Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 15:06:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 13  (Прочетена 187863 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #420 -: март 14, 2011, 17:14:54 »

Марти е на 5 месеца и 18 дни
Коша  за кола е към количката и е до 6 месеца ,но столчето за кола има функция при която се издърпва и става като коша и Марти се чувства добре там
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: март 14, 2011, 21:39:50 »

malinkata според мен това е най подходящо http://www.k-k.bg/shoes/index.php?f=69&p=64 . И една фирма Беко също има буйки, то и Капчица имат...тъй че ще имаш избор.  good

Аз имам тези с връзките и тези с ципчето (от 2-та модела по 1 чифт). Тези с връзките малките ги развръзват за нула време, но обръщам чорпите отгоре...
Тези с ципа лесно ги събуват, защото няма връзки, които да стягат, но и те са удобни.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #422 -: март 15, 2011, 09:10:12 »

Момичета, благодаря ви за отговорите, наистина съм в чуденка, защото ортопедът при когото ходим ни каза да не купуваме буйки, а твърди обувчици, в книгите пише точно както матсинка каза може  и без обувки, а производителите предлагат буйки и накрая кое да избера без да навредя на детето си?? crazy Ще говоря още веднъж и с ортопеда и ще търся нещо не знам.
 gostenka_82  освен номерцата със свалянето твоите момичета харесват ли буйките в смисъл удобни ли са им стъпват ли нормално?
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: март 15, 2011, 21:31:33 »

Момичета, хайде да се изфукаме и ние с новите ни, вече мъжки покупки  tease http://misskapriss.multiply.com/photos/album/37#photo=11 От 9-та до 18-та снимка са ни новите неща, другите вече сте ги виждали smile
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #424 -: март 16, 2011, 07:59:37 »

Капризче, със здраве да си ги ползвате.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #425 -: март 16, 2011, 10:22:01 »

Чукът - дрънкалка е супер идея  smile, Ели. Бодитата също са номер едно.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: март 16, 2011, 11:22:44 »

Мерси момичета. И аз много си харесвам всичко, което вече имаме. Не виждам много смисъл от тези камизолки, ако така се казват, но са ни подарък...

Снощи правих списък за покупки, като гледам доста неща има още да се купуват, но лека по лека ще пазарим smile

Искам да ви попитам за стерилизатора. Една приятелка ми препоръча този уред: http://www.baby-market.net/a2/offers.asp?p=4727622&id=5168 Тя има предходния модел и е много доволна от него, ползва го по всичките му предназначения вече около 8 месеца и работи беотказно. Имате ли наблюдения върху такива комбинирани уреди? Има ли смисъл от тях или е по-добре да се купи отделен стерилизатор?
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #427 -: март 16, 2011, 11:36:19 »

Капризче, аз нямам наблюдения върху такова чудо, но ми изглежда доста функционално. Единственото, което би могло да се изтъкне като аргумент против според мен е, че при тези комбинирани уреди, които съчетават много функции, понякога нито една не работи като хората. Но пък щом приятелката е доволна... Учудва ме цената, че то само един стерилизатор на Нук например струва 120 - 130 лева, ако добре си спомням.

Ами да ти кажа аз може би бих го купила, ще можете и да го пренасяте, не изглежда много голям.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #428 -: март 16, 2011, 11:43:53 »

Моят сетрилизатор е на Авент и е за микровълнова.Ама супер много съм доволна стерилизира от 2 до 4 минути и е удобен много.Джоли уреда е  с много функции,гледам че има Уред за затопляне на бутилки
Уред за затопляне на храна
И аз мислех да взимам отделно такива уреди ,но реално погледнато добре ,че не съм взела само щях ад се чудя какво да ги правя.Бутилки не затоплям ,нито пък храна.А ти пък ако кърмиш каква ще ти е ползата.Ето ние вече си хапваме на обяд ,но аз не му приготвям предварително храната, та после да затоплям ,като наближи време приготвям и готово.Иначе не се впускай в пазаруване защото изкушенията са големи ,а повечето неща няма дори да ги докоснеш ,камо ли да използваш.Ние като отидохме с един списък в магазина и госпожата като разбра ,че това ще ни е първо бебе като започна от това имате нужда от онова имате нужда.......дори и един кош хвърляне  за памперси ми предлагаше .В този момент мъжа ми гледа една друга двойка,която избираха количка ,другата продавачка се опитваше да им продаде една количка доста скъпа ,но мъжа я отряза като каза ,че това ще им е второ дете и прекрасно знаят какво точно търсят.Та тогава мъжа ми ме дръпна на страни и ми каза ,че са ни хванали за канарчета.Почакахме още малко поогледах се поразпитах приятелки ,кое ще ми трябва кое не и така си спестих доста от ненужните покупки.Но всеки сам си избира как да си харчи парите smile.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: март 16, 2011, 12:03:59 »

Ами и аз това се чудя, дали ще е качествен наистина, а и дали има смисъл от толкова много функции. А и цената му не е никак висока, което също е леко смущаващо за уред с толкова много функции... Ще търся мнения в нета за него и ако прочета нещо интересно ще споделя и тук, може да е от полза и на някой друг.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #430 -: март 16, 2011, 12:17:11 »

Капризче ,тази марка и тук е много евтина,явно се сглобява в Китай.
Ние правихме така всичко което ни трябваше просто отивахме и го купувахме.Не съм се зареждала предварително с нищо.Прсото виждаш ,че имаш нужда от уред за притопляне на храна отиваш и купуваш ,на Чико са добри.Разбирам вълнението ти .Аз като се бях влюбила в сегашната ни количка бях готова да я вземе още в 5 месец от бременността ,обаче мъжа ми като каза не ще чакаме  smile и го карах всяка седмица да проверяваме дали не са я купили и да не есвършил точно този модел  funnytooth
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #431 -: март 17, 2011, 00:04:40 »

Аз ей така минавам , но juji е много права, купувай ако нещо ти дотрябва , иначе няма смисъл. И срам не срам да си призная с Тиа всичко стерилизирах, от играчките до лужичките с AVENT стерилизатора - железен е ! Обаче с Марти ... нищо не съм стерилизирала , мия с топла вода и веро и готово. Да сте по близко , че да ви дам стерилизатора само го подмятам. А и какво да стерилизирам като тои си пъха в устата всичко дето сестраму му дава още от 45 дневен ....И без стерилизация по растват ..... факт:)
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: март 17, 2011, 11:24:35 »

Честно да ви кажа и аз съм на вашето мнение. Едно време като е нямало стирилизатори и всичко се е изварявало пак сме оцелели... Онзи ден влизам в един магазин и изказвам това си мнение и продавачката започва да ми обяснява колко било погрешно, как щели да се пропукат шишета, щели да се надраскат, замъглят и т.н.

За това и се насочих към уред, който да има няколко функции в едно и да не е безумно скъп, ако не го ползвам поне да не ме е яд после. Гледах и предния модел на тази марка, който всъщност има моята приятелка и по-читав ми се струва. С по-малко функции и на същата цена. В него само се стирилизира и се топлят бурканчета. Може би него ще купя в крайна сметка.

Спретнала съм един списък с покупки, мога да ви го пусна тук ако искате, направо се изумих колко неща трябва да се купят. И уж няма кой знае какво излишно. Разделих ги в 2 категории, една преди раждането, т.е. задължителни и 1 след това, с пожелателен характер един вид smile Ама аз си падам по списъците де, колкото по-детайлно, толкова повече ми харесва  blush blush blush
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #433 -: март 17, 2011, 11:34:41 »

Давай списъка да видим какви си ги намислила.Иначе да ти кажа аз от към бодита и ританки бях заредена и всички бяха поне 2 номера по големи.За това сега пускам само 1 пералня с дрехите на Марти за седмица и въобще не пера на ръка.Майка ми ми беше накупила над 20 бодита ,ританки пижамки  и аз реших просто събирам за цяла седмица и пера в края на седмицата .Той въобще не се цапа в началото ,дори ме беше яд да сменям понякога чисто боди ,но пък исках всички да си ги облече да не остане някое купено пък необличано.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: март 17, 2011, 12:52:31 »

Преди раждането
Kомбинирана количка ABC Design Mamba
Комплект за количка
Чанта за количка
Столче за кола
Легло
Матрак Happy Dreams Baby F
Протектор за матрак
Спален комплект 3 бр
Плик 105/140,
калъфка 34/43
чаршаф 105/170.
Състав: 100% памук.
Обиколник
Одеало дебело
Одеало тънко
Чувалче за спане
Нощна лампа
Подложка за повиване
Бархетени пелени- 3 бр
Възглавница
Памперси
Термометър за въздух и влагомер 
Термометър за бебе
Ваничка
Хавлия 2 бр
Мокри кърпички- голям пакет
Сухи кърпи- в кутия
Термометър за вода
Козметика:
душ гел и шампоан 2 в 1
Олио за след баня
Крем за подсичане Судокрем
Крем за студено време

Хигиенен комплект:
Ножичка
Нокторезачка
Четка за коса
Гребен
Клечки за уши
Аспиратор за нос

Лепенки за пъпче
Шишета 2 бр.
Адаптирано мляко
Стерилизатор
Четка за миене на шишета
Биберон- силикон
Бебешка аптечка:
етилов спирт 90%(за пъпчето)
физиологичен разтвор(за нослето)
риванол(за пишката)
стерилни марли
Капки против колики
Топоцин - антибиотично прахче за пъпчето
Шапки за след баня 3 бр
Шапки за излизане 3 бр
Бодита с къс ръкав 5 бр
Ританки 5 бр
Чорапки 6 бр
Лигавници 3 бр
Комплекти за излизане 3 бр
Комарник за легло, количка
Панер за козметика и др.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines