Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 11:58:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 13  (Прочетена 187858 пъти)
 
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #15 -: декември 26, 2010, 16:57:57 »

Здравейте момичета! Ние чакаме бебо на 21 април и след нова година започваме да подготвяме детската стая. Може ли да помоля Варненки да ми пишат на личен? Нова съм в града и още не знам нищо за бебешките магазини и цените тук  huhhuh.gif blush Ще съм много благодарна!  blush blush give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 28, 2010, 20:18:51 »

Вече си имаме количка - Giordani Ethos :y41:

http://daniellitta.multiply.com/photos/album/51#photo=91
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: декември 28, 2010, 21:05:18 »

Уаууу, sunray, количката е просто страхотна - много ми хареса колко е малка в сгънато положение, а и цветовете и формите... - много щастливо да се вози в него вашето бебче!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: декември 28, 2010, 22:26:39 »

Благодаря ти, Светле, за милите думи give_rose Важното е на бебка да и добре. Е, и на мама, разбира се smile Мисля че тази количка покри изискванията ни за качество, тегло, удобство за бебето и майката. Дано ни служи вярно!
Да добавя, че към нея си има дъждобран. Няма чанта и комарник. Но чанта си купих от DM за смешните 10-12лв, и пак от там мисля универсален комарник да си взема, за същата сума smile
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 29, 2010, 00:17:34 »

sunray ,честита ви количка,много е красива,дано да ти е удобна и на бебчето също.И другите покупки са прекрасни.Ще си позволя да ти дам един съвет.Видях,че си купила залъгалки на чико.Съветвам те да не почваш с тях,защото те са стария модел на чико и никъде ги няма,на пазара са до изчерпване на количествата,а тази форма друга фирма не я предлага освен мам.Моя Тео свикна с тази биби и сега се виждам в чудо как да ги намирам,защото ги има само в джъмбо и не се знае до кога,а каучуковите се сменят всеки месец.След като го свикнах с тези разбрах че вече не се внасят,а той други не признава.По-добре пробвай с авент или нуковските,които са анатомични.Ти си решаваш разбира се,но понеже аз имам този проблем и за това си позволявам да ти дам такъв съвет.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 29, 2010, 13:20:24 »

Кали, благодаря за съвета! Приемам го с радост, разбира се! И ще те послушам, защото и аз не видях никъде другаде такива залъгалки angry Казаха ми, че са хубави, ама после как ще ги намирам е отделен въпрос. Ще взема 2 от марките, които си препоръчала. Бибероните и шишетата ми са на НУК. Може и залъгалките да са такива. Мерси give_rose
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 29, 2010, 13:48:14 »

Ние признаваме само една залъгалка на Нук (ако изобщо я задържи в устата си  smile )
аз искам съвет за лятна количка - имам си една комбинирана на чиполино, но ми е много тежка и трудно сгъваема  angry
и нали февруари ставаме на 6м и се замислям за лятна  blum
искам да е възможно най-лека и лесно сгъваема, защото сме с малка кола и това е много важно условие smile
приемам съвети всякакви  give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #22 -: декември 29, 2010, 14:55:03 »

Куинито като се сгьне е миниатюрна  good
Активен
monikabiri
Ентусиаст
**
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 29, 2010, 21:28:32 »

Нашата лятна количка е Inglesina Swift, купих я точно понеже другата беше много тежка и неудобна. Тежи 5.5 кг, много ми е удобна и лека, а сега за зимата й поръчах чувалче за 15 евро от babymarkt.de, понеже този към количката струваше 100 лв. Забравих да кажа, че самата количка е 195 лв., ползваме я вече 8 месеца (откакто бебето беше на 5,5 месеца, тогава вече седеше сама) и изобщо не й личи да е ползвана, като се изпере е наистина като нова. За мястото - сестра ми кара Форд Ка и без проблеми се побира в багажника й.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 30, 2010, 11:19:38 »

Винаги съм се чудела за тези малките колички дето уж са много леки и до малък размер се сгъват, като возиш на тях тежко дете, с тия миниатюрни колелца, как се оправяш? Логиката не е ли по-тежко бебе - по-здрава количка? Моите познати са си купили "чадъри" чак когато децата им са попроходили и с количката ги возят като се уморят да подтичкват наоколо, но не и да трескат по всичките бордюри и други прекрасни препятствия на градската среда с 10-килограмово бебе, например. На мен quinny zapp също много ми харесваше, даже обмислях не мога ли да си купя такава и да я ползвам в началото с кошче за кола maxi cosi, много тънкана щеше да ми излезне и лееекичко-лекичко, обаче колелцата са толкова малки, то на масления ни радиатор са по-големи biggrin

Но има и значение какво точно смята да прави човек с тая количка. Аз трамбовам страховито - ходя до женския пазар, там арабските магазини за подправки, слизам в метрото, карам по снега из парка без пътека.. Откакто е паднал снега из квартала са само моите следи от количката - другите ходят на по-урбанизирани разходки с колите си. Но ние още не сме уредили паркирането в синя зона и за мен няма избор - домашен арест или офроуд biggrin. wanting, ти вече си знаеш режима и можеш да си прецениш, но ако си свикнала с високопроходима количка, на дали ще ти хареса мини-бъги.

Иначе за малката кола, видях едно маме, дето си вози грамаданската количка на предната седалка в ендо c1, почти не я сгъва. Бебето така и така е най-безопасно да се вози на задната седалка.. и всички са доволни и щастливи. Аз, като някой ден най-сетне почна да си паркирам колата пред къщи, мисля също така да правя, макар багажникът ми да е предостатъчно голям, вижда ми се много хитро и удобно да не обикаляш цялата кола и да разтоварваш като за Велико преселение.
Активен
monikabiri
Ентусиаст
**
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: декември 31, 2010, 10:45:27 »

Да, и аз си мислех, че количка с малки колела няма да е удобна, но се оказа изключително маневрена и проходима - ходили сме с нея и из гората, и в снега, в метрото, навсякъде върви много добре. Предимството й в сравнение с по-обемните и тежки е, че понякога може просто да се повдигне заедно с бебето и да се пренесе по 2-3 стъпала така (случвало ми се е). Освен това няма супермаркет или друг магазин, който да е недостъпен, просто защото е много малка и отвсякъде може да мине. Според мен е въпрос на избор, затова има толкова много колички на пазара:)
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 31, 2010, 12:16:56 »

мерси за съветите момичета  give_rose
BASTET, няма как да отделя на количката цялата предна седалка, тъй като като тръгнем някъде с бебето изнасяме почти цялата къща  Oh my ...
затова държа на възможно най-компактната количка  good
мерси все пак smile
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: декември 31, 2010, 12:26:15 »

sunray, аз не съм ти честитила количката! Много е готина и цветовете са идеални, ако решиш да я ползваш и за второ детенце (дай Боже) и то е момченце. Много ми харесва найстина и знам, че е много маневрена. good Със здраве да си я ползвате и беболина много да се кефи в нея.
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #28 -: януари 01, 2011, 13:50:13 »

sunray И на мен много ми хареса количката, дано е удобна за теб и беба!  give_rose
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 04, 2011, 17:51:09 »

   Момичета да ви се похваля ... вчера си купихме количка и кенгуро. Това е сайта на количката: http://www.mamasandpapas.com/product-sola-2-in-1-truffle/103589500/type-i/
А това на кемгурото:  http://shop.maclarenbaby.com/Products/B2C_US/Carriers/COX01/Baby+Carrier.aspx
само че е  друг цвят - бежово с червено.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines