Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 20:27:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбените покани - 8 част  (Прочетена 169925 пъти)
 
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: април 06, 2011, 09:33:44 »

Само да допълня, че сега погледнах сайта на Стемац и пише, че приемат поръчки за изпълнение за дати само след 1 май, заради голям брой поръчки. Просто да го имате предвид тези, които евентуално ще поръчвате оттам smile
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: април 06, 2011, 09:45:01 »

Soulless, аз също го видях, но така или иначе имам доста време, защото сватбата е на 04.09.2011г. smile искам само да те попитам, на място имат ли голям избор, защото в сайта много малко покани са качили, а и твоята ти ли си я измисли или си имат готов такъв модел? И последно, ако можеш да споделиш цената каква е (може и на лични) smile
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: април 06, 2011, 10:50:38 »

Lawyer, те приемат поръчките само онлайн, т.е. аз не съм ходила на място и не знам с какво разполагат, но ми дадоха пълна свобода да избера цвета на поканата, цвета на панделката и т.н. Предполагам можеш по мейл да ги питаш какви цветови варианти имат, но съм останала с впечатление, че имат много богата палитра. Иначе моя модел беше от сайта, аз само промених цветовете. Цената на поканата е 1,50 лв, а черният печат ми струваше 0,25 лв на покана smile
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: април 06, 2011, 11:31:54 »

soulless, много ти благодаря за информацията  give_rose още сега ще им пиша, за да обясня какво искам, защото цената е просто супер smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: април 06, 2011, 13:21:05 »

Момичета ние сме се спряли на едни покани, но за сега съм ги видяла само на едно място  и цената им е 2,50 лв. Не е никак малко и се чудех, ако ги намерим на по-ниска цена, ще сме много доволни yahoo Молбата ми е, ако някой ги е виждал някъде да ми каже къде и колко пари са били. Става дума за София, но не проблем и ако са в друг град да ги поръчаме с доставка.

Ето ги:


* Покана.JPG (55.79 KB, 336x448 - видяно 298 пъти.)
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: април 08, 2011, 17:08:51 »

Според вас колко време е редно преди сватбата да се иска потвърждение? Защото имам голям проблем с поканите. Капацитета на ресторанта ни е 120 места, а списъка ни вече е доста по-голям, благодарение на родителите на годеника ми. Те решиха да канят братовчеди и познати до 9то коляно. Идеята им е да ги поканят, пък хората да откажели  huhhuh.gif  И следователно в момента няма място за приятелите ни, а само списък с поне 30 въпросителни, които ще откажат  huhhuh.gif
Идеята ми е, проблем ли е да се разпратят поканите средата на юни и да искам потвърждение до средата на юли, сватбата ми е на 17.09, защото само така ще мога след това да си запълня местата?

Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #246 -: април 08, 2011, 17:12:30 »

Според мен е рано, това са два месеца преди сватбата! На мен месец преди това не могат да ми потвърдят на 100%, макар да са наясно от година, че ще има сватба на тази дата. Има голям шанс да ти потвърдят, а после да излезе нещо...
Много го мразя аз това с "ти ги покани, ама те няма да дойдат"!  diablo
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: април 08, 2011, 17:20:30 »

Според вас колко време е редно преди сватбата да се иска потвърждение? Защото имам голям проблем с поканите. Капацитета на ресторанта ни е 120 места, а списъка ни вече е доста по-голям, благодарение на родителите на годеника ми. Те решиха да канят братовчеди и познати до 9то коляно. Идеята им е да ги поканят, пък хората да откажели  huhhuh.gif  И следователно в момента няма място за приятелите ни, а само списък с поне 30 въпросителни, които ще откажат  huhhuh.gif
Идеята ми е, проблем ли е да се разпратят поканите средата на юни и да искам потвърждение до средата на юли, сватбата ми е на 17.09, защото само така ще мога след това да си запълня местата?


Много съжалявам за въпроса: но защо нечии родители ви казват кого да каните и кого не? Че и по такъв начин ви ограничават с каненето на прятелите - а имено те правят купона на младоженците, а не лели/баби/братовчеди, които я си ги виждал веднъж в живота си, я не.
А относно датите и аз мисля че е много рано. Ако ти подтвърдят до 01.09 ще е най-удачно според мен. То подтвърждаването е нъжно само за ресторанта всъщност..
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: април 08, 2011, 17:29:44 »

Защото родителите ни плащат за сватбата. То да знаеш какви изцепки имаше "защо ще каните изобщо приятели, тя сватбата е за родата"  beating
Активен
plesure
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: април 08, 2011, 17:47:11 »

Защото родителите ни плащат за сватбата. То да знаеш какви изцепки имаше "защо ще каните изобщо приятели, тя сватбата е за родата"  beating


Абсолютно несъгласна - сватбата е за младоженците!

Съжалявам, че така сте ограничени. Ние бая се постарахме за да няма някакви настъпления от страна на родителите. От годежа насам започнахме да събираме пари за сватбата, сега и кредит ще теглим, но си плащаме всичко сами и всичко си решаваме ние. Баща ми се обиди даже малко: "ние какво, само гости ли ще бъдем?", ама като му доверихме избора и покупката на водката се поуспокоиха нещата. Сега дегустира всички видове водка, за да избере най-добрата  laugh и не ни се меша. А приятелите аз на ваше място бих си извоювала - те са хората, които са до вас в живота, а не далечните роднини. Родителите ще разберат според мен. huhhuh.gif
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: април 08, 2011, 17:50:53 »

И аз съм на това мнение. На горното изказване за кого е сватбата само с изсмях и се приключи. Но няма как... Не можем само да си поемем всичко. Колкото и да е рано, предпочитам да имам вариант да си поканя моите гости.
Активен
vailet
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #251 -: април 08, 2011, 21:06:20 »

Soulless, аз също го видях, но така или иначе имам доста време, защото сватбата е на 04.09.2011г. smile искам само да те попитам, на място имат ли голям избор, защото в сайта много малко покани са качили, а и твоята ти ли си я измисли или си имат готов такъв модел? И последно, ако можеш да споделиш цената каква е (може и на лични) smile


Днес и аз получих нашите покани, изработени са от Стемац. Много съм доволна от тях.
Обикалях много за покани  и определено там цените са най-изгодни. Не вземат допълнително пари за предпечат и за различен тип текстове (кумове, гости, родители). Печатът е само 0.25ст (черен печат). Не ми взеха повече затова, че поръчах малко покани (15 бройки).
Мацката, която ги прави се съобразяваше с всичките ми капризи. Изработи ги много бързо, това беше донякъде и заради това, че заминавала утре и няма да я има известно време.

Аз поръчах поканите на място в офиса им. Там имат малко повече видове от тези на сайта им. Поръчах от готовите им модели, само промених цветовете. За съжаление, когато отидох нямаше много голям избор от цветове, а и нямаше време за нова доставка, та се примирих да не е точно цветът, който търсих.... и пак станаха хубави.
« Последна редакция: април 08, 2011, 21:08:47 от vailet » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: април 08, 2011, 23:13:41 »

Аз май не съм писала за нашите покани! smile Ще си ги правя сама. От перлен картон ще са, отпред с топъл ембосинг ще направя златни рози и нашите инициали. Мисля и някаква златна мрежа да добавя. Отвътре върху паус ще отпечатам рамка с флорални мотиви и вътре ще е текста. Печата с картинката за ембосинга съм си купила от ибей. Ето го и него:


* pe4at.JPG (52.78 KB, 464x538 - видяно 254 пъти.)
Активен
nadq_23
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #253 -: април 08, 2011, 23:16:19 »

може ли да ми помогнете да намря тази покана.срещал ли я е някои?


* invitation2_250.jpg (15.56 KB, 250x166 - видяно 2959 пъти.)
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #254 -: април 08, 2011, 23:31:53 »

Мони, печата е страшен good Розите са много красиви give_rose Идеята ти за поканите много ми харесва. Мисля, че ще станат прекрасни smile Нямам търпение да ги видя.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines