тежка е доста по манервена. На мен лично много са ми неудобни предните гуми на Куинито, завъртат се перпендикулярно на посоката на движение и няма мърдане, докато не повдигна количката на високо  blush Едно обяснение ударих та няма що, но аз лично не я харесвам  pardon
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #414 -: март 14, 2011, 10:07:02 »

Момичета, предстои ни купуването на първите обувчици, моето момче още не ходи, не ще и да пълзи, но е вече на 9 мес и се изправя на крачетата така че смятам че е време да сменя пантофките и терличките. Моля да ме посъветвате на какво да обърна внимание или да ми посъветвате модел или нещо такова особенно тези, които наскоро са купували за 9 месечно дете. Ще съм ви много благодарна за мненията и съветите.  give_rose
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: март 14, 2011, 10:40:34 »

malinkata според мен това е най подходящо http://www.k-k.bg/shoes/index.php?f=69&p=64 . И една фирма Беко също има буйки, то и Капчица имат...тъй че ще имаш избор.  good
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: март 14, 2011, 12:07:03 »

malinkata,много хубаво , че си повдигнала темата.Аз също сега се информирам (не че ни е време,а да имам представа )кое е най-добре за детето.
Ние имаме тези ,които Gergancheto  е показала. Обувки за прохождане ли как ги водят,подариха ни ги на титата.Но  в една книга "Блозо до бебето " чета,че този вид обувчици осакатявали  децата.И било най-добре децата да проходят с терлички или боси ако е топло.Но да не се използват ортопедични и т.н. обувчици.Пише ,че е важно да се огъва подметката (като я хванеш с 2 ръце).
Но пък си спомням ,че на братовчед ми му купиха дори и за вкъщи обувчици,а не пантофки ,които са високи на горе,за да му държи обувката глезенчето.
Незнам кое е по-добре.Само исках да споделя какво съм чела по въпроса.Но и аз се интересувам.
И също се чудя дали могат да се ползват пак детски обувки.Имаме сигурно 10 чифта ,които са почти нови от едно бебче.И са за дете от 1 до 2 годинки.Просто са купили прекалено много и почти не са ползвани,но все пак?
« Последна редакция: март 14, 2011, 12:29:15 от matsinka » Активен
SvetletoS
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Нашето цвете Раличка


« Отговор #417 -: март 14, 2011, 12:33:38 »

То първото пътуване ще го направим след като навърши 40 дена.Не надалеч,но ще е начесто.Май ще е по добре да си вземем кошница.Но пък си мисля дали да не пробваме първо с коша на количката.Ако не ме удоволетвори ще си вземем кошница.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #418 -: март 14, 2011, 12:52:40 »

Марти от както се е родил е в коша за кола и е супер удобно това за пътуване.В началото си мислех ,че ще му изкривя гръбчето щото ми се виждаше много странна позата.Преди 2 седмици му сложихме столчето за кола /подарък ни е от кумовете ,то и на него пише че е от 0-незнам си колко години/
Сега то е и по високо и така се кефи щото си гледа на вън и му е много приятно и удобно.
Активен
SvetletoS
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Нашето цвете Раличка


« Отговор #419 -: март 14, 2011, 13:17:23 »

Значи и с Ралица ще пробваме с коша.Пък ще видим дали ще сме доволни.Щом сте със столчето на колко месеца е твоя юнак Марти?
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines